Reklama

středa 17. ledna 2018

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní


Lubomír Man
17. 1. 2018

S tím, jak čas běží, politické názory mezi lidem pražským a lidem zbytku republiky se rozcházejí stále dramatičtěji, ba dá se říci, že ať se ve smyslu politickém jedná o cokoli, je to vždy tak, že to, co chce Praha, mimopražští s hrůzou odmítají, a to co chtějí mimopražští, stejně emotivně odmítají Pražáci. 
Politicky stojí tedy obě strany na opačných pólech, hrboly na jejích tělech jsou jaksi narostlé jinak, takže při vzájemném styku a otřevu těchto nesourodých hrbolů jeden o druhého crčí z těl obou těchto subjektů potoky krve, které by se ušetřily, kdyby město Praha a zbytek republiky žily každý zvlášť.

Všiněme si: Prezidentská volba - celá republika zemanovsky zelená s jedinou drahošovskou žlutou uprostřed jako vášnivý výkřik: My jsme politicky jiní, opační než vy – a to téměř ve všem. A to nejen pokud jde o Drahoše. Vy Kalouska nesnášíte, zatímco my ho milujeme a víme, že s Drahošem jako prezidentem vejde náš Kalousek hlavním vchodem i do úřadu předsedy vlády. A pokud se to vám lidem mimo Prahu nelíbí - dobře, souhlasíme, trhněte se od nás, my se trhneme od vás, a o to svobodněji si pak budeme oba vyřizovat věci po svém.

Drahoše, coby prezidenta, budeme mít v Praze jen sami pro sebe, jako našeho ideového vůdce povoláme zpět na výsluní Schwarzenberga, který nás Pražáky co nejpevněji a už skutečně na věčné časy spojí s Bruselem i Washingtonem a ohnivým pruhem nás oddělí od Ruska, a to včetně jeho ropy – tu budeme (břidlicovou), nakupovat od Američanů; sice dražší, ale v jistém smyslu svobodnější.

Kalouskova vláda Prahy pak ohlásí Bruselu, že my Pražáci jsme s uprchlickými kvótami plně srozuměni – a to i zvýšenými – a v souladu s mocnější přílivem uprchlíků do města, budou pak pražské úřady uvědoměny, aby na metropolitní mapě Prahy už předem vyznačily „no go“ zóny, kde si imigranti budou žít podle svého, a bude jen dobře, když tam našim policistům i vojsku nebude vstup doporučen.

Jinak ale styk našich obyvatel s našimi hosty bude zabezpečen a přinese jistě mnoho působivých příkladů multikulturního oboustranného obohacování. Dá se např. očekávat, že muslimové budou poukazovat na velké množství křesťanských kostelů v Praze a budou vyžadovat jejich zbourání a jejich nahrazení mešitami. Bude pak záležet samozřejmě na tom, do jaké míry budeme my pražští tolerantní a dokážeme jejich tužby pochopit a vyrovnat se s nimi.

Podobné to samozřejmě bude i s prodejen vepřového masa a tentokrát bude spíš záležet na tom, do jaké míry přijme pražská veřejnost logicky navazující kampaň o vyšší kalorické hodnotě mas ostatních. Vzniknou možná i malé rozmíšky ohledně zvonění kostelů, které muslimové nesnášejí, a přijdou i problémy, řekl bych povahy intimnější. Naši lidé si při koupání ve veřejných koupalištích všimnou, že muslimky vcházejí do vody zahaleny v černých burkách od hlavy až k patě a pak ve vodě nehybně dřepí - a to celé dlouhé hodiny - protože považují za zbytečné, aby se z živlu pro jakési tělesné potřeby vzdalovaly. I tady bude potřeba vcítit se do cizí kultury, ale Pražané to jistě dokáží s elegancí a šarmem jim vlastním.

V souladu s názorem nového našeho prezidenta i nové pražské vlády (Romancov ministrem zahraničí, Mitrofanov hlavou nového ministerstva propagandy), škrtneme referendum lidu o důležitých otázkách, jako jsou setrvání republiky v EU a NATO, protože ani lid v Praze není natolik vzdělán, aby do těchto nejsložitějších problémů viděl a mohl o nich rozhodovat – a politické vedení i média se postarají o to, aby ani v budoucnu nebyl podobnými problémy zatěžován. Dáme mu jen nenáročnou jednoduchou zábavu, televizní seriály jako Ordinace v Růžové zahradě, aby se hlavně bavil a netrápil se otázkami, příslušejícími politikům.

