Reklama

.

.

pátek 5. ledna 2018

Geniální nápad

Jiří Jírovec
5. 1. 2017
V Praze 6 mají sochu maršála Koněva. Nejnovější pohled na tuto osobu je založen na představě, že nás Rudá armáda neosvobodila, ale okupovala. Praha již byla osvobozena vlastními silami a Němci i Vlasovci se před Rusy stahovali pod ochranu americké armády. Jenže socha do jisté míry symbolizuje osvobození celého Československa a tak by přece jenom vypadalo blbě, kdyby ji nechali napospas sprejerům a nebo strhli.


Starosta Městské části Praha 6 přišel na geniální nápad. (ceskatelevize (1:35:00) Jmenuje se "uvádění historie na správnou míru". K soše budou přidány nápisy, které oznámí, že ten člověk byl nejen (s odpuštěním) osvoboditel, ale taky darebák, který se zasloužil o potlačení Maďarských událostí v roce 1956 a měl svoje špinavé pracky i v Srpnu 68.

Kolik soch mohlo přečkat, kdyby tato spásná myšlenka přišla dřív. Takového Fučíka jsme mohli mít v Holešovicích s nápisem, že byl popraven v Berlíně. Vedle mohla být deska, sdělující, že trapně obdivoval "velkého bratra", pletl se do divadla a ještě o kousek dál, že byl děvkař a možná i alkoholik.

Desky s takovými nápisy by se mohly vyrábět sériově. Hodily by se pro mnohého vysochaného.
V Plzni obnovují pomník Díky Ameriko. Jestlipak přijde tamní starosta s požadavkem, aby byla historie "uvedena na správnou míru" a kolem dokola byly desky připomínající genocidu indiánů, dovoz negrů, jimž se teď říká Afroameričani, vydání Vlasovců Stalinovi, Hirošimu a Nagasaki i Vietnam, Irák a Afghanistán. Zásluhu těch necelých dvou stovek vojáků, kteří padli za naši svobodu, by to nesnížilo.

100 komentářů :

 1. Navrhuji, aby vedle "Upravující desky" byla ještě "Vysvětlující deska". Např. "vedlejší desku zde instaloval hlupák a fašista z TOP09".. nebo tak něco, ať v tom má každý jasno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky by tam mohlo být, že si nechal za prachy radnice uveřejnit reklamu/rozhovor v Playboyi, pak to musel vracet ze svého. Je to holt takový přičinlivý chlapík.

   Vymazat
  2. 22:43 Pevně věřím tomu, že pokud se normální člověk dozví, že autorem tohoto díla je člen TOP 09, pak je vše vysvětleno. Zná snad někdo někoho z této překurvené pidistrany, kdo není zcela debilní ? Já ne.

   Vymazat
  3. Souhlasím. Ale nemám rád komunismus. Ale jednu věc zde napíši k jejich cti: Pamatuji, jak za komunismu, kdy jsem byl ještě malé dítě, u obce Sumrakov na Vysočině byl památník na dva u obce sestřelené americké piloty - a tamní komunisté se o ten památník starali! Žádné vysvětlující destičky, že zde leží tělesné ostatky dvou vojáků imperialistické velmoci...

   Vymazat
  4. 14:36 rozumné připomenutí. Jen škoda, že autor neví, že za vlády komunistů tady, ani nikde jinde, žádný komunismus nebyl. I když to vnucuje soudobá propaganda.

   Vymazat
  5. Docela mne rozesmálo pomyšlení, jaké vysvětlivky se mohou vyskytnout u různých památníčků na zesnulého Václava Havla - ožrala, děvkař, lhář...

   Vymazat
  6. dobre by bylo proty co přepisuji dějiny velke bilbordy před městy a vesnicemi kde naši mili amici rozbombardovali tovarny a vesnice včetně plzně tři dny před koncem valky mrtve nepočitaje

   Vymazat
  7. https://uloz.to/!ryYUfiTx2Gkv/dobovy-tisk-prazsky-9-5-1945-praha-vita-ruske-spojence-to-pro-cloveka-ktery-nechce-byt-opet-oklamany-mkv-avi-jpeg-png

   Vymazat
 2. Tento nápad není nový. Měli ho dávno dříve komunisti, kteří instalovali hanopisnou desku před sousoší Masaryka v jeho rodném Hodoníně. Ceduli v noci osvětloval reflektor, aby ji potmě nikdo neodstranil. V zásadě deska byla ostudou těch, kteří ji tam nechali dát, ublížila jim, ne Masarykovi. Zcela stejné to bude i s Koněvem v Praze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tam bylo konkrétně napsáno a kdy se to odehrávalo? Docela by mě to zajímalo.

