Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Hradní závrať z úspěchů může skončit Zemanovou prohrou, hodnotí první kolo Oskar Krejčí

14.1.2018 Redakce Argumentu

Rozhovor: Politolog Oskar Krejčí hodnotí první kolo prezidentských voleb. Proč se nedá mluvit o úspěchu Miloše Zemana a proč má v druhém kole větší šance Jiří Drahoš? 

!Argument: Skončilo první kolo prezidentských voleb. Před několika týdny jste v rozhovoru pro !Argument prohlásil, že Miloš Zeman má malý mobilizační potenciál pro druhé kolo. Co tím myslíte?
Oskar Krejčí: V podmínkách, kdy je veřejnost výrazně rozdělena kolem jedné osoby či jednoho tématu, což je dnes na celém Západě běžné, se zmenšuje počet přebíhajících voličů. První kolo mělo příliš podobu referenda o Miloši Zemanovi – jednalo se téměř o simultánku. Zjednodušeně se dá říci, že se vybíral kandidát, který bude stát v druhém kole proti současnému prezidentovi. Opticky došlo k vylepšení Zemanovy pozice: před pěti lety získal Zeman v prvním kole 24,2 %, včera 38,6 %. Relativní jistotu má ale jen v krajích, kde dostal nad 40 %, tedy především na Moravě bez Brna. Ústecký a Plzeňský kraj také vypadá nadějně. Ovšem množství voličů, kteří se přeskupí od kandidátů vypadlých ze hry v prvním kole, je mnohem menší, než tomu bylo při volbách v roce 2013.

!A: Z vaší odpovědi cítím, že zůstáváte skeptik, pokud jde o Zemanovo vítězství. Můžete být konkrétnější – proč ona pochybovačnost?

O.K.: Matematicky je to prosté. Když sečtete výsledky prvních čtyř Zemanových protihráčů, dostanete se nad 50 % odevzdaných hlasů – konkrétně přes 54,8 %. Což platí, i když čtvrtého vyměníte za pátého – 50,3 %. V prvním případě je to pro Zemana prohra i při předpokládaném poklesu účasti v druhém kole.

!A: Prezident má při souboji o znovuzvolení vždy poziční výhodu. Proč tedy je Zemanův úspěch tak málo výrazný?

O.K.: Už při letmém pohledu je vidět, že v podstatě chyběla klasická kontaktní volební kampaň – kvas kolem volebního štábu; kromě sběru podpisů chyběli pobíhající aktivisté-agitátoři, nebylo vidět letáky, dobrovolnické spoty. Opět to zjednoduším: chybělo desatero – To jsme spolu dokázali! Prvoplánová aktivní podpora Zemana ze strany některých médií, zvláště internetových, přesvědčovala přesvědčené; nepřekročila směrem k nerozhodnutým voličům. Je samozřejmě důležité udržet si volební sponzory, ale zdá se, že volební stratég s originálními nápady, jako býval Miroslav Šlouf, letos chybí. Odhazovat lidi jako ošoupaný spotřební materiál se nevyplácí.

Slavný „Zemák“ nahradily úřední inspekce prezidenta v krajích. Pozoruhodné je, že se Zemanovi nikdy nepodařilo postavit životaschopnou stranickou organizaci. S tím souvisí i nulová snaha Zemana připravovat si nástupce. Strana práv občanů nikdy v parlamentních volbách neuspěla, i když měla dobrý program, sponzory, volební taktiku. Před pěti lety ovšem dokázala vytvořit síť agitátorů. A nejen to. V minulých volbách její organizační tajemník znal snad každého okresního funkcionáře sociální demokracie. I když měla sociální demokracie vlastního prezidentského kandidáta, kontakty byly těsné – a nebyl problém přeskupit voliče sociální demokracie v druhém kole k Zemanovi. Dnes je – částečně i díky Zemanovi – sociální demokracie v rozkladu. A nebyla ničím nahrazena.

!A: Předsedové řady stran – ANO, sociální demokracie, KSČM, SPD – přece vyzvali k volbě Miloše Zemana?

O.K.: Nejde o výzvu, jde o schopnost zorganizovat pomoc v místě voleb.

Když se podíváme na profil Zemanovy kampaně před prvním kolem, pak jejím vyvrcholením bylo vystoupení v Poslanecké sněmovně. Jestli někdo počítal s tím, že se to ve volbách zúročí, zmýlil se hned dvakrát…

!A:
Řada lidí ale Zemana za toto vystoupení chválí!

O.K.: I já si myslím, že to bylo státnické vystoupení. Navíc formou i obsahem v takové kvalitě, na jakou zatím nedosáhne žádný z jeho protikandidátů. Jenže spoléhat na to, že novináři sami vytvoří agitační vlnu a přenesou Zemanovo sdělení až k masovému voliči, je prostě nesmysl. I kdyby chtěli, tak to neumí. A většina nechce. Za druhé, v tomto vystoupení se prezident spojil s Andrejem Babišem – a v předvečer hlasování prohrál. Což bylo předem dané. Myslet si, že voliči ANO nahradí voliče sociální demokracie, je zkratkovité, protože ANO má nedisciplinované voliče a navíc vyvolává příliš velký odpor, mobilizuje antizemanovský tábor. Když nebude Zeman zvolen prezidentem, jakou šanci má Babiš na další pokusy sestavit vládu? Můžeme se do nekonečna přít, zda je v tuto chvíli Babiš pomoc pro Zemana, nebo koule na jeho noze.