Podobně budeme postupovat i ve školství, kde se inkluze stane jádrem systému. Budeme tvrdě vyžadovat, aby byla zavedena nejen ve všech školách, ale i ve všech třídách těchto škol, a budou vytvořeny i zvláštní komise, které budou na území Prahy vyhledávat všechny dostupné žáky s lehčími stupni debility, kteří pak budou do všech typů škol rovnoměrně přidělováni. Sbory asistentů pro inkluzi budou pak téměř stejně početné, jako sbory učitelské, a na školách jim samozřejmě bude nutno vytvořit odpovídající materiální podmínky, včetně zvláštních sboroven atd.

Poslání škol všeobecně pak bude hlavně ideové a multikulturní, a o to méně vzdělávací. Žákům bude s využitím všech dostupných grafů a dalších pomůcek vysvětlován význam organizací jako jsou EU či NATO pro náš šťastný vývoj, a současně osvětlována velikost nebezpečí, hrozícího nám z východu, především pak z Ruska. Jinak žáci nebudou tradičními předměty v žádném případě přetěžováni, vůbec se nepředpokládá propadání, a počítá se i s tím, že síť státních škol bude co nejvíce omezována ve prospěch méně náročných škol soukromých.

Podstatně zvýší vláda Prahy počet neziskovek, protože je i z minulosti považuje za své nejvěrnější spojence v boji se zbytkovým státem Republikou českou, a věří, že neziskovky zůstanou tomuto poslání věrny i do budoucna.

Je logické, že město Praha po svém osamostatnění okamžitě přijme euro, za své přijme i všechny požadavky NATO, včetně požadavků finančních, a v zájmu toho, aby zájem NATO souzněl se světovým názorem obyvatel Prahy, povolí na svém metropolitním území jen ty politické strany, které nejsou s tímto názorem v rozporu. Takže se dá zhruba počítat s tím, že pro Pražany budou povoleny jen strany TOP09, KDU-ČSL, ODS, Stan, Piráti a zelení. Jednotný světový názor si pak nad územím Prahy pochopitelně vyžádá i omezení či úplný zákaz těch webů na internetu, který tento světonázor zlehčuje či jakkoli jinak narušuje.

Podstatnou změnou, kterou budoucí vláda Prahy chystá, bude též zvýšený odvod peněz do centrály EU v Bruselu, protože se zaprvé domnívá, že 60 000 perzonálu EU nemůže žít ze vzduchu, a za druhé považuje Brusel za svou mocnou matku, která ji bude bránit, kdyby ji snad jednou buď sami obavatelé Prahy či občané zbytkové České republiky chtěli znovu ustanovit jen pouhým hlavním městem státu.

- - - 

27 komentářů :

 1. A natáhneme své pražské, havlovské pracky do státní pokladny, přes tu spoustu pražských, stále socialistických institucí, neziskovek, sponzorů, fondů,
  grantů např. kinematografický, filmy, divadla, ČT, Čro, státní čili fakultní nemocnice, kde pražáci necálují, narozdíl od zbytku republiky, kde vládne tvrdý a drahý kapitalismus, bez lidské tváře.
  V červenci se tito vyvolení pravidelně vecpou i s rodinami a politiky do Karlových Varů, zdarma na týden vše vyžrat, vychlastat a shrábnout co se dá. Zůstanou po nich jen prázdné flašky, talíře, lejna, moč a zvratky, bordel uklidí místní. Tento majdan jim zaplatí daňový plátci z celé České republiky. A tak drancují celou ČR kanibalové.

  Samozřejmě slušných pražanů, se tento trend netýká, oni ví o kom je řeč, těm se velice omlouvám!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha není jednobarevná a vůbec ne Drahošova. Rozklikněte si volební okrsky v Praze a uvidíte, že např. Jižní město (má 70 000) obyvatel je z převážné většiny Zemanovo. To jenom presstituti musejí stavět venkov proti Praze podle hesla rozděl a panuj. To vám píše pražská náplava, byť si pamatuji, že na posledním baráku v naší vsi visela cedule OKRES KARLiN.

