Reklama

pondělí 1. ledna 2018

„Je potřeba jisté lenosti k plnému ocenění života. Člověk, který tuze spěchá, dojde jistě k cíli, ale jen za tu cenu, že se nepodíval na tisíceré věci, které cestou minul,“ K.Čapek do roku 2018

1.1. 2018 Karel.Filip natočil v roce 2013
Ptačí let, jeho majestátnost a osobitý styl u jednotlivých druhů upoutává lidskou pozornost odjakživa. Vnímavý člověk dokáže na tento fenomenální zázrak přírody hledět se zatajeným dechem 


Ptactvo v našich zahradách pro vytrvalce 
video zde

22 komentářů :

 1. Skutečně to dost uklidňuje, když někdo usilovně a nepřetržitě maká a já se na to se zatajeným dechem jen dívám, je v tom taková nějaká jistota, že ten někdo to udělá za mne, když já nemohu ... nicméně, vydržel jsem bez dechu asi tak jen čtyři minuty, pak jsem musel přestat. Dost nebezpečné, vlastně. Možná je lepší makat také, kyslík oživuje. Poučné.

  OdpovědětVymazat
 2. Doba, ve které Čapek žil, byla také dramatická, ale jinak. Stále to byla lidská společnost lidí, na které bylo možno se spolehnout, lidí, kteří se scházeli, sdíleli spolu své příběhy, své výhry i prohry, společnost, kdy se ještě běžně chodilo do hospody, hrát karty nebo kulečník.byla to společenská doba, společenská společnost, kam patřily plesy, taneční zábavy apod. Dnes - co je to lenost? Lenost je aktivní činnost, při které aktér lenosti čumí do tabletu nebo do mobilu, nebo poslouchá fláky z mobilu, v uších sluchátka, výraz duchem nepřítomného trubce - a taky to trubci jsou. Starší generace si lenost dovolit nemůže,a i kdyby, je zvyklá pracovat, nebo "zaměstnávat se" - život člověka vždycky sázel na jeho "užitečnost" - neužiteční byli jen lidé ve starobincích nebo žebráci. Ti mohli pozorovat ptactvo a přírodu, ale zase spíše pozorovali, kdo vypadá na to, že by jim mohl dát almužnu. Dnešní generaci nezajímá z reálného života vůbec nic. Slepice budou znát jen z obrázků, totéž krávy, nebo ovce. Život sedláka - zemědělce - si neumí představit vůbec. Nevědí, co je to mlynář. Nebaví je ani pohádky, kde je vesnice, vesnický domek nebo hloupý Honza. Nic jim to neříká. Obdivovatelé Harryho Pottera, Pána prstenů, všelijakých magor-krávovin, jsou myslí i duchem úplně jinde. Nejsme způsobilí jim rozumět, a skutečnost, že TV vysílá pohádky a starší produkci, svědčí jen o tom, že starší generace je zatím početně v převaze, a pro tu se to vysílá. Bohužel jen ve svátečních časech. Jakmile skončí svátky, ihned nastupuje sadistický západní bezduchý brak, zrůdy a zvráceniny, pro ženy pak debilní modelky a herečky s umělými vlasy, řasami, ňadry - jak plastové výtvory, jedna podobna druhé jak mravenci, v kreaci tmavá, nebo blond. Bezduché dialogy, kreténské děje o lásce. Dnešní generace jen "paří" a něco si "užívá" něco "dá" nebo "nedá" - jakoby tohle a jakoby tamto - i to žvanění a žvatlání už je nesrozumitelné. A pokud jde o českou televizní tvorbu současnou - jen a jen žvanírna, žvanění, neskutečně pitomé, a neskutečně nudné reality šou, které nemají s českou realitou nic společného, spíše je jejich cílem rychle přetvořit české lidi na imitace západních hodnot. Takže - kdyby Čapek žil dnes, neporozuměl by vůbec -ale vůbec ničemu. Pokud by pozoroval ptactvo, pak jen aby se zcela nezbláznil, a nepomátl. Jestli to všechno odněkud pozoruje, určitě je velmi šťasten, že je z toho pryč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezké, po přečtení mé uklidnění z letu ptáků sice pominulo ale
   nevadí! Je hezké když člověk ví, že je někdo podobného smýšlení a necítí se tak bezmocně. P.S. Ani ještě nevím, jak německé ženy strávily Silvestra ve výbězích. Nesouvisí? Nevím. Jen tak mne napadlo... M.R.

   Vymazat
  2. Hele, ty by jsi se z fleku mohl stát velitelem "šaria-hlídky". Jsi takový uvědomělý, přesně víš co je dobré a špatné a taky přesně víš jak by ostatní měli žít.

   Jinak, i když už sám nejsem nejmladší, tak pevně doufám, že se nikdy nestanu takovým starým zapšklým kokotem který nenávidí mladé, jejich dobu, možnosti, život apod.