!A: Andrej Babiš vyzval Zemana, aby se v této situaci distancoval od své východní politiky. Pomohlo by mu to?
O.K.: Politika není o výrocích. Je naivní si myslet, že když někdo řekne „Projekt Čapí hnízdo je dotační podvod“ a jiný prohlásí „Projekt Čapí hnízdo není dotační podvod“, vše je vyřešeno vytvořením slovní rovnováhy. Je tu obvinění a morální přešlap za čáru, za kterou politik nesmí. Na tom nic nemění fakt, že Evropská unie je plná takovýchto Čapích hnízd napomáhajících koncentraci majetku v rukou vybraných rodin. Když teď Zeman řekne, že je a vždy vlastně byl proti Putinovi, kavárnu nezíská a své příznivce zmate.

!A: Co vás na prvním kole nejvíce překvapilo?

O.K.: V podstatě mlčící mediální mainstream, který byl jindy při každé vhodné i nevhodné příležitosti ostře protizemanovský. ... .... .... .... .... .....

(celý text najdete zde)

95 komentářů :

 1. Inu...Má pravdu, předseda. Zatímco kníže Hnida byl pro spoustu vlastenců figurou odpudivou, popletený profesor Jurek z Gorolie za řekou Olzou vesměs nikomu nevadí. Zemanovo sesle zdá se býti velmi ohrožena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   to osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Vymazat
  2. Drahošovi nepomůže, ani kdyby jej volila armáda Dluhošů, Kalousků, Halíků, Putnů, Hermanů a jiných "nadlidí". Tito mu dávají jen polibek, ale nikoliv polibek k prezidentskému životu. Karel z Plzně

   Vymazat
  3. Ano, to považuji za správný postřeh, voliči by si měli hlavně uvědomit, kdo za Drahošem stojí. Jsou to vlastně v naprosté většině ti, kteří jim už desetiletí pijou krev, a navíc, voliče považují za lůzu na použití jednou za čtyři roky. Že by po nich tolik toužili? Pochybuji. Tak by se k tomu měli přiměřeně postavit.

   Vymazat
  4. BRATIA CESI AK SI VAS MOZEM ESTE DOVOLIT TAKTO OSLOVIT.CHCEM VAM NAPISAT JEDNU VEC. NA SLOVENSKU SI LUD ZVOLIL K...TA Menom FIXKA za HLAVU STATU.ZEMAN JE VAS PREZIDENT A NIKDY NEZRADI ČR ako tchor ktoreho nam dosadili UŠACI.TAK DAVAJTE POZOR ABY STE NESKONCILI V TAKEJ ISTEJ RITI AKO MY NA SLOVENSKU.!!!!!

   Vymazat
  5. narcista Drahoš14. ledna 2018 21:20

   Pro mě je NEVOLITELNÝ!
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
   Drahoš - člen Římského klubu nadlidí:
   • http://svobodnenoviny.eu/odpovi-mi-profesor-drahos-zda-je-clenem-rimskeho-klubu
   • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D
   Římsky klub je globalistická organizace, instituce a think-tanky, které mají v náplni práce tu více, tu méně skrytou propagaci tzv. Nového světového řádu. Římský klub a jeho české pobočce, která u nás vystupuje pod názvem Česká asociace Římského klubu. Mezi členy Římského klubu je vysoký funkcionář OSN Maurice Stronga, býv. sov. vůdce Michail Gorbačov, býv. USA vicepresident Al Gora. Členem je i býv. gen. tajemník NATO Javier Solana, býv. tajemník OSN Kofi Annan, býv. president USA Bill Clinton, zakladatel Microsoftu Bill Gates, finančník George Soros, býv. britský premiér Tony Blair, býv. ministr zahr. USA Kissinger, belgický princ Filip, nizozemská královna Beatrix či bývalí předsedové Evropské komise Prodi a Delors. Mezi členy Římského klubu byl i Havel.

   Vymazat
  6. slov. vekslák, kap. sadzkár a lichvár Kiska14. ledna 2018 21:28

   • www.youtube.com/watch?v=1paTIKJ2mxU
   • www.youtube.com/watch?v=whPDbNyuF_U

   Vymazat
  7. Česko snese opravdu všecko..... Aktivistka si nepřeje....chápete to? Mulatka si nepřeje...!

   "...ukrajinská aktivistka, jež v pátek polonahá ve volební místnosti vyběhla....
   si nepřeje, aby M. Zeman byl znovu prezidentem...." A kdo ji obhajuje?

