Reklama

středa 10. ledna 2018

Ladislav Větvička: Teď je kritické období našich dějin, chystá se Mnichov II. Chci takovéhoto prezidenta...rozhovor s blogerem Ladislavem Větvičkou
10.1.2018 ParlamentníListy


Podle spisovatele, cestovatele a blogera Ladislava Větvičky čeká Českou republiku kritické období našich dějin. „Potřebujeme prezidenta, který v případě, že projde takzvaný Sociální pilíř fiskálního paktu a takzvaný Dublin IV, kterým já říkám Mnichov II, bude schopen pevně stát za vyjednáváním o vystoupení ze Schengenu, vyjednáním vnitřního pohybu ve Visegrádské čtyřce a uzavření hranic s Merkelandem, případně Rakouskem,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k tématu prezidentských voleb a současně se zeptal: „Máte pocit, že něco takového by mohl dělat nějaký slušný ňouma?“ Zatímco Jiří Drahoš je dle jeho slov marketingový produkt, Mirek Topolánek by prý mohl překvapit a postup Miloše Zemana do druhého kola je považován za jistotu. Ovšem, volby mohou být nevyzpytatelné, dodal v rozhovoru zároveň.


P.L.:  Vyhraje prezidentské volby znovu Miloš Zeman, jak se často ozývá z různých stran? Nebo jeho vítězství není tak jisté? Mohou nás prezidentské volby překvapit, nebo je vítěz jasný? Je mezi kandidáty někdo, kdo má šanci uspět právě v boji proti Zemanovi?

Nemáme moc na výběr. Mnozí kandidáti jsou spíše hvězdnou pěchotou. Postup Miloše Zemana do druhého kola se považuje za jistotu. Pokud jako jeho protikandidát postoupí Jiří Drahoš, pak vyhraje Zeman. Marketingový produkt Drahoš proti němu nebude mít šanci. Zajímavá situace by nastala, kdyby postoupil Topolánek. To je jediný kandidát, který má šanci porazit Zemana.
Ovšem první kolo je nevyzpytatelné. Miloš Zeman může klidně dostat přes padesát procent hlasů už v prvním kole. Ale zároveň se může stát, že se nedostane mezi dva postupující kandidáty. Udělal obrovskou chybu, že se neúčastní předvolebních debat. Multikulturní scéna na to jde letos chytřeji a není tak okatě negativní. Tím může ukolébat Zemanovy voliče, kteří si mohou říci, že v prvním kole o nic nejde. Můj tip na první kolo je Zeman 38 %, Topolánek 18 %, Drahoš 16 %. Ostatní získají jednotky procent. Ale na mé tipy nedejte, Fortuna sází úplně jinak.

P.L.: Kandidát Drahoš chce prý vrátit na Hrad slušnost. Chybí Hradu v čele se Zemanem slušnost?

Slušnost… to je jen marketingová hra týmu, který stojí za Drahošem. Poradili mu, aby nosil brýle bez dioptrií, protože pak vypadá důstojněji, a radí mu, jak hezky a slušně odpovídat na otázky, a přitom vlastně nic neříci. Hlavně nic nezkazit. Produkt Drahoš je jen marketingová, nafouknutá bublina podobně jako při minulých volbách Fischer. Věřím, že lidé nechtějí za prezidenta bublinu, který podepsal takzvaný dopis vědců, tedy Zvací dopis v roce 2015. Pokud si už lidi nevzpomínají, tady je úryvek: „…o imigrantech, lidských bytostech se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali…“ Je vám jasné, co bude následovat, když Miloš Zeman vytáhne na Drahoše toto prohlášení? Ne, Drahoš je nevolitelný.

P.L.: Jak vnímáte kritiku týkající se Zemanových ostrých vyjádření a názorů? Jde o neslušnost? Nebo jen říká to, co jiní raději zamlčí?

Slušnost je to poslední, co od prezidenta očekávám. Slušné prezidenty a politiky jsme tady měli a jak to dopadalo? Hácha, šéf Nejvyššího správního soudu a člen haagského rozhodčího soudu byl slušný člověk, že? Nebo třeba Beneš, to byl slušný prezident – nepil, nekouřil, nemluvil sprostě. A proto tak dopadl. Slušňák prohrál s neslušným Gottwaldem. Politik musí mít koule na to, aby zvítězil v politickém boji. To uměl Tomáš Masaryk. Přitom měl milenku, psal ostré texty do novin, mnohdy pod pseudonymem, a když s někým nesouhlasil, dal to jasně najevo. Havel to samé, na první pohled uctivý Mirek Dušín, při podrobnějším pohledu člověk se vším všudy, žádný suchar. Podobný byl třeba velvyslanec v Londýně a pozdější ministr zahraničí Jan Masaryk.
Je ovšem fakt, že to může mít i negativní dozvuky. Když Hitler předal Chamberlainovi přepis odposlouchávaného hovoru mezi Honzou Masarykem a Benešem se všemi nadávkami, kterými ho Jan častoval v září 1938, tak to starého pána tak vytočilo, že už s Masarykem ani s Benešem nikdy nic nekonzultoval. A brzy nato přiklepnul Hitlerovi Sudety. Takže někdy je přímost kontraproduktivní. Ale obecně řečeno slušnost do politiky nepatří. Potřebujeme člověka, který v Bruselu bude umět na plnou hubu říct, co si o nich myslíme. Nebo snad chcete nějakého hodného ňoumu, který bude Macronovi s Merkelovou na všechno kývat? K čemu byla Dubčekovi jeho slušnost – někteří říkají neschopnost – když stál na koberečku před Brežněvem v Moskvě? To se tam měl raději zastřelit než kapitulovat. Anebo ještě lépe, měl zastřelit okupanta. Ale to přece slušní lidé nedělají, že?

