Reklama

středa 10. ledna 2018

Kolem Čapího hnízda ještě bude veselo

Jiří Jírovec
10. 2. 2018
To se dějí se věci. OLAF pošle zprávu, která se údajně neliší od utajovaného policejního spisu. MF si vyžádá stanovisko státního zastupitele ohledně toho co a kolik lze zveřejnit z dokumentu, který obdrželo z EU. Odpověď zní, že skoro nic.V Česku se ovšem nic neutají a tak Kalousek klidně v ČT cituje z utajovaného textu. Dochází ke komedii: Kalousek se veřejně vytahuje, že má svoje kontakty. A prý neřekne od koho dokument dostal, protože "zdroji" slíbil, že to neřekne.

Před časem se únikem utajovaných informací zabývala komise Poslanecké sněmovny vedená poslancem Martinem Plíškem (Top 09). Nic nevyšetřila. Nikdo za nic nemohl. Teď by mohla být zřízena další komise. Vyšetřovala by konkrétní osobu, která ví odkud materiál unikl.

Utajování má svoje meze. Vzpomeňme na případ Dr Davida Kellyho. Ten v interview pro BBC zpochybnil tvrzení britské vlády o zbraních hromadného ničení v Iráku. BBC nakonec jeho identitu prozradila a on pod tlakem okolností zemřel.

Kalousek možná anglicky neumí (a nemá se vytahovat) a nebo umí a pak to je ještě horší, protože vytrhává jednotlivá slova ze souvislostí.

Kalouskovi se zlíbilo slovo "fraud", tedy podvod. Paragraf, který ze zprávy OLAFU zveřejnily LN říká :

Citovaná pochybení v přípravě a schvalování projektu mohou být (may constitute) důvodem pro soudní řízení podle českého trestního práva ve věci dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU.

Pomocné sloveso "may" má význam kontextu význam "pochybení mohou, ale nemusejí být"… OLAF konstatuje, že na určitých schvalovacích stupních nebylo vše v pořádku. Možná šlo, ale možná nešlo o podvod (fraud).

Kalousek vytáhl z textu jedno jediné slovo (fraud, tedy podvod) a demagogicky tvrdil, že zpráva OLAFU znamená, že Babiš je podvodník. Tím ovšem předjímá soudní výrok. K soudu ovšem vůbec nemusí dojít. Přesněji řečeno k procesu s Babišem a Faltýnkem.

Babišovy právníky možná napadne podat na Kalouska žalobu. Pokud ji policie a státní zástupce neodloží, mohli bychom se dočkat, že Sněmovna bude jednat o vydání Kalouska. Ten se jistě pochlapí, odejde z politické funkce a nechá se očistit soudem. 

Existuje ještě další zajímavá věc. Antibabišovská fronta najednou přestala s obviňováním, že výroky o účelovosti akce Čapí hnízdo zpochybňují nezávislost policie a státních zástupců. Místo toho mluví o změnách, které provádějí nastupující ministři. 

Objevilo se varování, že kdosi je "Pecinův člověk" a že může dojít k dalším změnám. Jistě, Tuhý není Lessy ani Červíček, ale cožpak si každý mocný nemůže vytvořit "svého člověka", třeba i Chovanec?

39 komentářů :

 1. Kalousek si může dovolit skoro všechno , protože se cítí nepostižitelným což mu zajistili tupí ovčani , kteří ho volili . Ale všeho do času .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodnes mi nikdo nevyvratil, ze spis nez "tupi OFcani", mu ono prekroceni 5%ni hranice, zarucil podvod pri akvizici vysledku, z jednotlivych volebnich komisi.
   pozn. Jeden youtuber mi poskytl akvizicni log, ktery sam sestavil (z jakychsi udaju, jejichz podklady jsem nenasel), jenze ten je "podivne ridky" prave v inkriminovane dobe, kterou jsem rucne sledoval. Chybi v nem spousta datovych akvizic.

   Smazat
 2. 8,44 Každá svině má svýho řezníka a na tohohle zmetka už bublá voda!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale na tu svini by se víc hodila rovnou oprátka nebo kulka mezi oči. To není člověk, to je zrůda, gauner, zloděj, podvodník....