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obhajkyne-aktivistky-ktera-jecela-na-prezidenta-chtela-varovat-pred-zvolenim-zemana-a-silicim-vlivem-ruska-41673?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

   Milí čtenáři, tady nejde o Zemana, především jde o nás, občany ČR. Budeme-li novodobí poddaní, či to bude jinak?

   Čím dál víc je tohle aktuální!
   Národe Vstaň!
   http://www.nwoo.org/2016/11/24/pretorian-narode-vstan/

   Vymazat
  8. 21:20
   Pokud byl členem výše jmenovaného klubu HAVEL
   buď musí být tento klub klubem debilů, nebo tam byl HAVEL jako pepek vyskoč.
   Václav

   Vymazat
  9. milouš si to podělal sam jak velkopansky neodpracoval volby a se stařeckou zapruptilosti vědom si sve velikosti odmital jakekoliv konfrontace se soupeřem přesvědčen o sve neporazitelnosti - pycha předchazi pad

   Vymazat
  10. 16:55 normálně myslícími člověku bylo jasné, sledoval li co chtěji voliči ostatních kandidátů na úřad prezidenta,že rozhodne druhé kolo voleb tj.přiznivci prezidenta vers.většina ostatních co by rádi změnu.Na to nemusí být normálně myslici člověk expert znající teorii a historii voleb.Na to stačí kupecké počty,kór když na rozdíl od Francie,USA není u nás prezidentský systém!Proto představa experta Krejčího a jeho ale k p.Drahošovi je nemístná!

   Vymazat
 2. Myslím si, že pisatel má pravdu, výsledek druhého kola bude pravděpodobně nakloněn Drahošovi. Ti co sponzorovali ostatní kandidáty a vynaložili takové množství peněz, to nenechají jen ta na náhodě a udělají vše včetně přísunu dalších peněz aby se Drahoš dostal na hrad. Obrovský dobře placený aparát v pozadí vykoná dílo zkázy. Bohužel Zeman nemá za sebou kapitál jen příznivce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tady brečíte,Putin zvolil Trumpa,Miloš pro něj bude hračka.

   Vymazat
  2. Ano mám obavy ze zmanipulováním voleb. Piráti už jednou volby asi zmanipulovali. Prostě nevěřím velkému množství vydaných volebních průkazů. Nevěřím zahraničním volitelům. Nevěřím výpadkům sítě. A náhlým změnám které se v poslení době objevují. Viz
   TOP09, Piráti.

   Vymazat
  3. rozloženi socani od kterych utekl plebs ktery zkratka nepujde volit prože na rozkladu se zaloužil i milouš a to plebs moc dobře vi a neodpoušti i proto bude milošovi moc chybět ten hlasek těch přena - sra- ych poslednich

   Vymazat
 3. Jiří Drahoš je mi osobně sympatický.Napsal jste ke konci článku.Mně je osobně nejen nesympatický,ale z jeho názorů je mi zle.Takže pro mě je to jasný,tenhle vítač nesmí projít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zapotřebí zdůraznit, že Drahoš je jeden z nejpřednějších vítačů muslimských hord. Je ochráncem homosexuálů, celý život parazituje na České společnosti odčerpáváním miliardových částek na projekty, které z hola nic nepřinesly Českému národu. To a další zločiny, které páchá v přímém přenosu, jej staví do čela největších nepřátel našeho národa a naší vlasti.

   Vymazat
 4. Pane Krejčí, Vaše resumé není žádnou novinou ...pokud M.Z. vyhraje v 2.kole bude to o fous,záleží také na tom zda přibydou noví voliči a komu to hodí,Zemana nemusím ale z té sběře je nejlepší pro české země a její obyvatele do budoucna.Lidé mají zřejmě málo informací,jinak by drahoš tolik hlasů nemohl dostat ..vždyť patří mezi vítače ,eurohujery,schvaluje GM potraviny,inkluzi,gender,euro...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to americká volba. Cílem je instalovat v ČR základny strategických zbraní. K tomu tady musí být vláda ODS+CSSD+TOP+KDU. A klíčem k takové vládě je prezident. Pokud Zeman nevyhraje nejméně o 5%, budou se volby falšovat a nám potom zbude k přežití jen jediná volba - emigrace do Patagonie. Ten, kdo volí Drahoše, volí smrt svých dětí!

   Vymazat
  2. Jedna věc je fakt, Když se sem ty emérický hovada nacpou, už je odtud niky nikdo nedostane. Leda, že by je vypařili Rusi i s námi.

   Vymazat
  3. s těmi zbraněmi opatrně. RA disponuje takovou technikou, že základny na našem území jsou z taktického hlediska v mrtvé zóně. A budou zničeny, dříve než je sionisté dokážou aktivovat.
   Stupidita se kterou jednají Pšonci nebo "Hamlet" na našem MNO je zarážející.
   Vyhazováním stovek miliard za konvenční zbraně, které budou zničeny než je dokáže armáda použít, dokazuje, že nám velí a vládnou idioti nebo provokatéři.

