Reklama

pondělí 15. ledna 2018

Ivana Zemanová: ,, Manžel nikdy nepracoval pro osobní obohacení a nikdy nepřestal hájit zájmy České republiky, mnozí by ho chtěli ovládat, ale nedaří se jim to." A podíváme se do soukromí prezidentského páru...

15.1. 2018   Parlamentní listy, rozhovor krácený
,,Nikdy se nebál říci, co si myslí, i když to nebylo zrovna „trendy“. Myslím, že mnohokrát se ukázalo, že byl první s názorem, který se později ukázal jako pravdivý a najednou se všichni přidávali.  Má dlouholeté politické zkušenosti, umí jednat a vyjednávat, jedná promyšleně, a protože je šachista, má své kroky promyšlené na několik „tahů“ dopředu. Zda mu dát hlas, ať se rozhodnou voliči na základě jeho dosavadní práce pro Českou republiku."

Paní Zemanová, od první chvíle jste v roli první dámy velmi aktivní. Co je pro vás po prezidentově boku nejtěžší?

Nezačínáte úplně jednoduchou otázkou (smích), přemýšlím o tom, co je vlastně „těžké“, a vzhledem k tomu, že nic, co by bylo nepřekonatelné, si nevybavuji, nemohu si na „těžkosti“ stěžovat. Do jisté míry je problematické uspořádat si svůj pracovní i osobní program, tak abychom měli možnost se někdy „potkat“.

Prožíváte nějak kritiku manžela, trápí vás negativní reakce, které na něj míří? A máte o něj strach?

Můj manžel se věnuje politice téměř 30 let a je na kritiku zvyklý. Své povinnosti vždy plnil odpovědně a nenechá se ovlivňovat, což s sebou nese kritiku od těch, kteří by jej rádi ovládali a nedaří se jim to. Samozřejmě že mám o něj strach, ale úplně stejně jako každá žena o svého muže. Aby se v pořádku vrátil každý den domů.

Proč by podle vás, nejbližší osoby, měli lidé volit právě vašeho muže? Čím je výjimečný, co může nabídnout a proč si ho vážíte?

Nikdy se nebál říci, co si myslí, i když to nebylo zrovna „trendy“. Myslím, že mnohokrát se ukázalo, že byl první s názorem, který se později ukázal jako pravdivý a najednou se všichni přidávali. Nikdy nepracoval pro osobní obohacení a nikdy nepřestal hájit zájmy České republiky. Má dlouholeté politické zkušenosti, umí jednat a vyjednávat, jedná promyšleně, a protože je šachista, má své kroky promyšlené na několik „tahů“ dopředu. Zda mu dát hlas, ať se rozhodnou voliči na základě jeho dosavadní práce pro Českou republiku.

Co vás na dosavadní roli první dámy těší?

Těší mě, že mohu pomáhat potřebným, že mám možnost pozitivně ovlivňovat životy druhých. Se svým nadačním fondem se nám podařilo pomoci už celé řadě seniorů i dětí a já si této role i možností, které nabízí, moc vážím. Přijímám ji s pokorou i úctou. Mám moc ráda setkání s lidmi, proto nevynechám žádnou cestu do krajů, kde doprovázím svého muže a v rámci svého separátního programu navštěvuji zajímavá místa – domovy seniorů, nemocnice, dětské domovy. Tam všude jsou příběhy, které stojí za to si poslechnout.

Jak s manželem nejraději trávíte volný čas? Jako první dáma asi moc volna nemáte…
Snažíme se jít na procházku s naším psem Darcym, vypít si spolu dobrou kávu nebo uvařím dobrou večeři. Je několik jídel, o kterých můj manžel říká, že je umím nejlépe na světě. A to potěší každou ženu.

Vašeho muže se novináři ptají logicky hlavně na politiku... Co si myslí o přijetí eura, ústavních pravomocech prezidenta či zahraniční politice apod. Lidi ale možná zajímají i civilnější a osobnější věci. Prozradíte oblíbené jídlo, pití, knihu a způsob odpočinku svůj i svého manžela?

Oblíbených jídel je několik a všechna jsou poměrně běžná – gulášová polévka, brambory na loupačku nebo uzený jazyk. Lanýži ani kaviárem si mého muže opravdu nezískáte (smích). Oblíbeným vínem je tramín červený a dobrá, kvalitní káva. Knih čte můj muž neuvěřitelně hodně, má velký přehled o světové i české literatuře. Protože i já mám ráda knihy a v knihkupectví dokážu strávit spoustu času, s potěšením vybírám knihy, o kterých si myslím, že budou zajímavé. A odpočinek? Spánek, procházka nebo právě ta kniha.

