Reklama

.

.

sobota 20. ledna 2018

Katastrofa strany mě zasáhla, napsal Zeman platformě Zachraňme ČSSD

20. 1. 2018  PL
Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu uvnitř strany Zachraňme ČSSD, která se sešla v Táboře. „Nejsem lhostejný. Se vší vážností říkám, že mne katastrofa sociální demokracie zasáhla. Jako bývalého předsedu, který tuto politickou stranu dovedl do Strakovy akademie,“ napsal jí Zeman.

Zdravici přečetl Michal Hašek

Vážené přítelkyně, vážení přátelé,

dovolil jsem si toto oslovení, ačkoliv už přes deset let nejsem členem sociální demokracie. Za takové situace bych mohl být k osudu nejstarší levicové strany lhostejný. A mohl bych jen pozorovat dramatický osud sociální demokracie.

Nejsem lhostejný.

Se vší vážností říkám, že mne katastrofa sociální demokracie zasáhla. Jako bývalého předsedu, který tuto politickou stranu dovedl do Strakovy akademie.

V uplynulých letech v sociální demokracii došlo k likvidaci názorových proudů. Kdokoliv, kdo projevil odlišný postoj, byl mediálně dehonestován a v závěru odstraněn. Ale právě ta největší síla sociální demokracie byla vždy v různosti názorů, v masarykovské diskusi.

Proto jsem velmi rád, že jste se v Táboře sešli a rozhodli jste se sociální demokracii podat pomocnou ruku. Je to odvážné a je to dobře. Naše vlast potřebuje diskusi, naše vlast potřebuje opravdovou levici, která bude protikladem, důstojným fórem proti pokusům o zotročení našich myslí.

Vím, že to nebude jednoduché. Budete terčem útoků médií, která levici doslova nenávidí.

Dám vám všem jedinou radu. Vaším programem musí být člověk. Občan. Na něj spoléhejte.

Váš,

Miloš Zeman

prezident republiky


Kromě nejpalčivějších politických a vnitrostranických témat by platforma na táborském setkání měla diskutovat též nad programovými prioritami. Každý programový blok má svého mluvčího.
V oblasti zahraniční politiky je to exministr zahraničí Jan Kohout, bezpečnostní otázky bude prezentovat poslanec Jaroslav Foldyna, sociální věci jihočeská hejtmanka Ivana Stráská.
Otázka zdravotnictví připadla hejtmanu Vysočiny a lékaři Jiřímu Běhounkovi, národohospodářský blok exministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi. Mluvčím programového bloku spravedlnost je právník Zdeněk Koudelka a komunální politiku prezentují Stanislav Mrvka a Karel Goldemund.
O vzniku neformální diskusní platformy Zachraňme ČSSD její signatáři informovali 5. ledna na tiskové konferenci v pražském Mánesu.

Zakládajícími signatáři platformy „Zachraňme ČSSD“ jsou Jiří Zimola, Jaroslav Foldyna, Karel Goldemund, Jan Grois, Michal Hašek, Zdeněk Koudelka, Stanislav Mrvka, Svatopluk Němeček, Ivo Polák, Jiří Rozbořil, Adam Rykala, Josef Smýkal, Ivana Stráská či Zdeněk Škromach a Karel Šplíchal.

Zakladatelé platformy zdůrazňují, že všichni členové strany, kteří se k nim přidají, si jsou rovni a nebudou se volit žádní funkcionáři.

„Nejsme žádný stínový orgán, ale neformální skupina lidí, kteří chtějí s ČSSD a pro budoucnost ČSSD něco udělat – formulovat návrh programových tezí a strategie,“ uvádí.

Zdůrazňují zároveň, že jde o otevřenou diskusi. „Respektujeme jiný názor bez sestavování černých listin. Slušnost pro nás není slabost,“ píší signatáři.

„Z kandidátů na prezidenta má k myšlenkám sociální demokracie nejblíže Miloš Zeman,“ řekl bývalý poslanec sociální demokracie, právník Zdeněk Koudelka. „Je jeden z mála politiků, který vychází z národních potřeb České republiky, Miloš Zeman je hájí,“ řekl Foldyna.