   Vymazat
  4. Mě u Drahoše odrazuje právě ta vynikající fyzička, které si vážím co se týče fyziky, ale naopak pochybuji o její sociální inteligenci když vidím její podporu TOP09. To samé platí pro astronoma, který stojí v čele spolku na potlačování bludů, aby vyzdvihoval nade vše blud náboženský, ale i zázračné zřícení betonového baráku v důsledku lokálního požáru. Rozhodně nejde o renesanční vzdělance s obecným přehledem, ale o premianty s výbornou pamětí, u nichž se schopnost chápat věci v souvislostech zastavila když se začali rozvíjet ve svém oboru. A to bylo už hodně dávno.

   Vymazat
  5. 23:39 Ale nestraš, to fšechno je finta fň! Amíci už maj takový mnohoMach-bombarďáky že sejmou Putlera dřív než stačí doběhnout v Kremlu na hajzl! A pak vyrazíme do útoku! Na robotech se ušetří, páč použijem muslimáky, kapiš? Blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Vymazat
 5. Pokud se stane Bas prezidentem,můžeme se mimo jiných průserů dočkat návštěvy masového vraha Porošenka,tak jakoho pozval po svém zvolení s.Kiska do Bratislavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli zvolí Drahose a bude vítat Waltzmana balim kufry i s rodinou. Nebudeme žít v predpoli které bude zniceno.

   Vymazat
  2. Jenom zbabělci utíkají. Vlasteci bojují
   Těch kteří utíkali a potom se vraceli jako geniové a hrdinové těch už si asi nikdo neváží

   Vymazat
  3. Hrdinové hnijí v hrobech.

   Vymazat
 6. Já myslím, že Moravcova televize a obecně všichni novináři, kterými Zeman pohrdá, udělají vše, aby nevyhrál. Čtrnáct dní bude trvat antizemanovská kampaň. Pokud i po této masáži bude volit volič Zemana, nutně dojde v zemi k velkým změnám, což si nepřeje ani USA, ani Německo. Výhra Drahoše však bude Pyrrhovo vátězství, ta rána se hned tak nezacelí.

  OdpovědětVymazat
 7. Autor článku, není politolog, ale polithňup. Zcela přehlíží vrchní patra společnosti a zcela opomíjí fakt, že politik sám o sobě bez klanové korporátní podpory si ani neškrtne. Jde o mocenský boj, kdy na smetišti dějin ocitli naši kolonizátoři z USA, snad nemusím opakovat již zcela známy fakt, že nás komunisti prodali západu. Státní elita USA je sice na smetišti dějin, ale ještě žije a všichni čekají až ta kopající kobyla chcípne. Útok na Zemana je útok na český národ na zaplevelení naší země migranty, protože Drahoš (ale bylo jedno, který z oponentů to je, cíl měli společný odstranit Zemana, aby mohli rozkrást zbytky a zničit naši krásnou zemi) je pro Evropskou integraci - což znamená, že Německo neví co s migranty a rádo by je přerozdělilo na východ (o nás bez nás). Orientace na euroatlantický prostor je naše smrt, neboť co je horší než být nepřítelem USA no přeci být jeho přítelem. Zeman je v podobné pozici jako Trump, ať řekne a udělá cokoliv tak to média použijí proti němu, zatímco neuvěřitelně sprosté výroky jiných politiků nejsou ozvučovány. Jediné na čem se jede je špinění Zemana, bohužel část našeho národa ho nesnáší z čistě iracionálních důvodu, protože je chytrý a tomu chytráci nemohou odpustit. A co ho ctí, i když je chytrý, je nepovyšování nad obyčejné lidi, pouze to dává sežrat všem vychytralým hajzlíkům.

  OdpovědětVymazat
 8. Drahoš je "nadčlověk" ! :-) Žije ve virtuální bublině ,v představě , že je součástí "ráje na zemi" .

  On jako šlechtic , hájící zájmy šlechty na jedné straně a nevolníci , kteří ho poslouchají na slovo , jen proto , že je šlechtic na druhé straně ...

  Referendum , pro "lůzu" je smrtelně nebezpečné pro "šlechtu" , protože lůza nemá rozum a může přinést změnu zaběhnutých pořádků :-)

  Postavte Drahoše na náves v jakékoliv vesnici :-) Bude vždy působit jako marťanský robot mezi živými lidmi §

  OdpovědětVymazat
 9. Tak Drahoš mšl asi z první ruky, že Putin ovlivní prezidentské volby u nás - jinak by Želé nemohl být druhý. asi ho uklidnil jeho řídící orgán, jinak to nemá smysl ... snad leda tehdy, kdyby byl "trhací kalendář" ouplnej pitomec. A to potom Svatá Anežka s náma.

  OdpovědětVymazat
 10. 100% souhlas, došlo k podcenění celého procesu před volbami.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom trubka si myslí, že došlo k podcenění. V tomto absurdostátu je možné i nenožné a s příspěním seroše a EU je možné vše.