   Vymazat
  2. Horší je že na Hradě má sochu masový vrah a válečný zločinec Winston Churchill! A bez doprovodné tabulky s popisem alespoň malé části jeho zločinů!

   Vymazat
  3. 8:46, pane jste sprostý s urazite jednoho z největších evropanů všech dob!

   Vymazat
  4. 16:17 Nelži tu! Nech si svou siopropagandu! -
   http://zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/odvracena-strana-winstona-churchilla-schvaloval-plyn-i-koncentracni-tabory-0

   - http://nassmer.blogspot.cz/2013/08/winston-churchill-sadista-rasista.html


   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/winston-churchill-sadista-rasista-a-masovy-vrah-ktery-opakovane-zadal-hromadne-zplynovani-civilistu.html

   Vymazat
 3. I v Pardubicích chtějí odstranit pomník rudoarmějcům. Prý brání výhledu na kostelík a Sovětská armáda je beztak neosvobodila, protože když vstoupila do Pardubic, tak už tam Němci nebyli.Já si myslím, že kdyby Sověti nepostupovali na západ, tak by tam tedy ti Němci byli asi dodnes. Potom podle této logiky i Američané vlastně západ naší republiky neosvobodili. Nikde nedošlo ke krvavým řežím a Němci se Američanům houfně vzdávali. Nebylo by tedy vhodné odstranit i Pattona?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať tam v Pardubicích místo toho postaví pomník Američanům, kteří jim tam v dubnu 45 nesmyslně(!?) vybombardovali průmyslové předměstí...

   Vymazat  2. Nalijme si čistého vína. Sovětům nic jiného, než postupovat na západ nezbývalo. Kdyby se zastavili na hranicích SSSR, existovala reálná možnost vzniku koalice Německo - západ a pochod na východ číslo dvě. Tak že osvobození zbytku Evropy byla i pro Sovětský svaz nutností vlastní obrany, nikoliv nezištný a šlechetný krok.

   Vymazat
  3. Hričáku.
   To jsem myslel ,že jste chytřejší.
   Porazit nepřítele můžete až obsazením,poražením na jeho území.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 23.19Ty nálety na Pce byly tři,všechny v r. 1944.Cílem byla rafinerie Paramo,ale pri prvnim naletu zůstala netknutá,naopak bylo zabito cca 250 lidí v okolí nádraží a v5km vzdáleném předměstí.Německá okupační správa tento masakr využila a udělala z něho velkolepý státní pohřeb všech obětí.Výrobce výbušnin v Semtíně bombardován nebyl,protože byl před válkou částečně v amerických rukou.

   Vymazat
  6. V Sovětském svazu jen v Bělorusku postihl 150 vesnic stejný osud jak u nás Lidice, ba hůř. Ženy, děti, starci byli nahnány do stodol a za živa upáleny proto, že jejich muži bojovali proti Němcům. Pak se nedivte, že se sovětští vojáci ukájeli na německých Gertrůdách a chovali se tam jak chovali. Doma je ženy díky mužům německých žen ty jejich nečekaly. Sovětští důstojníci byli k řádění svých vojáků v Německu poněkud benevolentní. U nás když nahlásily na sovětském velení ženy znásilnění, nebo došlo li na našem území k rabování, byli viníci bez soudu na místě popraveni. V Německu to až tak striktní nebylo. Vítězové nejsou jen gentlemani a můžou si lecos dovolit. Tak to bylo je a bude! No na Sicílii a v Itálii se Američani nechovali k tamním ženám mnohdy taky zrovna In. Jo, to je válka, mezi vojáky nejsou jen slušňáci ale odvedení trestanci, úchylové, pedofilové a všichni komplet nadržení. A pak to všechno uhlídej. Pattonovi se to kecalo. Toho a jeho vojáky čekali doma rodinky a teple vyhřáté postýlky, kytičky před domem...M.R.(Vím tak trochu o čem píšu, rodiče jedné dívky v našem městě nahlásili u Rusů její znásilnění, důstojník si nechal vojáky nastoupit na náměstí, po konfrontaci vojáka s dívkou byl dotyčný předevšemi na místě zastřelen. Jelikož se zjistilo, že dívka až tak velký odpor nekladla, svědomí ji časem dohnalo k sebevraždě). M.R.

