Reklama

úterý 30. ledna 2018

Ilona Švihlíková: Zeman porazil politický fake

30.1.2018 Argument!, část článku
Miloš Zeman obhájil svou funkci v přímé volbě.
Zdá se, že k obratu došlo v posledním týdnu a že svou roli hrály tzv. televizní debaty. S jemnou ironií je tedy možno podoktnout, že Drahošovi nepomohlo ani stahování králíka, které ho zřejmě mělo přiblížit „obyčejným lidem“, i když mě spíš evokovalo, že vyhraje-li Drahoš, můžeme i my být v rolích takového králíka.

Situace vykazovala do určité míry podobnosti s rokem 2013. Proti Miloši Zemanovi se postavila tzv. kulturní fronta, která ovšem proti němu kampaň vedla celých pět let. Jiří Drahoš, který neměl žádné předchozí politické zkušenosti, ji měl splnit sen o „slušném prezidentovi.“ Poučení z minulých voleb se spíš týkalo médií – ty ve své většině nebyly Zemanovi nakloněné, ale přeci jen nebyly tak enormně útočné, jako v roce 2013. Ovšem zdá se, že zástupci kultury získávají před každými prezidentskými volbami pocit, že jsou něco jako morální svědomí národa (bůhví, proč?) a následně opět „přetáhli nápřah.“ Domnívám se, že jejich emoční kampaně byly spíš kontraproduktivní.

Následné spojení téměř všech ostatních kandidátů proti Zemanovi (které jeho oponenty vedlo k tomu, že začali automaticky sčítat hlasy a vyšlo jim, že Zeman musí jasně prohrát) působilo možná na nerozhodnuté voliče motivačně a pomohlo navýšit volební účast.

Zeman ukázal značnou psychickou odolnost, která se koneckonců od vrcholných politiků očekává. To ovšem vůbec neznamená, že v kampani nedošlo k řadě chyb, které pokryl Oskar Krejčí, viz zde a zde.

Nemilosrdným okem se na oba kandidáty podíval slovenský analytik Eduard Chmelár.

Vynecháme-li maloměšťácké ódy na „slušného“ člověka, kterým jsem se věnovala v jiném článku, pak je patrné, že více než Zemanova síla zapůsobila Drahošova slabost.

Znovu se musím vrátit ke klíčové otázce: proč Drahoš? Proč se rozhodl (resp. KDO se rozhodl), aby kandidoval člověk, který se ve vysoké politice nepohyboval a který – jak televizní debaty ukázaly velmi pregnantně – se prostě v politických tématech neorientuje? V debatách Jiří Drahoš ukázal, že je prázdná nádoba: co se do něj nalilo, to z něj vyteklo.

Nezaznamenala jsem žádnou zásadní myšlenku, žádnou vizi, jen naučené fráze. Některé jeho odpovědi a reakce mě evokovaly jednoho mého studenta, který si u zkoušky vytáhl otázku „tržní selhání“ a odpověděl na ní, že tržní selhání je, když selže trh.

Jiří Drahoš na mě působil jako člověk, který dostal do rukou scénář, který sepsal ovšem někdo jiný. Čímž se vracím k otázce: kdo?

Poslední kapkou v tomto ohledu bylo Drahošovo prohlášení, že by ani ve třetím pokusu nejmenoval Andreje Babiše – i když ústava v tomto případě stanovuje poměrně jasně prezidentovi povinnosti. Koneckonců, právě bitva ve Sněmovně, která se odehrála kvůli předsedovi sněmovny, tuto otázku ukázala velmi dobře. Jiří Drahoš to buď nezaznamenal, nebo nezná ústavu, nebo to neměl ve scénáři. Ať tak či tak, výsledný dojem byl prostě, že se ujal role „antizemana“, ovšem bez vlastního obsahu.

Značnou část své kampaně věnoval Drahoš i jeho příznivci tak zvaným fake news, tedy údajně zmanipulovaným zprávám. Je potřeba na rovinu říci, že se v průběhu kampaně stále intenzivněji projevovalo, že spíš než fake news stojí proti Zemanovi fake „politik“, umělý konstrukt.

125 komentářů :

 1. Už ho nechte být, Drahoše.
  V průběhu kampaně jsem ho měl plné zuby. Zapnu internet - Drahoš. Zapnu televizi - Drahoš. Už jsem se bál otevřít i ledničku.
  Lidi si vybrali, tak mají co chtěli. V průběhu uplynulého čtvrt století jsem se asi naučil být skutečným demokratem. Když jsem potkal člověka s odlišným názorem, zeptal jsem se ho na důvod. Pokud byl chybný, nebo žádný, upozornil jsem ho na možné dopady. Pokud ani potom nezměnil názor, snažil jsem se to přejít s humorem. Lidi mají právo na svůj názor. I na ten špatný. Pokud totiž nejde o předem plánovaný kalkul, většino se za chyby platí. A protože vlastní zkušenost je nepřenositelná, musíme počkat, až sami dojdou k poznání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mne nejvíce rozčilovaly reklamní vsuvky Drahoše a Topolánka do videí na youtube. Ti chlapci si velmi poškodili.

   Smazat
  2. ANALÝZY JAKUBA JANDY Z EVROPSKÝCH HODNOT JSOU I PODLE ODBORNÍKŮ JEN ŽVÁSTY
   http://pravyprostor.cz/analyzy-jakuba-jandy-z-evropskych-hodnot-jsou-i-podle-odborniku-jen-zvasty/

   Smazat
  3. Drahá paní Švihlíková,

   popisy co se u nás děje a dělo mezitím dovede udělat téměř každý zdejši lidový komentátor.Proč raději nechcete přicházet s návrhy řešení a když se tady objeví od občanů voličů s přehledem je ignorujete!

   Důkazem je,že jste nedokázala doposud zkritizovat ani jeden bod

   NÁRODNÍHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ!

   Proč nic nenapíšete ke kapitalismu BEZ přivlastků,který nám přinesl na hřbetě pan president Klaus?

   NIKDO SE HO NEDOKÁZAL ZEPTAT KTERÉ,ŽE TO PŘIVLASTKY JSOU!
   Víte vy jak zcela elegantně lze odstranit korporátni oligarchickou tyranii ohnutých hřbetů a nízkých platů k čemuiž stači podporovat soudržnost a solidaritu občanů,která neexistuje?

   Proč nechcete NP Nr.4.to je Nepodmíněný základní přijem,který dostával každý i v době komunismu atd ATD.
   Mlácení prázdné slámy nás ovčany přestáva zajimat!

   BRZY SE BUDEME PTÁT KDE JE NÁŠ BIFTEK A NÁM UKRADENÉ PENÍZE!

