Reklama

pátek 12. ledna 2018

Lidé už se probudili ze lži o pravdě a lásce, za kterou se skrývalo rozkrádání a shrbená záda. Režisér Dvořák odpovídá Halíkovi, Jandovi, Vášáryové a dalším „přihlouplým nenávistníkům“

rozhovor s dokumentaristou Václavem Dvořákem
12.1.2018 ParlamentíListy

„Co udělal pro republiku Halík? Je to církevní bludař, s kterým si neví rady ani katolická církev, za kterou se snaží vystupovat. Zeman přece proráží proti zkorumpované ‚pražské a brněnské kavárně‘ zásadu, že nemáme být stát vazalský, sloužící cizím zájmům, jako to bylo za Havla, ale stát suverénní, odmítající diktáty Bruselu a panské rady ze zahraničí...,“ hájí Miloše Zemana před slovy a názory teologa Tomáše Halíka dokumentarista Václav Dvořák. Halík totiž jen před pár dny uvedl, že Zemanovi by v prezidentských volbách neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky. I s dalšími negacemi vůči Zemanovi ale režisér polemizuje...

Určitě jste sledoval dění před prezidentskými volbami. Zeman, Drahoš, Horáček, Topolánek. To jsou kandidáti v čele peletonu uchazečů o Pražský hrad. Zeman zdůrazňuje, že si Češi nesmí nechat nic vnucovat cizinou ani médii typu ČT. Jiří Drahoš jde na Hrad „s čistým štítem“ a chce tam vrátit slušnost, Michal Horáček tvrdí, že „máme na víc“ a že úžasní čeští lidé dosáhnou lepšího života i lepší reprezentací Česka na Západě, což on prý dokáže. Mirek Topolánek bazíruje na ochraně hranic a „chce spojovat hospodu s kavárnou“. Kdo dělal nejlepší kampaň a kdo si to naopak v poslední fázi před volbami kazil? A kdo se podle vás nejspíše dostane do druhého kola?

Předně doufám, že žádné druhé kolo nebude. Bylo by nefér trápit uchazeče o prezidentství druhým kolem a dalším a dalším ztrapňováním. Máme prezidenta Zemana, s kterým je většina občanů spokojená. Hájí národní zájmy. Zeman je konzistentní, nemění názory jako ti ostatní konformisté, mimochodem je pěkně charakterizoval Marek Řezanka a ten text je na webu Nová republika. Je to velmi trefné srovnání.

Činil Miloš Zeman dobře, když tvrdil, že žádnou kampaň nedělá, a přitom jsou vyvěšeny jeho billboardy? Navíc Zeman ani nechodil do debat s protikandidáty, což zřejmě vydráždilo komentátora Bohumila Pečinku, jenž napsal o Zemanovi, že je díky tomu „sráč“. Co si o tom myslíte?

Zeman nechce, a to docela chápu, klesnout na jejich úroveň. Ti všichni ostatní jsou pouhý Antizeman. Přece se prezident republiky, kterého už jednou zvolila většina občanů, nevystaví veřejnému lynči přihlouplých nenávistníků v situaci, kdy jsou proti němu i téměř všechna média. Proč by to dělal? On má svoje komunikační kanály, kterými hovoří k lidem a lidé s ním. Ti různí sprosťáci, kteří v křeči bezmoci nedávají a urážejí, to není většina národa. Sami se odkopávají. To jsou samozvaní povýšenci, odtržení od lidí, a jak se postupně ukazuje, i s velmi zanedbanou výchovou.

Profesor Tomáš Halík dal jasně najevo, že Zemana nehodlá volit. Podle jeho názoru by Zemanovi neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky. „Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země. Ten člověk z mnoha důvodů – od morálních po zdravotní – je naprosto nezpůsobilý vykonávat funkci prezidenta republiky,“ pravil Halík. Zeman podle něj soustavně společnost svým chováním, vystupováním a vyjadřováním táhl dolů, rozděloval a rozeštvával, vážně poškozoval politickou kulturu země, autoritu prezidentského úřadu a pověst republiky v zahraničí. Dá se k tomu něco říct?

Tomáš Halík je přece případ sám o sobě. Všechno, co jste citovala, vychází z neschopnosti přemýšlet v souvislostech. Církevní bludař, s kterým si neví rady ani katolická církev, za kterou se snaží vystupovat. Zeman přece proráží proti zkorumpované „pražské a brněnské kavárně“ zásadu, že nemáme být stát vazalský, sloužící cizím zájmům, jako to bylo za Havla, ale stát suverénní, odmítající diktáty Bruselu a panské rady ze zahraničí. Zeman hledá a nachází pro naši ekonomiku, která je příliš jednostranně orientovaná na západoevropský automobilový a strojírenský trh, jiná odbytiště, např. na velkých rostoucích trzích zemí BRICS. To je přece dobře. To je pro nás pro všechny velmi prospěšné. Co udělal pro republiku Halík?

