Reklama

neděle 28. ledna 2018

Kdo může manipulovat koho? Aneb Kolik zubů má vlk, který obviňuje berana. Znáte Faedrovu bajku starou 2000 let o vlku a beránkovi?

Napsal/přeložil: Giulietto Chiesa
28.14. 2018   Eurasia24
Připomíná to Lupus et agnus ad rivum venerant siti compulsi. Vlk a beran, oba dva žízniví, přišli k potoku, aby pili. Vlk nadává, proč mu beránek kalí vodu. Beránek odpoví, že je to nemožné, protože vlk pije daleko nahoře a voda teče dolů do místa, kde se nachází beránek. V té chvílí mu vlk začne nadávat: „Před měsícem jsi mě pomluvil“. Beránek klidně odpoví, že to není možné, protože je na světě sotva měsíc. A vlk spor uzavře: „Byl to tvůj otec, kdo mě pomluvil“. A beránka sežere.

Uděláme dva výpočty.Celá historie Russiagate, která už trvá víc než rok – velký informační (dezinformační) proud valící se na miliardy jedinců – se zakládá na jednom předpokladu, který je nejen neprokazatelný, ale zjevně falešný už od svého prvního výskytu: tím je představa, že Rusko mohlo (nebo může) být schopné manipulovat volby nebo dokonce veškerou vnitřní politiku všech západních zemí. Ale jak?
 Použitím sociálních sítí, které vymyslely a rozmnožily velké firmy informačně komunikačních technologii z USA. Ale které také řídí síť jako celek. Servery jsou tam, pod západní kontrolou. Tam jsou naše schránky elektronické pošty. Tam jsou systémy analyzující všechny světové finanční transakce. Tam jsou vypínače, které mohou zapnout nebo vypnout jakýkoliv významný komunikační tok. Tam jsou gigantické virtuální (a materiální) kontejnery metadat. To znamená statistické údaje, které giganti jako Google, Facebook, Youtube, Twitter akumulují při využívání aktivit návštěvníků svých „služeb“.

Že světový mozek je plně v rukách Washingtonu, vědí všichni, i kameny v Himálajích. Ale tohle právě západní média předstírají, že neví. Kde je tedy a jak by se mohlo projevit (aniž by bylo okamžitě odhaleno) to domnělé mocné centrum šíření ruské „diverze a subverze“?

Více než jeden rok nejen Vladimír Putin, ale i hlavy, které ještě na Západě myslí, požadují důkazy pro obviňování v tzv. Russiagate. Ty nepřicházejí. To, co přichází a prosakuje, jsou mlhavé narážky, směšné cifry o zavirovaných zprávách, které přicházejí kdoví z jakých center umístěných „v Rusku“, elektroničtí roboti použití k bombardování „fake news“ nevědomou veřejnost Západu.

Připomíná to Faedrovu bajku starou 2000 let o vlku a beránkovi. Lupus et agnus ad rivum venerant siti compulsi. Vlk a beran, oba dva žízniví, přišli k potoku, aby pili. Vlk nadává, proč mu beránek kalí vodu. Beránek odpoví, že je to nemožné, protože vlk pije daleko nahoře a voda teče dolů do místa, kde se nachází beránek. V té chvílí mu vlk začne nadávat: „Před měsícem jsi mě pomluvil“. Beránek klidně odpoví, že to není možné, protože je na světě sotva měsíc. A vlk spor uzavře: „Byl to tvůj otec, kdo mě pomluvil“. A beránka sežere.

Faedros nás tady vyzývá, abychom posoudili, kolik zubů má vlk a kolik beránek. Russiagate se v tomto počítání odhaluje. Množství zubů vlka ukázal nedávno majitel facebooku Mark Zuckerberg, když oznámil celému světu, že se rozhodl v jeho smrtícím nástroji manipulace „omezit“ váhu „politického obsahu“ ve prospěch „osobního obsahu“ uživatelů.

Fráze, která má evidentní a zlověstný cenzorský nádech „Velkého bratra“. Jako by Zuckerberg mohl vědět, jaká jsou „přání“, „sklony“, „obavy“, „preferované“ způsoby „sociální interakce“ návštěvníků Facebooku. Dnes jsou to, nepřehlédněte to číslo, více jak dvě miliardy lidí (bylo to 100 milionů v roce 2008).