„Je načase, aby sociální demokracie a Miloš Zeman opět kráčeli spolu,“ napsala platforma Zachraňme ČSSD do svého prohlášení. Mezi jejími prvními šestnácti signatářijsou i bývalí ministři - zdravotnictví Svatopluk Němeček a práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach.

39 komentářů :

 1. Tato skupina zdiskreditovaných politiků ČSSD pouze ještě více poškozuje. Nejkontroverzenější je samozřejmě Zimola, který vyplácet za svého hejtmanování statisícové odměny svým kamaradům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím kdo jste a jaký cíl sledujete ale poprosil bych vás, nelžete. Zimola prokázal, že šlo o dezinformační kampaň ze strany bývalého vedení strany.

   Vymazat
  2. Pletete si dvě věci - a) vyplácení statisícových odvěň; b) stavba jeho chalupy.

   První věc je fakt, druhá věc je dezinterpretace.

   Tato platforma je opravdu jen skupina zdiskreditovaných politiků, kteří usilují o to, dostat se (někteří z nich znovu) k vysokým politickým pozicím. Samozřejmě cítí šanci, protože do vedení se momentánlně může dostat prakticky kdokoli.

   Vymazat
  3. To je pravda. Tváře té platformy mají potenciál oslovit voliče asi jako dva roky nemyté záchodové prkénko.

   Stejné je to stěmi jejich názory.

   Vymazat
  4. všem diskutujícím přede mnou:
   Vám nejde o záchranu ČSSD z předcházejícího volebního marasmu, Vám jde jen o "plácaní" jakoby chytrých poznámek. Přineste svou vizi,jděte s kůží na trh.Ale jedno,ať ČSSD povstane z té bažiny do které ji přivedl B.Sobotka and his company.

   Vymazat
  5. Anonymní 16:58
   Ani jeden z dosavadních činitelů ve vedení ČSSD,by neměl stát v čele znovu se rodící ČSSD.
   Naprosto jiný program strany.Také stanovy by se měly změnit i ohledně navrhování kandidátů do parlamentu,senátu.Hlavně se nebát a nekrást.

   Vymazat
  6. Souhlasím s komentářem 16:58 a stanoviskem pana presidenta Zemana. Hloupě kecat umí každý. Jak je vidět není tam nikdo ze skupiny pomateného Sobotky.
   Václav

   Vymazat
 2. Vážení diskutující (až do této chvíle).

  Každý z Vás jistě ví, jak to s ĆSSD udělat, kdo by ji měl vést, jaký by měla mít program, jak se vypořádat s dluhy a "zasloužilými členy" Sobotkou, Špidlou, Zaorálkem, atd. atd.

  "Kopnout" si do těch, kteří s ČSSD "něco dělat" je do nejsnadnější... Určitě nejsou sami...
  Třeba "udělají", třeba se jim to "nepovede", nechte to laskavě na nich.

  Vždy se sebe sami zeptejte, co jste pro náš stát udělali Vy ?
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 3. Netřeba tuto snahu odsuzovat.Ať předvedou zda to co říkají,myslí vážně.Nevolit je můžeme vždy.

  OdpovědětVymazat
 4. Chudák Zeman, je v situaci jako rodič, který vypiplal dítě, to si pak vezme naprostého pitomu, on mu to vymlouvá, dělá co jde, ale stejně nakonec to dítě skončí špatně. Volba Sobotky, opakovaně byla naprostá katastrofa a to, jak se tenhle zbabělec po volbách choval to jenom dokazuje. Na jednání grémií, ani jiných oficialitách, kde by musel skládat veřejně účty, nebyl, ale na mecheche Deníku referendum, tam nechyběl a dával tam rozumy. Protože tohle sdělovadlo socdem finančně podporovala a oni na oplátku podporovali Sobotku.

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud tito naprosto nevěrohodní lidé získají větší vliv ve vedení socdem, bude scénař následující - a) změna socdem na národní socialisty - b) odchod strany z vrcholné politiky - c) dekstrukce sociálního státu v ČR - d) konference v USA mezi prezidentem Číny, Ruska a Koňské demokratické republiky - e) vznik obrozené socdem v ČR - f) návrat do vrcholné politiky - g) nemožnost se více prosadit díky "vnitrostranické opozici" (Zimola 2, Hašek 2 ...) - h) konference v Tunisku mezi Ugandou a Bangladešem - ch) smrt autra tohoto komentáře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:33 To ch) vám věřím. Jak je vidět, už melete z posledního.

