Reklama

úterý 30. ledna 2018

Krvesajové z Hradu - Všeci kradnú - Jeden s kůží králíka!


Zdeněk Hrabica
30. 1. 2018
Premiér v demisi si ne zcela při vědomí dovolí za parlamentním řečnickým pultíkem vyřknout, že za peníze lze u nás skoro všechno. Vzedme se vůči němu lavina. Jsme přece právní stát! Každý už máme svou zřetelnou zkušenost a víme jiné: Houbelec máme právní stát! Všechno je jinak. Vždyť jsou zde přece Krvesajové z Hradu! Všeci kradnú!


Ve Světě v obrazech, kde jsem pracoval, mi při jeho konci , po roce 1989, po skoro padesátiletém učinkování na počátku devadesátých let skoro všichni kolegové hlasitě radili: „Zdeňku, musíš krást také, kradou všichni!“ S většinou jsem se navždycky rozešel.

Někteří začali krást na pokyn zhůry. Musíme se přece uživit, nebudeme spát pod mosty. Nešlo ani tak o restituce jako šlo o privatizace - ukradené musí být vráceno; majetek KSČ a SSM do služeb všeho lidu! Šlo i o tunelování. SONP Kladno, OP Prostějov, minerální vody, energetické zdroje, nadnárodní společnosti!

Příklady táhly. Orlík, s likérkou Becherovky, čachrování s Lucernou, mezi potomky a Chemapolem.

Z výsostných míst jsem jako zvědavý novinář odposlechl pokyny: Kradou všichni, vždyť jde jenom a jenom o prachy. Milióny se válely po ulicích. Jenom je umět zvednout a krást. Raději jsem třel bídu.

Včera - ve vinárně U Piaristů s malířem Josefem Jírou - uši Vlasti - policejní, bretschneidrovské - vlasti moji milené - v reakci na můj křivý, „hájot“ HJ poškozený nos- hlesly : „Však my tě Žídě s křivým rypákem stejně jednou rozšlápneme“.

Dneska jinak, když si troufám vzepřít se neviditelné ruce trhu – s vyhrůžkou na minulost a při nekázni mně vlastní: „Však my tě ptáčku stejně jednou chytíme při činu“. Tentokrát však může jít o tlak při tlaku na změnu dodavatele energie, vody, vzduchu... A to už nechci licitovat s pojmy – exekuce, persekuce, šibenice.

Nic nám nechybí. Třít znovu bídu – nebo se vzepřít – vzbouřit se? Toť otázka a také volba! Na barikády – ani na Majdan se mi nechce. Síly ubývají!

Krvesajové z Hradu nebo z podhradí. Všeci kradnú!

11 komentářů :

 1. Co je to za pitomost?

  OdpovědětVymazat
 2. Protizemanovský článek?? Autor asi připomíná opoziční smlouvu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. měli třicet roků a jediné co tady tihle skřeti udělali je, že ukradli, co mohli a hanobili Český národ

   Vymazat
 3. Co tak si přečíst zhora uvedené napsané řádky s větší pozorností a s trochou chutí je pochopit? Není v nich nic antizemanovského; snad jenom ironie, která společnost zasáhla v průběhu devadesátých let minulého století. Úrodu a ovoce sklízíme až doteďka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevím ke komu patříš, ale tebe bych být tvým bohem spasit nechtěl. plémě Jidášovo nechce nikdo

   Vymazat
 4. Zdeňku, měl bys jít na odpočinek. Víš, těch zločinů už bylo tolik, že se ten hloupej dav zase chystá provést to, co vždycky.
  Dříve neorganizovaně co pět, deset let, později totálně, co dvacet let a nyní zjistili, že s váma to nemá konce. Tak se to budou snažit vyřešit. Zdenku, rada přítele, kup si lístek na šíf a jeď. Jeď a neohlížej se. Vždyť jak to dopadlo u vás doma, jedno ohlédnutí a všechno je v per deli.
  ber to jako radu od přítele, možná že ne tvého, ale je to dobrá rada. Od srdce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Ale nikdy jsem ani potápějící loď, dokonce denska slavný Titanic neopouštěl. Jeden z mých předků Imrich z Prušánek se choval stejně. A ti co na pevnině zůstali - se pak u vídeňského soudu po jeho výroku porvali, museli zakročit rakouští žandáři. To ale byla tenkrát pořádná mela!

   Vymazat
 5. Ještě bych dodal OKD bakala+sobotka do tepláků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OKD začala privatizovat ODS a parta kočičí pracky od Švancemberka a Kalouska. Sobotka jen podědil.

   Vymazat
  2. Sobotka podědil a zdárně dokončil. Teď ze sebe dělá neviňátko. Prostě tady to starý pan Sobotka trochu odfláknul!!!

   Vymazat
 6. Sobotka už dávno měl sedět v teplácích, lepit sáčky a šoupat nohama!!!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.