Reklama

.

.

čtvrtek 25. ledna 2018

,,Jednoznačný názor můžu poskytnout jako dcera, ne jako lékař. Kdybych viděla, že se otcův zdravotní stav zhoršuje, můžete si být jistý tím, že bych byla prvním člověkem, který by s tím začal něco dělat."Tolik dcera Kateřina Zemanová

25.1.2018 Rukojmí
Kateřina Zemanová odvolila. A pověděla nám něco zajímavého o svém tátovi
Byla symbolem předvolební kampaně Miloše Zemana v roce 2013, nyní studuje v zahraničí a do českého politického dění se tedy nijak nezapojuje.
Na úvod dovolte otázku mimo politiku. Jak se máte? Díky vašemu zahraničnímu studiu jsme o vás delší čas neslyšeli. Z vlastní zkušenosti ale vím, že se na vás občané při setkávání s vaším otcem na náměstích často ptali.

Mám dojem, že se snad od té doby v mém životě nestalo nic tak převratného, abych si vysloužila čestné místo v českých bulvárních plátcích, na což si nemůžu stěžovat. Komukoli, kdo strávil nějaký čas v zahraničí, je jasné, že život v cizině není procházka růžovým sadem a sama bych si netroufla říct, že se jinde lidi mají lépe, po jakékoliv stránce. Na druhou stranu je Londýn městem, které se pyšní rozmanitostí národností, a tak si zřídkakdy připadáte jako cizinec. Právě to je jeden z důvodů, proč se tu mnozí z nás rádi usadili, i přes hnusné pivo a drahý nájem.

Jak bylo řečeno, už nějakou dobu studujete v zahraničí. Díky tomu máte od české politiky odstup a vidíte to v širších souvislostech. Jak vnímáte pětiletou práci svého otce, prezidenta republiky, během jeho prvního mandátu?

Nemyslím si, že sledováním české politiky v zahraničí automaticky pohlížíte na situaci v širších souvislostech, snad je pravdou pravý opak. Když jsem žila v Čechách, v podstatě ve středu místního politického ruchu, měla jsem možnost vidět, s jakou snad až perverzní elegancí jsou někteří schopni přibarvit si jakoukoli pravdivou informaci. Nic proti tomu, senzace se líp prodává, líp čte. Tím, že žiju téměř čtyři roky někde jinde a daleko od „zdroje“, je ale pro mě o to obtížnější celou situaci hodnotit.

Ale abych odpověděla na vaši otázku, svého tátu samozřejmě podporuju. Je ale škoda sledovat, kolik lidí nechce využít příležitost jít volit jen proto, že jsou o jeho jasné výhře přesvědčeni.

Někteří čeští novináři a politici občas tvrdí, že Miloš Zeman naší zemi coby prezident dělá v zahraničí ostudu a poškozuje národní zájmy. Vy žijete v Londýně, jste v kontaktu s lidmi mnoha národností i společenského postavení. Co vám říkají, když se o vašem otci bavíte?

To skoro zní, jako by politika mého otce byla oblíbeným tématem na místních kuřáckých přestávkách. I když jsem se s arogancí, co se týče zahraniční politiky, setkala v Londýně minimálně, bohužel, nebo snad i bohudík, českou politickou scénu tady rozebírám málokdy. I přesto, že mají mladí lidé v Británii o zahraničních záležitostech slušný přehled, Česká republika není probírána často. A já nemíním ostatním tohle téma vnucovat jen proto, že je prezidentem zrovna můj otec.V loňském roce se vašemu otci, jako jednomu z mála světových státníků, dostalo audience u britské panovnice Alžběty II. a vy jste se této události též zúčastnila. Můžete popsat své dojmy?

Víte o nějakém jiném důvodu, proč jsem se setkala s britskou královnou, kromě toho, že jsem dcerou prezidenta? Nechci působit nevděčně, samozřejmě si příležitosti vážím. Vidím ale obrovský rozdíl mezi někým, kdo se s Alžbětou II. setkal díky svým zásluhám a někým, kdo tu možnost měl, protože je členem rodiny prezidenta.

Žijete v Londýně, zúčastnila jste se prezidentských voleb

Mezi školou a prací jsem odskočila s voličským průkazem na ambasádu poctivě volit, tím pro mě účast končí.

Odpůrci pana prezidenta a velká část médií neustále dokola omílají jeho zdravotní stav, přestože se k tomu opakovaně vyjadřoval on sám i jeho lékař. Vy jako jeho dcera můžete poskytnout jednoznačný názor. Jak na tom váš otec je?

Jednoznačný názor můžu poskytnout jako dcera, ne jako lékař. Kdybych viděla, že se otcův zdravotní stav zhoršuje, můžete si být jistý tím, že bych byla prvním člověkem, který by s tím začal něco dělat.