   Vymazat
  7. Pane Hricáku, možná že díky tomu, že šli Sověti dál tak vy tu můžete psát...tak to neřešte, píšete tu lepší věci.

   Vymazat
  8. O tom kdo a proč si vymyslel tuhle legendu o údajném "osvobození" Rudou armádou! - http://www.vhu.cz/osvobozeni-prahy-ceskoslovenska-lidova-armada-ii1976/

   Vymazat
  9. Náš skutečný osvoboditel Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy.

   Vymazat
  10. 10:44 - osvobození Rudou armádou je osvobození. Z toho se nevylžeš. Američané Plzeň jen obsadili a zavedli v ní protičekou okupační správu. Plzeň osvobodili Leclerkovi a Degaullovi Svobodní Francouzi.

   Vymazat
  11. 10:50 Je tomu tak! Páč i sám Největší Němec se skláněl před Velikou Rusí, kterou židáci zahubili, ale nevěřil že se dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf
   Tento svůj postoj v poslední vůli zkoigoval a vyslovil naději, že "veliký východní Vůdce" (myšleno Stálin) jeho dílo dokončí .. a on k tomu v březnu 1953 než ho zavraždili už neměl tak daleko.

   Vymazat
  12. oprava: zkorigoval
   P. S.: Oťánek Vávrů byl kryptožid!

   Vymazat
  13. Ten 10:50 má svym způsobem pravdu. Ale proč?
   Všichni přeci víme, že Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Vymazat
  14. Tak že zhrnuto: pod nadvládou fašistického Německa by jsme dnes byli kde? Na Sibiři, jak tomu chtěl Heidrich a část levná pracovní síla...Jsem rád že to vše dopadlo jak dopadlo. Jako Slovan se necítím být lenochem a nebo méněcenným. Jako blbci jsme tu ve střední Evropě přežili přes tisíc let. Rozhodsně za to nebudu děkovat Němcům. Nestydím se za to, že jsem Slovanský negr. Rozhodně bych nechtěl být tím nenavistným idiotem, Slovanem, co svou ,,rasou" opovrhuje a stydí se za ní. V mých očích nadřazující se ubožák.

   Vymazat
  15. No on je svět plný blbců, co nejsou schopni ani rozlišit rozdíl mezi okupační a osvoboditelskou armádou. Rudá armáda na našem území byla jednoznačně osvoboditelská - všichni vojáci od nás odešli do podzimu 1945 dobrovolně! Okupační armády dobrovolně neodcházejí. Nu a Maďarsko 1956? Tam je to třeba vidět v jiných kontextech. Za 2WW Maďarsko stálo na straně 3. Říše při útoku na SSSR. Tudíž spadalo do kategorie poražených států a vítěz si tam v souladu s dávnými pravidly "běda poraženým" zavedl svá pravidla!

   Vymazat
  16. 11:09, naprosto výstižné, sám jsem psal kdysi podobné komentáře.

   Přesně v tomto duchu take vedeme semináře s našemi studenty a máme úspěchy. Mnoho z nich již prohlásilo, že svoje děti v žádném případě nebudou učit česky, nýbrž začnou třeba němčinou, angličtinou nebo francouzštinou jako jejich mateřským jazykem. Podobně vyberou pro ně i školu. Češtinu a podobné nedokonalé jazyky syntetického typu naprosto odmítají, ač oni sami dnes česky coby jazykovým reliktem ještě hovoří.

   Vymazat
  17. 15:04
   To má bejt reklama NA LAVIČKY UDAVACE HAVLA ABEB POMOCNÁ ŠKOLA POTŘEBUJE DOTACE????
   Tak odtahnete ty vytisknutý havlozvratky do sběru a máte peněz jako slupek!!!!:-))))

   Vymazat
  18. 11:09 "všichni víme, že Slované nejsou sami schopni postavit státní organizaci..." všichni to nevědí, krom toho je to nesmysl, používaný nepřátelskou propagandou. Takže si posluž v jejím žoldu. Pokud bys byl schopen orientovat se v historii, historických souvislostech, věděl bys jak, proč a jakým směrem působily kulturní vlivy, neuniklo by ti, že svého času tomu také bylo od východu na západ, chápal bys, že to není otázkou rasy nebo národnosti, ale možného, geograficky podmíněného rozvoje hospodářství. Jsi nevzdělaným, hloupým slouhou té nejubožejší západní, nacionalistické propagandy.

