Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Jak mohli teroristé dostat výbušniny z Ukrajiny

13. 1. 2018     zdroj
Výbušnina, použitá teroristy v bombách pro drony, s nimiž se pokusili zaútočit na ruské vojenské objekty v Sýrii, mohla být vyrobena na Ukrajině a dostat se do rukou teroristů na základě falešných dokladů, soudí vojenský expert Igor Korotčenko. Ukrajina byla nejednou přistižena při porušení kontroly vývozu zbraní, což vedlo k dodávkám strategických řízených střel X-55 do Íránu a Číny, k dodávkám systémů radioelektronické rozvědky režimu Saddáma Husajna. Kromě toho bylo podle Korotčenka zaznamenáno používání ukrajinské pancéřové oceli teroristy skupiny DAEŠ (v Rusku zakázané) při výrobě automobilů pro teroristické útoky, které byly použity v Sýrii a Iráku.Ve čtvrtek náčelník správy výstavby a rozvoje BPL Generálního štábu Ruských ozbrojených sil generálmajor Alexandr Novikov uvedl, že základem výbušnin nábojů v dronech, s nimiž se teroristé pokusili zaútočit na leteckou základnu Hmeymim a středisko materiálně-technického zabezpečení ruského námořnictva v Tartous, byla látka PETN. Podle jeho vyjádření se vyráběla i na Ukrajině.

"Nelegální vývoz výbušnin z území Ukrajiny se mohl uskutečnit na základě falešného osvědčení konečných uživatelů nebo prostřednictvím korupčních schémat, což vedlo ve výsledku k tomu, že to vše se ocitlo v rukou teroristů, kteří vyrobili improvizovaná výbušná zařízení", řekl Korotčenko agentuře RIA Novosti.

Podle jeho slov byla Ukrajina nejednou přistižena při porušení kontroly vývozu zbraní, což vedlo k dodávkám strategických řízených střel X-55 do Íránu a Číny, k dodávkám systémů radioelektronické rozvědky režimu Saddáma Husajna. Kromě toho bylo podle Korotčenka zaznamenáno používání ukrajinské pancéřové oceli teroristy skupiny DAEŠ (v Rusku zakázané) při výrobě automobilů pro teroristické útoky, které byly použity v Sýrii a Iráku. "Tyto skutečnosti hovoří o tom, že ukrajinská výbušnina se do rukou teroristů v Sýrii mohla dostávat stejným způsobem", řekl expert.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. No g.Korotčenko zřejmě nepostřehl, že pokud je zakázaný vývoz zbraní určen na likvidaci Rusů, potom je naopak povolen a dokonce velmi žádoucí. Pokud jsou Ukrajinou vyvezeny rakety do KLDR (které Ameriku i tak ohrozit nemohou), obviní se z toho Rusko. Jak prosté. Co máte proti Ukrajině, když si chce vylepšit svůj rozpočet? Voliči Drazí vše slupnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petras - proč nadáváš? Kde máš argumenty? Nevychovaností ničeho nedosáhneš. Pohleď, jak dopadl hulvát Topolánek!

   Vymazat
  2. No říct něco podobné na účet vybraných národů a etnik, mám už policii v baráku a pouta na rukách. A bylo by to správné. Já jsem jen vyjádřil všeobecně a zatím tiše, přijímaný úzus. Obávám se, že nastane den, kdy se tak bude mluvit nahlas a veřejně. Např. jako G.Tenet, býv. ředitel CIA, který otevřeně vyzval světové společenství k zabíjení Rusů. Naši dědové to zažili, když se ze všech médií lil antisemitismus.

   Vymazat
 2. Také jejich hřivna padla na historické minimum tak šmelí s čím se dá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ani moc nepadla. V tomto případě se spíš jedná o prolomení "psychologické hranice" vůči rublu, která byla 1:2, přičemž se jedná jen o 21 kopějek. Padla i vůči euru.

   Nemyslím, že bychom se měli z toho radovat. Je to soused a my nepotřebujeme, aby měl problémy. Ani Rusku to moc nepomáhá, mít na hranici zborcený stát. Věří v rozvoj, jinak by tam neměli svá aktiva a dávno je vyvezli.

   Ovšem čím nižší hřivna, tím vyšší export. Pokud Ukrajina exportuje, pak zákazník je povětšinou v Rusku. Do EU se nic moc nevyváží, zdejší trhy práce jsou pod ochranou. (Tedy pokud to není např. globální módní značka Zara, plně v rukách globálního byznysu, co zaměstnává Ukrajinky za minimální mzdové náklady. Nižší než v Číně)

   Jenom totální idiot nebo najatý škůdce za peníze rozruší toto obchodní spojenectví. Jenom totální blb pozve do rajónu, kde měl svůj jistý téměř beztrestný kšeft, globální predátory. A oni to udělali.

   Vymazat