   Smazat
  4. 13:32
   Zalez!

   (O NZP bylo na Švihlíkové webu !Argument už několik článků - jenže to bys, ty debile, namísto toho šaškování musel taky číst.)

   Smazat
  5. Paní Švihlíková asi neví,.že se Česko Rupsko musi začit brzy připravovat na ekonomickou smrt!

   Nic nenapsala,že na př. k výrobě elektomobilů bude zapotřebi o asï 30 procent méně lidu a nebudou zapotřěbi ani dnešní motory a převodovky...
   Možná spoléhá na to,že se dnešní hitlermontovny znárodní a pak združstevní?

   CO JKÍ ASI VRTÁ V HLAVĚ MŮŽE BÝT BRZY ZÁHADA!

   Smazat
  6. 14:20 Koukám,že tebe z tý montovny právě vypustili...!

   Smazat
  7. Psát na Argumentu,který nemá žádné ohlasy v diskuzije opravdu chvályhodné.

   14.18 dejte tu odkazy.

   NECO JINÉHO JE O VĚCI PSÁT A NĚCO JINÉHO JE PROPAGOVAT JAK ZAČIT VĚCI USKUTEČNOVAT A K TOMU JAK SE ZDÁ VÁM CHYBÍ PÁRA NEBO SE TU SNAD MÝLIME?

   K TOMU TA DISKUZE PRÁVĚ SLOUŽI!

   Smazat
  8. 14:31
   Ano, chvályhodné, protože to tam nezasírají svými "ohlasy" hlupáci jako jsi ty!

   Smazat
  9. Drazi přátelé a nepřátelé,

   všimněte si všichni,že když někdo z otroků začne psát o penězich a jak se dostat na ty,které nám krade politická třida Šmejdů okamžitě pošlou do diskuzi rabijáty,kteři nám všem začnou diskuze rozbijet?.

   Pane Drahouši 14.38,že vy 1ste ve službách neomarxistů a plníte dále jejich program typu

   KDO CHTĚL DOMŮ MIGROUŠE VOLIL STREJDU DRAHOŠE?

   V tomto připadě jste ted dostal za ůkol rozbít diskuzi nebot jste obdržel od nás do svého černého kožichu šipy , krvácite nadávkami,aby jste nemusel psát k věci!
   Tady vám totiž docházeji argumenty prskáte vztekem tak vás tu všichni vidime jak v akvariu!


   Tak co dostanete brzy vztekem infarkt a budete za sebou tahat ochrnutou nožku??

   Smazat
  10. NEČINNOST AKADEMICKÉ OBCE ZAČINÁ VZBUZOVAT POZORNOST!

   Neochota a strach před společenskou angažovaností,kdy si tzv akademici myslí,že by museli živit své rodiny výběrem popelnic,kdy už ani tam nic není, je monumentální.

   Řadu let bylo i jim vytahováno měsičně z kapes jen 5000 korun přičemž důchodci měli slevu a vykrádalo se jim 3000 TZV ŘIZENOU INFLACI,která naplnila bunkry ČNB bratru 2 000 000 000 000, kde čekají na zašmelení až se zapomene,že se to dělo jen prý za porušování platných zákonu Česko Rupska,kde jakékoli trestní oznámení bylo prý jakýmisi útvary pro podporu organizovaného zločinu kryto tím,že se odkládaly trestni oznámeni ad akta,přičemž ČSSD tleskalo,aby bylo znovuzvoleno a jeho členové mohli podporovat svou jízdu na mrtvých oslech!
   Co tak,kdyy bzt tento lup rozdělen fifty fifty

   a BILOIN SE PŮJČIL NAŠI STŘEDNI TŘIDĚ, zejména těm,kteři by svými projektz prokázali jak umi vydělat a i zaplatit svým zaměstnancům,kteři se boji sami ceknout,nebot by mohli být vyhozeni a stávku odbory přeci zakázaly!

   Smazat
  11. LZE PŘIPOMENOUT,ŽE TO BUNKROVÁNI NENÍ VŠECHNO!

   desitky let je VŠEM DOMORODCŮM upírán NPZ tedy Nepodminěný Základnipřijem ve výši asi 8 000 KORUN MĚSIČNĚ,který byl vyplácen všem občanům zA komunistů.
   Jen si vzpomente,nizké nájemné,zdarma vzděláni a zdravotnictví nikdo si nemusel dát vyrážet zuby žulovou kostkou což je dnes levnějši atd!
   Tadz se použivalz i když nizké výnosy továren které byly nani preventivně prodány do šrotu a zbytek penzijnich fondů bylo hned rozkraden.

   DNES JE TOMU JINAK NZP PLZNE V MILIARDÁCH DO ZAHRANIČI.

   Smazat
  12. V DŮSLEDKU MALÉ SOUDRŽNOSTI DOMORODCŮ ČR

   došlo k paradoxu nebývalých rozměrů.Zatimco politickou třidu zlodějů sjednocuje jednoduchá honba za penězi a touha jak vyrobit co největši množství vadných zákonů,které jim to umožní -viz zákon o exekucicích jsou ubozi ovčané na tom bledě!
   Chybi jim nejen Solidarita,ale podivejte se všichni--- Oni se biji mezi sebou ostrými myšlenkami,odcházeji domů brodic se po kostky ve vlastní krvi s pocitem dobře vykonané práce a doma teprve zjisti,že jim cestou někdo vykrad kapsy na plech!
   To se opakuje desitky let a nikdo z intelektuálů jim není schopen řici,že stači se stejně a taky bít o naše peníze nebot budou tak nebo tak vykradeny viz Nepodmíněný základni přijem a poputuji ve stovkách miliard do zahraniči-----.

   NE NADARMO TU MÁME NÁRODNI PROPGRAM OBČANŮ VOLIČŮ,KTERÝ S JE S PŘEHLEDEM IGNOROVÁN!

   Smazat
  13. Máme tu i ve zdejšim článku České duše,

   ve spolupráci s našimi vlastenci v Americe,ZEJMÉNA PANA HONOLULU, prvni konkrétni návrhy na financováni rozsáhlého Hnuti na podporu nami oblíbeného pana TRUMPFA na kterého si i naši novináři vymýšleji ošklivé věci.

   Mohlo by konečně dojit k řešeni,nebot politické třida Šmejdů očividně hledi rajtovat na mrtvých oslech a nepřestane.Tak by došlo ke galaktickému vitězstvi

   VLASTENECKÉHO NÁRODNÍHO PROGRAMU

   který by mohl být i Amerikou adoptován nebot hrozi,že pan president bude NEOMARXISMEM tak dlouho pronásledován,že ho ubiji i s celou USA.

