Reklama

pátek 19. ledna 2018

Hyperbola - V Česku nelze ukázat jediné místo, kde by exministr Herman udělal dobře"

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
19.1.2018 ČeskéNárodníListy

Pro tento nadpis jsem použil jako parafrázi proslulý citát britského politika 19. století.

Britský premiér William Ewart Gladstone (1809-1898) charakterizoval prohnilé Rakousko-Uhersko v proslulé předvolební řeči roku 1880 takto:
"Rakousko bylo vždy zarytým nepřítelem svobody v každé evropské zemi, ale na rozdíl od Ruska nikdy nepřálo ani svobodě Slovanů, odporovalo sjednocení Německa, bránilo vytvoření Belgie a nehnulo prstem pro obnovení Řecka, takže neexistuje ani jediný případ či jediné místo na mapě světa, kam by se dalo ukázat prstem a říci: Tady Rakousko udělalo dobře" (citát dle Prokše 2004, s.52)

Bohužel dle mne totéž platí i pro činnost pana exministra kultury České republiky - někteří jej možná budou hájit do krve a nepravdivě odporovat! - ale já jsem přesvědčen o opaku. Viz následující přehled.

Lze prohlásit - Pan ministr Herman vehementně podporoval ohavnou sudetokartu v Česku i v zahraničí, hlásal nesmysly o odsunu čs.Němců, tvrdil, že odsun byl etnická čistka ve stínu Moskvy, omlouval se sudetům, de facto popíral dekrety a Postupim, vymyslil centrum odporu ve Vyšebrodském klášteře, jezdil na sudetosrazy, domáhal se postu ředitele ÚSTRu, za šéfa státní galerie dal muže, který zosnoval ostudné výstavy pomlouvající Otce vlasti a naopak adorující vraha Čechů Ferdinanda II., jeho činnost pro Lety lze diskutovat, a naopak nehnul prstem pro Památník Svatobořice, takže v české kultuře a státnosti nelze ukázat prstem na jediné místo, kde bychom mohli prohlásit: tady ministr Herman udělal dobře!"
Z řečeného vyplývá základní úkol nejen pro Český svaz bojovníků za svobodu, ale pro celé Vlastenecké forum organizací spojených v tomto orgánu - žádat po Mgr. Hermanovi nejen vysvětlení jeho prohlášení o sudetech, etnických čistkách odsunu ve stínu Moskvy a dalších výroků neslučitelných s historickou pravdou osvobození ČSR od nacismu a od sudetského moru, ale také veřejné pokání a omluvu za tyto neopodstatněné, a v případech odsunu jako etnické čistky ve stínu Moskvy a tzv. Vyšebrodského centra "odporu proti nacistům" nepravdivé výroky.

Doufám, že vlastenecké organizace nejen zohlední souhrn činnosti pana exministra, ale bude rovněž žádat morální satisfakci těchto nepravdivých a český národ a ČSR urážejících výroků, zvláště v nadcházející době 100. výročí vzniku samostatného Československa.Jiří Jaroš Nickelli,
předseda HDK ČSBS Boskovice

14 komentářů :

 1. Díky prokletému katolíkovi Hermanovi
  lítá Slovanská Epopej po světě*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak vidime ,ze otazka lidskych prav lezi velice na srdci predevsim kanclerky merkel a vlady EU. Nasich spojencu. Denne beduji a vyhrozuji nam a jinym statum Nespravnym chovanim. A snad by mela nase vlada uvest tyto zalezitosti na pravou miru. A pomoci tak vyse uvedenym v jejich "starostech" a obavach o lidska prava vsech lidi na svete...
   Neohrozena bojovnice merkal z kancelare vzdy prohlasuje o VELMI EXTRA SUPER specialnich vztazich mezi Germany a Izraelem. Poskytuje Nemecko vsemozne materialni pomoci, vyhody, miliardove dary a penize atd. Proc nemaji germani podobne , stejne a ovsem lidske vztahy s jinymi staty a narody ? A neni to nejaky zpusob diskriminace dokonce a rasove ? Napr. s narody Polska, madarska Ceska a treba i RUSKA ?
   /Napr. ucast na bombardovani Jugoslavie napadene Chalifatem ? Kdo vi. babo rad.
   Nebo jsou lidska prava jakysi kus adru do ktereho se kopne a zformuje se jak je ted prave zapotrebi ? Nejsou rovnopravna a neplati snad pro nas vsechny bez vyjimky ? Uvidime.