   Vymazat
 11. Myslím, že si musí voliči Zemana dát velký pozor na podrazy, které mu nyní provede kolektiv voliči deklasovaných kandidátů, už ze vzteku budou kolůem sebe kopat a řvát ze všech sil a méně chytří a slabší na nervy by mohly těmto propagandistům antihumanismu a asociálnosti podlehnout. Musíme si dávat i pozor na to, co je lživě podsouváno do úst dosavadním příznivcům Zemana. Ve snaze zvítězit ve volbách se protivníci Zemana ničeho neštítili a nyní musíme čekat že ty odpornosti budou lidé s asi vrozenou jim podlostí chrlit ve zvýšených dávkách. Jde o to, zda zvítězí pravda, nebo diktatura Bruselu!

  OdpovědětVymazat
 12. Analýza sem, analýza tam. Mám pocit, že tentokrát se ´podaří dílo dokončit. Kdo víc chyboval, budou analyzovat k tomu povolaní. Svět se bude točit dál, jen rotace v české kotlině dostane větší spád. Češi nebudou mít obavy z Putina a Ruska, s otevřenou náručí přivítají imigranty a ve dnech otevřených dveří si prohlédnou americké základny na území Protektorátu, aby věděli, odkud s bratry imigranty povedou vítězný přesun směr Moskva. Prezident Drahoš pak konečně u příležitosti výročí 15.března 1939 vyznamená prezidenta dr.Háchu, na něhož nevděčný český národ po celá ta dlouhá desetiletí zapomínal. Pravda, dr.Hácha sice nebyl zvolen v přímé volbě, ale podařilo se mu národ sjednotit.

  OdpovědětVymazat
 13. Svoboda vypukla - lidé si už dneska mohou zvolit dokonce i zda chtějí presidenta nebo říšského protektora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela vtipné, ale národ svoji svobodu v tomto smyslu bohužel nechápe.

   Vymazat
 14. Sjednotit určitě, až na to komando z Londýna ...

  OdpovědětVymazat
 15. Slova Oskara Krejčího mne připadají, bez urážky, jako slova "zhrzeného generála" po první bitvě, na které se nemohl přímo podílet.
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 16. Bohužel si myslím, že pan prezident Miloš Zeman ani moc nechce být v druhém kole zvolen. Vidí do budoucna a tudíž vidí, jak těžké časy nás čekají (imigrace, nadřazení práv EU na právní systém ČR...) Asi se nechce zapsat do dějin jako pan prezident E. Beneš. Ach jo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:20 myslíte špatně. Teprve teď nastává pravá chvíle pro pana prezidenta Zemana. Teď se utká se svým protivníkem v duelu. A uvidíme, zda pan prezident má chuť pokračovat nebo ne.
   Ivana

   Vymazat
 17. Kdyby prokletá katolická církev nepodrazila Milouše,
  druhé kolo by se nekonalo, není tady dostatek darebáků*

  OdpovědětVymazat
 18. Věřím v rozum našich lidí, fíkus nebude zvolen. Lid chápe, že síla prezidenta je pouze v hlavě, nikoliv v jeho falešných brýlích či v pantoflích nad jeho hlavou. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 19. Bitva u Lipan v novodobém podání vrcholí, panská jednota za 2 týdny porazí na hlavu lůzu, která jí v privatizaci pomohla k majetkům.

  OdpovědětVymazat
 20. Cesi,kedy pochopite,ze USA chysta vojnu v EU.Snad si nemyslite,ze zostaneme uchraneny.So Slovanmi sa nikdy nepocitalo,USA,potrebuje len cesku vlajocku,ostatne si zariadi podla seba.A takovy,ako Drahos,jim bude napomocen !Cesi bdete,jde o mnoho!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakpak se má dobrý anjel Kiska? NATO střelnice u Popradu se nezdařila, takže kamzíci přijdou o zábavu. Což takhle Lešť? Tam by se vešlo rakééét! Je to pěkně schované v lesíku, pánubohu za chrbtom...

   Vymazat
  2. Už to pomalu začíná být víc než jasné i mně. A to jsem jen hloupá ženská.....

   Vymazat
  3. 20.06,nas Kiska je ostuda slovenska.Nezostal nic dlzny svojej uzernickej povesti.Neodviedol DPH zo svojich firiem,vraj ucetni spravila chybu...hih.On,ktory ma byt prikladom zakonnosti.Predajna svina.A Lest?Raket sa tam zmesti,ale vlada to nedopusti.Zder soc.demokracia vie,ze by to bol jej koniec a este je tam Narodniar kapitan Danko !

