Reklama

pondělí 29. ledna 2018

Kdo je po volbách demokrat a kdo městský liberál? Vysvětlíme


Barbora Koukalová

29.1. 2018   Rukojmí
Jistě jste se s výrazem „městský liberál“ už někdy setkali, nejvýrazněji je pak toto spojení používáno po zásadních volbách, jako jsou ty parlamentní nebo prezidentské. Nevíte dvakrát, koho si pod tímto módním spojením představit, a tušíte správně, že se za tím skrývají nějaké ty zlé větičky? Tušíte správně. Pojďme si vysvětlit rozdíl mezi městským liberálem a skutečným demokratem.

Výraz „městský liberál“ se už zase dostává do popředí českého zpravodajství, to proto, že většinou se tenhle typ vylíhne vždy po každém referendu nebo demokratických volbách, po nichž s naprostou jistotou prorokuje jak zkázu státu, tak i zkázu samotné demokracie.

Od skutečného demokrata se ale na hony liší smýšlením, životním postojem, rétorikou a ano – pragocentralizací. Jak tyto dva druhy od sebe jednou provždy odlišit a jak rozpoznat člověka, jehož vpodstatě vymyslela Česká televize? S naším návodem si už jednou provždy budete vědět rady.

Související

Plyn

Konečně vám to vysvětlíme! Jak poznáte hipstera od lumbersexuála

1.

Městský liberál vypadá většinou jako intelektuální hipster používající slova jako bolševizace nebo matcha, ale to vám nemůžeme říct přesně, protože městský liberál je výtvorem hlavně veřejnoprávního zpravodajství, zatímco demokrat může být i váš řezník, který vám právě rozseká krávu na deset kousků a oslovuje vás „šéfe“.
2.

Městský liberál si na Facebook píše, koho bude volit a koho radí vám, abyste šli volit, zatímco demokrat si na Facebook nepíše nic, protože jemu je jedno, koho volíte.
3.

Václav Havel je modla městského liberála, přes kterou nejede vlak, ale demokrat vám klidně řekne, že Miloš Zeman není blbec a že Michala Horáčka volit nebude.
4.

Městský liberál považuje za demokratické jen to, co vyhovuje jemu, a za jiný názor a volbu by vás nejraději upálil. Demokrat se vás na názor neptá, protože demokrat s vámi chce jít na pivo bez toho, aniž by ho zajímalo, koho jste volili.
5.

Městský liberál chce po jakýchkoliv volbách vždycky emigrovat, ale vlastně na to nemá koule, takže nakonec zůstane doma sedět na zadku, protože na emigraci nemá ještě navíc peníze a v devět ráno musí být nastoupen u šéfa s dalším úkolem. Demokrat nikdy nikam z Česka neodjíždí, jelikož demokrat ví, že Česko je jedna z nejsvobodnějších zemí na světě, a taky si právě si postavil barák a ještě musí doplatit leasing na auto.

Související


Monako

Češi, co blázníte s tou kritikou? Naše země je z Evropy nejlepší. Chcete důkaz?

6.

Demokrat říká Andreji Babišovi Babiš, městský liberál ho oslovuje jako „Bureš“.
7.

Městský liberál žije v neustálém strachu, že s každou lidovou volbou se vrátí agenti StB – a všechny je určitě zná i jménem, zatímco demokrat si na ně zajde do Muzea komunismu.
8.

Demokrat nekomentuje výsledky demokratických voleb, protože je respektuje, městský liberál je komentuje tak, že většinu voličů tvoří lůza bez maturity, jež se nechá koupit za koblihu, nebo se bojí imigrantů, kteří tu nejsou.
9.

Městský liberál si stáhl do smartphonu aplikaci na rozpoznávání výrobků od Babišova Agrofertu, zatímco demokrat si kupuje zboží podle kvality a peněz a je mu jedno, pod jakou firmu co spadá.
10.

Městský liberál dává lajk statusům Tomáše Kluse, i když ve skutečnosti ho nemůže ani vystát, zatímco demokrat ani neví, co Tomáš Klus píše za statusy.

