Reklama

.

.

pondělí 15. ledna 2018

Koho a podle čeho volit? (jde o víc než o volbu)

Radim Valenčík
15.1.2018  blog autora

Těm, co se mě ptají, kdo je ve druhém kole ten správný kandidát a jak ho co nejefektivněji podpořit, odpovídám:


UČTE SE!

Učte se z toho, co se již odehrálo, odehrává a bude odehrávat ve druhém velmi poučném kole kampaně.

Učte se rozpoznávat, kdo mluví za sebe a kdo mluví to, co se po něm chce.

Učte se rozpoznávat, kdo používá podrazy a kdo ctí pravidla.

Učte se rozpoznávat, kdo je a kdo není pokrytec.

Učte se rozpoznávat, kdo je přístupný argumentům a kdo se zapouzdřil.

Učte se rozpoznávat, kdo používá rozum a kdo je hystericky nenávistný.

Učte se rozpoznávat, kdo si váží lidí a kdo si myslí, že je to manipulovatelná tlupa.

Učte se rozpoznávat, kdo slouží naší zemi a kdo současné globální moci, která zatím stále ještě diktuje světu a které pokrytci, kariéristé, bezpáteřníci rádi poslouží.

A na základě toho se snažte pochopit, o co v dnešním světě jde a co dělat.

Nikdo není dokonalý, ale nejen věci, ale i lidé se poznávají ve srovnání. A hlavně - jde o mnohem víc než o volbu prezidenta. Jde o to, aby se normální lidé co nejvíce zdokonalili v používání svého rozumu a aby co nejvíce pochopili, o co jde.


Střípky do mozaiky

První střípek:
Ukrajinskou aktivistku Anželinu Diašovou, která v pátek ve volební místnosti vyběhla polonahá před prezidenta Miloše Zemana, potrestal v neděli Obvodní soud pro Prahu 5 tříměsíční podmínkou s roční zkušební dobou. Zároveň ji na rok vyhostil z České republiky. Sedmadvacetileté ženě hrozily dva roky vězení.
Viz: https://www.novinky.cz/krimi/460456-ukrajinka-ktera-vybehla-pred-zemana-dostala-podminku-a-vyhosteni.html

K tomu: Hra sehrána, stopy zameteny. Rekord bleskurychlého rozhodování našeho nezávislého soudnictví. Jindy to trvá roky.

Druhý střípek:

"Miloš Zeman je na konci svých sil, měli bychom mu nabídnout důstojný odchod do důchodu," říká Pavel Fischer.
Viz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/milos-zeman-je-na-konci-svych-sil-meli-bychom-mu-nabidnout-dustojny-odchod-do-duchodu-rika-pavel-fischer-41675?dop-ab-variant&seq-no=2&source=hp

Jiří Csermelyi: Další kamínek do mozaiky koordinovaných psychologických operací zaměřených na oslabení vůle voličů dát hlas Zemanovi.
Třetí střípek:

Bývalý prezident Václav Klaus podpořil po prvním kole voleb svého nástupce Miloše Zemana. Lidé, co pro současného prezidenta hlasovali, podle Klause prokázali, že nechtějí poklonkovat cizím zájmům. Klaus mluvil také o "militantní protizemanovské propagandě", která podle něj před volbami probíhala.
https://www.novinky.cz/domaci/460420-klaus-po-prvnim-kole-voleb-podporil-zemana.html


Kdo přispěje dalším střípkem do mozaiky?

- - -

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5366-koho-a-podle-ceho-volit-jde-o-vic-nez-o-volbu.html

10 komentářů :

 1. Přispěl i Horáček: kandidát Drahoš dostává peníze od dárců, kterým je bude muset splatit i s úroky. Po volbách: věnuji Drahošovi zaplacené zbylé svoje bilboardy a .....(očekávám procenta). Kandidát Topolánek, aby se odlišil od ostatních kandidátů: Věřte mi a volte mě, nejsem ani vítač ani kývač. Po volbách: volím Drahoše, hlavního kývače a vítače.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře vybrané střípky.Je z nich jasně vidět to pokrytectví kandidátů.A pan Pavel Fischer je pouhý hlupák.

   Vymazat
 2. Koho volit? Politického diletanta, bruselofila, který si dobře rozumí s molekulami? Nebo politicky zkušeného kritika Bruselu, který si dobře rozumí s občany? Prezidenta vyprofilovaného, nebo vyrobeného pro potřeby kapitálu? Pan Drahoš je slušný, hodný, jako byl Emil Hácha. Kdo cítí potřebu nemít za prezidenta politického nekňubu, má jasno.

  OdpovědětVymazat
 3. Volovi napověz ,chytrého trkni.Kdo má z toho prospěch toho lidé a stát nezajímají.Jde opravdu jen o zbytky lidí,kteří neradi chodí k volbám,nebo jsou manipulováni,hlavně ty moc mladé a starší ročníky.Jak jsem slyšel tu učitelku ja hrdě prohlásila, že nás zachránili ušáci tak se o mne pokoušely mdloby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milé děti pan Hitler statečně bránil evropské hodnoty u Stalingradu ale podlehl přesile rudých bolševických band.

   Vymazat
 4. Ohledně té žlutomodré aktivistky, by mne zajímalo, zda dostala k náhradě soudní výlohy i šrumec kolem jejího zajištění? V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 5. Za pokus o napadení hlavy státu výtržnictví-5 měsíců podmínka.Za namalování tykadel natvrdo.Zvláštní soudy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, dobrý postřeh. Na základě tohoto rozsudku zrevidovat trest onoho řidiče a vyplatit mu odškodné. Kdo má na to však čas ? Tuhle nánu platí západ.

   Vymazat
 6. Je třeba podat po kampani řádnou žalobu na neznámé teroristy, kteří zajistili kontakt, pohyb a inzultaci presidenta ČR mulatkou femini, řádně vyšetřit spoluvinu ČT a ostatních přítomných mediálních grázlů, případně členů ochranky, BIS a tajných služeb. Dále rozkrýt spoluúčast soroošských všeziskovek a výsledky zveřejnit na všech vebech. Více dělat netřeba a na 1. prioritě bude dobojováno.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
 7. A co duel pana Horáčka s panem prezidentem Zemanem? Tady by nemělo být trestní stíhání? Existuje kniha Tanec mezi paragrafy. Přežila pouze první vydání. Byla okamžitě rozebraná. No druhé vydání už světlo světa veřejně nespatřilo. Vláda na tuto knihu dala těžké embargo.Včetně toho, jak to bylo s panem Kajínkem. Kdo tuto knihu chtěl, tak si musel napsat do vydavatelství. Taky jsem to udělala. Druhý výtisk byl v roce 2011. Tehdy špína mocipánů, dnešní špína těch, kteří chtějí vládnout. Taky by neškodilo o tom napsat knihu.

  OdpovědětVymazat