   Smazat
 2. Pane Mane!
  Sdělil jste to výstižně, ale neúpně. Pokud Praha přijme jouro a nastoupí do jourorychlíku 1. třídy nebude moci ČR tuto slavnou metropoli zásobovat potravinami, surovinami a jinými zdroji (gojímy). Prostě to nějakou dobu nebude stíhat, to šílené tempo jeurohujerů a vítačů. Tak jim nezbude, než tyto komodity někde ukrást (vyhandlovat podvodem) nebo umřít hladem a studem (pardon upřesňuji chladem).
  Ďuro

  OdpovědětSmazat
 3. zapomněl jsem dodat
  P.S: Moji pražané mi rozumějí!
  DD

  OdpovědětSmazat
 4. Souhlas.Osamostatnit, oplotit, referendem zrušit název Praha. Můžou si říkat třeba Kalouskov nebo Veškrnov. Po čase by to byla bezkonkurenční rezervace opravdu "chovných kusů"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jsem dodat, že pražské vlastence rádi coby imigranty z práglu občané ČR přijmou místo těch limitovaných (vždy volíme meněí zlo!!)
   DD

   Smazat
 5. Zní to sice debilně, ale také mne to mnohokrát napadlo. Oddělit Prahu od zbytku republiky. Ať si založí městský stát...
  Ale potom jsem usoudil, že je to kravina. Pražáci nejsou jiní než zbytek Čechů. Oni pouze jinak uvažují. Nadělit jim stejné podmínky, to znamená podprůměrné platy se srovnatelnými cenami, jaké řeší většina obyvatel této země, byli by stejní. Ba co dím, byli by mnohem horší. A již mnohokrát v historii to i dokázali. Jedno, zda v roce 1918, 1948, nebo 1989. Většině venkovanů bylo pumpička, zda nám bude dál vládnout Habsburg, nebo Masaryk. Oni museli stejně dál žít svůj těžký život. A když už mu přivykli, přišli pražáci s "Vítězným únorem". Stálo to spoustu zlé krve, ale i na to si venkov zvykl. A když už si zvykli na to, že nemusejí dřít denně dvanáct hodin, sedm dnů v týdnu, ale že můžou i v klidu omarodit, nebo si vzít dovolenou (u sedláka věc nevídaná), tak si vymysleli listopad 89.
  Pražáci jenom potřebují utáhnout u huby. stejný metr, jako zbytek země. Daně přerozdělovat striktně na hlavu, bez ohledu na to, zda jde o město hlavní, nebo provinční. Potom dorazí kapitalismus i do hlavního města. A teprve potom dojde ke změně myšlení.
  Jakmile se lidem ubere práce, potažmo existenčních starostí, začnou se zabývat hovadinami. Přidat práci, ubrat peněz.

  OdpovědětSmazat
 6. Pražáci jsou hovno v trávě, hnida v hlavě a blecha v kožichu, my jsme ta tráva ta hlava a ten kožich. Bez nás jsou hovno, hnida a blecha. Jupí jou.

  OdpovědětSmazat
 7. Praha už dávno není naše stověžatá matička - teď je to Mekka zmrdů. A jak že je ten krásnej seriál"V Praze bejvávalo blaze?" Ano, to bejvávalo. .."Kdyby zašlo Podskalí, Čechové by plakali?" .. kde jsou ti Čechové, kteří by plakali? Nebo ".. my Prahu nedáme, raděj ji zbouráme"...Opravdu? Snad .."raděj ji prodáme - ne?" Jsou to kolaboranti ( kolaborovali s Němčourama, každej Pražák pazoury pěkně nahoru a Sieg heil!) hlavně všichni ti odporní zbohatlíci a všivé celebrity, mejdánky s nacistickými pohlaváry, a pak čuměli na drát, když je zašili za kolaboraci. A je to stejný. Zas zbohatlíci, zas celebrity, leze to do zadku Američanům, žvatlá to English, a komolí to češtinu, stydí se to tza své české předky, komolí to svá křestní jména - například Kaira Hrachovcová - co to je? Proč ne Kateřina? Dara Rollins - co to je? Snad Rolincová -ne? Mekky Žbirka -proč ne Miroslav? A svejm dětem dávají americký jména, jsou to imitace Američanů - žádní Češi! Měli by tento póvl odrodilej vyhnat ze země. Tohle všechno tvoří Mekku zmrdů - Prahu. Kdejakej zmrd leze právě tam. Kdo touží po slávě a majetku - šup do Prahy! Je to celý hnusnej bulvár, samej cizí ksicht, prostě české město už ne. Ano, mělo by se vybudovat jakési pražské ghetto, obehnat to vysokýma hradbama, a nikdo by nesměl ven zahnojit českou krajinu, český venkov, česká města. A pražské ghetto by měli zbavit svéprávnosti - žádné volební právo - nic. Ať se zmrdi třeba podělají.