Problém (nás všech) je, že Mark Zuckerberg velmi pravděpodobně opravdu „zná“ všechna tahle tajemství. Pro lepší definici problému bychom měli říci, že Zuckerberg „ví, jak se to dělá“, aby nasměroval, jak chce on (a jeho mentoři), všechny tajné touhy těchto dvou miliard, již chycených do jeho sítě.

Ví to tak dobře, že jim chce pomoci „nalézt obsahy, aby všichni z nich mohli mezi sebou mít významnější sociální vztahy“; aby „naše služby byly nejen užitečné pro pobavení, ale především funkční pro blaho lidí“.

Orwel by nemohl lépe popsat cíle mistrů manipulace. Omezit zprávy, které ruší klid uživatelů; přenést centrum jejich pozornosti na mezipersonální věci, nechat zapomenout nespokojenost, protest; omezit kvantitu sociálního myšlení.

Údaje průzkumů říkají, že pouze ve Spojených státech 45 % návštěvníků Facebooku hledá „zprávy“. To jsou ti, kteří budou postupně „omezeni“. Úprava už probíhá, vzhledem k tomu, že Zuckerberg upřesnil, že podnik začal měnit své zaměření v těchto otázkách už v roce 2017.

Ve světle toho všeho, jakou mohou mít váhu domnělí ruští roboti na fake news? Více, nebo méně jako kapka v moři. Tvorba autoritářské společnosti má své centrum v Americe.

Giulietto Chiesa

Zdroj: it.sputniknews.com

8 komentářů :

 1. Jaká autoritářská společnost v USA? To je společnost jednoznačně fašistická, nacistická, totalitní!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:29 Souhlas stejně jako paskvil eu.

   Smazat
 2. ZUCKERBERG SE DOSTAL SVÝM FB MEZI MILIARDÁŘE.

  Tato menšina si musi zajištovat svou vládu nad většinou oveček,které budou poslouchat až do doby,kdy je menšinový vlk sežere.
  Bude to zajištováno všemi křiváckými prostředky zejména cenzurou.
  To už náš majitel FB pochopil a vidí,že pokuty by mu brzy zajistily krach!

  TO JE DŮVOD PROČ SE SNAŽI VRÁTIT KE ZPRÁVÁM TYPU

  Sousede vím,že ti chcipnul pes,upřimnou soustrast!

  OdpovědětSmazat
 3. Podstatný pohled, informace zásadního významu, se kterou je žádoucí široce pracovat ... Dík

  OdpovědětSmazat
 4. Připomínáme stále,že pokud ovčané budou ignorovat zprávy,že vzniká Národnií program občanů voličů

  a tedy odmítat sami se sebou solidarizovat a o jeho jednotlivých bodech vést diskuzi a dialog proč to není hráz proti neomarxismu ,nové a hrůznějši diktatuty než komunistická ,budou sežráni!

  Ne nadarmo si dala matouci název DIKTATURA PRÝ HUMANISTŮ,tedy něco podobného jako humanitní bombardování SRBSKA.

  Ta diktatura ovčany NEJPRVE OBERE O PENÍZE.

  PAK SE STANE S PODPOROU TERORISTŮ VĚTŠINOU|!

  OdpovědětSmazat
 5. Je to tak již dlouho, celé věky. Zvolíme (nebo se zvolí sám, když mu to projde) nějakého vola nebo vyvoleného a budeme si v klidu žít dočasně bezstarostný život otroka. Jenže ten vůl nebude hájit naše zájmy, ale svoje postavení a svěřené zdroje použije na přesvědčování, že on je ten nejlepší a že ostatní jsou našimi nepřáteli a bude se tím snažit vytvořit monopol na řídící práci. To končí vždy katastrofou a v známe historii vždy skončilo.

  Cesta k nápravě je přímá demokracie, kdy si lidé začnou všímat a kriticky připomínkovat práci řídících struktur společnosti a dále musí být vstup do řídících struktur otevřený jak dovnitř, tak ven.