   Smazat
  2. Kdyby bylo na Kaldu podáno trestní oznámení a Sněmovna by měla projedenávat jeho vydání, tak jako že neni Bůh nade mnou, tak si koupím televizi a znovu se přihlásím, abych slyšel, co tam bude tem Dacan kvákat. P.S. Potom bych ji vyvez do sběrnýho dvora a zase bych ji odhlásil!

   Smazat
 3. Kalousek je žabař proti zlodějskému oligarchovi, který tolikrát na veřejnosti lhal až se bojím lidí, kteří jej volili !! Jeho "nepolitické" hnutí je příkladem, jak utáhnout hlupáky na vařené nudli !! Drzost toho tajtrdlíka spočívá na přesvědčení, že i nakradené peníze vzbuzují úctu u českých ovčanů !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na primitivní úrovni lze uvažovat i takto.

   Smazat
  2. Padákový smrtihlav Kalousek a jiný zloději vám zřejmě nevadí a nevadili, co tady kradli od r.89.

   Smazat
 4. Teď bude moci EU Babiše vydírat, aby přijal kvóty. Má na něho páku. Doufejme že Babiš nezradí. V optimistickem případě bude kvóty nadále odmítat, v pesimistickém případě vymění kvóty za dotace pro Agrofert. Co si myslíte vy?

  http://www.epshark.cz/clanek/292/ted-jde-o-to-nepustit-sem-prisliky-nebo-vyhraji-dotace-babisi

  OdpovědětSmazat
 5. Čapí hnízdo za peníze EU. Slouží to lidem(není to nějaká osobní rezidence Babiše), lidé tam našli práci, budou se z toho platit daně. Čím víc to místo bude vydělávat tím pro stát lépe. No tak máme za peníze EU(no jsou to stejně naše peníze)místo dalších pár kilometrů cyklostezek Čapí hnízdo.Ještě více takovýchto podvodů ať tu máme něco hezkého a užitečného. Kalousek nám tu nic nepostaví...P.S. EU na nás dělá podvodů a co! Holt je taková doba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalousek nám tu "postavil" CÍRKEVNÍ RESTITUCE, OKRÁDÁNÍ NÁRODA VE PROSPĚCH TZV. NÁBOŽENSKÝCH OBCÍ, CÍRKVE KATOLICKÉ, I PŘISÁTÝCH CÍRKVÍ dalších prodavačů opcí na zboží (spásu po konci světa) které nikdy nikdo nespatřil a ani nikdy neuvidí. Kalousek si je jist, že za kriminál nikomu z nás nestojí, takže spokojeně žije a bude žít dokud nezcepení přirozenou smrtí... Jako všichni velcí mafiózové před ním.

   Smazat
 6. Kdyby bylo JEDNOZNACNE PROKAZANO od OLAFu, ze jde o podvod, uz davno by toho byly plne noviny a TV !!!
  Ale podstata toho "podvodu"se neustale mlzi. Z Bruselu se pridelil balik penez na dotace, ktery priputoval v jedne castce na vsechny dotace rozdelovane=pridelovane prislusnymi CESKYMI uredniky jednotlivym zadatelum O DTACE po jejich PREZKOUMANI a jejich SCHVALENI !!! Takze cesti urednici rozhodovali o pridelovani dotaci.
  Pokud se jednalo o podvod, pak to nemeli schvalit a pridelit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně a výstižně pojmenováno , úředník je odpovědný ale o tom se nemluví a zkouší se to hodit na babiše protože jim jde o koryta, jsou to grázlové a nedělají nic pro národ

   Smazat
  2. OLAF neví nic, než se dočetli z KALOUSKOVSKÝCH UDÁNÍ. JAK TI UDAVAČI QUIČELI O UDAVAČSTVÍ při zavedení kontroly DAŇOVÝCH PODVODNÍKŮ z podnikatelů či OSVČ... a teď zase quičí. Kalousek, Němcová, a podobný odpad slušné společnosti...

   Smazat
  3. Neměli by být v první řadě popotahovány ty, kdo celou dotaci povolili a podepsali? Proč někdo z OLAFU se nepřijel podívat na Čapí hnízdo, že dotace neskončila někde na anonymním účtu? Takto to vypadá, že jenom čerpali s udavačského materiálu Kalouska a spol.

