Reklama

středa 10. ledna 2018

I Fiala opisuje od Horáčka? A proč takové blbosti?


Radim Valenčík
10.1.2018  blog autora

V poslední době se nějak rozmohlo opisovat od Horáčka. Nejdřív Drahoš, teď Fiala. Jiné vysvětlení je, že všechny řídí stejní tvůrci myšlenek. Je to dost pravděpodobné. Všem dávají do úst servilní žvásty o tom, že se nesmíme poklonkovat na Východ (to někdo dělá?), ale musíme si nechat poroučet ze Západu (to dělají). Porovnejte:


Michal Horáček, kandidát na prezidenta:

Michal Horáček, soupeř Zemana v lednové volbě prezidenta, si všiml Zemanových slov, že v EU i NATO bychom opravdu měli hrát roli sebevědomého partnera. "Nicméně jsem toho názoru, že taková politika se dělá lépe v Bruselu, Paříži či Berlíněm," uvedl Horáček.
Viz: https://zpravy.idnes.cz/ohlasy-politiku-na-vanocni-poselstvi-milose-zemana-fhq-/domaci.aspx?c=A171226_141537_domaci_kop

Petr Fiala, předseda ODS:

"Poklonkování Moskvě či Pekingu nám nezajistí ani respekt, ani ekonomický profit. I když usilovat o rozumné vztahy je nepochybně důležité. Jenže naše postavení a naše zájmy se – ať se nám to líbí, nebo ne – se prosazují v Bruselu, v Berlíně či v Paříži a tam prezident v poslední době neudělal absolutně nic. Jestli chceme o věcech rozhodovat, musíme být u stolu, kde se rozhoduje, a k tomu má pomáhat i prezident. Obávám se, že u rozhodujících stolů byl náš prezident spíš kuriozitou než vážným partnerem."
Viz: http://forum24.cz/petr-fiala-poklonkovani-moskve-ci-pekingu-nam-nezajisti-respekt/

K tomu několik otázek:

1. Opravdu se sebevědomá česká politika dělá lépe z Bruselu, Paříže či Berlína?

2. Poklonkování Bruselu, Paříži či Berlínu nám respekt zajistí?

3. Bylo Zemanovo vystupování při setkání s Putinem "poklonkování Moskvě"? Mám na mysli Zemanovo tvrdé vyjádření na adresu provokativního článku:

"Zeman vyjádřil naději, že budou pro české badatele otevřeny ruské archivy, které by mohly osvětlit některé aspekty společných dějin. Uvedl, že během návštěvy odevzdá státní vyznamenání několika ruským válečným veteránům. V této souvislosti varoval před překrucováním dějin, k němuž se podle něj někteří lidé uchylují. "Jsou to jen ubožáci," řekl český prezident."
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-ocenil-obsaznou-a-otevrenou-debatu-se-zemanem/1552968

A následná omluva z ruské strany:

"Ruská armádní televize Zvezda se omluvila za lživý článek o invazi do Československa v roce 1968. Na facebooku to oznámil mluvčí prezidenta Miloše Zemana, který je právě na státní návštěvě Ruska a proti obsahu článku se ohradil. Zvezda sporný text zveřejnila na svém webu v úterý, ve středu na jejím serveru dostupný nebyl. Zato se tam objevil obsáhlý článek o průběhu Zemanovy návštěvy."
Viz: https://www.lidovky.cz/rusky-web-se-podle-zemanova-mluvciho-omluvil-za-lzivy-clanek-pt1-/zpravy-svet.aspx?c=A171122_155740_ln_zahranici_ELE

(Nebo na to Fiala už zapomněl?)

4. Projevil někdy Horáček nebo Fiala obdobné "nepoklonkování" vůči Bruselu, Paříže či Berlínu, kdy se zde Junker, Merkel, Schulz vyjádřili neakekvátně o naší zemi? (Nebo si nejsou vědomi, že k tomu několikrát došlo?)

5. Opravdu nám obchování přes třetí země (např. a zejména Německo) s Čínou či Ruskem přináší větší ekonomický profit, než přímé obchody?

Atd. V podobných otázkách na dané téma by bylo možné pokračovat. Považuji za velmi prospěšné, že se v prezidentské kampani ukázalo, že trojici hlavních antizemanovských kandidátů vodí stejní medveďáři, že se trojice hlavních antizemnovských kandidátů kryje s určitými politickými strukturami a že všem jde vlastně o totéž, o co šlo v předcházejících volbách "trojjedinému" antizemanovskému kandidátovi – Schwarzenbergovi. Ze tří trpaslíků má být vypěstována náhražka za jednoho antizemana v minulých prezidentských volbách, kterému nepomohlo ani číro.