   Jen si to tam dole v Českých dušich přečtěte- financováni je to rychlé a konkrétni..

   Smazat
 2. Nějak tomu nerozumím. Ilona Švihlíková napsalo knihu o tom, proč jsme se stali kolonií a ještě píše, jak se z Česka odvádějí peníze v řádu stovek miliard ročně do ciziny. Prezident Zeman naopak tvrdí, že tyto úniky jsou vyváženy zahraničními investicemi, které nelze považovat za dar lidu České republiky, ale pomáhají vydělávat investorům.

  Jsme jako u blbých. Dělejte s tím něco nebo ztratíte tvář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Švihlíková volila menší zlo. Jinak to nešlo.

   Smazat
  2. Jak je to s těmi penězi, co k nám "proudí" ze Západu. Zeman sice řekl, že k nám jdou inveszice, ale naprosto k ničemu, neb jdou do budování skladišť, které zabraly desetiticíce hektarů zpravidla té nejkvalitnější půdy pro zemědělství. Investice, které nesou zisky investorovi, ale protože mají malou přidanou hodnotu, nezůstane již nic na zaměstnance. Občané byli okradeni jen tzv. privatizací o 5,5 bilionů Kč, račte si prodělit, o kolik byl jeden každý Čech okraden. Produktivita Škodovky je shodná s produktivitou VW, jak to, že nejsou shodné platy? Proto, že i tam, kde je u nás produktivita vysoká, se zisk kompletně vyváží, na dividendách 300 miliard ročně, jen banky vyvezou z peněz našich občanů kolem 80 miliard - vše na zlepšení platů v mateřských zemích majitelů nám ukradených bank a pojišťoven. No a přímý vývoz zisku jde rovněž do stovek miliard ročně. Jsme permanentně vykrádanou zemí Západem, což je nevyvratitelné a těch usmrknutých pár desítek miliard z EU to kompenzuje sotva z 10 %. Proto se nám Německo vzdaluje v blahobytu daleko rychleji dnes, za kapitalismu, než za socíku.

   Smazat
  3. Pani Švihlíková nic nevolila,

   ale na na INTERNNETOVÉM Časopisargument prý vede publikace dlouhých článků,které prý nic řešit nechtěji nic nenavrhují nic,nemaji, žádnou plnohodnotnou diskuzi a pár jakýchsi intelektuálů se tam bavi dokola mezi sebou aniž by dokázali dát jakýkoli návrh na DOPŘEDNÝ POSTUP a doslova ignoruji Národni program občanů voličů

   NAMISTO TOHO,ABY JEHO BODY ROZNESLI NA SVÝCH INTELEKTUÁLNÍCH KOPYTECH

   Smazat
  4. 15:38

   Žvaníš nesmysly - bez "prý".

   Smazat
  5. 15:38

   Nová republika nemá ani nejmenší šanci se s tím, co Ilona Švihlíková, Veronika Sušová, Ivo Šebestík, Adam Votruba a desítky dalších autorů na !Argument nabízejí, vůbec srovnávat.

   !Argument není časopis pro hlupáky a hysterické fanatiky!

   Smazat
  6. 15.41 a 15.47 NEVADI,

   že jste se dal vyškolit u CNN ti taky na své pitominy nedodávaji důkazy.
   Neni divu,že budeme muset dále hrbit hřbety a krmeni korporátni oligarchickou tyranii lidově- fašisty když máme ty intelektuály,kteři se štíti občanů voličů a jak píšete nejsou schopni ani zkomentovat jejich

   NÁRODNI PROGRAM!

   Poslouchejte vy ignorante,nechtěl jste napsat,že možná vyhráli své titulz v tombole?

   Smazat
 3. Miloš Zeman obhájil post prezidenta. Vyhrál, ale jenom s odřenýma ušima. Voliči a podporovatele Zemana nevidí tu špínu která je za ním, nevidí to, že v zahraničí Zemanem pohrdají a nevidí to, že pod vedením Zemana směruje ČR do záhuby. Drahoš nebyl vhodný kandidát, ale v porovnání se Zemanem to byl mnohem lepší kandidát na prezidenta, který by svůj úřad zastával hrdě a hlavně by byl slušným prezidentem na rozdíl od té arogantní žumpy pana Zemana, který se stará jenom o svoje ego. Zeman donesl na hrad velkou špínu a až skončí ve funkci (až umře) tak potrvá dlouho než se té hnusné špíny zbavíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlapče máš pravdu, máš to v té makovici správně urovnané...
   Zemana volila ta méně inteligentní část národa, jak to svého času pronesl v nezávislé televizi politický myslitel mladé generace, nadějný politik Péťa Gazdik z mokréj Loze.

   Smazat
  2. Jestli se cítíš za špínu, tak té se opravdu nezbavíš nikdy, když sám na tom nebudeš pracovat a logicky myslet.Jestli je tvůj vzor pan Gazdík, tak raději skoč do hajzlu a spláchni.

   Smazat
  3. Já (19:21) Zemana kritizuji. Je mi však milejší v zahraničí drzý a útočný prezident než slušný poseroutka. Jen aby to na naše kolonizátory rozbalil jako na Peroutku nebo Pussy Riot. Andrej už nechal ministryni financí spočítat, do kterých zemí odcházejí dividendy, aby ukázal, že dotace EU tvrdě platíme. Miloš by se měl přidat, jinak lidi zklame.

   Smazat
  4. 19:32 Já sem spokojen v čechystánu opravdu žít nechci. Tahle země je naše! Také mám dost makrely a západních idiotů co jednají s našim státem jako s kusem hadru.

   Smazat
  5. Nechápu, proč opakuješ tu hloupost, že Zeman vyhrál s odřenýma ušima. Ono přes 152 tisíc hlasů, to nejsou odřené uši. I kdyby to bylo o jeden hlas, tak stačí na plnohodnotný mandát, tak proč taková silná slova?

   Smazat
  6. kde bereš jistotu, že by byl Drahoš dobrým prezidentem, natož že by byl v zahraničí uctíván? Asi jako Kiska? Toho kromě okolních států,kde z něj mají srandu, nikdo nikde nezná. Naštěstí se to, jaký by byl Drahoš prezident, nikdy nedozvíme, tak sni dál. A při tom mlč, cobykdyby.

   Smazat
  7. Ty troubo. V kterém divadle hraješ???