  OdpovědětSmazat
 8. Prosím, mohl by mi někdo vysvětlit, kdo jsou "pražáci"? Proč do Prahy nalezli lidé od Aše přes Rumburk, Meziměstí, Ostravu, Zlín, Hrušovany, Hatě, Tachov, ... Praha je rozlezlá nejen panelákovými sídlišti, ale sídlišti rodinných domků jak až daleko...V našem panelákovém domě jsem jediná stařena narozená v Praze.PROČ MI NADÁVÁTE? mOJI PŘEDKOVÉ ŽILI V PRAZE A BLÍZKÉM OKOLÍ - VINOHRADY, SMÍCHOV,STARÉ MĚSTO - OD R. 1762. Dál jsem nedohledala. Ta omezenost mých "spolubydlících" pochází z jejich povýšenectví. Na to by Pražané rodem svým počtem nestačili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono se říká poturčenec horší turka, což v době mu slimáků zní obvzláště pikantně. Jestli v Praze chtějí vítat kozo.rdy ať si poslouží, ale to by skutečně pak bylo lepší Prahu oplotit. Jinak je třeba zachovat klid, bez nás si Prasáci ani neuprdnou i když si hrajou na šlechtu která o všem rozhoduje. Prdlajs. Ještě si přečtěte na Aeronetu, co to prase Dvořákovo 9 dní před volbama zase spáchalo, to už je vrchol, tomu nelze snad ani uvěřit. To proto nazývají Aeronet desinformačním webem, protože píšou pravdu. Drahoše do koše, ale ne do volebního koše. Hey hou.

   Smazat
  2. https://aeronet.cz/news/dnes-definitivne-skoncila-nezavislost-ceske-televize-to-malo-co-z-ni-zbyvalo-generalni-reditel-ct-petr-dvorak-vstoupil-oficialne-do-politiky-podepsal-vyzvu-proti-andreji-babisovi/

   Smazat
  3. 21:50 Mám zkušenost, že ti co se přistěhovali do Prahy se najednou cítili povýšeně, že jsou z Prahy, něco víc, a dávali to najevo i ve své bývalé domovině. Tak utvářeli špatný obraz Pražanů a platí to do dnes. Přestěhovali se do Prahy jsou povýšený a myslí si, že jejich lejno nesmrdí.

   Smazat
  4. Vážená paní MARIE, pro VÁS!
   Samozřejmě slušných pražanů, se tento TREND netýká, oni ví o kom je řeč, těm jako Vy se velice OMLOUVÁM!

   Smazat
  5. Paní Marie, rozklikněte se v dnešní době
   roku 2018, kdy víme koho Praha vítá dnes.
   Koho Praha vítala již vícekrát v minulosti
   podle dobového tisku. Tak co si má o pražácích
   myslet, zbytek České republiky? Zaprodanci?
   Zde si prosím rozklikněte dobový tisk.
   Odkaz:
   https://ulozto.net/!ryYUfiTx2Gkv/dobovy-tisk-prazsky-9-5-1945-praha-vita-ruske-spojence-to-pro-cloveka-ktery-nechce-byt-opet-oklamany-mkv-avi-jpeg-png

   Smazat
  6. Milá Marie!
   Omlouvám se všem rodilým Pražanům, kteří jsou na svoje rodné město hrdí alespoň tak jako pražský žižkovský pepik Jirka Krampol. Ten je pro mne skutečným Pražákem a jistě by Prahu neprodal za kus žvance jako různí přišelci z horní dolní.
   Nejhorší "pliagou" (nepřeložitelná slovenská nadávka) Prahy jsou turisti (politici, migroši, západní ožralí studentíci) bez vztahu k Praze, kteří se v Praze etablují jako novodobí zlatokopové na českém klondike. Zarazí svoje kolíky a rýžují a rýžují a když už není co tak cedí krev pražanů a ti jim to trpí. U Valachů by taková hovada davno visela v komíně nacpaná do vlastních střev a poctivě se udila (aspoň trocha osohu). Přeji dobré výsledky při rozšiřování pražských komínů.
   Ďuro

   Smazat
 9. Cesi,nepojebavajte sa navzajom,ale spojte sa ! Ide o viac,ako Drahosa,ci Zemana.Mate svoju CZK,serte na Euro,Nato a EU,je len otazka casu,kedy krachneme,my slovaci dopadneme,jako Bata s drevakami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu globalistickou špínu jak naši, tak tu z Eurosojuzu a zpoza velké louže musíme zastavit.