   Vymazat
  19. Já neupírám Rudé armádě zásluhy za naše osvobození. Jenom tvrdím, že k němu došlo, jako k vynucené okolnosti. V Německu se dlouze koketovalo s odstraněním Hitlera a uzavření separátního míru se západem. Z něj se, mimochodem, ozývaly souhlasné hlasy a spojení sil proti komunistickému Sovětskému svazu.
   Můžeme zastávat určitý názor, ale ani to by nás nemělo připravit o nezávislý úsudek. Můj názor je podepřený následným průběhem dějin. Američané otevřeli druhou frontu až tehdy, kdy bylo jasné, že se ruské tanky zastaví až na březích Atlantiku a tím pádem se do ruského, chcete li komunistického vlivu, dostanou všechna území, kam dojedou. Dalším podpůrným bodem je prudký obrat západu. Velmi rychle po skončení II. sv. války změnil svojí politiku vůči Sovětskému svazu, aniž by ten nějak výrazně změnil svojí zahraniční politiku.
   To jasně dokazuje, že válečné spojenectví SSSR se západem, do kterého jsme patřili i my a naši sousedé, byl pouhým sňatkem z rozumu. Tak že bych do toho netahal emoce.

   Vymazat
  20. A ještě bych chtěl dodat. Mnoho lidí chce vidět válku černobíle. To je strašný omyl. Od pradávna se civilové báli války a až nepříjemně často se báli víc vlastních vojáků, než nepřátel. Konec konců, i při počátku II. sv. války vítali wehrmacht na západní Ukrajině kyticemi, jako osvoboditele. Rozčarování z etnických čistek se dostavilo až o něco později.
   Tak že násilí, okrádání, znásilňování a vraždy jsou nedílnou součástí každé války. Ve prospěch rudoarmějců pak hraje to, že Němcům měli opravdu co oplácet. Kdyby měli vyrovnat skóre, neměl by o "ruském násilí" kdo podat zprávu. Jednoduše by německé ženy po znásilnění všechny pozabíjeli. Tak že přes všechen "východní primitivismus" se Rusové zachovali víc šlechetně, než si Němci zasloužili.

   Vymazat
  21. Náš skutečný osvoboditel Patton byl jeden z mnoha amerických generálů. Nedosahoval úrovně vojevůdců, jako byli Montgomery, Eisenhover, Žukov a chcete li Rommel. Jeho názory na cokoli byli tenkrát a jsou i teď zcela podružné. Přiblblý pozér s koltem u pasu, nerespektovaný ani západními spojenci. Veřejně uznávaný hulvát. Hochu toho magora vám přeju.V historii 2. světové války zastává vcelku nepodstatnou roli.Za jeho taktickými rozhodnutími vždy někdo stál.Ale američtí vojáci ho za jeho pozérství a předvádění se milovali...

   Vymazat
  22. "Náš skutečný osvoboditel Patton" - si z nás děláš srandu, ne?! Už sis tu mohl přečíst, že ze západu do Čechy jako první přišli Leclarckovi Francouzi. Patton spíš zavedl v Plzni americké pořádky jako v okupované zemi. Přitom jsme byli spojenci. Patton byl stejný omezený úchyl, jakým je dnes pozér Trump nebo ta hydra Hittlery.

   Vymazat
  23. Pane Hricáku, vaší teorii odporují dvě skutečnosti -

   1/ Sovětská armáda odešla z území ČR během září 1945 a vrátila se až v srpnu 1968

   2/ Sovětská okupační správa Rakouska skončila 10 let po válce (1955)

   Bolševické Československo bez přítomnosti sovětské armády a neutrální Rakousko po 10 letech okupace sovětskou armádou. Volajaké čudné, či čo.

   Vymazat
  24. 22,37
   Nemyslím.
   1) Rakousko, na rozdíl od Československa, bylo poraženou zemí. Jeho neutralita vyplynula z dohod vítězných mocností, výměnou za odchod Rudé armády.
   2) Vítězné mocnosti si rozdělili poválečnou sféru svého vlivu. Ta částečně kopírovala dřívější demarkační linii. Návrat Rudé armády v srpnu 68 vyplýval z těchto dohod. Současní soudruzi kavárníci to dnes neradi slyší, ale za naší socialistickou minulost nevděčíme Sovětskému svazu, ale Francii, Velké Británii a především USA. První dva nás nechaly v bryndě v roce 1938 a poslední pozdě otevřel druhou frontu.
   PS
   V neposlední řadě všichni společně umožnili Německu postavit armádu a vytvořili podmínky pro nástup Hitlera

