Reklama

úterý 16. ledna 2018

Lanz: Miloš Zeman stmelující aneb všichni na jednoho!

- Zdeněk Lanz -
16.1.2018  PrvníZprávy

Od nástupu Miloše Zemana do funkce prezidenta republiky jsme stále častěji a hlasitěji slýchávali, že „Miloš Zeman není mým prezidentem“, „prezident Zeman rozděluje společnost“, „Zeman nám dělá ostudu v zahraničí“, “ prezident nás táhne na východ“,...

...až po páteční výkřik „Zeman je Putinova děvka“ ve volební místnosti, píše vxkomentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.

Zejména proklamace, že Zeman rozděluje společnost, se před letošními prezidentskými volbami stala téměř povinnou výbavou některých Zemanových protikandidátů. Mnozí lidé jaksi pozapomněli, že když v listopadu 1989 na náměstích našich města zvonili klíči, provolávali mj. i heslo „svobodné volby“. Ty jsou hlavním mechanismem zastupitelské demokracie, v tomto konkrétním případě ale přímé volby prezidenta republiky. Lidé – voliči si v nich svobodně vybírají z kandidátů, případně se voleb beztrestně neúčastní. V poslední době však ve světě, a u nás to začíná platit také, když ve svobodných volbách zvítězí někdo jiný, než koho jsme si vybrali my, nechceme jeho legitimitu uznat. Že by se nám stýskalo po jednotné kandidátce Národní fronty?

Možná, že i přesto se chtěl Miloš Zeman, alespoň zpočátku svého mandátu, skutečně pokusit o stmelování společnosti. To se mu však zjevně nepodařilo, ale ani podařit nemohlo. To prostě v „normální“ mírové době nejde. Lidstvo už je takové, že mají jednotliví lidé na ledacos diametrálně rozdílné názory.

Co se mu ale podařilo dokonale je to, že stmelil pražskou kavárnu, havlisty, sluníčkáře, pražskou havlérku, nebo jak se těm všem jedině spravedlivým říká, rusofoby, „presstituty“, „Zemanobijce“, bruselské poskoky, „majitele“ některých neziskovek, některé umělce, některé vědce a některé duchovní, některé politiky a některé diplomaty,……., abych snad někoho opomenutím neurazil.

Všichni Ti volili někoho jiného, jen ne, prokristapána, toho „ožralu, lháře, hulváta, kolaboranta, sráče“*), jak prezidenta republiky neuctivě a urážlivě nazývají někteří naši „vážení“ spoluobčané.

Už před prvním kolem voleb se někteří Zemanovi protikandidáti domlouvali, že když nepostoupí do druhého kola oni, podpoří postoupivšího kandidáta, ale hlavně proti Zemanovi.

A v sobotu odpoledne, když už bylo jasné, že Zeman kromě Drahoše všechny ostatní protikandidáty s drtivou převahou v prvním kole porazil, začali tito pánové ve svých televizních vstupech doporučovat svým voličům volit v kole druhém Drahoše.

„Jeden za všechny, všichni za jednoho“, chtělo by se zvolat známé džentlmenské heslo čtyř nerozlučných přátel - mušketýrů.

Ale kdeže, u nás teď platí „všichni na jednoho“.

Jen aby se „hoši“ nepřepočítali, dodává Zdeněk Lanz.

 

Poznámka autora *) Neuctivé a urážlivé výrazy o prezidentovi republiky jsou veřejně dostupné na internetových stránkách.
(rp,prvnizpravy.cz,foto:mp)Související článek:
Pravdoláskaři, obrovsky nenávist vyhrotili a rozdělili společnost

12 komentářů :

 1. Nyní se ukáže jak je český národ kompetentní k tomu aby si zasloužil slušnou budoucnost. Jestli se potomkové Husa a Žižky, Borovského a jiných, podělají z Pražáků, (můj táta říkal z prasáků) tak budeme mít to co si zasloužíme a už do toho budeme dost těžko moci mluvit. Pevně věřím ve zdravý rozum lidí jak dobře řekl pan president ve svém projevu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:13 Jo přesně tak teď se ukáže.