33 komentářů :

 1. O nový MAJDAN budou urputně usilovat, pokud prohrají (V COŽ DOUFÁM). Všemožní pražští PARAZITÉ, přisátí na penězích DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ, tito samozvaní ''ELITÁŘI'', to nerozdýchají a začnou s ROZVRACENÍM ČESKÉ REPUBLIKY, v podobě nebezpečných, směšných KLAUNŮ.

  Klid bude na týden, kdy začnou VYŽÍRAT Karlovy Vary!

  A od státních socio-kapitalistických SPORTOVCŮ, až si půjdou pro státní ŽOLD a VÝSLUHY na MOČR a MVČR. I když jejich hlavní příjem je SPONZORING a příjem z REKLAM.

  Ten první ŽOLD a VÝSLUHY se uplatňují v SEVERNÍ KOREJI!
  ''Za to se nestydí'', např. Hradílek, Špotáková, Koukalová nic jim neříká, že jejich vrchním velitem je doposud prezident Miloš Zeman..., kterého dehonestují.

  NETÝKÁ SE SPORTOVCŮ NENAPOJENÝCH NA STÁTNÍ ROZPOČET! Ti jsou na rozdíl od těchto, většinově sympatičtí! Obvzláště naši HOKEJISTÉ!

  Volme rozumem, volby vždy rozdělují to je logické, jinak je zde TOTALITA, pevné nervy panu Zemanovi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začínínám mít zlé tušení, že Drahoš vyhraje. To jsem ostatně začal mít již před prvním kolem prezidentské volby. Volební kampaní se nese jediné téma. Za Zemana a proti Zemanovi. Zemanovým odpůrcům je totiž úplně jedno, kdo přijde místo Zemana, ale hlavně že to nebude Zeman. Osobně mám k Zemanovi spoustu výhrad, ale stále ho považuji za lepšího člověka na tuto funkci, než Drahoše.
   Kdyby opozice vytáhla jiného protikandidáta, který by měl jasno, byl by mladší a jasně deklaroval hájení zájmů této země, dal bych mu svůj hlas. Ale takto budu hlasovat pro Zemana, i když, jak jsem řekl na začátku, to asi nebude stačit.
   Jako všechny upadající kultury, bude i ta naše dál padat. Vykoupíme svůj současný blahobyt za bídu a utrpení svých dětí. Buď nás probere běh příštích událostí, ale to, s největší pravděpodobností, otevře dveře do vedení země skutečným radikálům s jednoduchými řešeními na složité problémy, nebo skončíme jako bezvýznamný emirát muslimské invaze. Obojí nedopadne dobře.

   Vymazat
  2. Nebuďte tak skeptický a nepodceňujte lidi, kteří nejsou hloupí. Aspoň tady u nás na Moravě.,-)

   Vymazat
 2. Ta holčina bude asi po taťkovi taky tak ostrá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A chytrá , jste zapomněla dodat a jako mladá žena je i moc hezká. Určitě dělá tátovi i mamce radost.....

   Vymazat
 3. Jo dobře to řekla Kateřina Zemanová Zeman je v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 4. Vazeny pane presidente Zemane !
  Gratuluji vam ke dvema vecem ! Zvoleni mate jiste a mate velmi hezkou dceru !
  Dnesni Londyn je vsak stejne hnizdo, jako byvalo Nairobi, tak ji tam v tom svinciku dlouho nenechavejte.
  America je lepsi a ta patri mladym !
  nick honolulu, Vas stoupenec a fanda !

  OdpovědětVymazat
 5. Dcerka Ovara I. Českého Velikého Katka stejně jako dcerky jeho nejvyššího blahorodí na širé Rusi a vládce veškerého slovanstva Vladimira Velikého Putina studuje na prestižních universitách nepřátelského a prohnilého Západu! Jak je to vůbec možné?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:15 neráčil jste si povšimnout, že na "západě" studoval i Kim Čong Un, kde kdo ví, že i Bašár al-Asad ... Nic vám to neříká? Mimochodem, kde jste vzal, že prezident Zeman chce měnit euroamerickou civilizaci za cosi jiného? Jak je možné, že podporuje Izrael s podobným důrazem jako USA? Rozšiřte si rozhled a teprve potom se vyjadřujte. Takto jste směšný.

   Vymazat
  2. pro 2.15
   Jak to, že jsi nebyl na "poradě"?!
   Tam by ses dověděl, že na studia byla dosazená jako agent 0000008, a to samýn báťuškou Putinem. Tak raději zavři pysk a mlč, než si toho všimnou tvoji nadřízení.