   Vymazat
  25. 11:54 Kecy rudé propagadny! Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Je ovšem fakt, že převážnou část Čechů a Židů spojovala nenávist k nacistickému Německu. Zatímco však Češi německý národ upřímně nenáviděli, neboť jej chápali jako ohrožení své národní suverenity, Židé tento pracovitý národ svým typickým způsobem milovali a nenáviděli pouze nacisty, kteří jim znemožnili z jeho práce profitovat. Jakmile byli nacisté poraženi, okamžitě se začali do Německa odevšad hrnout, podobně jako zlatokopové do oblasti zlatých nalezišť. A oni byli též jedinými vítězi druhé světové války! Je to dnes už známá věc! - https://pp.vk.me/c10811/u45307832/-1/x_94240c90.jpg

   Vymazat
 4. Vládnoucí sluhové se musí klanět skopčákům aby chránily jejich majetky a moc. Pravdu stejně neumlčí.

  OdpovědětVymazat
 5. Jak nevzpomenout slov Zimunda Wintera:

  "To už tak naše povaha, naši přemnozí, když dostanou se k moci, bývají hrubě přísní a zlí, míní tím zachovati se a líbeznou vyšší vůli naplniti."

  OdpovědětVymazat
 6. Ten pan starosta,to musí být doopravdy BLB.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho blba zvolili kreténi.

   Vymazat
  2. Bohužel takových blbů sedí na radnicích dost. Viz např. Brno atd.... A školákům se tluče do hlavy, že nás Rudá armáda "okupovala", nikoliv osvobodila. Naštěstí (?) existuje spousta "celebrit", které ani nevědí, kdy II. světová válka skončila (ani to, kdo ji zčal) a jsou zářným příkladem mládeži. S.

   Vymazat
  3. Je to syn toho Koláře, který chtěl kandidovat za přispění Kroměřížského ústavu na prezidenta, už jezdil po vlastech a pak zjistil, že to je na houby, tak to zabalil, ale dál škodí z povzdálí. A synek holt nepadl daleko od stromu. A tak my si v Praze žijeme.

   Vymazat
  4. Tito blbové si neuvědomují vůbec tu skutečnost , že kdyby nebylo takových lidí jako Koněv , atd . a milionů Rusů , kteří padli ve válce proto abychom mohli žít tak by se vůbec nenarodili . Pomníky
   těchto hrdinů chtějí odstranit . Tyto parchanty je potřeba z jejich funkcí vypráskat bičem a nahnat pracovat do kamenolomu .

   Vymazat
  5. 14:01, rusové nebyli osvoboditele nýbrž nájezdníci a následně okupanti. Na tom se nic nezměnilo, prokazují to dnes a denně. Víte to velice dobře stejně jako já.

   Vymazat
  6. Tomáš CHALUPA (ODS) měl už v minulém volebním období portrét presidenta republiky v jeho nafukovacím člunu na rybníce. Je to prostě typický představitel bratrstva MODRÉ STRAKY... s rathausem kousek od bývalého Wehrmachtplatzu (pak nám. VŘSR, nyní VÍTĚZNÉ - ovšem na čí vítězství? V převratu v 1989? Nejspíš...)

   Vymazat
  7. Ondřej KOLÁŘ TOP09 JE DŮSTOJNÝM NÁSTUPCEM CHalupy. Praha 6 byla plná lampasáků kromě vilových čtvrtí... ovšem jak a co dnes volí, je mi stydno.

   Vymazat
  8. 15:327 - všiml sis blbe, že na ten tvůj jalový žvást nikdo nereaguje! Nestojí to nikomu za to. Diskuze s blbečkem je ztráta času.

   Vymazat
  9. 15:37 To je fakt. Všechny země, které za války osvobodili, dodnes okupují. Nebo že by to byli Amíci? Musím se podívat, kde má kdo dodnes vojenské základny, abych si byl jistý.

   Vymazat
  10. 4:57
   uASSackej ASSHOL je do teď okupantům NUMBER 1!!!!!!!

   Vymazat
 7. Co se konkrétně Plzne týče, tak první jednotkou na jejím území byl francouzský obrněný pluk. Může se o tom přesvědčit každý z pamětní tabule ve vestibulu radnice. Podle receptu "uvaděčů historie na pravou míru" by pomník měl být věnován Francii a ne USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mohla řešit právě instalovaná provizorní verze památníku. Zároveň mohla konstatovat, že obnova pomníku z konce 40.let již není v možnostech dnešní České republiky.(obnovený pomník z 90. let byl odstraněn, ohrožoval okolí zřícením).