Jaká žena vás inspiruje? A nemusí to samozřejmě být jen manželka prezidenta, ale kterákoliv, jež ovlivnila nebo ovlivňuje světové dějiny.

Nevidím důvod nechat se ovlivňovat, někoho napodobovat a být nepodařenou kopií. Prosazuji jít si svou vlastní cestou, ale neřídit se cizími osudy. Každá žena je jedinečná. Přesto mě napadá jedna, kterou mám ráda a nevynechám jediný její koncert. Francouzská zpěvačka Mireille Mathieu, která už desetiletí rozdává radost a krásnou hudbu. Je neuvěřitelně milá a charismatická. Měla jsem možnost se s ní několikrát osobně setkat a ona i její hudba jsou velmi inspirativní.

- - -

14 komentářů :

 1. Přátelé,hlavně to jděte hodit ve druhém kole presidentu Zemanovi,a snažte se působit i v tomto smyslu na své okolí.Jde o vše,ne -li o naše životy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:22 Hlavně by jsi to měly uvědomit ti co to mají na háku a nejdou k volbám zatím se nic neděje.....

   Smazat
  2. nejsme v minulych stoletich abychom volili mezi veštěnimdrahouše a prognozou milouše to koryto pro neexsistujici idol většinou zakukleneho jajinka mělo byt zrušeno stolet tomu nazad od čeho je pak demokraciie snad ne od toho aby vladl podivny diktator ktery si řika demokrad

   Smazat
  3. 8:09 " Hlavně by jsi to měly uvědomit ti..." - Mohl by mi někdo ozřejmit, jakým názvem označují cvokaři tuhle úchylku zdobit zvratné "se" písmenem "j" na začátku ("jse")?! Jednou se z toho po..., svěrač již mi ochabuje.

   Smazat
 2. Moc hezký rozhovor, držíme vám palce, paní Zemanová!

  OdpovědětSmazat
 3. Díky za pěkný lidský rozhovor s paní Zemanovou. Působí to na mě, že mluví přirozeně, upřímně, lidsky, od srdce, sama za sebe, nemá svoje slova předem přesně do posledního písmenka sestavená týmem profesionálních marketingových specialistů a nepůsobí uměle a chladně profesionálně jako jiné dámy, co by také rády na Hrad. Snad bude naší první dámou i nadále!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Vazena pani Zemanova,
  Vas manzel musi VYHRAT ! Cesky narod neni tak hloupy , aby spachal sebevrazdu s nejakym vitacem , ktery udela z Prahy dalsi Johannesburg !

  Pani Zemanova, Vas manzel je velmi obliben v Americe u vsech volicu presidenta Trumpa ! (U tech druhych sorosovych ne !)
  Nebudete tomu verit, ale znaji ho a respektuji i cernosi, protoze je politicky nekorektni a rika to, co si mysli.
  Jihoamericane rikaji, ze je v politice "MACO" (Hacek nad "C" = uspesny, velky. pise se Mucho )
  Trumpova Amerika mu fandi ! Viteztvi ho nemine !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. Umíte si představit, jak by slušný ňouma Drahoš přednášel projev na půdě OSN? By byl tak slušný, korektní a správný, že by tam všichni usnuli nudou! Půl hodiny by mluvil a vlastně by vůbec nic neřekl, mlel by o ničem prázdné nijaké fráze... Pokud by vůbec dokázal něco žblechtnout v angličtně, vypadá, že anglicky asi moc neumí a nejspíš by vedle musel stát někdo z jeho četných poradců a po jednotlivých slovíčkách našeptávat (anebo by to tam někdo rovnou přednesl za něj – stejně by byl jenom snadno ovladatelná loutka....) ... To by byla panečku slušná reprezentace naší země v zahraničí ...Ani falešné brýle by mu nepomohly. Bych se za něj hanbou propadl...Kdežto když tam přijde náš osobitý a svůj Miloš, upoutá pozornost, probere tam svým charismatem a lidskostí z apatie ty úředníky a hlavně – půl hodiny tam inteligentně mluví spatra bez jediné poznámky na papíře a ve srozumitelné angličtině – to tam nezvládne ani spousta o polovinu mladších státníků mluvit bez papíru a v cizím jazyce – a to, co říká, má hlavu a patu, orientuje se v globální politice na velmi vysoké úrovni, má čím přispět světu – má odvahu a šmrnc pojmenovávat věci pravým jménem, spousta lidí i ve světě ho obdivuje – nemusíme se za něj nikde stydět!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Obdivuji jeho historický přehled, paměť na jména, data, události. Dokáže spatra citovat a souvisle, logicky, smysluplně řečnit.Je svůj, neřízený.
   Paní Zemanovou znám ze studií. Byla a je vzdělaná, skromná a empatická.
   Nepotřebujeme figurínu z výkladu obklopenou poradci, včetně astronoma a egyptologa (kteří jsou skvělí ve svém vědeckém bádání), ale osobnost s renesančními znalostmi, která umí pojmenovat věci tak, jaké ve skutečnosti jsou, byť je to jadrně, a umí fakticky oponovat Bruselskému diktátu i komukoliv jinému ve světě.
   Dokonalý není (to není nikdo), ale to, co potřebuje Česká republika v ekonomické válce, která zuří nepřetržitě, a v politickém boji, ovládá bravurně.

