Reklama

středa 10. ledna 2018

Igor Korotčenko: Radioelektronický boj proti dronům DAEŠ. Byl odražen útok dronů na Hmeymim a Tartous. Anatolij Minkin: Ministerstvo obrany reagovalo na prohlášení Pentagonu o "volném trhu s drony"


10. 1. 2018         zdroj a zdroj
Ministerstvo obrany RF odhalilo podrobnosti ohledně uskutečněného útoku teroristy DAEŠ (teroristická organizace, která je zakázaná na území Ruské federace) útočnými bezpilotními letouny na dva klíčové ruské vojenské objekty v Sýrii - Hmeymim a Tartous. Znamená to, že bezpečnostní opatření, učiněná velením naší skupiny v SAR, zcela odpovídají reálně existujícím a potenciálním hrozbám. Zde je úplný text oficiální zprávy.Bezpečnostní systém ruské letecké základny Hmeymim a střediska materiálně-technického zabezpečení ruského námořnictva v Tartous v noci z 5. na 6. ledna 2018 úspěšně zmařil pokus o útok teroristů s masivním použitím bezpilotních letounů (BPL). Po setmění bylo prostředky ruské protivzdušné obrany ve značné vzdálenosti identifikováno 13 menších vzdušných cílů neznámé příslušnosti, přibližujících se k ruským vojenským objektům. Deset úderných BPL se přibližovalo k ruské letecké základně Hmeymim a další 3 ke středisku MTZ v Tartous.


Šest vzdušných cílů nevelkých rozměrů se ruským jednotkám radioelektronického boje podařilo převzetím vnějšího řízení vzít pod kontrolu. 3 z nich byly usazeny na kontrolovaném území mimo základnu a další 3 BPL při přistání vybuchly při nárazu na zem. Sedm dronů bylo zničeno běžnými komplexy protivzdušné obrany Pancir-S ruskými jednotkami protivzdušné obrany, které mají nepřetržitou bojovou službu. Oběti ani materiální škody na ruských vojenských objektech nejsou.

Ruská letecká základna Hmeymim a středisko MTZ ruského námořnictva v Tartous i nadále fungují v plánovaném módu.

V současné době ruští vojenští odborníci provádějí podrobnou analýzu konstrukce, technického vybavení a po domácky vyrobených náloží u zajištěných BPL. V důsledku dekódovaných dat získaných BPL bylo určeno přesné místo jejich vypuštění. Teroristé poprvé masivně použili BPL, vypuštěné ze vzdálenosti 50 kilometrů, s využitím moderních technologií zaměření dle družicových souřadnic GPS. Technická expertíza zajištěných dronů ukázala, že tyto útoky mohou být teroristy prováděny ze vzdálenosti asi 100 km.

Inženýrská řešení, použitá teroristy při útoku na ruské objekty v Sýrii, bylo možné získat pouze z jedné ze zemí, disponujících vysokými technologickými možnostmi v oblasti zajištění družicové navigace a dálkového ovládání shození profesionálně po domácky sestavených výbušných zařízení na určené souřadnice. Všechny BPL teroristů jsou vybaveny barometrickými senzory a servopohony ovládání výškových kormidel.

U po domácky vyrobených výbušných zařízení teroristů, připevněných k bezpilotním letounům, byly použity rozbušky cizí výroby. V současné době kompetentní ruští experti určují distribuční kanály teroristů pro technologie a zařízení a také je zkoumán typ a původ výbušných směsí, použitých pro improvizovaná výbušná zařízení. Skutečnost, že teroristé používají drony letounového typu, svědčí o tom, že teroristům byly předány technologie, které umožňují provádět teroristické činy s použitím těchto bezpilotních letounů v kterékoli zemi.

Ministerstvo obrany reagovalo na prohlášení Pentagonu o "volném trhu s drony"


Ministerstvo obrany Ruska vydalo komentář k prohlášení Pentagonu o tom, že teroristé mohli získat letouny na volném trhu. Oznámila to agentura RIA Novosti.

"Pouze k naprogramování řídící jednotky řízení dronu letounového typu a shození munice v systému GPS je nutná obstojná inženýrská škola jedné z vyspělých zemí. A také získat přesné souřadnice na základě údajů kosmické rozvědky není v silách každého", sdělilo Ministerstvo obrany Ruska.

Je zdůrazněno, že žádné takové technologie do nedávné doby teroristé neměli.

Ministerstvo také uvedlo, že v době útoku dronů na ruské vojenské objekty v Sýrii se nad Středozemním mořem mezi Tartus a Hmeymim nacházel průzkumný letoun Poseidon námořních sil USA.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Volný trh s drony? To poéchopé až jim budou padat u nich doma na jejich vlastní hlavy. Někteří ješitní tvrdohlavci jsou prostě nepoučitelní.....

  OdpovědětSmazat
 2. Licoměrnost USA a návaznost na NATO jasně ukazují komu jde o podporu a potlačení teroristů. Na jedné straně teroristé podnikají útoky proti občanům západních zemí, zabíjí je, na straně druhé jim západní země poskytují plnou podporu v dodávkách zbraní i vojenských poradců. Kdo zkoušel obyčejné drony ví o čem je řeč. Navádět takové množství ze vzdálenosti více jak 50 km vyžaduje přesné souřadnice cíle- dodají jen USA družice.Navádění a řízení pomocí GPS zase nejlépe obstará letadlo přímo ve vzduch s přehledem, co se děje před cílem. Však si již i USA odzkoušeli převzetí řízení provozu Malajského letadla falešnou GPS a jeho navedením do indického oceánu. Co to máme za politiky, kteří tyto zločiny podporují a ještě nás přesvědčují o užitečnosti zločinecké organizace NATO.

  OdpovědětSmazat
 3. Je potreba se zamyslet,co jsou to za obcani,kteri pasivne prihlizeji zlocinemu konani svich politiku.Nebo se rika,ze lidi maji takovou vladu,jakou si zaslouzi !

  OdpovědětSmazat
 4. Spionazne lietadlo Poseidon mali ruske sily oznacit,ako utocnika a tak sa s nim aj vyporiadat.Priamo sa podielal na utoku proti Ruskej zakladni!Dokedy budu Rusi ustupovat?Dementnemu usa prezidentovi treba ukazat,kto je vitazom V Syrii a kto tam nema co hladat.

  OdpovědětSmazat
 5. Nepochybujem, že už rozmýšľajú o "asymetrickej" odpovedi. Tá nejaká musí byť.

  OdpovědětSmazat
 6. Putin a jeho štáb není parta debilů a emeričani dostanou "asymetricky" po čuni.

  OdpovědětSmazat
 7. Sice to není k tématu, ale tady máte tu jejich demokracii a svobodu slova.

  https://www.youtube.com/watch?v=ScFfS_tRwO8

  OdpovědětSmazat
 8. Za chvíli je tu nejinformovanější světoobčan HoNo a ten Vám vysvětlí, že za to Tramp nemůže. Má antickou knihovnu a tak ví jak to s tou Mírotvornou říší kde žije dopadne. Jsem zvědav kdy Tramp pošle místo sebe do senátu koně.

  OdpovědětSmazat
 9. Jo přesně tak opět špinavé práce usa.

  OdpovědětSmazat
 10. Zel,svet jenom tise prihlizi,souhlasi a lize prdel usa.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.