   Smazat
  8. Zeman by vyhrál výrazněji, kdyby nebyla 5 let trvající nenávistná protizemanovská masáž. Lidé jako vy, kteří věří tomu, čím je krmí masmédia a neumějí si na netu najít jiné informace, ve své neuinforomovanosti podlehnou - přeci když říká Hašek nebo Vetchý, že je správné volit Drahoše, tak to musí být pravda, ne? Když spousta hvězdiček, které se dostaly do popředí díky tomu, že vystavily někdou svou pussy, že Zeman je sprosťák, tak to musí být pravda, ne? Když Drahoše volí a radí mu Grygar, který kouká až na konec vesmíru a pánu Bohu do kuchyně, tak to musí být správné, ne? Vidíte - a přesto se našlo dost přemýšlivých lidí, kteří nazřeli, že Drahoš je prázdná nádoba, poslušný "slušný" eurohujer, vítač a kývač. A protože elita národa spolehlivě a opakovaně selhává, museli to být obyčejní prostí lidé, kteří tomu průšvihu jménem Drahoš zabranili.

   Smazat
  9. To je jen vše úhlem vidění. Zemanovci vidí tu žumpu v pražské kavárně. Drahoš by byl dobrým prezidentem ne občanů, ale kapitálu a jejich sluhů. A zahraničí? Pokud tím někdo míní bájný Západ? Kdo si váží třeba u nás Trumpa, Macrona, Merkelové.... To je zase jen otázka propagandy tzv. journalistů, už ani ne medializátorů.

   Smazat
  10. No, tak jste právě odcitoval vše, co vám do kebule nahrála Česká Televize. Takových bezmozků přišlo k volbám volit hlupáka Drahoše přes dva a půl mega. Smutné...

   Smazat
  11. 19.32 my sovětšti mužici
   jsme nejen vypustili družici,ale víme,že je přimo velice slušné psát

   PYČA JE DOBRÁ VĚC,ALE NESMÍ TO BÝT CHLAP!

   Nečekejte,že tu budou jen samé dvojky másla,které na sebe budou dávat kydat špínu a držet papule v očekáváni až se budete radovat,až president chcipne!

   Smazat
 4. Zástupci kulturní fronty by neměli házet flintu do solárních panelů ... v roce 2023 to určitě vyjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NR si nemusi nikoho držet!
   Toho co požaduje cenzuru je třeba postavit před zrcadlo nebot prý nenávidi hloupost,proto se může divat nepřetržitě do zrcadla,aby spatřil kdo je tady ta ubohá trubka.

   Smazat
 5. Pan Zeman nemá žádnou vizi. Jeho vize končí ve skleničce Becherovky nebo co to ten proruskej alkoholik momentálně chlastá. Už aby bylo po něm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nulo 19.34! Co jsi ty udelal pro CR?

   Smazat
  2. 19:32 19:34
   Buďte v klidu,vy dva havlobanderovský podporovači uASSackejch kriplů to máte za pár....takže netřeba se do budoucnosti starat o Českou republiku a jejího nynějšího pana prezidenta!!!!!!;-)))

   Smazat
  3. Vyzeráš ako prasa? Nie? Ty si, prasa!!!

   Smazat
  4. Prosím autorem je někdo zde?

   Odkaz:
   https://uloz.to/!snrqIRqz93uU/prazska-kalouskova-elita-spolu-s-migranty-na-doraz-oklamany-lid-v-republice-mkv-mp4-mp3-avi-jpeg

   Typuji tohoto:

   Odkaz:
   https://uloz.to/!RDoaUttqVcaR/oklamany-to-topak-feri-mkv-mp4-mp3-avi-jpg

   Toť vše.

   Smazat
  5. 19:34 Hele tady jsou s presidentem spokojeni běž si na vaše stránky a nikomu nepřej smrt můžeš být v penálu rychleji než Zeman. Doufám že Zeman+Babiš zruší politické neziskovky a vyhází kavárníky z veřejných funkcí.

   Smazat
  6. Já jsem si nevšiml, že by Zeman byl alkoholikem. Pouze se kdysi prezentoval jako příznivec Becherovky, což není totéž, jako být závislý na jakémkoliv chlastu, jako tomu bylo u Havla. Opilý byl na veřejnosti asi jen jednou, to když nedocenil pijácké schopnosti ruských ambasadorů. Jinak se o něm, na rozdíl od Havla, nikdy nevykládaly historky, spojené s přemírou alkoholu, tak jakýpak "proruskej alkoholik"?

   Smazat
  7. Drahošova vize končí ve zkumavce nad plamenem.

   Smazat
  8. No vida, kromě liberální pravdolásky a patriotického středu (kam patřím) nám zde krystalizuje ještě třetí směr - nacismus (10:23) Podejte si ruce s islamisty a pozvěte do klubu páně Drahošovu neomarxistickou havlérku. Už se na vás broučci těšíme, vy jste tu chyběli.

   Smazat
  9. A už je tu máme. Mr.Soros podporuje extremistické síly i ty pravdoláskové. https://www.hlavnespravy.sk/jobbik-zaluje-fidesz-za-novu-bilbordovu-kampan-proti-sorosovi/1295584 Zároveň dováží do Evropy islamisty.. Jen ty palice dubové vždy volí proti.

   Smazat
  10. 17:24

   Třeba je to taková finta: až budou všichni Němci mohamedáni, půjdou pod vlajkou islámu osvobodit Svatou zemi od nevěřících psů. Zatím stačí, když prodávají tanky Erdoganovi nebo otravné plyny (nebožtíku) Saddámovi.
   V Bruselu bude sedět kalíf a na Hradčanech emir. Škoda, že už se toho nejspíš nedožiju.....

   (Problém by ale mohl být s Vietnamci. Co když si usmyslí svou českou vlast bránit?)

   PS: Apropos Jobbik - Gábor Vona povídal, že už mu Cikáni nevadí.

   Smazat
  11. 19:34 co je na tomhle "ruskýho", blbe? - http://terrapapers.com/wp-content/uploads/2016/02/terrapapers.com_The-Protocols-of-the-Elders-of-Zion-10.jpg

   Takový cancy může podporovat leda ten Putlerův pšouk z 19:47 s nefunkční klávesnicí!