   Smazat
 10. Vážení, je rozdíl se narodit v Praze a podnikat v Praze. A ani to podnikání není v Praze med, věřte mi. Dostat se z bodu A do bodu B a i zásobovat provozovnu v obvyklé pracovní době už vůbec nejde.
  Volby spíše zobrazily očekávání obyvatelstva. Zatímco ti první zoufale potřebují změnu, ti druzí na změnu pořád čekají.
  Já si myslím, že jim vládne stejný ksindl.

  OdpovědětSmazat
 11. Mi Prahu nedáme,radčí ji zbouráme.
  Už před druhou světovou válkou,byla v Praze jen jedna třetina Čechů a v současnosti to bude ještě méně.Vesměs všechny státní instituce jsou v Praze,sídla různých společností,takže všechno napojeno na státní cecík,tak se nedivím,že jsou spíš pro oligarchy,lumpy,mafiáni.

  OdpovědětSmazat
 12. Je-li Praha tak vynikající,tak svělá a ostatek republiky blbouni,tak ať si tu Prahu oplotí a strčí do prdele.Jesli je fakticky ten Pražák přesvěčen o své vyjímečnosti ,nenahraditelnosti a tady na venkově jsme pro něj normální burani,hlupáci,co nevidí na špičku nosu,tak ať hodí kolem Prahy plot a dělají si ekonomiku,politiku sami a nám dají pokoj šmejdi.Bez Prahy se obejdeme ať si ji strčí do řiti,dělají tam jen bordel a lezou kdekomu do zadku,hovada.

  OdpovědětSmazat
 13. Nejen oplotit, ale zavézt hnojem a odpadky. A ti normální, ať se zavčas odstěhují.

  OdpovědětSmazat
 14. Praha je krásné naše město, jenom někteří obyvatelé ji ničí a jsou schopný ji zaprodat.

  OdpovědětSmazat
 15. Žádné oddělování, Praha je stejně naše jako všech těch nadutých naplavenin, co věří ve vlastní nadřazenost nad zbytek republiky. Osobně znám i dost Pražanů rozumných, takže kolektivní vinu odmítám. Většina je ale bohužel taková a vždycky hlasuje jinak než zbytek republiky a zároveň bohužel proti českým zájmům. A jak řekl včera Ringo Čech, bylo tomu tak vždy, i za Husitů to táhl venkov, Praha byla "loajální". No musíme se s tím holt popasovat a zase to táhnout za ně, jako jeden muž naklusat k urnám a volit Miloše, abychom se dalších pět let nemuseli stydět... Na Drahošovi nejsou falešné jen brýle, leč jsou příznačně symbolické, jakou pravdu (iluzi pravdy) vlastně ztělesňuje - navrch líbivou a uměle vylepšenou, uvnitř zatouchající a slušnému a poctivému lidu z podhradí nebezpečnou.

  OdpovědětSmazat
 16. Občané České republiky by měli být hrdí na to krásné město.Matička Praha opravdu nemůže za uměleckou frontu, za ty uměle vytvářené elity a hvězdy(čest vyjímkám). Oni musí hýkat, vždyť, kdy měli takové peníze ? A za druhé musí hýkat poněvadž kdo nebude hýkat a bude mít jiný názor bude vaporizován. Jak z toho ven?

  OdpovědětSmazat
 17. https://ulozto.net/!ryYUfiTx2Gkv/dobovy-tisk-prazsky-9-5-1945-praha-vita-ruske-spojence-to-pro-cloveka-ktery-nechce-byt-opet-oklamany-mkv-avi-jpeg-png

  OdpovědětSmazat
 18. Já musím platit poplatek za tv jinak mě navštíví éčka a vykradou mi byt a ty umělecké zgarby v pohodě z toho žijí a smějí se nám co ze zákona musíme. No to je hnus.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.