   Vymazat
  2. A na pomník Díky, Ameriko by měli napsat, kolik lidí tady zahynulo díky bombardování Američany několik dní před koncem války. Aby bylo poctivému informování učiněno zadost.

   Vymazat
  3. ... a kolik US-vojáku skutečně padlo v boji a ne při chlastačce, autonehodě či přestřelce s kamarády!

   Vymazat
  4. Anglosionisté a jejich mongolští pomahači nepáchali zvěrstva jen proti německým zajatcům, ale i ženám a dětem! - https://www.protiprudu.org/spravodlivost-vitaznych-spojencov-voci-nemeckym-detom/

   Vymazat
  5. Němci vždy byli vůči východu expanzivní. Proto dostali přes prsty, jinak to nejde. Byl to zasloužený a navíc nedostatečný trest, za ta jejich zvěrstva a ničení materiálních hodnot. P.K.

   Vymazat
  6. 0:50
   Co se týče Plzně, tak ta byla osvobozena vlastními silami. A také je třeba říci, že to byli amici kteří zabránili ozbrojeným občanům Plzně jet na pomoc Praze. To je dokazatelné a nevím proč je to dnes zpochybňováno.

   Vymazat
  7. Nemá význam filozofovat, kdo kde zahlédnul jakou jednotku. Kdo co osvobodí, bylo dohodnuto mezi vítěznými mocnostmi a to by mělo stále platit. Mocnosti také rozhodnuli o svých sférách vlivu a tím rozhodnuli poválečný vývoj. Skupinky odbojářů mohli místně zachránit, nebo naopak ztratit nějaké životy, ale plány spojenců asi nezměnili. Osvobodit nás, připadlo Sovětskému svazu a od toho se vše odvíjí. V poválečném období ještě neměl lidský život takovou cenu, takže protesty byly často trestány smrtí.
   Podobně se mezi mocnostmi domluvil rozpad tábora SSSR a připadli jsme vítěznému Západu. A ten nás, tak jak je u vítězů obvyklé, vyplenil. Ale tím nekončí dějiny. Život jde dále, musíme se znovu zmátořit a hledět se bezpečnostně zabezpečit. P.K.

   Vymazat
  8. 10.49 Zbabělá německá a kolaborantská chátra chodila na prvního máje s transparenty, ... a až s havérkou u moci jste nalezli odvahu dělat do českého hnízda za Posseltův cent a Dientsbierovu podporu. Jděte do Brusele!

   Vymazat
  9. 15:03 Není to tak, oni na prvního máje chodili od vzniku včetně toho v roce 45! Jelikož až do 5. května 45 tu byl klid, než antievropští živlové vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků.

   Vymazat
 8. -Za války je pravda tak drahocenná, že ji musí vždy doprovázet tělesná stráž lží.
  -Diktátoři jezdí na tygrech, z nichž se neodvažují slézt. A tygři se stávají hladovými.
  -Demokracie začíná oblečením saka a odchodem k volbám a končí vhozením lístku do urny.
  -Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem.
  -Jen děti, blázni a velmi staří lidé si mohou dovolit mluvit vždy pravdu.

  Sir Winston Churchill  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pěknej dobytek! - http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/winston-churchill-sadista-rasista-a-masovy-vrah-ktery-opakovane-zadal-hromadne-zplynovani-civilistu.html

   - http://nassmer.blogspot.cz/2013/08/winston-churchill-sadista-rasista.html

   Vymazat
 9. Geniální nápad a nebo denní obrazy fašizmu ?*

  OdpovědětVymazat
 10. pravda oči kole ... Plzeň skutočne oslobodila USA armáda rozbombardovaním Škodovky - tak toto treba osláviť ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při náletu na Prahu u Emauzy Američtí LUFTPIRATEN zavraždili syna sestry mé babičky. Kdejaký Žid má dnes v Praze dlažební kostku... české oběti války nic. Není to trochu divné?

   Vymazat
 11. 100 rokov žijete v tom, že je nutné nenávidieť vlastné dejiny - a to, že ste boli posluhou starých režimov vás ženie k ničeniu pamiatok, no nerobíte nič, len čistíte miesto pre stavbu nových symbolov, aby ste po rokoch znova a znova ....že vám nie je hanba

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Starej se o vlastní dějiny, ty maďarskej pucfleku.

   Vymazat
 12. pane Jírovský - moc hezké !

  OdpovědětVymazat
 13. Konev bil okupant,prostudujte si dejepys ze základki a čtete novinky a BLESK a dovíte se víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kde se učí český pravopis? - že ji tu instituci nějak úspěšně minul. Nejsi náhodou tak trochu inkluzní?