   Smazat
  2. Příjemný den, My zde tlacháme, přesvědčujeme
   přesvědčené, zatímco fanatici p. Drahoše,
   zejména v Praze na středních a VŠ, tvrdě
   agitují a vyhrožují. Kdo si dovolí nejít
   k volebním urnám a dokonce by volil prezidenta
   M. Zemana je mezi studenty odepsán. Tento
   fakt mi včera sdělila neteř z VŠ v Praze,
   hrůzná hysterie, již se těší, aby volby skončily a měla klid na studium, agitují
   i přednášející. Jsou snad schopni i podle
   tohota volebního kritéria, hodnotit výsledky
   studia.
   To už není v pořádku, ocitáme se tímto
   fanatismem v Číně, kde začala Velká kulturní revoluce, která byla odstartována v srpnu
   roku 1966, kdy na plenárním zasedání ústředního výboru Komunistické strany Číny, předseda Mao Ce-tung uveřejnil text nazvaný „Bombardujte hlavní stan“.
   A toto se nyní děje v řadách fanatiků, voličů
   Jiřího Drahoše v Praze.
   Neteři nezbývá než, jim opakovat lež o volbě Drahoše i když půjde volit prezidenta Zemana. Ke lži ji přinutila sama vzdělávací instituce
   v Praze, smutné, nedemokratické, pokrytecké
   a prohnilé...?

   Avšak mi pánové nestahujme tanga, když buk
   je ještě daleko.
   Dámy a pánové, netlachejme a přesvědčujme
   nepřesvědčené, pro tu naší volbu prezidenta
   Miloše Zemana.
   Nashledanou

   Smazat
  3. Když si Praha neuvědomuje která bije, doufám, že venkov má dost rozumu a bude volit pana ZEMANA. Občani potřebuji svého prezidenta, co bude hájit jejích zájmy ne kavárenskou a EU loutku.

   Smazat
 2. Zeman není a nebude prezidentem pražské kavárny, ale občanů Česka. Rozdělení na pražskou kavárnu a občany je potřebou kapitálu - pražská kavárna s chutí a radostí, ale zejména s vidinou korupného, plní příkaz rozděl a panuj. Kdo je tedy velezrádce českých zájmů a obhajovatel diktatury Bruselu? Komu bude představitel pražské kavárny - Drahoš sloužit - tělem i duší - samozřejmě své peněžence a svým chlebodárcům.

  OdpovědětSmazat
 3. "Všichni Ti volili někoho jiného, jen ne, prokristapána, toho „ožralu, lháře, hulváta, kolaboranta, sráče“*), jak prezidenta republiky neuctivě a urážlivě nazývají někteří naši „vážení“ spoluobčané."
  je to sice vulgární, ale vzhledem k tomu, že většina tady na webu se vulgarit ze strany p.Zemana zastává, určitě dokáže akceptovat též "pravdu" z druhé strany; jak vidíte, mezi oběma stranami není žádný zásadní rozdíl, co se pojmu "slušnost" týká.
  Btw, je celkem normální, spojit se ve volbách, v podstatě o tom přece volby jsou; samozřejmě, jen pokud je vyhrajeme:-).
  Vypadá to, že MZ tentokrát nevyhraje, ale nemusíte se bát, muslimská invaze z toho jistě nebude, válka s Ruskem též ne.
  Jediný menší problém by mohl mít A.Babiš, ale myslím, že si s tím poradí.
  Co se pana Drahoše týká, zřejmě je dost mimo realitu, stejně jako většina, ale dost těžko může něco pokazit, jen si budeme muset zvyknout na trochu jiné "kecy" z hradu. Ale nezapomeňme, že jen mluvením se nic nezmění, ani když všichni říkají to samé, jako třeba za socialismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To že mluvením se nic nezmění je pravda, pan president, ale za sebou nemá jen to mluvení ale 5 let perné práce pro dolních 10 miliónů, což pan Drahoš nemůže deklarovat. Za Zemanem je fůra poctivé práce, víme co od ně můžeme čekat a nepouštět se do hloupých experimentů s někým koho nám pražáci nadelegují. A ten socík ten dobře pamatuji a i když se nyní nemám špatně a nemám si na co stěžovat vím, že lépe už dávno a dávno bylo. Teď nás elita z Prahy nutí strčit hlavu do oprátky. Dáme se?