   Vymazat
  4. Anonymní14. ledna 2018 20:10
   ..za hloupé vás ženy považuje církev.
   Dokonce tvrdí že jste ze žebra Adamova :))
   Jinými slovy jejich prapůvod je žebro.(žebráci)
   Oproti tomu Marie dala jasný důkaz
   že žena může počíti bez muže,pouhým Božím záměrem.
   Dokazuje to že na zemi nejdříve byli ženy.
   Jediná pana může zplodit mnoho mužů,
   muž ani jedinou ženu.
   Všichni bez rozdílu jsme na tenhle hmotný svět přišli ze ženy. Žena je branou.
   Bez žen by ani slunce nemělo smysl*
   ----------------------------------
   proto mají církevní úchylové takový strach ze žen*

   Vymazat
 21. Já ve svém okolí neznám ani jednoho voliče Drahoše a to znám pár set lidí, takže to beru jako vzorek a je mi divné kde tedy Drahoš vzal ty hlasy . Je zajištěno, že na konci sčítání někdo nevezme třeba 10% hlasů Zemanovi a dá je na kupku Drahoše ??????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sa naozaj neda,ako dlhorocna clenka volebnej komisie to mozem tvrdit na 100 percent.Ale... z okrskovych komisii sa nosia vysledky na okres, tam sa spracuju a idu do ustredia elektronocky!!!!!A ja som na vasich PL citala rozhovor pred volbami v 2012-14? neviem presne , rozhovor s hackerom,ktory to presne opisal: do programu sa vlozi novy program, ktorý jednoducho pracuje-presun z riadku a na riadok b a sam sa po ukonceni statistickeho spracovania vymaze.Takze istota?-mat v kazdom okrsku svojho zastupcu a rucne scitat vysledky okrskov.

   Vymazat
  2. 19:43 Četl jste Hlavu XXII, říká vám něco chyba elektronky počítače IBM ?

   Vymazat
 22. Na Seznamu supr sprava,Pani Masinova byla prekvapena mnozstvim hlasu pro Zemana,proto bude volit Drahose ! Tak to jiste vyhrajem s pani !Masini chteji se slavou projit Vladislavskym salem,jako hrdinove kapitalismu !Vrazda,zustane vzdy a vsude vrazdou !

  OdpovědětVymazat
 23. 80 tisíc Rakušanů protestovalo proti své vládě a nazvali jí fašistickou, protože chce regulovat nelegální migraci. Přitom ti samí lidé požadují, aby ze země vypadli migranti z východní Evropy. Že páchají trestné činy a pumpují sociální systém. Rakušané ty Afričany chtějí. Dokonce jim nevadí, že nemají doklady. Považují je za přínos společnosti.

  OdpovědětVymazat
 24. Před pěti lety vyhrál volby jednooký mezi slepými. Dnes ve druhém kole má jednooký za soupeře alespoň mžourajícího na jedno oko. Ale nevím zda li to bude stačit. Každopádně to není nedoučenej hajnej a špatnej hostinskej. Tak, že alespoň úroveň obou soupeřů trochu stoupla.

  OdpovědětVymazat
 25. Ve druhém kole dám opět hlas Zemanovi, ale o jeho vítězství pochopitelně pochybuji.
  Rozhodné "mládež nová, mládež havlova" a "zahraničí", kde se dají dělat velká kouzla, jako s nečekaným "vítězstvím" kalouska.
  Ne nadarmo se tady pěstuje už léta havlistický plevel, "studenti", hlavně "politologie" a jiných potřebných "řemesel". Je to materiál velmi tvárný, bez kritického myšlení a pochopitelně i zkušenosti. Ovčáci těchto oveček jsou na tom podobně, jak pozorujeme v každých "debatách", hlavně na "veřejnoprávní" Tele, více jako vize.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy dáte. A mládež okolo vàs co?

   Vymazat
  2. Bohužel, naše mládež je rakovina pečlivě vypěstovaná západem, aby naši zem rozežrala zevnitř a zničila. Naše mládež je největším nepřítelem české země. Smutné je, že to ti spratci vůbec netuší.
   Ivana

   Vymazat
  3. Ivana 23:52

   Zakroutit jim krkem hned v peřince! Aby to později člověk nemusel dohánět jako Taras Bulba...

   Vymazat
  4. Kavárny v Brně i dopoledne poloplné "studentů"ve vhodném hipsterském kroji, s vyvalenýma očima do notebooků - chudáčci bez testosteronu. Zabývají se růstem svých plnovousů. Proč asi?

   Vymazat
 26. Mladez se zbada,az je ozari nuklearni svit a jejich negativni podobizna bude k videni na stenach budov!

  OdpovědětVymazat
 27. Drahoš nás bude směřovat k západní demokracii. Problém je v tom, že na západě, ale ani na východě žádná demokracie není. Chováme se idiotsky, a doplatíme nato, že si necháváme vnutit dogma o demokratickém západě a nedemokratickém východě. Media, lépe řečeno ti kdo za nimi stojí, si s námi pohrávají jako kočka s myší.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:23 Štefan

   Nejde o nějaké "směřování" - to ve skutečnosti žádný president, ani Miloš Zeman, neurčuje - a je naivní něčemu takovému věřit!

   Jde dnes o to, proč vlastně Zeman vadí českým oligarchům (tedy hybatelům médií). U Bakaly je to jasné, u ostatních nevíme.

   Důležitější než pán na Hradě bude v každém případě konání parlamentu a vlády.

   Jelikož směřování naší země v mnohém už velmi dlouho odpovídá směřování Druhé republiky, je symbolicky jistě významné, zda je v takové konstelaci na Hradě president nebo říšský protektor.