   Smazat
  12. 8:23
   A kdo je Putler?
   Vysvětli nám to untermensch!
   I když si hraješ na fašistu a nácka nikdobtě nebere vážně... a to nasereco,Hulihene polivkovej??!!!
   :-))))

   Smazat
  13. 9:01 Myslíš Šelomov-Epštajn? Že by ten s tim kufřikem vpravo? - https://marionetki.net/wp-content/uploads/2017/10/myfm.jpg

   Jeho tesilky určitě znáš dobře z obou stran, co? :D:D:D

   Smazat
  14. 9:01 Lepší si hrát na cokoliv než bejt smrdutej prd tohodle šábesdekla! - https://ic.pics.livejournal.com/lorddreadnought/76765949/23186/23186_1000.jpg

   Smazat
  15. Chudáku slabomyslnej,takhle meleš a meleš a nikdo tě nebere vážně!!!!!
   Ty musíš bejt skrytý eso TROP 09,ani Kraďousek ani Poserplína na tvojí vychlastanou dutou latrínopalici nemají a to je co říct!!!!!!:-))))

   Smazat
  16. 9:37 Neznám všechny šábesdekelníky jejichž tesilkamas proletěl, putlerský smrdutý prde:) Kdybys znal jazyk svýho hlavního vypouštěče a uměl přečíst azbuku, nesmrděl bys těma židosračkama!- http://iks2010.info/?p=131909

   Hlavně že si "velkej Russák", ty smrdutej komoušskej smrade z kremelský zengruny ...

   Smazat
  17. Leda těhletěch anti-ruskejch atrap jsi smrdutým bezcenným prdem, ty "Ese":))) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/CofroEg5Z8U%D0%BE%D0%BB%D0%BB-2.jpg

   Smazat
  18. Ať žije Třetí Řím, ty jevrejskej puchu! Sláva Impérium! I sám Největší Němec se skláněl před Velikou Rusí, kterou židáci zahubili, ale nevěřil že se dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl pod vedením Židů, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   A pravdu děl, páč Rus vznikla poté co ji sjednotili uškujnici! Tedy nordičtí piráti z vikingských (varjažských) kmenů ze Skandinávie. Skutečným Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijského Projektu. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům. A tak jediní opravdu pracovití Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí -
   https://www.youtube.com/watch?v=08P7pyHBlq0

   Smazat
  19. Ruská federace - to není Rusko. Je to oligarchické státní zřízení na těle naší vlasti - přibližně takové, jaké má i Ukrajina. Ruská federace - to je stát, který patří židovské kleptokracii, té mezinárodní i domácí, jež za pasivního přihlížení nemalé části otupělé a zdegenerované slovanské populace zničila Ruské impérium vybudované germánskou důmyslností a turkickou houževnatostí před více než 100 lety! - http://iks2010.info/?p=40063

   Ruská federace - to je komerční projekt na prodej surovin do zahraničí a vyvádění kapitálu získaného prodejem těchto surovin za hranice, tedy komerční projekt stejného typu jako Ukrajina, pouze mnohem silnější, větší, dražší, ziskovější, lépe organizovaný a lépe kontrolovaný. Proto se také ukázalo, že Donbas se nemá kam vracet. Rusko, do kterého se chtěl vrátit - to je potencionálně on sám. Aby se Donbas mohl vrátit do Ruska, musí nejprve vzkřísit Rusko.

   Smazat
  20. Jedinou nadějí pro Západ je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  21. ===========================================

   Hodlá redakce Nové republiky nadále upevňovat reputaci svého webu tím, že podobné věci, kterých se tu denně objevují desítky, ponechá bez povšimnutí?

   JSOU TOTO ČTENÁŘI, KTERÉ SI CHCE NOVÁ REPUBLIKA UDRŽET?
   Co si od toho slibujete?

   ===========================================

   Smazat
  22. Tomu hlupákovi z 10.03 došly argumenty a nezbývá mu nic než požadovat cenzuru.

   Takové senochrupy,kteři si představuji,že jsou majiteli tohoto skvělého webu by se měli mazat bez milosti a hned.

   OTRAVOVAT VZDUCH MOHOU KLIDNĚ I V PEKLE,KDE UŠETŘI V KOTLI,ZA DRAHÉ TOPIVO!

   Smazat
 6. Uz jdete do prdele s Drahosem,boj je over !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní30. ledna 2018 19:35
   Souhlas. Nastupuje lithium, Schengen IV, dotační podvody a další reálné problémy. P.K.

   Smazat
  2. 19:35, Není. Ještě 7 dní je možno podat odvolání na NSS.

   Smazat
  3. Anonymní31. ledna 2018 16:32
   OK odvolávám. P.K.

   Smazat
 7. 19:34..drahošův volič promluvil..tak to je úroveň!

  OdpovědětSmazat
 8. Kdo chce doma migroše,volil strejdu Drahoše!

  OdpovědětSmazat
 9. Když over, tak game!!:-) ....Drahoš je loutka těch, kteří nám do očí soustavně drze lžou, např. že Rusko obsadilo vojensky Krym, zatímco ve skutečnosti krymský řádně zvolený parlament vyhlásil referendum a v tomto referrendu 90% voličů rozhodlo, v souladu s nezadatelným právem na sebeurčení, o nezávislosti na Ukrajině a NÁSLEDNĚ o připojení k Rusku. Tedy v čase připojení k Rusku byl Krym samostatný a nikoliv součást Ukrajiny, Rusko proto hranici Ukrajiny nenarušilo. Je to jen pár let, pamatuji si to!! Přesto nám euroatlantičtí trubadúři soustavně, opakovaně lejou do hlavy ten svůj slint o anexi. A Drahoš patří k nim.
  Ani Zeman se neodváží to říct, jak to ve skutečnosti je, ale alespoň říká nahlas, že připojení Krymu k Rusku je hotová věc (fait accompli) a že sankce (kvůli tomu) jsou nesmysl ....už jen kvůli tomu je lepší prezident, i kdyby byl denně namol a i kdyby byly všechny ty bláboly o něm pravdivé...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč se nikde nepíše,že us flotila blokovala přístavy v okolí Krymu a proč.Dnes by tam už měli základnu jako v pobaltí.

   Smazat
  2. 10:34

   Tak nám tu zas nějaký magor provozuje černosotněnskou propagandu!
   - Andrej Babiš má úplnou pravdu, když hlavouny v Bruselu varuje, že svou zaslepeností posilují okamurovce a podobnou havěť. I naše země hovady oplývá...

   Smazat
  3. 10:41, on ten magor se zřejmě snaží dokázat, že podobná verbež navštěvuje pouze "fejkové" weby.

   Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byli podporováni ze stejného zdroje jako neonáckové má Ukrajině. A skoro bych se vsadil, že maji v zorném poli i černosotníky v Rusku. V poslední době se podporuje jejich sjednocení s ukrajinskými i běloruskými.

   Smazat
  4. 16:40

   Taky mě to napadlo - a ne poprvé. Podobná hovada utvářejí dojem celého webu.
   Redakce je tím ale sama vina, když připouští anonymitu.
   Nemají šanci všechno sledovat a korigovat!