   Vymazat
 6. Já bych si dovolil Zemana mírně poopravit. Programem ČSSD by neměl být člověk, ale pracující člověk. Socka, která se dvacet let úspěšně vyhýbá práci a na kterou se upnul Sobotka, je také člověk. Jenomže jeho poradci mu asi zapomněli říct, že tito lidé zpravidla volit nechodí.
  Ano, ten kdo pracuje a je společnosti k užitku, ten by měl mít právě u socanů zastání, a naopak. Jenomže na to soudruzi Sobotka a spol. tak nějak pozapomněli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy všichni tady zapomínáte na jednu podstatnou skutečnost, že to byla právě vláda vedena B. Sobotkou (přes častý odpor ANO), která dokázala úspěšně napravit ty nejhorší reformy (zejména důchodová reforma, zdravotnictví ...) předchozí Nečasovy vlády.

   O minulém vedení socdem si můžete myslet, co chcete, ale tohole je fakt, na který z nějakých těžko pochopitelných důvodů zapomínáte. Až vám bude A. Babiš ordinovat další asociální reformy, možná si vzpomenete.

   Vymazat
  2. 18:00
   Vážený plácáte hovadiny. Krize soc. dem započala Archivářem Špidlou a skončila bezpáteřním lehkoživkou a korupčníkem Sobotkou.
   Václav

   Vymazat
  3. 19:36 Václave zapoměl jste jaksi na Zemana a jeho destruktivni zásluhy o katastrofu ČSSD.Jeho zdravice"zachráncům"korytářům je,jak to slušně nazvat.......no zkuste doplnit.

   Vymazat
 7. Je to tak.
  V historii se už jedenkrát soc dem rozdělila na menševiky a bolševiky.
  Byla to katastrofa celosvětového dopadu.
  Třeba to tentokrát tak hustý nebude.
  Váš typický troll Jířa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:06- teď již jen určit, kdo je který, a která frakce vyhraje. Po kolikáté mají členové ČSSD tato dilema se špatným koncem? Snaha Zemana, aby jej nástupce "přerostl" byla jeho osobní největší chyba! Skuteční vůdci své učitele odstavují. Zeman je Slovan jak poleno. Líný a demokratický. Přesto jej mám rád a proto i v druhém kole má můj hlas. Jinak nostalgií po ČSSD netrpím. Každá story jednou končí. Svět se změnil, zploštil a chybí antická filozofie. K čertu s ní, jen překáží. I to historie zná,"chléb a hry" současnosti je konzumismus a "po nás potopa". Tak snad se to splní.

   Vymazat
 8. V poslanecké sněmovně sedí ti co tuto stranu přivedli tam, kde dnes je. Signatáři s tím nemohou nic udělat, příští volby jsou v nedohlednu a tato strana půjde ke dnu ještě houběji. Jestli se Andrej B. ve vládě spojí s těmi co ji stáhnuli ke dnu, straně to nepomůže a Babišovi uškodí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:22 Většina z těch, co sedí za ČSSD v PS se v "touze po korytech" spojí i s ďáblem. Teď jednají s Babiše, zítra s každým, kdo bude momentálně "u vesla". A žádná platforma v ČSSD s tím nic nenadělá ... L.S.

   Vymazat
 9. Příspěvek rozdělím na dvě části:

  1)část:
  Největší chybou ČSSD bylo. že v roce 2006 NEVYHODILI SOBOTKU!!! V době vysokého ekonomického růstu ZVYŠOVAL neodůvodněně státní dluh. Celá ČSSD, zřejmě opojena mocí a možností "lehce nabývat (lépe řečeno odklánět státní) prostředky" bez ohledu na to, jestli to bylo prostranu a nebo "pro sebe, ani nezaregistrovala, že jejich předseda je jen loutkou jeho loutkovodičů, místo toho aby zvolili předsedu rázného a rozhodného! Snad někteří řadoví členové na tento problém upozornili, ale s velkou pravděpodobností byli umlčeni.
  Toto tvrdím už od toho roku 2006 a to jsem prosím "levičák"!!!