   Smazat
  2. Proc napriklad a priklady tahnou, nepozaduje /vyhruzne, vyderacsky / na statu Izrael aby vzal take 5-10 tisic uprchliku do jeruzalema. Jako to pozaduje vydiranim treba na Polsku, Madarsku , Cesku a dalsich zemich?
   Proc nevysvetli postoj nemecke vlady zcela rozdilny pro staty vyvolene a staty jiz nejak a predem zavrzene k otroctvi ? A ktere narody maji pouze posluhovat zamerum tech vladnoucich statu, ktere mohou lidska prava i porusovat...
   Cili Izrael a jine staty se mohou branit silou i Stavenim Obrovitych zdi na svych hranicich. Jine nestojia nesmi pozadovat ani zakladni ochranu !! Naopak.
   Co udela merkel, kdyz se takovy narod Ubrani proti ilegalnim invazim ? A proti prijmu dalsich tisicu pribuznych.

   Smazat
  3. A smi se vubec nekdo bez nebezpeci postihu vubec zeptat proc jsou ty jejich LIDSKA PRAVA tak velmi Nerovnopravna ? V jejich ustanoveni a aplikacich ?? Ma vubec napr. ceska vlada a lid CR lidske pravo diskutovat a treba si klast podminky , nebo jen prijimat hrozby a diktaty.
   Netusi EU a Merkel ze v nedavne dobe, prave germanske nacisticke ozbrojene teroristicke skupiny se zdrzovaly na uzemi CSR za ucelem masakrovani a niceni statu. /1936-38/.
   A ze vlada CR ma jevyssi povinost a zodpovednost abe se totez jiz nikdy neopakovalo..
   Proc ty tresty kdyz bude CR vlada hajit nasi ustavu, zakony , zvyky, tradice a hranice ? Jako jine staty /napr. Izrael/. Ktery se nedavno vratil na "sve/dle bible/ uzemi" , ktere dle bible nejdrive okupoval vse zive vyvrazdil /Zeme Cannaan/.
   Nebo je Merkel a vlada EU soucast teroristickeho Chalifatu a v jeho zajmu ma za ukol sirit teror vsude..Vuci jinym statum.
   Je snad pozadovani rovnpravnosti lidskych prav pro Cechy nerovnpravne ?

   Smazat
  4. A dokonce i NELIDSKE ?

   Smazat
  5. Anonymní20. ledna 2018 1:41

   "A smi se vubec nekdo bez nebezpeci postihu vubec zeptat proc jsou ty jejich LIDSKA PRAVA tak velmi Nerovnopravna?"

   Nejen že se smí ptát, ale také vyžadovat jasnou odpověď.
   A kromě toho se také smí podepsat.

   Můžete říct, jakého postihu se bojíte - a od koho?

   Smazat
  6. ..Proc ty tresty...V poslednich dvou odstavcich je odpved..Denne se vyhrozuje ze vsech stran..
   Obavam a asi nejsem sam se ze se vlada CR vohne, pred hrozbami...

   Smazat
  7. Ta už je někde dobře uschovaná a nejen ona

   Smazat
 2. O tohle se vlastizrádci snaží o novou podobu téhle říše.

  OdpovědětSmazat
 3. Dopis Prof. Pavla Preisse Danielu Hermanovi ohledně Národní galerie:
  http://virtually.cz/journal/sites/default/files/autori/autor_clanek/preiss-dopis-ministrovi-prosinec-2014.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...o dnešním stavu Národní galerie
   se raději nepíše.
   Fašistickým Hermanem dosazený šéf
   dělá politicko-náboženské čistky
   jak inventáře, tak lidí*

   Smazat
  2. klerofašista a dobře to snad nejde dohromady a že se jich urodilo po šmidrovem převratu

   Smazat
 4. Jak může být žid katolíkem,jedině z pověření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:47
   Tvoje starosti bych chtěl mít!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.