   Vymazat
 28. Takové žvanění o podcenění voleb p. presidentem je opravdu to pravé. Nikoho jak se zdá vůbec nezajímá podvodna informace o tom, že volby v prvním kole se presidenta netýkají(úřady, policie, a soudy to nechává v klidu) nikoho nezajímá jak se dostala ta ukrajinská coura do volební mistnosti (úřady , policii a soudy to nechává v klidu) Tato běhná co narušila volební akt byla odsouzena k podmínečnémju trestu. Kde je jaká spravedlnost? Hlavně když A Bartoše pronásledují ti idioti a prohlížení mu knihovnu a kancelář jako kdyby byl terorista. To je spravedlnost? V tomto absurdostátu je nožné i to že volby budou cinknuté a úřady prohlásí že vše proběhlo naprosto v pořádkui. Jsem naprosto znechucen jak zde pracují soudy a policie.
  Václav Vodrážka Plzeň

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.

   Vymazat
  2. Ad 20:46 - Je důležité si také uvědomit, že ta Ukrajinka se tam mohla dostat jedině s pomocí nějakého českého subjektu, který tuto akci naplánoval!

   Vymazat
  3. 22:36
   Pokud umíte číst, tak píši - nikono nezajímá jak se dostala ta ukranijská coura do volební místnosti.
   Václav

   Vymazat
 29. 20:46 Naše policie a soudy pracují pomalu, precizně a s rozvahou, proto nelze s určitostí říci, jestli by lhůta příštích prezidentských voleb mohla poskytnout dostatečný časový prostor pro stanovení výsledku šetření v případech, které popisujete, nemluvě o tom, jestli by tento výsledek byl v tomto čase ještě někomu k užitku. Proto je potřeba se zaměřit na prevenci a prezidentské volby vůbec nepořádat.

  OdpovědětVymazat
 30. Horáček prošustroval svojich 33mega a získal pouze 9% hlasů . Nemohl svoje finance raději dát Drahošovi . Měl by do začátku peníze pro uprchlíky až přijdou z našich bývalých kolonií .

  OdpovědětVymazat
 31. Možná Jandovi nastřílel nový háro :-)

  OdpovědětVymazat
 32. i kdybych oběhl celou republiku a ušoupal si nožičky, tak se lidem v hlavě nerozsvítí, a stejné zbraně použít nemohu, nenakradl jsem miliardy jako oni, tudy cesta nevede, musím tedy zvolit jinou taktiku...egregor slovanství, národ se probouzí, a probudí se do velké síly, a bude to bez drahoše...čas být vlídný, milý a ostře proti manipulaci,...příslušník národa a rektální alpinista, tvrdě za svým a totálně bez skrupulí, to bude trvat dokud je lidi neprokouknou a nezačnou na sobě frest pracovat, a to za čtrnáct dnů nepochopí, ale časem ano, nakonec budeme muset všichni pochopit, možná nakonec část lidí tu změnu nepřežije a snad se to nezvrhne do války, jak se vymkneme kontrole mocných, kteří mohou vrátit úder. Jim jde jen o to, abychom neměli čas a klid na přemýšlení co se děje, proto je valí na evropu, a ta na západ od nás si to musí odžít a vyrovnat se s tím a budou muset platit. Otázka je jestli se s nimi chceme svést, a o to tady nyní jde

  OdpovědětVymazat
 33. Eventuální prohra Zemana bude mít nakonec i své kouzlo. Na čem se budou potom všichni prestituti pást. Chvíli se bude bujaře slavit, jenže z toho se bulvár jako Modré právo, iDnes hovno, Reflex a jiný hnůj dlouho nevyžije.
  Je to jako s ruskými sportovci. Byli už skoro eliminováni, časem nebude už koho nahánět ale činnost bude muset běžet. Zatím je mrtvá doba ale i tak, třeba takovou Koukalovou začala bolet praventívně lýtka. Co kdyby koukli na starší vzorky. Bijec rusů Rudovous, sice nechal rozbolet koleno, ale zřejmě byl "vylečen" odložením kontroly. Takoví Ukrajinci se už stáhli z čela, jistota je jistota, chromé kachny snad nebudou kuchány.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:47
   Musím Vám zdělit, že nemáte pravdu. Až to co předvídáte skončí tak to bude asi takto: aféra skočila tak ZAPOMEŇTE!!! Já jenom doufám, že nezapomeneme a to ne my ale nasí potomci.

   Vymazat
 34. Zeman nemá šanci zvítězit, ono se to zase nějak "ošetří", jako u parlamentních voleb, opět dojde k nějakému výpadku, po kterém Drahoš poskočí (podobně jako předtím jeho kamarádi z TOP09), případně už si to ošetřili předem jinak. Brusel i celá ta naše sebranka, co tady už 28 let krade a jde si vzájemně na ruku, má obrovský zájem na tom, aby Zemana odstranili, na čemž neúnavně celých 5 let pracují.