  2: část:
  Vím, že pan Zeman je také "levičák", a má snahu ČSSD pomoci. Nezlobte se na mně, ale rada v tento okamžik mi spíš připomíná chladný kalkul! Kdyby to bylo v jiný čas, ani bych se nad tím nepozastavil.
  Je zbytečné dále cokoliv psát, mohu se v dojmech mýlit, ale jsem zvyklý uvažovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:32
   Chladný kalkul je to spíše o Vás. Kdyby jste sledoval dění v soc. dem. skutečně a bez nějakých hloupých předsudků pochopil by jste, že pan Zeman se snažil i po odchodu ze soc. dem. straně pomáhat. Za to do něj každý idiot včetně Paroubka, Špidly a ostatních politických negramotů neustále kopali.
   Václav

   Vymazat
  2. Václave,
   Právě proto, že jsem "v obraze" a nejen. Pravděpodobně jste si vyhodnotil situace jinak.

   Vymazat
 10. Sociální demokracie je mrtvá (nejen česká).
  Věnce nenoste, kondolence neposílejte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud Vy jste sociální demokracie, tak Vám skutečně žádné věnce kondolence nikdo posílat nebude. Takže Vámi strávený čas nad napsanou blbostí je časem ztraceným.
   Václav

   Vymazat
  2. Konečně odvážný a navíc pravdivý názor, SocDem libovolného státu Evropy se spojily s nacionalisty, fašisty, krerikály (dokonce i s marťany) již tolikrát, že úplně ztratily tvář a právo zastupovat pracující lid. To, že to onen lid ještě nepochopil a stále je ze setrvačnosti volí je problémem lidu ne socdemáků. Problémem socdemáků je vnitrostranická podlízavost a malost, takže ke kormidlu se vždy dostanou podrazáci a oportunisti a ostatní členové hrbí hřbety u vesel. No a občas nějakého kritika pomateného záchvatem pravdy hodí přes palubu (Paroubek, Hašek, Týc) za potlesku všech veslařů, aby ti pak mohli vůdcům odhlasovat spojení s TOP nebo s partají Merklic v germánii. Ale nebojte se tyto strany v jeurosajuze nezaniknou. Každý kriminál je nejenom z cihel (otrokářská pravice), nýbrž i z pojiva (oportunistická levice). Takže koryta budou a ne že né!!!
   Doufám, že to pochopil i Zeman a hraje s nimi holyhudský mikimauser. A za to ho budu volit a rád. Je naší poslední šancí, ví to on, víme to my a vědí to i oni! Jenom doufám, že nenastane ta avizovaná tyrkyzová nebo hůře dalasská.
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Vymazat
  3. Ještě k těm barevným rojením aktivních gardistů (jedno či hitlerových, maových či polpotových). Barva je důležitým symbolem a oranžová byla ve spektru vždy mezi rudou a hnědou.
   Ďuro

   Vymazat
 11. Každej hlas se počítá, to je jasný.

  OdpovědětVymazat
 12. Nádraží by se mnělo vyčistit hlavně od takových křiváků jako je Sobotka Zaorálek a nebudu jmenovat,je to vlastně celé vedení. Jinak dopadnou jako modré straky v čele s vítačem landsmanšaftu fialou a herec z Opavy staňura.

  OdpovědětVymazat
 13. Lidičky, Sociální demokracie může najít záchranu jedině ve svých vlastních kořenech... v řadových členech, jsou-li ještě skutečnými sociálními demokraty... vykopou-li konjunkturalisty, kteří vstoupili do ČSSD pouze proto, že v ODS, v ODA, u lidovců a pod. byly funkce a výnosná místa již uchváceny jinými... A lepší je vecpat se pod štít staré firmy (byť pověsti nevalné), než si zakládat vlastní stranu za své.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:33

   Moje otázka k Vašim zjevně upřímně míněným povzdechům je velmi prostá:

   Proč vůbec chtí zachraňovat sociaální demokracii, proč být sociálním demokratem a proč nebýt např. komunistou? (Tím nemíním toliko organizované členství ve jmenovaných stranách!)

   Kokotko

   PS
   Nakousl jste téma "konjunkturalista". Konjunkturalistou, tedy tím, kdo vstoupil do ČSSD, protože jinde už bylo plno, je v mých očích v první řadě Miloš Zeman. Nevidím v tom ale, a to podtrhuji, vadu charakteru.