   Kokotko

   Smazat
  5. ------------------------------------------
   VÁŽENÁ REDAKCE -
   PODOBNÉ VÝKŘIKY /10:34, 18:59/ UŽ TEĎ BUDOU NOVOU REPUBLIKU ZDOBIT NAPOŘÁD ?!
   ------------------------------------------

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Vidíš, lejnere putleryči, tohle je budoucí Imperátor Ruské říše! Žádné federace, ale nedělitelné jediné Rusi, žádné republiky - vynálezu to zločinných masonců, nýbrž Bohem dané samoděržavné monarchie, ne ovládané kremložidisty, ale zcela židuprosté! - http://iks2010.info/?p=131738

   Smazat
  9. 8:19
   To je náš gramofon plnej hoven,náš pološílenej a věčně zlitej a na záchytce ubytovanej Hovner debilovič Hulihenov!!!!!!!:-))))))

   Smazat
  10. 8:55 Zajeď šelomí pšouku, co se pravidelně vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem :D:D:D
   Expertům trvalo pět minut zjistit že jsi jen prd detekovatelný pouze spektrometrem umístěným v těsné blízkosti Putlerovy prdele!

   Smazat
  11. Ruský filosof Platonov tvrdí, že USA vznikly jako epicentrum židozednářské civilizace. Tato země se formovala hlavně pod vlivem židovských živlů a slovy W. Sombarta byla „emanací židovského ducha“. Všechny síly zla, brutality, rozvratu a rozkladu, které jsou vlastní židozednářské civilizaci, se v historii USA uskutečnily nejúplněji a nejdůsledněji. Aby skrylo své zločinné plány před lidstvem, vytváří světové zákulisí propagandistické mýty, jejichž cílem je překrucovat historická fakta. Hlavním takovýmto mýtem je mýtus o „holocaustu Židů za druhé světové války“. Jsou podnikány pokusy podat věc tak, že hlavní obětí byli nikoli Slované, ale Židé. Podle výpočtů historiků za války podle maximalistických odhadů zahynulo ne více než 1,5 mil. Židů. Propagandisté holokaustu a především sionistické kruhy tento počet zečtyřnásobili, když rouhačsky uváděli počet šesti miliónů zemřelých Židů. Z kořenů staré slovanské civilizace vyrostl strom, jehož každá větvička se natáhla vlastním směrem. Je nutné vzít v potaz, že národům slovanské civilizace připadl obtížný historický úkol – být baštou, která stojí v cestě silám světového zla v nejširším smyslu tohoto slova – západní a osmanské agresi, fašismu, sionismu.
   Putleroffští sionáckové ho začali pronásledovat! - http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
 10. Vážení přátelé, nenechte se rozčílit Anonimem 19:34 on za to nemůže. Dělá jen svoji práci. Berte to s nadhledema a humorem. Znáte to jak jde Drahošův volič z volební místnosti, potká ho známý a ptá se ho:
  "Tak co, koho jsi volil?"
  Ten se zamyslí a říká:
  "Já vlastně nevím...ale Zeman to nebyl".
  No on to zas takový vtip není, ale zase je to pravda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Střetne Zeman Drahoše.
   Zeman se ptá: Můžete mi půjčit brýle?
   Drahoš: Nemůžu, mám v nich čtecí zařízení.

   Smazat
  2. "Pane kolego, jak to, že už nemáte docenturu?"
   "Pane profesore, ještě jsem se nenaučil stahovat králíka."

   Smazat
  3. Drahoš žil v Jablunkově v době, kdy maso bylo na lístky a nebylo ho dost. Rodiče chovali králíky a Jirka se díval, jak se zabíjejí. Co na tom?

   Smazat
  4. 22,23
   Dobrý postřeh. A teď Jirka pracuje na tom, aby bylo maso pro většinu zase na lístky!

   Smazat
 11. Trochu mě rozesmál bonmot pana Macka, Drahý Miloši, milý Drahoši. Jenomže před chvílí jsem viděl kolik kandidáti utratili v kampani Zeman, 26 500 000 Kč, Drahoš 50 000 000 Kč. Heslo je asi nutné změnit, na Drahý Drahoši a milý Miloši. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2O:04 líbí se mi Váš vtip. Jinak co to je proti 400 miliardám zisku zahraničních firem, ze kterých občané tohoto státu i když ten zisk vytvořili, nic nemají. Jinak jak se dívá ANO na tuto okolnost svědčí debata Faltynka s Okamurou - myslím, že to byla předvolební debata - když Okamura řekl o těchto ztracených penězích, tak Faltynek to přešel mlčením, tedy přesněji začal mluvit o tom, kolik bude stát přidání důchodcům - jaká to bude suma. Bodejť by něco prohlásil, myslím že to ANO pluje s těmi nadnarodními korporacemi na jedne lodi. Nedávno jsem viděl na youtube film o Sibiři. V jedne sekvenci videa byl obrovský plakát s Leninem a bylo na něm napsáno - Jak se vám žije v kapitalismu?

   Smazat
 12. Naše tzv. kulturní fronta by měla dostat pár koní a maringotky jako za J.K.Tyla a byl by od nich pokoj. Díky vyjádření D.Kolářové , že se na herce jezdíme podívat jako na zvířaty mezi pivy mě utvrdilo v tom, že si nezaslouží abych za ně utrácel peníze, takže od té doby na činohru nechodím. Dám přednost opeře a baletu, které napsali klasici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měli by si na své živobytí vydělávat stejně jako většina společnosti bez dotací, když je je země tak zadlužená. Je třeba v jejich případě přejít na americký model. Nechci platit ze svých daní lidi, kteří mě ještě urážejí (to platí i o ČT).

   Smazat
  2. Být hercem je stejné řemeslo, jako každé jiné. Když je v něm někdo dobrý, všechna čest. Herci jsou stejní občané a voliči jako každý jiný a mají právo má svůj názor. Problém nastane tehdy, když se jejich názor začne preferovat jako etalon pravdy a morálky.

   Není třeba si ošklivit umění pro odlišný názor, jsme všichni jeden národ, ale je také pravda, že i vy máte právo změnit své preference. Ovšem bohužel nemyslím, že se balet a opera nějak liší ve svém světonázoru od činoherníků.

   Smazat
 13. Vážená paní docentko,

  rád bych Vás viděl jako kandidátku příštích prezidentských voleb. Potřebujeme inteligentní a vzdělané politiky, kteří mají vizi, umějí argumentovat a mají přehled a nadhled. Pan prof. Drahoš je příkladem tzv. jednozávitníka: zřejmě špičkový odborník na chemii a to je vše. Skvělé a přínosné pro tuto zemi by bylo, kdyby se té chemii i nadále věnoval a bádal v ní. Politice nerozumí a ani na ni nemá talent, jenom papouškuje názory svých sponzorů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych jen podotkl. jestli rozumí té chémii jako politice, tak se nedivím že ta věda kolabuje.