- - - 
  

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5359-i-fiala-opisuje-od-horacka-a-proc-takove-blbosti.html

16 komentářů :

 1. Jo to by chtěly sloužit bruselu i za cenu zničení ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo porodil EVROPSKÉ HODNOTY s Jakubem JANDOU v popředí a není co dodat-dole. On se poté však vetřel i na MVČR s ROMANCOVOVOU, ženou fanatika ROMANCOVA z ČT24. Tito mají mazat dezinformace?

   Dozorčí rada tohohle ''tingl tanglu''. Prosím. Místopředseda dozorčí rady: Libor Rouček (bývalý místopředseda Evropského parlamentu) Předseda poradního výboru: Štefan Füle (bývalý eurokomisař a ministr pro evropské záležitosti, student ze SSSR?) Člen poradního výboru: Šimon Pánek (předseda SSM před r. 1989, spoluzakladatel a ředitel Člověk v p...) Člen poradního výboru: Martin C. Putna (literární historik, kritik a profesor Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy) Člen poradního výboru: Tomáš Halík (Školitel vedoucích kádrů před r.1989, profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a prezident České křesťanské akademie). No není co dodat a k tomu ten xxxGAY?

   https://pornfile.cz/!bztyJJhEFv5f/oklamany-to-topak-feri-mkv-jpeg-avi-mp4

   Smazat
  2. To je teda sestava, hned dva první jmenovaní jsou bývalí vysocí socialní demokraté, asi trafika od Chovance. Dobře, že už tu partaj nevolím.

   Smazat
  3. 8:09 No tak mě k takovým západním poskokům netahejte.

   Smazat
 2. ..když čtu všechny ty důvody proč ho potřebujeme.
  Znamená to tedy že zdravotní stav jednoho člověka dokáže ovlivnit chod národních dějin ?
  Není tohle samo o sobě již prohrou ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázka je případná.

   Nicméně ano, i zdravotní stav jednoho člověka dokáže ovlivnit chod národních dějin.

   Smazat
 3. Nikoliv náhodou voláme jako Aliance národních sil (ANS) již delší dobu po potřebě dohody většiny našich občanů ohledně českých národních zájmů a jejich formulace. Podle ní by pak měly postupovat politici a vlády. A lze pak snáze rozlišit, kdo pracuje pro české národní zájmy a kdo proti nim. Jako sebevědomý partner vůči dalším zemím nemůžeme vystupovat při poklonkování žádné jiné straně či zemi, nýbrž výlučně při rozumném prosazování našich, tj. českých národních zájmů. Na jejich (ne)zastávání se totiž dělí česká společnost, nikoliv na stanoviscích či jednání M. Zemana! J. Tichý

  OdpovědětSmazat
 4. Naše národní zájmy řídí a usměrńuje nám nadřízený Brusel. Tak to je a dokud z EU nevystoupíme, netřeba se našimy národními zájmy zabývat, neb evroské zájmy jsou a musí nám býti nadřazeny. Jsme li součástí tak velkého společenství, nemůžeme myslet pouze na svůj píseček. Vstupem do EU jsme si nasadili chomout tak musíme táhnout a dávat si bacha na kočího, kromě opratí má v ruce i bič...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesjednocoval náhodou váš děda už jednou Evropu pod Dolfim? Oni tehdy měli totiž úplně stejné kecy.

   Smazat
  2. 0.28 Až si to přečtete v klidu, možná přijdete na to, že autor komentuje a poukazuje pouze na současný stav. Nikde psáno, že by s ním souhlasil, natož podporoval. Pro chápajícího dobře napsáno.

   Smazat
 5. Dnes jsem sledoval ve zprávách ČT, jak Macron sráží páty svých naleštěných polobotek v Pekingu. Kdepak jsou ti naši antičínští politruci? Doufám, že budou Kalousek, Fiala, Topolánek, Drahoš, doktor Halíř (Farský) a vůbec celá Havlérka protestovat se spacáky před francouzskou ambasádou a informační úderka mainstreamu rozjede své běsnění... :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě tam jel hlavně probírat v první řadě otázku lidských práva v Číně a domluvit jim! Další téma bude Tibet, pak teprve bude jednat obchodně...

   Smazat
  2. Kvůli ničemu jinému tam přece nejel. Jen se divím, že mu, buzíkovi, nedělá poradce buzík Herman.

   Smazat
 6. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A Fiala profesor politolog vede ODS. Už si s ním dost užili, nejspíš si ho zaslouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:38
   vrána k vráně sedá. Rovný rovného si hledá.
   Václav

   Smazat
 7. ZLATÝ ZEMAN,VÍME,ŽE CHCE REFERENDUM,ŽE NECHCE V ČESKU ARABY A ŽE JE ČITELNÝ.ŠKODA,ŽE Č.4 NEBUDE V CENTRU ZÁJMU MÉDIÍ A TÍM I VOLIČŮ.TAK,JEDINÁ MOŽNÁ VOLBA,...JE ZEMAN.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.