   Vymazat
  2. Máte pravdu, Zeman nebyl a není sociální demokrat, ale sociální demokracii v duchu té staré dobré rakousko-uherské sociální demokracie vyvedl z Horákovských bažin a udělal z ní perspektivní stranu zastupující lidi zaměstnané a pracující. Následovníci, s výjimkou Paroubka, ji postupně pohřbili.

   Ale to členstvo je hlavním viníkem. oni to dopustili, oni byli stejně velcí konjunkturalisté a zrádci soc.dem. věci.

   Leo

   Vymazat
  3. Leo 22:43

   Ono to to členstvo, pokud vím, nemělo a nemá snadné. (O tom by Vám mohl jistě vyprávět i Dr.David.) Znám konkrétní případ na jižní Moravě, kdy se funkcionáři bránili přijímání nových mladých členů ze strachu, aby v budoucnu nebyli přehlasováni.
   Jiří Dienstbier ml., kterého nikterak neobdivuji, se zasloužil o významné posílení ČSSD v Praze, aby pak byl odvržen, a Hulínský, Poche, Březina e tutti quanti mohli znovu uzavřít osvědčenou koalici s ČSSD. A podobné to nepochybně bylo a je v mnoha dalších krajích a místech republiky.

   Navíc je legenda o sociální demokracii jenom prolhaný mýtus, kterému mohou věřit jen ti, kdo nic něvědí o chování sociálně-demokratických špiček např. v Berlíně 1914 nebo ve Vídni 1934.

   Nebo snad byla náhoda a zaslepenost, když socdem opustil jeden z jejích největších talentů, Bohumír Šmeral? Byla to náhoda, že se pracující (abych neříkal jen "dělníci") přiklonili na stranu komunistů? Byl to omyl, že komunisty podporovali (a pak stejně principiálně kritizovali!) lidé jako Josef Hora, S.K.Neumann, Jaroslav Seifert nebo Vladislav Vančura ("manifest sedmi")? Byli ti lidé pomýlení, že se nedali k socdem?!

   Kokotko

   PS: Začátkem krachu sociální demokracie po jejím poválečné resuscitaci je někde mezi Willy Brandtem a Helmutem Schmidtem. Poslední mohykáni jsou Bruno Kreisky, Olof Palme a - do určité míry - také Enrico Berlinguer.
   V té době se definitivně stírá jakýkoli rozdíl mezi demokracií sociální a liberální (tedy buržoasní, tržní).

   Vymazat
  4. Všeobecně pro antikomunisty platí zásada dvojího metru. Oběti komunistů se sčítají a o obětech sociálních demokratů se taktně mlčí. Někdo by měl připomenout, že socani byli pro válečné úvěry a tak podporovali první světovou válu. Z poslední doby by měl socanům spočítat lide, kteří v jejich kapitalismu pošli na ulicích.

   Vymazat
 14. Jak rekl nas Vudce a starosta Trump kdo ma diru do prdele do vseho keca .Proto bych ocekaval vetsi diskusi neb cechackove vzdy vedi co rici alebrz maji diru do prdele vsichni.Hodne pry jich ma natrzenou inu buzerantu raj jak si libuji profesionalni LGBT odvetvi masochistickych buzen -tj transek . Ti maji nejvetsi slovo neb jsou asi nejvice zadani a provozuji svoje rejdy obvykle ve trech ,na veku nezalezi viz Jenning dnes zena s koulema ,jak by rekl rabaj Tupolanek

  Zde podrabaj Hnolulu retarded tc v USA raji to na zemi ,krabice jsou nerozbitne a snesou i dest -poradim zdarma soukmenovcum v USA juesej

  OdpovědětVymazat
 15. 22:43
  Následovníci včetně Paroubka, kterému pomohl pan Zeman k volebnímu vítěztví soc. dem pohřbyli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak "pohřbyli" říkáš, hmmm ...

   Vymazat
  2. Co vejre pisu normalne obojetne i ale tady to nejde a tak sem se holt splet ze jo

   Vymazat
 16. Lidé, kteří tvoří tuto podivnou platformu, která by chtěla zachánit ČSSD, jsou staří zdiskreditovaní politici, kterí v současnosti cítí šanci dostat se do vedení této strany.

  OdpovědětVymazat