   Vymazat
  2. Na to nemusim kupovat Blesk, abych toto věděl! -
   https://zpravy.tiscali.cz/zadne-osvobozeni-ruda-armada-nas-v-kvetnu-1945-dobyla-rika-klvana-249039

   Vymazat
  3. 11.37 To Klvaňa je něco jako nemilé Pehe, nebo Štětina... Odpad, patří do popelnic!

   Vymazat
 14. Pane Jírovče supr.Za nějaký čas vyjde najevo do čeho všeho strkali ušáci své rypáky aby se cítili jako světoví velikání.A možná taky vyjde najevo kolik lidí k vůli těm neřádům přišlo o život.
  lada

  OdpovědětVymazat
 15. Nějaký inkluzista zde radí,že historii si načetl v Blesku.Z jeho vyjádření usuzuji že je to úplný MIMOŇ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Inkluzista" je recesista a mimoňi jsou ti, kteří to nepoznají.

   Vymazat
 16. když čtu nekteré protiruské komentáře lituji že nevyhrál hitler.tito duševní ubožáci by se nenarodi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svým způsobem by to nebylo ani na škodu, co myslíte?

   Vymazat
  2. 15:38
   Naopak,byl by klid.

   Vymazat
 17. A co čekáte od pražských zastupitelských kryptonacistů?! Jak pak směšně vypadají v tomto světle plzeňské oslavy osvobození ČSR USA ve 2. světové válce! Snad i směšněji než "plzeňská práva".

  OdpovědětVymazat
 18. Možná by bylo zajímavé na všechny ty výtvarná díla připomínající Vencu Hlášku nalepovat ty jeho projevy aby bla zdůrazněna jeho velikost a genialita.

  OdpovědětVymazat
 19. My se zde zaobíráme ruskou agresí vůči této zemi a celé Evropě během 2.sv.valky, kterou záměrně vyprovokovali, zaobíráme se následnou okupací v r.1945, hovoříme o jejich zločinech, kdyz zabíjeli nevinne německé vojáky, když plundrovali naše domy, znásilňovali a zabíjeli naše ženy a děti, ničili památky, spalovali nase domovy - tyto zločiny dosud nebyly potrestany - ovšem nikdo nevzpomene na jejich nejodpornější zločin - holokaust.

  Nejen Katyň, Volyň a jiné masakry, ale také genocida Židů. Proč se o tom stále mlčí?? Proč se nehovoří o tom, že Rudá Armáda za sebou zanechávala území vyčištěné od židovskeho obyvatelstva, že dorážela tyto lidi v táborech? Proč se nemluví o tom, že konclágry byl Hitlerův ústupek Stalinovi, samozřejmě neodpustitelný a chybný?

  Kdy začneme konečně hovořit pravdu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:40-to je dobrý, to si musím pamatovat, jaké je Vaše jméno?

   Vymazat
  2. Anonymní6. ledna 2018 16:40
   „.. o jejich zločinech, kdyz zabíjeli nevinne německé vojáky, „
   Pokud německý voják vytáhne paty z Německa, přestává být nevinný, nýbrž se z něho stává agresor.
   Až Vám tohle dojde, tak už si snadno zodpovíte i ty další otázky. P.K.

   Vymazat
  3. 18:23, voják, který se vzdá, je nevinný. Voják, který bojuje proti agresorovi je chráněn. Ten, kdo na něj vztáhne ruku, musí být potrestán, nejlépe smrti a je lhostejno, kdo to je: stará žena nebo dítě. To zaprvé.


   Zadruhé. Naprosto to nesouvisí s následujícími otázkami. Kdy se potrestá napadení a zplundrovani celé Evropy, kdy se nahradí její ekonomický úpadek a kdy se potrestá HOLOKAUST a jiné genocidy.

   Vymazat
  4. 18:58-teď už jen to uvést do praxe. A určit kdo je agresor. Jak snadné Wotsone.

   Vymazat
  5. Myslím, že v Norimberku neseděli ti praví zločinci, ale pouze podružní. Ale zúčtování ještě přijde a nebude to dlouho trvat.

   Vymazat
  6. Anonymní6. ledna 2018 18:58
   „ voják, který se vzdá, je nevinný.“
   Voják, který se vzdá, je válečným zajatcem. Neboť je účastníkem agrese, bude vyšetřován a bude souzeno, jakých zločinů se dopustil. Pouze vojenský soud může rozhodnout, zda je vinný, či nevinný.
   Tolik k „nevinným“ příslušníkům Wehrmachtu, zajatých na Německem obsazených územích. P.K.