Související

Tomáš Klus

Pravdoláskař Klus sklízí kritiku za volební kampaň: Přešel od lásky k nenávisti?

11.

Demokrat nepohrdá myšlenkou, že hypotéka se neptá, a ani lidmi, kteří ji vyznávají, zatímco městský liberál tvrdí, že by „pro někoho“ nikdy a za nic nepracoval. Když pak ale přijde finančně dobrá nabídka, je městský liberál první ve frontě, protože si na svůj liberalismus po kavárnách musí nějak vydělat.
12.

Dominik Feri je pro městského liberála vzor, jenž vyvolává zájem o politiku, kterou městský liberál stejně považuje za špinavost, zatímco demokrat v něm vidí druhého Marka Bendu, kterého bude muset platit ze svých peněz, aniž by Feri kdykoliv předtím chodil do jakékoliv pořádné práce nebo zatím něco smysluplného vytvořil.


Dominik Feri vyznává jakože naprostou demokracii a svobodu slova, ale když mu připomenete jeho kolaboraci s Adrianou Krnáčovou za ANO, s níž umýval kavárny, aby měl hodně lajků na Facebooku, tak si vás zablokuje.
13.

Městský liberál chodí obhajovat demokratické myšlenky do facebookových diskusí, zatímco demokrat si je jen čte a pak se jim směje.
14.

Městský liberál všude prohlašuje, že se musíme bát Putina, zatímco ve skutečnosti má strach akorát z lepku. Demokrat si otevře Evžena Oněgina, pustí si Kalinku a poučí svého potomka o ruské historii.
15.

Demokrat se neposmívá nikdy nikomu za nic. Městský liberál se posmívá Marku Prchalovi za to, že dělá kampaň Babišovi, a vystavuje ho veřejné kyberšikaně.

Bonus

Demokrat se tomuto článku zasměje a upřímně si přizná, že se občas i on chová jako městský liberál. Městský liberál si bude za každou cenu myslet, že jsme agenti podmáznutí „Burešem“ a celé je to na objednávku.

15 komentářů :

 1. "městský liberál" je jeden z krycích názvů psychotrockisty, chazarského žida, havlérky,

  OdpovědětSmazat
 2. Celé dobré, ale BONUS tak to je třída, souhlasím.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne súhlasím :-) , bonus je genialna myšlienka

   Okoloidúci

   Smazat
 3. K veselému pokusu digitální generace trochu pochmurnější pohled Jiřího Paroubka:

  "V Praze M. Zeman získal přes 31% hlasů. To je zřejmě veškerý voličský potenciál klasické levice a „národoveckých sil“, které v Praze jsou. ČSSD v tuto chvíli má v Praze mezi 3-4% voličů a upřímně, její potenciál je 7-8 x menší než-li voličský potenciál M. Zemana. A po deklaraci podpory výrazně pravicového kandidáta podpořeného občanskou pravicí si dovolím tvrdit, že je to další negativní signál pro levicové voliče v Praze před podzimními volbami."

  (Protože i v ČSSD je patrně hodně "městských liberálů". Dříve bychom to řekli jednodušeji - maloměšťáků)

  OdpovědětSmazat
 4. Naprosto super, super, super - tak se na ně musí, z toho mají největší strach - že na ně praskne, že jsou jen ....směšní, že to víme a že jim to řekneme.

  OdpovědětSmazat
 5. Městký liberál odporný fašizoidní havloid.

  OdpovědětSmazat
 6. Dočetl jsem bonus...a zasmál se.

  OdpovědětSmazat
 7. Je to hezky napsané,vystihující

  OdpovědětSmazat
 8. Jo městský namyšlený pravdoláskařský blbeček. Jen jak by tu nagelovanou zfanatizovanou mládež migranti dusily jak to dělají v západních zemích bylo by po pravdě a lásce.

  OdpovědětSmazat
 9. Cesi jsou vubec blbi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty seš snad Eskymák, čehůne?

   Smazat
  2. 10:08 On je Česká naplavenina v usa.

   23:30 Jak vidíš nejsme blbí vole.

   Smazat
 10. Moc hezký text. Tleskám a směji se :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Líbí se mi tento text. Dával lajku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.