  OdpovědětVymazat
 35. Zeman nesmí prohrát. Drahoš je blb a to blb nebezpečný, kondelíkovský profesůrek vnitřně nejistý a neurotický,jako žena to poznám, navíc je ovládaný chronicky škaredou manželkou. Kdoví, co by tady natropil, poslouchal by na slovo a horlivě, pitomec jeden. Narcis, vítač, mávač amer.konvojům. Budovatel základny nejmenované mocnosti. Sráč.

  OdpovědětVymazat
 36. Pokud prohrajeme prohraje celý Český národ poté budou litovat ale to bude pozdě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PŘESTAŇTE BEČET a stahovat gatě před brodem! Bečením vytváříte negativní info-pole!! Nepredikujte porážku!

   Vymazat
  2. 8:00 Bohužel jsem realista a počítám i s nejhorší variantou. Tady čtěte deprimující článek:

   http://www.zvedavec.org/komentare/2018/01/7478-zeman-bude-odejit.htm

   Vymazat
 37. Šteindler vypadá hůře jak Zeman .
  Příště budete volit na Hrad Feriho :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:36 Tak to bych radši nešel k volbám.

   Vymazat
  2. 23:19
   Ale ano šel bych, jako ta coura ukrajinská, ale s kalašnikovem!!!

   Vymazat
 38. Oskar si vzpomně na své návštěvy Schönborského paláce na Tržišti s dlouholetým profláklým vlastníkem a neudržel se, aby připomněl, komu dělá služku.

  OdpovědětVymazat
 39. Podívejte se www.výzva vědců.cz uvidíte odkud přichází
  Drahoš,hanba elitarum

  OdpovědětVymazat
 40. Poslední zpráva Římského klůubu by neměla ujít pozornosti nikoho, kdo má pocit, že něco je se světem v nepořádku. Ti, co ve své stereotypnosti klidně spí v bláhové důvěře ve fikci, se budou muset probudit, nechtějí-li být jako přebyteční a nepotřební eliminováni. Zpráva obshuje náznaky, že kompatibilní může být i koncepce společenské bezpečnosti jako základ epochy lidské důstojnosti dle Božího záměru.

  OdpovědětVymazat
 41. Lidi hlavně neskládejme zbraně předem a všichni musíme k volbám! Dokud je naděje, tak nic nevzdávejme!
  Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je samozřejmé. Ani po prohrané bitvě se nemají skládat zbraně. Přežili jsme křižácké války, přežili jsme porážku u Lipan, přežili jsme Bílou Horu, přežili jsme rakouskou monarchii, přežili jsme Hitlera, přežijeme i EU.
   Václav

   Vymazat
  2. 0:18

   Koukám, Václave, že už toho máš dost za sebou!

   Vymazat
 42. Pan Krejčí mi tu připadá jako hlasatel z redakce počasí ČT, který vysvětluje proč včera pršelo a proč to v žádném případě nemá co dělat s tím, že předpovídali slunečno... Buď si dělá alibi, nebo se předposral. Až Zeman vyhraje, bude nám psát, že to přece vždycky říkal...

  OdpovědětVymazat
 43. P.S.: Ten arogantní panák s falešnými brýlemi (Drahoš) si sám sedl na lopatu. Zemanovi stačí aby důrazně připomenul, že je to VÝTAČ-KÝVAČ!

  OdpovědětVymazat
 44. JDĚTE DO PR--LE OSKARE,

  ZEMAN VYHRAJE !

  OdpovědětVymazat
 45. Je to zvláštní, ale nejenom já osobně jsem predikoval možný výsledek stejnou metodou. I když jsem byl označen za vola.
  Drahoš především výrazně změnil rétoriku. Z nadšeného vítače migrantů se stal zarputilým odmítačem, ale kvót. Znamená to snad, že dobrovolně by migranty přijímal? Asi by se ho na to měl někdo zeptat. Jeho donekonečna omílané usazení v západních strukturách, zaručující "demokracii" v Čechách mne také dost irituje. Na jedné straně "demokrat", ale respektovat případné rozhodnutí
  většiny o vystoupení z EU, nebo NATO, by se mu moc nechtělo. V různých diskusích se také zmínil o možném omezování internetu. Tak že další otázka do pranice.
  Jenomže tyto, a celá řada dalších otázek, měly padnout už v prvním kole, kdy se tvarovala voličská základna. Dnes je totiž nejméně tři čtvrtiny voličů rozděleno na "pro Zemana" a "proti Zemanovi". A je otázkou, zda ta hrstka zbývajících vůbec přijde k urnám a komu to hodí.

  OdpovědětVymazat
 46. dobrými úmyslami je vydláždená cesta do pekla ...

  OdpovědětVymazat
 47. ve 4.13 bys měl ´ještě spát. O dějinách něco vím a Hácha měl být oceněn dávno.Možná na něho máme stejný názor, jen jsi duševně pracoval v nepříznivou hodinu..

  OdpovědětVymazat
 48. Chcete válku s Ruskem? Volte Drahouše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:04 Důležité je, aby to dávala Česká televize v přímém přenosu a moderátorem byl "odborník na všechno" Václav Moravec ..

   Vymazat