  Ale tím otevřením nemyslím vstup nějakého nekompetentního křiváka, ale vzděláváním a zapojením nové mladé generace a zapojování do řízení státu. V pomlouvaném socialistickém systému byli alespoň jiskry, pionýr a svazáci (například v Rusku byli projekty kde pionýři učili staré lidi psát a číst - to je ono) Je potřeba, aby se společenského života účastnili všichni, ale ne ve formě předstírání a formálních ceremonií, ale skutečně byli zapojeni a mohli vnímat působení a ovlivňování společnosti. Byla totiž nastartována Stalinem dobrá cesta, kterou zamaskoval a schoval Stalin do marxistické ideologie, kterou později šikovně vyvrátil v díle "Ekonomické problémy socialismu v SSSR". Pozor to se obecně neví, Stalin byl proti ukotvení vedoucí úlohy strany v ústavě, snažil se vytvářel řízení na základě národních sovětů, ale tak rychle evoluce nejde. Předpověděl i to, že bude po smrti pomluven. Třikrát požádal o uvolnění z funkce, protože jeho nepřátelé z něho udělali kult osobnosti.

  ... Davo-elitářská společnost ještě bitvu vyhrála, ale již je smetišti dějin, protože takhle se řídit společnost nedá. Nelze mít nějakou (morálně, duševně, profesně a v další generaci elit po jejich výměně* i mentálně degenerovanou) elitu bez odpovědnosti a dav, který má pouze sloužit k plnění jejich zvrácených a neukojitelných přání.

  * Vždy když úplně zdegenerují dojde k jejich výměně za méně degenerovanou, dříve v otevřených válkách dnes v hybridních - soupeření elit zajišťuje minimální kvalitu řízení, před úplným krachem a vymřením lidstva, ale za cenu životů celých národů a při rozvoji technologií již to není dále použitelné

  OdpovědětSmazat
 6. 12:55!
  Máte pravdu, že davově elitářská společnost je krutá, devastující zdroje planety a i lidstvo ve prospěch hrstky satanských zrůd, ale vytvořila sice zničitelnou(revolučním násilím) vrstvu viditelných pseudovládců (určených k likvidaci davem), ale ta hrstka satanů je všemocná, protože je neviditelná a nezjistitelná (supertajné deep state), takže po každé revoltě než se zdecimované lidstvo alespoň zkonzoliduje už má z jeho řad vybrané největší křiváky a podlce pro vytvoření nových (j)elit. A začíná se s čistým štítem znovu zotročovat superhlupáky, kteří až po desítkách generací pochopí, že jsou vlastně dobrovolnými otroky.
  Jediná cesta ven je poznání, šířené mimo jelity a tajně mezi lidem a ve výhodném okamžiku převzetí inciativy (skoro se to povedlo s prvními křesťany ve starém římě, ale catolika sekta je v roce 399 n.l. vyvraždila, jejich vůdce v západní části říše). Pro nás poučení nejenom poznání, utajení, ale i hluboká ilegalita a vlastní jazyk jelitům neznámý a tajná infiltrace spolehlivých lidí do jelit. Následně tak 20 generací ilegální přípravy a jedna generace zasvěcená boji za svobodu lidstva a máme šanci odstranit nejenom jelita, ale i satanistické GP. Když to uděláme důkladně pak se znalostí principů řízení sociálních supersystémů máme šanci vytvořit společenství lidských bytostí místo současných biorobotů (zombí) ovládaných GP na všech šesti prioritách řízení.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat
 7. Pro 21:19 souhlas. Ale nemyslím si, že je potřeba šířit přímo tajně (co je šeptem to je čertem a jsme zpět u Satanského hermetismu, kde znalosti obdrží pouze vyvolení), ale naopak skrze veřejný prostor, ale neuchopitelně mezi řádky, bez strukturně - strukturu lze zničit, viz. Váš příklad s prvotními křesťany. Příklad jak to funguje je v článku "Ty tvrdé české palice" něco jako Hašek "Strana mírného pokroku v mezích zákona". Nadvláda elit je udržována dvojí morálkou pro lid a pro elity. Satan si nemůže dovolit rozšířit stejnou morálku pro lid jako pro elity to by se celý systém zhroutil. Takže lze neutrálně apoliticky zvětšovat morálku obyvatelstva a to bude elity nutit více a více schovávat své zločiny a pouštět mezi sebe kádry z lidu a její manévrovací prostor se bude zužovat. V dnešním propojeném světě, kdy války už nebudou vhodnou možností, se služebníci Satana nebudou moci schovat v nadnárodním prostoru tak snadno.

  Mám takové tušení, že pravá tvář Satana bude odhalena již za našich životů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.