   Smazat
  2. To že pan prezident zvolený nadpoloviční většinou rozděluje společnost,je naprostý blábol.Ona nadpoloviční většina je pevně spojena historií,ideály a vlastenectvím.

   Smazat
  3. anonymu 11:14
   "Ale nezapomeňme, že jen mluvením se nic nezmění, ani když všichni říkají to samé, jako třeba za socialismu." Kéž by to mohla být pravda. Pak by totiž bylo jedno kdo se motá na hradě (třeba i Bára). V reálném světě existují tyto kategorie lidí (dle jejich schopnosti se podílet na tvorbě vlastního osudu):

   1) všemocní- tajné vlády depstate, církve atd.
   2) mocní- veřejné figury moci, politici, soudci
   3) nemocní- represivní slouhové moci, policie
   4) bezmocní- gojimové, ovčané, otroci, lidi
   V pyramidě moci nelze přeskakovat směrem nahoru, lze pouze padat dolů, na to jsou vybudovány mocenské instrumenty (zákony, mediální masáže, společenská dehonestace odpůrců mocných) a mocenské strategie, o kterých nemá ovčan anung (6 priorit řízení sociálních skupin). Sem patří na první prioritě ideologie (křesťanství, islám, komunismus, fašismus) na druhé prioritě prosazený společenský systém pravidel (způsob vlastnictví, hierarchie pravomocí a funkcí), na třetí prioritě ovládání životních potřeb nemocných a bezmocných (finanční dluhový systém, ekonomika)....a na poslední 6. prioritě mocenské násilí a represe (kriminalizace jedinců, teror barevných revolt, válka).

   Obecně platí, že vyšší priority jsou účinnější, ale jejich zavedení násobně zdlouhavější. To, že jsou kandidáti a jejich voliči dehonestováni (při nevhodném projevu kriminalizováni) a míra zloby se stupňuje znamená jediné - blízký konec vládnoucích mocných (je na ně vidět) a možná i všemocných (pokud nemají dostatek času na přeformátování moladých hlupáků, kteří jsou vždy za užitečné idioty). Viz jakobíni, hitlerova mládež, rudé gardy soudruha Mao-ce tunga nebo dokonce polpota. No vítejte mladí liberální demokrati v realitě mocenského střetu, sami sobě a svým blízkým jste již vykopali hroby. Dobře vám tak, teď si to račte užít!!
   Ďuro Trulo

   Smazat
 4. Z neúspěšných voleb "Švrcnberka" se všichni odpůrci M.Zemana poučili. To co se děje dnes je příprava na zfalšování voleb. Evidentní zfalšování parlamentních voleb prošlo (jen drobnosti které pronikly na veřejnost se podařilo zakrýt-např.přepočítávání preferenčních hlasů pro ODS a stažená žádosti Pirátů na přepočítání jejich hlasů) takže se mohla provést skartace hlasovacích lístků a výsledek je platný.
  V případě vítězství M.Zemana se poměr změní na těsné vítězství Drahoše (viz rakouské prezidantské volby). Po skartování volebních výsledků už nebude co přepočítávat a Drahoš může být presidentem.

  OdpovědětSmazat
 5. To už tak v normální kapitalistické společnosti chodí, že různí lidé mají protikladné názory, které vyplývají z jejich zájmů a ty zase z jejich postavení ve společenské dělbě práce. T

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to jste mě teď doslova rozchechtal od ucha k uchu!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.