   Vymazat
  3. Já že nenávidím "mladé" ty diskuzní masturbante 13.24? Kdes to vyšťoural? Naopak, já se kochám tou avantgardou zkázy celé společnosti, a hlavně pak sebe samých. I s jejich drátama v ušiskách, potetovaným čumákem, džínama, ze kterejch musí lézt ven kolena, jinak by to nebyly džíny ( brzo z nich poleze vzadu prdel, ale pořád to bude mít své obdivovatele jako jsi ty) a modrejma, nebo fialovejma vlasama, holky jsou kokoty, mluvcí sprostě, blbý jak štoudev, pupky jim lezou přes gatě - to budou jednou matky od rodin jak stehno! Proto taky vzrůstá takzvaný "domácí násilí," protože když vodrb se zadrátovanýma ušima procitne, dojde mu, jakou udělal krávovinu. Jestli jsi nebo nejsi zapšklej, těžko posoudit, ale že jsi kokot, a k tomu klasickej diskuzní kokot, je evidentní. Článek je o Čapkovi, o lenosti, a pozorování ptactva, k němuž se má napsat názor. Napsal jsem názor - a cos napsal ty, kokote? Nic, jako vždycky. Nevíš, co je to Čapek, zato umíš vyťukat sračky a napadat ostatní. Ty hrdino!

   Vymazat
  4. 12:59 - Přesně jste popsal dnešní dobu , možná ani sám Čapek by to tak nenapsal kdyby dnes žil . Má vlastně štěstí , že v dnešní době nežije . Svůj život prožil v naprosto jiné době , která sice nebyla taky žádný ráj na Zemi , ale v porovnání s tím co se teď děje a hlavně co tuto zkaženou mladou generaci čeká to asi ráj byl .

   Vymazat
 3. 12:59 Váš příspěvek je tak pravdivý, že z toho jde až strach. Kdysi se říkalo, " kéž by mě bylo dvacet ". Dnes bych o to v žádném případě nestál. Doba i lidé jsou čím dál horší. Z velké hromady kamarádů mě zbylo pár přátel. Není chuť někam chodit, není se o čem bavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale stál. Ale nemůžeš. Tak aspoň nenávidíš a děláš ze své nouze ctnost.
   Zapšklými starými blbci, kteří si mysleli, že ta jejich doba mládí byla ta jediná správná a ta dnešní je morálně upadlá, je protkána celá historie.

   Vymazat
  2. 13:28 Kdo tady píše o nenávisti, ty prvoku. Když něco nechápeš, tak se do toho neser, hňupe. Běž si vymačkat pupínky.

   Vymazat
  3. Hele - ty střelenej dědku 13.28 nehraj tady mladíka, a nežvaň o nouze ctnosti. Jsi důchodce, kterej dřepí denně spoustu hodin u počítače, protože tě rodina už k ničemu nepotřebuje, nebo žádnou nemáš. Kdybys měl doma "mladé", nedřepěl bys teď, v době sváteční, kdy venku je hezky, u počítače, a nepsal bys ty krávoviny. Naopak - právě jen ty jsi zapšklej, vzteklej, osamělej dědek, závislej na důchodu a na tomhle žvanění. Nemáš ani psa, protože bys do něj vzteky kopal, denně se ploužíš do nejbližší samošky koupit nějakej ten žvanec, a pak zas hajdy k bedně, do který čumíš furt. Dovedu si to představit. Opakuju, že Čapek by byl z dnešní doby a z dnešní mládeže na větvi - i spisovatel M.Viewegh se nechal slyšet, že by nejraději žil v době, kdy ještě jezdily bryčky, lidi chodili slušně oblečení, mluvili a chovali se slušně, neřku-li noblesně. Něco takovýho dnes nikde neexistuje, mezi celebritami už vůbec ne, čím větší celebrita, tím blbější a větší špindíra. Kde je dnes vidět noblesa? I televizní produkce, pokud netočí I. republiku, je současná tvorba plná vulgarit, pitomostí, a lacinejch šašků. Ano, dnes není společnost jen "morálně upadlá" Dnes je to nemravná, debilní stoka, plná puchu. To vidí každej - asi nechodíš ven dědku - možná nemáš nohy? Ale usírat se do druhých, to by ti šlo!

   Vymazat
  4. 13:55

   Já jsem v době svého dětství chtěl žít v době kdy žil Vinetou. Ale na rozdíl od pitomů jako jsi ty jsem z těch romantických, naivních představ vyrostl.
   "Ano, dnes není společnost jen "morálně upadlá" Dnes je to nemravná, debilní stoka, plná puchu. To vidí každej."