   Vymazat
  3. To vygum, který má tak maximálně na to, aby vystudoval český turbo Oxford v Plzni, nikdy nemůže pochopit. Kdyby tomu bylo jinak, určitě by se tento vygum zamyslel nad tím, kolik cizinců, včetně občanů americké říše, studuje na Lomonosov State University.

   Vymazat
  4. 2:15
   Otroku I. Českého Velikého Karla, korunovaného panovníka království pravdy a lásky, měl sis vyrobit chytřejší potomstvo, a nemusel bys pak poškozovat svoje zdraví závistí.

   Vymazat
  5. Bašár al-Asad je lékař oftalmolog, studoval lékařství v Damašku a oftalmologii Londýně, má i vojenskou školu v Sýrii.

   V. Putin studoval v Leningradě, jeho dcery mají také diplom z ruských universit.

   Vymazat
 6. 2:15... VY MUZETE STUDOVAT TAKE !
  Vezmete si pujcku a hned jste na universite a nebo delate kurzy na dalku a nakonec je z vas nejaky indoktrinovany Drahos...
  Prestante zavidet a udelejte neco pro to, co vas bavi !
  (Ja ted studuji sexualni zivot Pygmies v Congu ! Co oni zerou, ze jsou stale aktivni !)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tentokrat souhlas!!!!!

   Vymazat
  2. 3.36,Honolulu,naco to lidi navadis?Zit na pujcku?Neni jisto,ze budes mit stale zamestnani a tim,ze budes schopen splacet!Do cech dorazila sprava o IQ
   testu Trumpety..jednoznacne rozpoznal v testu lva od nosorozce a ziskal plnych 30 bodu,potvrdil lekar us navy.Juesej je skutecne krajina zazraku,at jsi ale zije za sve,ne z uloupenyho majetku jinych statu.

   Vymazat
 7. Chvilku jsem se na to díval, Drahoš mi připadal nějak nesvůj, řekl bych, že se Zemana bál. Divím se, že se nechal na tohle divadlo najmout, když jde vlastně jen o nenávist a negaci. Nic pozitivního na něm nevidím i když mám na Zemana rozporuplný názor.
  Obecně musím konstatovat, že už pravdoláskaři mají buď zatvrdlou pubertu nebo jejich senilita je zřejmá. Bojují proti Zemanovi stejně jako kdysi bojovali odpadlíci proti režimu, kterému se nelíbili a nelíbil se jim. Jaksi nepochopili, že za Zemanem stojí naštvaná polovina národa a tu nepřesvědčí ani skandováním aní písní pro Martu, natož hymnou, spíše ji naštvou ještě více.
  Je zřejmé, že situaci má v rukou Zeman a ten jediný ji může vyřešit, například abdikací.
  Ovšem situace je zapeklitá, evidentně hrozí bezvládí a potom nové parlamentní volby a ty pro ony křiklouny nevypadají moc slibně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Situaci v rukách mají voliči. Takže vy. Pokud celá vaše rodina a přátelé budou volit současného presidenta, potom mají havlisté a jejich loutkáři utrum.

   Vymazat
  2. 4:54 - Já se také divím, že ten Drahoš doposud nepochopil, že je kandidátem pro srandu králíků. To ani neví, že kdyby "náhodou" vyhrál nad Zemanem bude řízení loutkovodiči a eurohujeři jako panáček? Smutní konec starého klauna!

   Vymazat
 8. Myslím, že ve čtvrteční závěrečné debatě - v prostředí České televize, byť tentokrát dobře únosném - pan prezident Ing. Miloš Zeman správně preferoval taktiku důstojně (státnicky) obrannou. Jiřího Drahoše jeho rádcové hnali do ofenzívy (co jim také zbývalo), ale Drahoš nezřídka ztrácel důležité body právě na Milošově vozové hradbě. Pikantní bylo, když se Drahoš přeřekl a Miloši Zemanovi vytkl, že je prezidentem dolních deseti miliónů občanů! Jak připomínají mnozí diváci, závěrečná páně profesorova (Drahošova) útočná minuta vyzněla vlastně trapně. Za zmínku stojí, jak J. Drahoš rád vyskakuje ze židle, aby obecenstvu předvedl, že nožky má zdravé. Inu, s analyticko - syntetickou činností jeho hlavy (tituly netituly) už to tak superslavné není. Za (opatrně) nadějnou považuji skutečnost, že sázkové kanceláře během včerejšího dne vesměs favorizovaly Miloše Zemana. (Názor profesionála PhDr. Michala Horáčka mi znám není, což mi ale dvakrát nevadí.) Vážení přátelé, někteří máme doma a na kabátě placičku s krásným sloganem "Stojíme za svým prezidentem". Vezměme ji na svém zimníku myslím i do volební místnosti, byť hlavní je ovšem vhodit do volební urny v úřední obálce ten správný volební lístek, se jménem Ing. Miloš Zeman. A zapotřebí je dohlédnout i na takovou "samozřejmost", jako je řádné zaevidování neboli spočtení hlasů od voličů pobývajících v zahraničí; což si dovoluji svěřit lidem technicky znalým.
  MUDr. Václav Urbánek, CSc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V prostředí ČT ...
   Opět ovlivnili debatu!
   Potlesk Drahošovi byl více slyšet, kdežto potlesk prezidentovi byl slyšet jakoby z dálky mnohem tišeji.