   Smazat
  4. 13:32 Ale zpráva OLAF jasně říká, že pochybili úředníci. Jen se o tom cudně mlčí, protože tehdy vládlo ODS s TOPkou a tehdejší praktiky není radno vytahovat na světlo boží. Jejich politici a novináři to pořád budou "odklánět" na Babiše, dokud se neukáže, že podvody byl jejich vynález a Babiš je jen malá rybka. Jako s korunovými dluhopisy, stejný vzorec. Až se začnou stahovat mraky nad desítkami dalších "Čapích hnízd", tak všechno rázem utichne.

   Smazat
 7. Vůbec nevěřím že bude nějaká akce za Čapí hnízdo ale babiš by měl kraďouska a spol zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Angličtina je primitivní jazyk primitivů.
  Pročpak tak důležitý dokument pro naší republiku nevydají v Češtině ?
  Má sloužit Čechům a českému právnímu řádu*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! Mluvit "emericky" umí každý nevzdělaný pasák a honák, který si dá do držky horký brambor. Je to primitivní mluva s domácím dobytkem, zejména s koněm nebo krávou.

   Smazat
 9. Něco málo ani ne tak ke kauze samotné, jako k MANIPULACI kolem ní.

  Soudruh Kalousek skoro nikdy neopomene tvrdit, že částku za Č. H. zaplatí občané, protože to jde Z NAŠICH DANÍ. Svědí to o tom, že se NĚKDO snaží namluvit, že je zloděj a my (občané) na něj doplácíme! Ten NĚKDO neuznává presumpci neviny, což znamená, že NECTÍ ZÁKONY TÉTO ZEMĚ.

  ZÁKONY HOVOŘÍ JASNĚ! jestliže firma získá dotaci neoprávněně (z pohledu zákona), je POVINNA DOTACI VRÁTIT V PLNÉ VÝŠI. A nad to mu může být udělena POKUTA ve stejné výši jako byla dotace!
  ČH

  Takže řeči o zaplacení částky (občany) jsou NEOPODSTATNĚNÉ, LŽIVÉ A VYSOCE MANIPULATIVNÍ!!!

  A nyní k trestnímu stíhání: Nynější majitel Č H je viněn z toho, úmyslně založil novou firmu kvůli získání dotace,že to bylo plánováno dopředu aby tuto získal dotaci s tím, že to nakonec skončí v jeho firmě. Mlžil o skutečných majitelích atd, však to znáte. Vyšetřovatel se vydal cestou dokázání účelovosti takového jednání VINÍ MAJITELE, že to tak bylo plánováno.
  Technicky lze prokázat pohyby peněz na účtech, ale marně se přemýšlím JAK CHE DOKÁZAT ÚMYSL. Snad je genius.ale to by mu bylo prd platný, jelikož VŠE, CO NELZE POUŽÍT JAKO PŘÍMÝ DŮKAZ, HOVOŘÍ VE PROSPĚCH OBVINĚNÉHO ! To říkají naše české zákony.

  Zákony by měly platit pro VŠECHNY STEJNĚ, jAK PRO OBČANY, TAK PRO SOUDCE!!!
  Jinak bychom se mohli dočkat odsouzení i bez důkazů, jen tak, že si to soudc a vyšetřovatel myslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:10 Máte pravdu. Prokázat úmysl je prakticky nemožné, pokud nejsou nějaké důkazy ve formě písemností nebo odposlechů. Jenže účelem není odsouzení, ale odstranění Babiše z politiky. A k tomu stačí obvinění, byť krkolomné. Hlavně že je. Všimněte si, jak včera byla byli Němcová, Gazdík a Kalousek na infarkt z toho, když se začaly klást konkrétní dotazy vyšetřovateli a ukázala se jeho nevěrohodnost.

   Smazat
 10. Majitelé rekonstruovali komplex budov. V centru tohoto komplexu se rozhodli, že postaví kongresovou halu s příslušenstvím. Na stavbu této budovy požádali o dotaci ve výši 50 mil. Kč, z toho 42,5 mil z peněz EU a 7,5 mil. ze státního rozpočtu. Dotace investorům byla přidělena, stavba byla postavena. Po dokončení stavby celý komplex rekonstruovaných budov i s kongresovým centrem odkoupila jiná firma. To jsou fakta o Čapím hnízdě, nebo je to jinak? Měla žádající firma o dotaci na stavbu Čapího hnízda nárok na dotaci nebo neměla? Pokud neměla, jak to, že ji byla dotace přiřčena? Pokud měla, v čem je problém? V tom, že tím investorem byl podnik patřící ne panu Babišovi, ale jeho příbuzným? V tom, že po dokončení stavby vlastníci prodali Čapí hnízdo Agrofertu, tč. v nucené správě na základě zákona antiBabiš? Byl podnik, který investoval do Čapího hnízda součástí Agrofertu, nebo nebyl? Tak to je jistě pro občany základní otázka.
  Druhou otázkou je zveřejnění jmen osob, které denuncovaly státní orgány ČR v Bruselu a jejich stranické příslušnosti. Ostatně to by mělo být součástí dokumentů při zveřejnění zprávy OLAF. Jen obojí dá možnost objektivně posuzovat kauzu! Bez toho bude vyznívat dokument OLAF jako podvod!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak to bylo.
   Ostatní jsou spekulace.
   Zlý úmysl je třeba dokázat.