   Smazat
  2. Je Drahoš opravdu tak čestný profesor a odborník viz zde: https://romanpapez.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645912

   Smazat
 14. Moc děkuji paní Iloně, za článek a jen doplňuji, že pan Neználek, ani nechci psát politický amatér, profesor "egyptologie", dostal tolik mnoho hlasů od našich lidí, jen protože mnozí nechtěli Zemana za žádnou cenu. Ikdyž Zeman je vynikající stratég a ve své funkci pomohl naší zemi jako nikdo, ato opravdu si získal skvělé renomé v zemích na všech světových stranách, jenom někde to nesmějí říkat moc nahlas. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně vystiženo.
   Lidé nevnímají, že ekonomická válka, boj o obchodní trhy, zuří nepřetržitě přinejmenším od 19. století. Na naše obchodní trhy, které zrušil Havel, okamžitě nastoupili Francouzi, Němci, Angličané, ... bez ohledu na "lidská práva, pravdu a lásku,... Za to Havla adorují, jak jim ekonomicky pomáhal. Anglická královna se nebalí do tibetské vlajky, ale vozí čínského prezidenta ve zlatém kočáře po Londýně. Nikdo neskočil v tibetské vlajce pod kola kočáru.
   Pan prezident Zeman se snaží vyvažovat náš trh, otevírat nové možnosti, protože jednostranná závislost je smrtící. Využívá příležitostí na západě i východě ve prospěch ČR. Je jisté, že obchodní konkurenti budou našeho prezidenta očerňovat, stejně tak jako vlastizrádci.

   Smazat
  2. Kdysi po tzv. revoluci u nás přišel jeden podnik o nekonečnou čínskou zakázku, protože "někdo" poradil Havlovi aby pozval Dalajlámu hlavním vchodem. Samozřejmě, že po té zakázce ten "někdo" okamžitě skočil.
   Teď se to prezident Zeman snaží trochu napravit, ale to je běh na dlouhou trať.
   No a různí ekonomičtí neználkové mu to ještě vyčítají.

   Smazat
  3. Po "historicky prvni" navsteve dalajlamy, Cina prestala kupovat Zetory. Zeman podepsal v Rusku zakazku na 6000 Zetoru, primo s Putinem. I kdyz Makaron, s temi 180 Airbusy, podepsanymi v Cine asi vede. ;-)

   Smazat
  4. Tatra Kopřivnice také dodávala do Číny tisíce náklaďáků ročně. Tatra měla v Číně dokonce montážní závod. Všechno je v análním otvoru. Cítí vůbec demokrati nějakou odpovědnost k vlastním lidem jako to dělali komunisti?

   Smazat
  5. 15:53, necítí, od toho tam jsou. My jsme prodělali, oni vydělali. Elementary, dear Watson.

   Smazat
 15. No, skoro by se chtělo napsat, že v tom, že byl postaven Mildovi Drahoš jako protikandidát měl prsty "Putin". Tak slabého a nevhodného protikandidáta snad nemohl nikdo vážně myslet a aby to bylo na "jistotu", pak zběšsilá nesmyslná kampaň jeho "podporovatelů" proti Mildovi už msuela otevřít oči všem, co se je snařili mhouřit, ale zavří nemohli. Jednotka trapnosti je jeden "Drahouš".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni v tom mněli prsty společně s trumpetou, Putin by sám takového koně nevymyslel.

   Smazat
 16. Pro 19:21 Ekonomie je věda, která nám předkládá k nahlédnutí jak by to mělo vypadat za normálních, tedy ekonomy stanovených, podmínek. To, co vidíme, je důsledek práce trhu. V kapitalismu je jediným kritériem zisk a stát se marně snaží zabránit kapitálu v tom, aby státy bezezbytku nevytuneloval. Ekonomové toho mnoho nezmohou, i když si těch chytřejších vážím, paní Švihlíkovou počínaje. Ví to všichni, ale hlasitě to nikdo z nich nechce světu sdělit. Tím s kapitalismem vlastně kolaborují. Ztráta tváře je pro ně, v tomto případě, přijatelnou obětí.

  OdpovědětSmazat
 17. Jak se zdá, trolové opět v nástupu. Týden před volbami a těsně po nich tady nebyli vidět.
  Soros zřejmě slíbil další ranec, tak začali opět trolit. Jestli jsem měl občas pochybnosti, zda jsou to placení kazimírové, nebo jenom lidé s ujetým názorem, dnes mám jasno.
  Ne Rusko, ale Soros a jeho parta se u nás snaží ovlivňovat politiky a jejich voliče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni asi čekali, že slavně zvítězí a pak měli notičky, jak nám to tady posledním velým úderem roze...brat. Když to nevyšlo, tak čekali na nové notičky a ty konečně došly. Tak si holt tady zase užijeme. Aspoň zvyšují NR rating.

   Smazat
 18. Pokud Rusové nezačnou tvrdě proti Rusofobům, maj to marný. Dalibor Dědek (Jablotron a.s.) podpořil i finančně rusofoba Drahoše a kde může vyhlašuje, že Rusko je pro ČR hrozba. Přitom vesele vyváží do Ruska své výrobky. A Rusové nic....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím kolik toho Dědek vyváží do Ruska, ale proč by od něj nekupovali. Asi toho nebude tolik, aby ho to nějak postihlo, proto žvaní, to obchodník nedělá. A navíc možná čeká, že ho za to odmění ta správná kapitalistická cizina, nebo že by čekal, že si od něho konečně v Suchéj Lozi budou kupovat zabezpečení, protože podpořil Gazdíka?

   Smazat
  2. Práskat se nesmí, ale ohlásit by se to mělo.

   Smazat
  3. 7:13 Je to velmi jednoduché. Pomluvy se Rusko jak je nebezpečné a potenciální obchodník se zalekne.
   Konkurent to vzdá a pomlouvač má trh pro sebe.
   Tuhle cestu razí celý západ a my jako správný oslové křičíme něco o lidských právech a porušování demokracie. Západ čilé obchoduje a my žvaníme.

   Smazat
  4. 12:32, obchodník se většinou nezalekne. "Leká" se vláda a parlament a ti pak umetou cestičku těm svým příslušně upravenou legislativou.