Hezky se mi to povídá, když nejsem ani prezident, ani premiér, ani generální tajemník. Ale to si musí ti lidé uvědomit, že když kandidují na takovou funkci, tak je historie postaví před rozhodnutí, které může být osudové pro ně, ale hlavně pro národ, který reprezentují. Politik musí mít své cíle a nebát se jich dosahovat i při jednání s grázly, a to obvykle ti slušní nezvládají. Kdo byl v jednání s Hitlerem úspěšný? Slušný, štíhlý gentleman Chamberlain, nebo tlustý piják Churchill?

Čeká nás kritické období našich dějin. Potřebujeme prezidenta, který v případě, že projde takzvaný Sociální pilíř fiskálního paktu a takzvaný Dublin IV, kterým já říkám Mnichov II, bude schopen pevně stát za vyjednáváním o vystoupení ze Schengenu, vyjednáním vnitřního pohybu ve V4 a uzavření hranic s Merkelandem, případně Rakouskem. Máte pocit, že něco takového by mohl dělat nějaký slušný ňouma?

Kdo podle vás dělá nejlepší volební kampaň? Kdo si získal vaše sympatie?
Jedna věc je, kdo je mi sympatický, druhá je, kdo má na to být prezidentem. Sympatický mi je... ... ...


(celý rozhovor najdete zde)

21 komentářů :

 1. Věřím ve zdravý rozum českého národa.Miloš Zeman má hlas můj i celé rodiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbytečně

   Smazat
  2. Moji rodina též , decka mají vysokou . Takže žádná lůza :-)

   Smazat
  3. Volím Zemana - má chyby, ale je náš, český!
   Mám dvě vysoké školy (ekonomika, právo).

   Smazat
  4. Pro 22:36 to se uvidí, jestli zbytečně:-)

   Smazat
 2. Jeste to mohl, chachar, okomemtovat v Lasskem nareci. Pusobilo by to mnohem autenticteji, vzhledem k vaznosti volby, pred kterou ted stojime. Mam pocit, ze ty minule Presidentske volby, byly jen "zahrivaci kolo".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavák)11. ledna 2018 3:26

   20:32, 20:54: Pokiaľ viem Zeman v žiadnom prípade nerýpal do Ruska alebo do Slovenska! Nevymýšľaj klamstvá a píš len za seba, sprosťáčku! Veď potom vypadáš ako ožran Havel!

   Smazat
  2. Bratislavčan (Blavák)11. ledna 2018 3:28

   20:32, 20:54: Pokiaľ viem Zeman v žiadnom prípade nerýpal do Ruska alebo do Slovenska! Nevymýšľaj klamstvá a píš len za seba, sprosťáčku! Veď potom vypadáš ako ožran Havel!

   Smazat
  3. 3:26, 3:28 nerev bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
 3. začal sa - zeman - netakticky rýpať ako do ruska tak aj do Slovenska - má to u nás nahnuté , asi ak príde - dostane v Blave vajcom medzi oči

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Komentuj svoj názor len za seba a nie za Slovákov

   Smazat
  3. To, že se celé stranické vcedení - Češi i SLováci - v srpnu 1968 podělali je historická skutečnost. Z toho je žádný "historik" ani "politolog" nevylže. Jediný, který charakterově obstál a nepoložil se, by Kriegel, český žid a světoobčan. Čest jeho památce!!

   Smazat
 4. Pane Větvičko souhlasím s tím co jste napsal v tomto článku. Já zastávám názor, že prezident musí být slušný jen do určité hranice. Jak ale někdo tuto hranici překročí, tak prezident musí umět praštit pěstí do stolu a protivníka rychle uvést na pravou míru. Rozhodně si nesmí nechat do všeho mluvit, ale kriticky zhodnotit případnou dobře míněnou radu by měl umět přijmout. Podle mě ze všech kandidátů toto na 100% ovládá pouze Miloš Zeman, který se nebál a postavil do latě i velvyslance USA v České republice. Ostatní jsou figurky, které odkývají vše co se jim z Německa, Francie či USA nařídí. Škoda, že takových Zemanů nemáme v republice více, určitě by jsme na tom byli podstatně lépe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně tak!

   Smazat
  2. 20:39 Asi jste neviděl, jak reaguje v nepříjemných situacích Putin. Proti němu je Zeman jen vesnický buran. A to říkám jako volič Zemana.

   Smazat
  3. Bingo, to s tím americkým velvyslancem už bylo zapomenuto a nikdo to nepřipomíná. Kdyby to sluníčka chápala jako trapárnu, tak by to vytáhli. Zajímavé, jak je rok dlouhá doba, na Shapiro už neštěkne ani pes. Výborný postřeh.

   Smazat
 5. Pane L. Větvičko, napsal jste to, nakonec jako vždy, srozumitelně - od srdce. Díky Pavel

  OdpovědětSmazat
 6. Sázky ovlivňuje Horáček. Na Klintonovou sadil milion a vyhrál 100 milionů. Parazitoval za komoušů pod ochranou STB a v tomto režimu se mu podařilo zdevastovat hodně rodin. Tváří se jak světec. Pane Větvičko jako vždy výborně.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo moc pěkně to napsal souhlas a každý by jsi to měl uvědomit než pude volit.

  OdpovědětSmazat
 8. Ať si kdo chce co chce říká, je to tady už tak podělaným navrch, že si nemůžeme moc vybírat. Tady je pouze jedna otázka zda Zemana jó nebo ano. Ostatní úvahy jsou bezpředmětný.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.