Reklama

.

.

pátek 26. ledna 2018

Kde byl počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu?

Jiří Baťa
26. 1. 2018
Pan čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve svém krátkém projevu na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění o zajišťování obrany ČR se kriticky vyjádřil, že „máme neblahou pověst, že dodržování slibů nebereme dostatečně vážně" (zřejmě se jedná o pověst ve světě, to je v poslední době velmi frekventované a populární tvrzení, že když se nám něco na někom nelíbí, třeba na M. Zemanovi, tak se hned říká, že nám kazí pověst ve světě, ale málokdy se řekne, jaká ta pověst byla před tím, než nám ji někdo pokazil), ať je to prý přijetí eura, nebo výdaje na obranu.


S panem Schwarzenbergem málokdy souhlasím, tentokrát mu však musím dát zapravdu. Je však otázka, komu tato kritika byla určena, protože to, že není plněn stanovený limit 2% HDP na obranu (a na umořování pohledávek NATO) je záležitost starší, než je sama TOP 09, která v nesplnění politických slibů hraje rovněž nezanedbatelnou roli.

Tak např. Miroslav Kalousek, který coby příslušník , resp. předseda KDU-ČSL, později již jako člen (místopředseda) nově založené politické strany TOP 09, vykonával funkci ministra financí v Topolánkově, později Nečasově vládě. Tedy člověk, který měl na starosti finance a záležitosti plateb, které měl plnit, hlídat a řešit. Ovšem to pan Schwarzenberg jaksi taktně zamlčuje v naději, že vina bude dávána až vládám posledních let. Není ovšem od věci také panu Schwarzenbergovi připomenout, kdy a kým se začaly sliby neplnit.

 Byl to totiž právě sám Václav Havel, který na plnou hubu prohlašoval před celým národem a kromě mnoha jiných slibů že, cituji:
1989: Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
1990: Již nikdy do žádného vojenského paktu nepůjdeme.

Co z těchto (a mnoha dalších) slibů Havel dodržel? Kde je tedy počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu? Kdo tedy začal kazit pověst ČR? Na druhé straně co by nám bylo nebo bude platné platit „slíbená“ 2 % HDP, když výzbroj Armády ČR je zaměřena především pro boj někde za humny republiky a armáda pro ochranu státních hranic a státu de facto neexistuje. To, že nám bude v případě ohrožení nápomocné NATO může d do budoucna také znamenat, že „pro zajištění další bezpečnosti státu v rámci globalizace Evropy“ zde naši ochránci (tedy US armáda a NATO) zapustí kořeny stejně, jako vojska Varšavské smlouvy a Rudá armáda v r. 1968! Někdy je lepší sliby neplnit a když už plnit, tak aby to mělo nějaký smysl a efekt pro vlastní obranu republiky a jejich občanů!

9 komentářů :

 1. Havel buď zcela ztratil svou čest, nebo,, a to spíše, žádnou čest nikdy neměl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak výstižné a trefné, pražská korouhvička se nestačí otáčet. Snad se dnes zadře!

   Zde je důkaz:
   https://uloz.to/!McN7HLLP5/c-slovo-9-5-1945-praha-vita-sovetske-spojence-17-11-1989-praha-vita-americke-spojence-rok-2022-praha-uvita-cinske-spojence-rok-2032-praha-ocekava-mimozemske-spojence-z-iss-prazaci-jiz-presivaji-oci-sikmo-dle-charakteru-havel-avi-png

   Vymazat
 2. Bratislavčan (Blavák)26. ledna 2018 13:18

  Hovorí sa, že sľubom nezarmútiš! Na Slováči tiež povieme: Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú! A ten klamár Havel to dobre vedel.

  OdpovědětVymazat
 3. Nejvíc mě dopaluje, jak se všichni ti lokajíčkové bojí, co tomu či onomu řeknou venku. Kašlu na to, co si o nás myslí v zahraničí, tohle je naše země a nám se tu má dobře žít! Oni si také doma dělají, co je pro ně výhodné a neohlížejí se na to, jestli se to líbí také nám.