   Smazat
 19. Paní Švihlíková.
  Jako ekonomka s politickým nádechem,zkuste se věnovat tomuto.Proč naší miliardáři,mají něco společného STB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě by více zajímalo, proč mělo STB sioatlantickÿ nádech? Třeba pan Lorenc? A říslešné oddělení UV též - Hegenbart?

   Smazat
  2. Sklapni gestapáku!

   Smazat
  3. Hochu, ty si pleteš Gustapo s Gestapem. Jilemnice jako jitrnice.

   Smazat
 20. Sioatlantický dech STB v závěrečné fázi existence je maskován lustračním zákonem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:30
   Rychle si tu blbost nech patentovat - než ti to někdo ukradne!

   Smazat
  2. 8:32
   Zdá se, že rozumíš úplně všemu. Co se chrání patentovým právem však nevíš.

   Smazat
 21. Myslím si, že Zeman vyhrál ne proto, že by byl oblíbený a neporazitelný. Vyhrál proto, že Drahoš byl velice slabý protikandidát. Bez charismatu, bez originálních názorů. V debatách slabý. Jakýkoliv alespoň trochu charismatickým osobitý a rétorický zdatný kandidát by Zemana porazil. Ale protizemanovské elity nebyli schopny během 5 let vybrat zmysluplného kandidáta, tak mají co si zasloužili.
  Možná se báli, že kandidát s vlastním názorem by je naslovo neposlouchal.

  http://www.epshark.cz/clanek/395/povolebni-premitani

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:18
   Možná.
   Nezapomínejme ale, že i mezi těmi, kdo volili Miloše Zemana bylo dost těch, kteří tím hlasovali PROTI NĚČEMU. A toto NĚCO je podstatné, a ne nějaké pošetilé pocity radosti nebo škodolibosti.

   Smazat
  2. 9:18 Termín "protizemanovské elity" - jak jste takovou blbost mohl vypustit z huby. Vy tady vidíte nějaké elity ?

   Smazat
 22. Paní Švihlíková se zařadila do zástupu autorů, kteří vytváří povolební emotivní, ale jinak nic neříkající články. Jediná jiskra nějaké myšlenky, se objevila v otázce:
  „Znovu se musím vrátit ke klíčové otázce: proč Drahoš? Proč se rozhodl (resp. KDO se rozhodl), aby kandidoval ..“
  Ale ta jiskra zase hodně rychle zhasla. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:30
   Stačí se orientovat,kdo podporoval Drahošovu kandidaturu a to muselo dost lidí odradit od volby Drahoše.Také to,že Drahoš těm podporovatelům vyhovoval,nezkušený,ovladatelný.

   Smazat
  2. Anonymní31. ledna 2018 9:38
   Vaše poznámka, tomu článku na smysluplnosti nepřidává. Spíše naopak. K tomu podívání se na konto, tento článek nepotřebuji, ani mě k tomu nevyzývá. P.K.

   Smazat
 23. Drahoš to přece řekl v ČT1 zcela jasně, že Zeman je (jenom) prezidentem dolní deseti miliónů, Drahoš se nepřeřekl, je pravdomluvný (jako jeho paní, když říkala o tom, jak jim všichni v ČT fandí, ale nesmí to dát najevo): http://www.euportal.cz/Articles/18537-tak-to-je-sila-tento-okamzik-rozhodl-prezidentske-volby-podivejte-se.aspx

  OdpovědětSmazat
 24. Být slušný není pouze to, že nemluvím sprostě. Být slušný je i to jak se chovám, jak dodržuji zákony a pravidla společenského žití. Být slušný je platit daně, být slušný je platit zaměstnancům včas mzdy, být slušný je nevyhýbat se věřitelům, být slušný je platit výživné na děti, které mám tak rád. Být slušný prostě není až tak jednoduché tak jak se to v posledních prezidentských volbách presentovalo lidem. Pan Drahoš je slušný , proto je můj kandidát říkají jeho přívrženci.Ovšem při pohledu kdo všechno ho podpořil či jinak podporoval zjistíme, že ti lidé nebyli slušní. Mají dluhy, které nechtějí platit, mají zaměstnance, které , nebýt minimální mzdy, by nejradši odměnili chlebem namazaným máslem a i jinak mají problém. Nechť si každý sáhne do svého svědomí. Já osobně nejsem slušný, protože být absolutně slušný ani nejde. To byl snad jen Mirek Dušín z Rychlých šípů jehož příběhy jsem měl tak rád.Odvolávat se na to, že ve volbách nezvítězila slušnost je opravdu trochu podivné.Co je to vůbec slušnost? Nechť si každý odpoví sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radomil Šamaj - 15:57

   Je dobře, že se k té slušnosti vracíte (nejde o JD nebo MZ!).
   "Nechť si každý odpoví sám"? - Možná by bylo lepší pokusit se na to odpovědět společně?
   Jako východisko (jedno z mnoha možných) se nabízí text KARLA KOSÍKA z roku 1999 "Čest demokratů je v poctivosti" --
   https://ksos.fhs.cuni.cz/KOS-42-version1-kosik_a_kaspar_o_cestnosti_dem.doc

   Smazat
 25. Praha nebyl schopna během pěti let připravit vhodného kandidáta na prezidenta . Proto
  hledali aspoň antizemana jako flastr . ODS , TOP , Gazdíci jsou na hranici volitelnosti . Pokud se nezvednou platy žen o 50% a nedejbože bude referendum o setrvání v EU tak to bude katastrofa . Měsíce bude kavárna přemýšlet jak je možné že vyhrál Miloš Zeman . Může se stát že za rok budou přemýšlet proč vyhráli referendum odpůrci EU . Potom zbyde praze referendum o vystouepení jako Krym .

  OdpovědětSmazat
 26. Popravdě přiznávám, že mě politika zajímá jen okrajově. Je pro mne nepocholpitelnou substancí našeho života. Dokážu jakž takž analyzovat její důsledky (inflace, nájmy, důchody...).Proto vodopád z medií mě zasáhl bezbranného. Nemaje nenávisti ni k jednomu z kandidátů, vypadalo to na plichtu.Leč v okamžiku,kdy se začal mého monitoru urputně vnucovat jen jeden z kandidátů (asi za to osobně ani nemohl,ale jen si vybral hloupé píáráky) zapůsobil na mne stejně odpudivě, jako reklama Zelené Alzy ,či pan Kohák s kozlem. Tak promiňte pane Drahoše, určitě pochodíte, proč to neprošlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedávejte jim návod na změnu metodiky, nám tohle vyhovuje. :))))

   Smazat
 27. Kohák a jeho koza Vlasta! To by byl prezident!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.