   Smazat
 6. Paní Zemanová pochází z Bystřice nad Pernštejnem. Neznám nikoho, kdo by se o ni mohl jakkoliv špatně vyjadřit. Paní Dagmar Havlová pochází z Brna. Neznám nikoho, kdo by o ni řekl něco slušného.

  OdpovědětSmazat
 7. Vazena pani Zemanova,
  dovolte mi Vam napsat informaci o tom, jak se dela valka proti Americanum Evropskeho puvodu a co muzete ocekavat za akce proti Evropanum v Evrope, ktere bezprostredne ovlivni i vasi rodinu ! Tim minim v Cesku !

  President Obama dal privest do Ameriky 800 000 cernousku, ktere pozbiral v nejzaostalejsich zemich Afriky a hodil je krk pracujicim v Americe, kteri je zivi , sati, a vyucuji ve skolach. Tento program se jmenuje DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals.)
  Tento program stoji 19 000 x million US $ ! (po Americku 19 Billionu rocne !)
  Zde vidite jeden z duvodu, proc president Trump vyhral volby.
  To stejne VITACI planuji i pro Cesko !

  Tato rasova valka je kamuflazovana vzletnymi hesly, jako je treba valka proti rasismu, atd.

  Nebudu-li smazan, tak Vam napisi daleko drastictejsi veci, protoze znam Afriku , kde jsem zacinal posrpnovou emigraci, pred uz skoro 50-ti lety !
  FANDIME VASEMU MANZELOVI ! Nebo jinak s Drahosem prijde k DACA i v Cesku !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Komu záleží na naši republice na klidu a míru, musí volit pana Zemana. Nesmíme skočit na líbívé řeči pana Drahoše a jeho rádců. V jeho okolí se pohybuje Kalousek a spol.,
  to mluví za všechno. Byl by jeho loutka. Drahoše nevolit!!

  OdpovědětSmazat
 9. 2:14 dodatek, (protoze jsem nebyl smazan.)

  Mnozi lide se ptaji, co programem DACA je sledovano ?
  Kazdy vi, ze investice se narodu nevrati, ale pouze "demokraticke" strane - vselijakym Obamovcum, Hillary, NWO, a Globalizaci ve forme volicu !

  Jak nespravedlive pro masy pracovniku , kteri pracuji prescasy, pro benefit strategie namirene proti nim !

  President Trump ted bojuje o zruseni DACA a zada vyhosteni - tech 800 000 do zari 2018.
  Je zajimave, ze cim vice ho jeho nepratele napadaji, TIM VICE JE SILNEJSI !

  Vas manzel pani Zemanova, stejne jako president Trump, je trnem v oku lidem, kteri maji takovych programu jako je DACA nekolik a nektere z nich vyhradne pro Evropu a Cesko.
  Vitac Drahos je jejich figurka. Stejne jako Halik a cela prazska kavarna.

  Vse co se deje, zacina mit i silny rasovy podtext !
  President Trump je nordicky typ (blondak) a tento druh belochu je vselijakymi zivocichy silne nenaviden. (Blondynky take !) To zavinila rasova klasifikace jizni Afriky a nekterte knihy vydane bilou jihoafrickou policii v Johannesburgu , ktera psala velmi positivne o nasi bile rase !

  Cela atmosfera se bude zhorsovat, casem k neunosnosti.
  A tak to bude i v Cesku.
  Prejeme uspech Vasemu manzelovi !
  Pro existenci Ceska neni jineho vychodiska, nez mit v cele vlastence presidenta Zemana, ktery otevrene podporil naseho oblibeneho presidenta Trumpa ve volbach v roce 2016 !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Zeman je jediný politik, kterému záleží na naší národní hrdosti, vlastenectví, atd., i když to zní jako klišé, je to člověk pravý ČECH!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.