   Vymazat
  7. Anonymní6. ledna 2018 18:58
   „Naprosto to nesouvisí s následujícími otázkami. Kdy se potrestá napadení a zplundrovani ..“
   Kdo se aktivně zúčastňoval těchto zločinů (vraždění a týrání civilního obyvatelstva, ničení jejich majetků), ať už individuálně, nebo organizovaně, má „právo“ pouze na odplatu, ze strany poškozených. Včetně trestu smrti. Nikoliv že se vzdá a tím se stane nevinným, jak uvádíte. P.K.

   Vymazat
  8. 13:23, nemá právo na nic, pane. Jednak jakékoliv "odplaty" má řešit soud (u něhož oni neměli co pohledávat) a ten by ujistil, že tomu bylo právě naopak. A za druhé, německé a evropské jednotky na území SSSR bojovaly především s bolsevismem. Němci i za tak krátkou dobu pozvedli tamní ekonomiku a zavedli technologie do oblastí, kde žádné technologie nebyly.

   Vymazat
  9. Anonymní7. ledna 2018 13:43
   „Němci … zavedli technologie do oblastí, kde žádné technologie nebyly“
   Němci si můžou ty své technologie zavádět v Německu. Jinde to jsou agresoři, kteří si zasluhují tvrdou odplatu. P.K.

   Vymazat
  10. Po Němcích zůstala spálená země a žádné technologie. Nelakujte si to na růžovo.

   Vymazat
 20. Smutné čtení, obzvláště asi i pro pozůstalé těch, jejichž životy vyhasly zejména na východní frontě. Nevěřím vlastním očím a tak aspoň sám za sebe bych se chtěl omluvit těm, kteří přišli o svůj život v jistě nechtěné válce při osvobozování Protektorátu Böhmen und Mähren. Z dnešního pohledu by nejvhodnější bylo obejít území obývané tak skvělou rasou lidí, jejichž zřejmě již potomci, píšou smutné komentáře, viz výše, a natírají pomníky postavené generací jejich servilních předků růžovou barvou, rejpají se ve svých smutných dějinách, které nemohli ovlivnit, namísto co by dnes dokázali světu kolem sebe, že mají jako národ na víc, než se o nich v historii psané okolními národy, tvrdí, nebo počkat, jako to z logistických důvodů udělal Stalin za polského povstání ve Warszavě. A tak mi snad čeští demokrati prominou, když alespoň sám za sebe smeknu čepici a skloním hlavu před potomky Nesmrtelného pluku pochodujícího v památných dnech ulicemi těžce zkoušeného Ruska.

  OdpovědětVymazat
 21. Žasnu nad těmi komentátory, kteří překypují nadšením z nacistické ideologie rasismu. Pro Němce byli židé méně než prasata a Slované cosi, jako pro Američany kdysi Indiáni. To nadšení pro Němce coby snad jediné árijce je ale zbytečné, autoři nechť si laskavě počtou ve studiích o čistotě rasy, stvořených nacistickými "genetiky". Ti zpropadení Češi mají více pozitivních znaků "árijců", než nemalá část Němců. Probůh, kam až ta dehonestace Slovanů některými autory klesne? To je ta klasika štvavých informací, kdyby pisatelé byli "árijci", nepsali by jako pobudové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduše genetika nepustí, bylo to dokázáno. Proto je východní Evropa narozdil od zbytku světa poněkud pozadu a to navzdory mohutnému úsilí ji zcivilizovat. Pusťte do země nové obyvatelstvo z Afriky, případně Asie a bude to zde vzkvétat. Jenže pak co s vámi? Vy to budete furt jenom kazit tak jako Němcům.

   Vymazat
  2. Anonymní7. ledna 2018 13:38
   Tak jaký mindrák Vás trápí? Svěřte se.
   Nebo to je příslušnost k rase konstruktérů nové Evropy? P.K.

   Vymazat
 22. 11:21
  Frickove a emericani jsou největší UNTERMENSCH tohohle světa!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zato tenhle obřezanej ugrofin, to je ýbermenš panečku! -
   http://iks2010.info/?p=130048

   Vymazat
 23. https://uloz.to/!ryYUfiTx2Gkv/dobovy-tisk-prazsky-9-5-1945-praha-vita-ruske-spojence-to-pro-cloveka-ktery-nechce-byt-opet-oklamany-mkv-avi-jpeg-png

  OdpovědětVymazat