   Jsem zvědav, který soud by rozhodl proti Babišovi, když se z čistě faktického a právního hlediska ničeho nedopustil!

   Leo

   Smazat
  2. Teď se ukáže jestli jsme právní stát nebo Kocourkov. A soudy spravedlivé nebo hračkou v rukou šmejdů.

   Smazat
 11. Je zarážející sledovat, jak členové nedůvěryhodných skupin z nedůvěryhodných stran zarputile trvají na žádosti o důvěru (kterou apriori odmítají) pro novou vládu a přitom v programovém prohlášení nové vlády je celá řada přínosných bodů, pozitivních pro občany ČR. Přitom převážná část se shoduje s programem právě těch opozičních stran... Čert aby se v tom vyznal...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z těch oposičních stran myslí vážně své volební programy snad jedině Okamura a KSČM; kolik z ANO teamu si netroufám typovat.

   Ostatní oposiční strany se v noci probouzejí s rukou v nočníku při představě, že by skutečně byly splněny jejich předvolební sliby našemu národu.

   Smazat
  2. Dokud tam budou sedět pokrytecké strany typu Top 09, ODS, KDU, socani co nám lžou již 25 let se pro občana nic nezmění.

   Smazat
 12. Vážení demokraté z usa a izraele v akci:

  http://svobodnenoviny.eu/ocekavejte-jeste-mene-svobody-internetu-v-roce-2018/

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud Kalousek věděl, že je zpráva OLAFu utajována (až na dva odstavce závěrů, které byly MF uveřejněny), a přesto její (utajované pasáže) uveřejnil, pak vědomě, ba záměrně!, porušil zákon o zacházení s utajovanými informacemi.
  Místně příslušné odd. Policie ČR a státní zástupce nemá důvod nekonat!
  Bude? ...
  Kalousek tu přece nestojí nad zákonem! A ani jemu snad ty stromy do nebes nemohou vyrůst!
  ---
  Babišovi přeji, aby opět nalezl osobní sílu a požádal o své vydání k došetření a soudnímu projednání té kauzy. Aby se tak mohl proti denním útokům řádně bránit soudní cestou. Jinak se oněch útoků ze strany pokryteckých korytářů (odsunutých od dřívějších koryt) ani jim poplatných médií nezbaví. A bude jej to zatěžovat jako ta koule na noze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, možná lepší pomyslná koule na noze, než ta skutečná. Je dost precedentů k tomu, abychom s úspěchem pochybovali o nezávislosti našich represivních složek.

   Smazat
 14. Co čekat od udavače a patolízala EU Kalouska, největšího škůdce České republiky. Nenávist s ním přímo cloumá.