   Ano, jak jsem psal, i tobě by slušela vysoká pozice v oddílu hlídky šarija. Máš úplně stejné názory jako ti vymrdanci. Kdyby jsi měl jen trochu moci tak by jsi s tou "debilní stokou" pořádně zacvičil, soudruhu.

   Vymazat
  5. Tvoje plky 15.05 jsou opravdu, ale opravdu střelený. Zatímco Vinnetou ( udělal jsi hrubou chybu) sice snad existoval, ale předlohy o něm jsou zcela vymyšlené Karlem Mayem, který mezi indiány nikdy nebyl. Mohl jsi klidně mít představu z knih a filmů ( i z pohádek o slušném království?) - tu můžeš mít vždycky! Ale doba, kdy lidi byli slušní, chodili slušně a vkusně oblečení, vyjadřovali se slušně, tady byla, a není to až tak dávno. Co se stalo, a čím a proč nastalo to příšerný zmrzačení hlavně mladých lidí, kteří se po vzoru blbých takzvaných celebrit stydí za česká jména i příjmení, a svým dětem dávají jména americká, mluví jak pitomci, a oblékají se jako drbani - to nikdy nepatřilo k českým mravům a zvyklostem. To jenom nějací lumpové a šmejdi se snaží jakousi pakulturou za tvrdej balík ze západu, naši společnost zkurvit a zkazit, a moc práce to nedalo. Naše tradiční kultura už neexistuje, jen neakceptovatelné sračky - ať už jde o film, divadlo, literaturu, umění - vše je v hajzlu. Na moji pozici se klidně vyser, a "vymrdanci" si říkej svým dětem, asi to i vymrdanci budou, jestli se ti tak líbí, když na sebe patnáctky v tramvaji volají ty píčo, a podobně. Slušný slovník už dnešní "vymrdanci"??? neznají. Blábolí sračky, a bude to čím dál horší. Novináři - to bude za pár let blbý jak tágo ( zatím jsou tam ti starší) na filmy a do divadla nikdo nepůjde, ani ta mladá generace. Jen facebook, ( atlas hub) tablet, internetový žvásty a sračky, techno párty, kde lze chlastat, fetovat, točit se dokolečka jak opice, a blít. Patnáctiletý jinoch -syn mé sousedky, když jednou vypadl facebook - vylezl ven na chodbu, točil se do kolečka zoufalstvím, a rval si vlasy z hlavy. Musela volat záchranku - naprostej závislák na těch sračkách, je to pro ně jediná komunikace. A ty blbé plky o šarija - si nech, to sem nepatří vůbec. Vůbec nevím co to je, a jak to souvisí s Čapkem a ptactvem - ale blb jako jsi ty, je schopen nasrat to všude. Kde je tvůj názor na Čapka a ptactvo? Proč jenom nadáváš a urážíš? A když nemáš na to,aby ses účastnil diskuzí svým názorem na článek, nebo nějakou argumentací, na diskuze vůbec nelez. Jednoduchý - škrab se v zadku, a nic nepiš.

   Vymazat
 4. Ptáci dobrý, ale těm, co k tomu napsali a přípojili hudbu, nakopat prdel nebo poslat na detox.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raději detox, nahoře mezi ptáky by dělali ostudu.

   Vymazat
  2. Tak jen pro vás podobný záběr:
   https://vimeo.com/147725270
   Mimochodem, ty vlaštovky, co si otevírají dvéře nalétáváním na infračidlo najdete na nádraží v Suchdole nad Odrou. V dubnu zase přiletí. Ovšem, přímo pod hnízdo si nestoupejte, tam by patřil spíše plakát s nějakým politikem...

   Vymazat
  3. Díky za odkaz na krásné video. Slunce v duši.

   Vymazat
 5. Sodruzi, čtěte poctivě.

  https://ona.idnes.cz/rozpory-mezi-generacemi-081-/vztahy-sex.aspx?c=A140311_003831_vztahy-sex_haa

  OdpovědětVymazat
 6. Všechno je v pohybu,
  světy se mění,
  mění se i lidé a společnosti.
  Nic není tak jako dříve...
  až ne jediné.
  Zpěv ptáků, vůně a barvy toho přirozeného co patří k nám a my k tomuto.
  Když stvořené počne dýchati
  počne také žíti.
  S dechem přichází síla a vyvíjejí se smysli.
  Není náhoda že jediným vnitřním orgánem
  který lze ovládat vůlí jsou plíce.
  Toužíš li po vitalitě a úcty hodném věku,
  po pravém prožitku ze života, po lásce,
  bez přirozeného odpočinku to nejde*

  OdpovědětVymazat
 7. Pise sem surovy uhrovity mladicek
  Pozor na to aby si se dozil veku dedku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :))
   ...kterému táhne na šedesátý rok věku.
   https://youtu.be/txLD2Yxba2w

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.