   Vymazat
  2. 7:56 No jo čéče, ty slyšíš u trávu růst, koukám.

   Vymazat
  3. 8:34 Máš-li poškozený sluch, mohl by sis od želé vypůjčit naslouchátko.

   Vymazat
  4. Debata na ČT byla ze strany televize maximálně korektní, to viděl každý.

   Vymazat
  5. 8:34 - Potká se Zeman s Drahošem a Zeman se ptá:
   Máte pěkné brýle, můžu si je zkusit?
   Nemůžete, já tam mám čtecí zařízení.

   Vymazat
 9. Vědí to všichni. Ten kdo rozděluje názorově naší zemi jsou média jako např. Česká televize. Jsou to také tištěná média z 90% mající sídlo v Praze a jsou to také internetové noviny, které se jako houby po dešti (podle mne účelově) vyrojily např. na Seznam.cz patřící rovněž do pražského okruhu. Pak se ovšem hrotí situace mezi Prahou a zbytkem republiky (což prokazatelně ukázala 1. volba). Otázka zní, jaká strana je ve výhodě, ve smyslu prosazování svých priorit a zájmů? Ta, která má pod palcem téměř veškerá média, nebo ta, která je nucena tyto pražské názory pouze konzumovat a trpět, byť s nimi bytostně nesouhlasí? Jejich silou jsou pouze jen ty volby a ten kandidát, který jako jeden z mála za nimi jezdí do republiky a to nejen před volbami.

  OdpovědětVymazat
 10. https://aeronet.cz/news/video-prezidentska-debata-v-rudolfinu-mela-plno-prekvapeni-milos-zeman-se-projevil-jako-statnik-zato-jiri-drahos-jako-vylozeny-hulvat-drahos-chce-prijmout-euro-do-5-let/

  OdpovědětVymazat
 11. Prezidentská volba, je volba mezi " Chamberlainem Drahošem a Churchilem Zemanem". Drahoš se nestydí lhát, prozrazuje jej jen zcela neupřímný výraz a větší nervozita. V případě zvolení Drahoše, padnou naše dobré vztahy s velmocemi a jen více se staneme poslušnými vazaly pánů v EU, Berlína a Bruselu. A poté budeme jen rádi za každou kostičku, která spadne z jejich stolu. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 12. Stále více lidí u nás začalo chápat,že úmyslnou perzonifikací celé záležitosti je záměrně masovými propagandistickými prostředky zakrýváno to, že jde o střet českých národních zájmů prosazovaných M. Zemanem a cizích zájmů u nás prosazovaných a financovaných ze zahraničí a obhajovaných u nás některými "taky Čechy". Kdyby byl na místě M. Zemana jiný politik, který by hájil české národní zájmy, tak by ho dehonestovali a napadali úplně stejně. Takže nevěřte na to, že jde jen o utkání "tlačenky s nadívaným pávem", jak se nám snaží namluvit masové propagandistické prostředky. Jde o daleko více, jde o české národní zájmy, jak přesně nedávno popsala ANS. Krom toho se blíží jednání v Praze, kdy německý ministr zahraničí přijede prosazovat k nám společnou evropskou armádu, jednotné daně, společný rozpočet, společné (jediné) ministerstvo financí, jednotnou (společnou) migrační politiku atd. Dále bude na programu podpis smlouvy Dublin IV. o zavážení zemí migranty dokonce bez ohledu na kvóty a ohledně povinného jejich opečovávání vč. výplaty 800 EUR/měs/osoba. Pak Sociální Kompakt - další požadavky na nás ohledně migrantů. A Zeman by prosazení těchto cizích zájmů vadil. Moc by vadil. Takže pro ty, kteří nechápou, nechť si vytáhnou hlavu z vlastního .... (kdo sleduje americké filmy, přesně ví odkud).

  OdpovědětVymazat
 13. Kačeno, styď se že jsi nijak tátu v kampani nepodpořila, nanyno.

  OdpovědětVymazat
 14. Drahoš je europomatenec, politický eunuch a loutka. S jeho zvolením nás čekají velmi krušné dny a roky.

  OdpovědětVymazat