  OdpovědětSmazat
 15. K čemu je Národní bezpečnostní úřad jestliže zde veřejně poslanec vynáší utajované informace o kterých si je plně vědom, že jsou utajované a ještě se tím chlubí? Proč tento úřad nekoná dle zákona a pan poslanec Kalousek se již nezodpovídá i se svým zdrojem? Nebo je pan Kalousek na stejné výplatní listině jistých nám nadřazených zpravodajských zahraničních služeb a tím pádem je nepostihnutelný? Pak ovšem jej lze podezírat z vlastizrady a služby za úplatu cizí moci v rozporu s poslaneckým slibem a zájmy státu. Podivná je to spravedlnost u nás! Vondra prošustroval miliardu, Parkanová prošustrovala miliardy za letadla, centrum řízení a velení, audit a Afghánskou misi a zametlo se to pod koberec, ale pro blbých 50 miliónů za kterých stojí a funguje barák se dělá zle a monst kauza. Hodně to připomína akci Ráth. Ten také nepatřil do partičky "hochů co spolu mluví", tak mu přihráli bednu s pár miliónkama a pochybné nahrávky. Zajímavá byla i kauza tykadlového autobusáka souzeného ženuškou páně Langera. Prostě čistojistá spravedlnost jako od Křišťálovéhon Standy a čistého Bohůše kámoše Bakaly, kterému dobře prokšeftoval bytečky a OKD. No a co teprve tunel za 2 biliony s intervencemi proti vlastní měně a nákup eura a amerických dluhopisů? A co prodej zlatých rezerv těžce pod cenu také odborníkem a šéfíkem ČNB? Co podvod na všechny občany s fotovoltaikou, rozprodej Škodovky, Kladna atd..... Co drážní korydory stavěné 25 let a vlaky jezdí ještě pomaleji než za CK Rakouska? A co dálnice vystužené struskou a odpadem co se po roce rozpadají? Když chtějí prát prádlo, tak začněme rovnou rokem 1990 a následnýma privatizacema včetně církevních restitucí. Jakpak církve v Čechách k majetku přišly? Pak padni komu padni.Vemte to z gruntu. Jenže to by nám nestačili kriminály a developeři by je nestačili stavět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co když to oznámení na Babiše podal Kalousek,tak potom mohl vědět,co je ve zprávě OLAFu.Kalousek jako MF,určitě si pročetl návrh projektu na podání dotace,také věděl kdo to schválil.

   Smazat
  2. 13.54 Moc hezky jste to sepsaL Naprostý souhlas.

   Smazat
  3. Ve zprávě OLAF není vůbec nic, co by mohli proti Babišovi použít. Tím jsem si jist. Právě proto to teď slouží - a dobře slouží - k anonymnímu štvaní proti Babišovi, a protože našemu přiblblýmu národu stačí podsunout málo, a už by vraždil, mučil, a lynčoval, proto to tak dělají. Desítky článků o "OLAF" který slouží asi jako zaříkadlo .. abraka dabra... Je tam povšechná zpráva o všech podvodech a způsobech podvodů s dotacemi, jak se jich dopouštěla řada firem, ale oni z toho nemohou vykuchat jen "Čapí hnízdo" a to rozmatlávat, což by chtěli, a kurevských medií, co za všivej měďák napíšou kdejakou sračku, mají taky dost -ale nemůžou. V tom je ten problém. Buď zveřejnit všechno, nebo nic. Tak raději nic, a jenom psát štvavé bláboly. Pane bože, lidi skočej na kdejakou podvrženou sračku. Co se to s námi stalo? Kubiceho zpráva .. a bla bla .. co už toho bylo! S našimi občany lze hrát kdejakou špinavou hru, skočí na všechno.

   Smazat
  4. 14:43 Oznámení na Babiše Kalousek opravdu podal. Sám se s tím před novináři chlubil. Vystoupení v EU parlamentu bylo fiasko jak to komentovali naši europoslanci. Brusel doporučil ať si to vyřešíme doma.

   Smazat
  5. Babiš prostě vadí všem těm zlodějům, co křičí chyťte zloděje. Ty kecy při hlasování o důvěře vlady se nedají poslouchat. Je to zase jenom plivání na Babiše jako od loňského jara až do voleb. Zase rozhodují pidi strany a lháří jako je KDU, co hned po volbách hlásali, že do vlády s ANO nepůjdou a teď to popírají. Jim vůbec nejde o zemi ani o občany, ale jenom o vlastní zlodějské koryta. Kde jinde by se měli jako prasata v žitě než v parlamentu. Touha po moci jim zatemnila mozek. Chce to nové volby.

   Smazat
  6. O to je horší, že přes to všechno, co tyto polistopadové strany tady už napáchaly, lidé je stále volí, i když ve stále menším počtu, a tím udržují tento děsivý stav, který teď sledujeme na obrazovkách při vyslovování nedůvěry, jak bych to nazvala já. Kurňa, to Češi nemají žádnou paměť, nebo co?

   Smazat
 16. Anonymní 15:24
  Díky,to jsem opravdu nevěděl,že to podal Kalousek,jen mě to tak napadlo,jak je dobře informovaný.Možné je,že tu zprávu,jako oznamovatel,dostal dřív,než oficiální místa tady.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.