  OdpovědětVymazat
 4. Venca zjistil že jeho díla jsou jen na jedno podivání a to pár minut . Česká televize dokonce přestala visílát jeho hry . Takže , jako prezident se měl určitě líp . Dokonce se pasoval na funkci humanitárního bombarďáka .

  OdpovědětVymazat
 5. oni komunisti teda ti pravi nepřevlečeny moc dobře věděli co je kulisak zač jen nechapu že to nedokazali nijak využit takove to knikani a plač od filipa a spol je od nich na dvě věci viz major kdo něco chce musi bojovat a ne bulet ale to těm co komunisty zastupuji jako poslanci zcela vyhovuje hlavně že budou kačky

  OdpovědětVymazat
 6. Jiří Drahoš je předsedou Akademie věd ČR. Jak u pražského intelektuála asi nepřekvapí, jeho postoje a názory jsou extrémně proimigrační. Tedy, jsou extrémně promigrační v porovnání s českým standardem. Mezi berlínské nebo stockholmské intelektuály by bez problémů zapadl. To znamená, že:
  odmítá jakékoliv tvrdé omezení na příliv migrantů do vlastní země,
  ochrana hranic vlastní země je pro něj absolutně nepřijatelná,
  islám pokládá za v zásadě dobrý a mírumilovný, jeho postupné prosazování v českých zemích za obohacující,
  pokládá za správné trestat všechny, kdo s těmito postoji nesouhlasí. Drahošova akademie věd byla jednou z prvních organizací v českých zemích, kde se za nesouhlas s promigračními postoji vyhazovalo.
  K tomu existují desítky doložených citátů a nahrávek.

  OdpovědětVymazat
 7. A nejlepší je že ty svině co se ho zastávají tak by s nim v socialismu ani nepromluvily. Co chtít po pochcaným a zblitým ochmelkovi no jo dostaly se k prachům a k moci a kult je hotov.

  OdpovědětVymazat
 8. Havel, Schwarzenberg, Kalousek, Herman, Halík, Bělobrádek, Stropnický a další a teď i Drahoš jsou stoupenci současné politické, ekonomické a vojenské ELITY Západu, pro kterou je udržení MOCI a vlády peněz důležitější než je otázka dosažení sociální spravedlnosti. Ta je podle nich nedosažitelná, protože lidé jsou nerovnoměrně založeni. Takový nesmysl se nám snaží vnutit současná ELITA Západu a využívá a zneužívá k tomu bohužel právě školství, kterým ničí mysl mladých lidí. Mladí nesmí přemýšlet o sobě a o okolním světě a už vůbec ne o mechanismech vlády a moci. Musí se orientovat především na výkon a práci. Otrocky dřít a nepřemýšlet. Politiku dělají přece jen vybraní a nejlepší lidé. Vždyť jste si je sami zvolili! O vztahu mezi mocí a spravedlností nepřemýšlejte, protože vyrábíte problémy a to nemilujeme. My potřebujeme sociální klid ke svému udržení MOCI, jak politické, tak ekonomické i vojenské. Máte přece demokracii, sice ne přímou, ale demokracii, tak co chcete víc? Konzumujte, krmte se reklamou, cestujte, studujte v zahraničí. O politice nepřemýšlejte, o mezilidských vztazích už vůbec ne. Ne víra je pro vás důležitá, ale ateistický pohled na svět. Kristův odkaz, že je třeba mít lásku v mysli, ale vždy i s láskou konat, to je přece nesmysl. My, ELITA říkáme, že je třeba mít lásku k EU a USA a konat dle jejich příkazu. Že jejich politika vyvolává násilí? Za toto násilí mohou přece mírumilovní lidé označováni naší MOCÍ a médii správně za extrémisty, fašisty, rasisty, xenofoby a populisty. Oni chtějí MÍR a ten je přece dosažitelný nikoli láskou, ale mohutným zbrojením, copak to nechápete? Copak nevíte, že podstata kapitalismu je mírumilovná a bezkonfliktní? Tak takovéto nesmysly šíří politické, ekonomické a vojenské kruhy dnešního Západu. A tomu se bude uklánět naše MOC pod případným vedením Drahoše a spol.

  OdpovědětVymazat