Proti Zemanovi se vyjádřil i analytik Evropských hodnot Jakub Janda a publicista Boris Cvek. Ti nezávisle na sobě apelují na české občany, aby šli volit. V případě nízké volební účasti podle jejich názoru totiž prý hrozí, že vyhraje Miloš Zeman, a tím by vyhrála i Moskva. Ani politolog Jiří Pehe nezůstává stranou. Zeman podle něj neustále provokuje, avšak na rozdíl od Klause nemá ani nějakou pevnější ideovou osu. „Nedá se ideově vlastně nijak uchopit, vše dělá pouze podle toho, co je výhodné pro něj, či podle toho, s kým si vyřizuje účty,“ vypočítává Pehe základní charakterové vlastnosti současného prezidenta. Navíc se prý Zeman nechal zničit alkoholem a zájem státu je kvůli tomu u něj až na druhém místě. Aktivista John Bok na konto Miloše Zemana v rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz dokonce řekl, že je Zeman podlý, zbabělý, nabubřelý a arogantní. Ani běžní občané ale nezůstávají stranou; na Facebooku se objevují různé lidové animace na téma: „Nevolte Zemana“ anebo, že je „většina kandidátů lepší nežli Zeman“. Proč tolik jedu vůči současné hlavě státu?

Oni by chtěli prezidenta ohebného, nemyslícího, konformního, který by pěkně sloužil stejně jako oni skupinám, co momentálně ztrácejí jeden mocenský post za druhým. A ten proces by chtěli zastavit. Vědí, že volbou Miloše Zemana ten sešup od moci a od peněz bude pokračovat, a proto panikaří, proto sprosťačí a třeští. Většina našich lidí se ale už probudila z té barvotiskové lži o „pravdě a lásce“, za kterou se neskrývalo nic jiného než hrabivost, prospěchářství, rozkrádání veřejného majetku, nekompetentnost, sobectví a ohnutá záda před cizími, často falešnými autoritami.

Myslím, že vážnějším konkurentem Zemana je jen Jiří Drahoš, především proto, že má silnou mediální podporu mainstreamu, které mohou někteří lidé podlehnout. Za jeho prezidentování bychom jistě prodělali přijetí eura, úslužně bychom přijímali kvanta nepřizpůsobivých migrantů, přesně tak, jak to Brusel nadiktuje. Na rozdíl od Zemana, který spíš lidi spojuje k vlastenectví a práci pro blaho vlasti, by Drahoš lidi spíš nesmiřitelně rozděloval.

Bojoval Miloš Zeman dobře za státní zájmy? Co se mu povedlo a co ne?


Myslím, že vedle správného pootočení kola orientace naší republiky i na jiné země a jiné trhy, než jen na EU a USA, je jeho velkou zásluhou, že pokračoval v kritice zpupné a bezduché české mediální sféry. Že ukázal mnohokrát prstem na lháře a manipulátory, kteří si myslí, že oni, nikým nevolení, bez zodpovědnosti a většinou někomu sloužící, budou „dělat“ českou politiku a budou lidem sugerovat, co si mají myslet a co ne. Tenhle diktát mainstreamu Zeman, stejně jako Klaus, odmítl a začal si otevírat a vytvářet svůj mediální prostor. My, co pracujeme jako nehonorovaní volontéři při tvorbě nezávislých webů, jeho politiku téměř ve všem podporujeme. Naši čtenáři také.

Slovenská politička a herečka Magda Vášáryová se veřejně vyjádřila, že podpoří Michala Horáčka, neboť je mezi všemi kandidáty jediným vskutku nezávislým kandidátem a energickým demokratem, Evropanem. Naznačila tím, že Zeman není prozápadní. „Já a moji přátelé na Slovensku jsme přestali rozumět, kam Česká republika směřuje. Velmi nás to děsí, nerozumíme tomu už od odmítnutí radaru, odmítnutí eura, různých nacionalistických tendencí, na které jsme od vás nebyli zvyklí. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že nemáme kromě krátké hranice s Rakouskem přímý kontakt se západními demokraciemi,“ řekla. Proč tolik „strachu“ od našich sousedů?

Mrzí mne, že paní Magda Vášáryová jako cizinka a bývalá diplomatka se vyjadřuje dost neomaleně. Když se jí líbí úžerník Kiska jako prezident Slovenska, tak se jí ani nedivím, že by se jí líbil černý bookmaker Horáček jako prezident český. Líbí se jí lidé, kteří se řídí zásadou „lidi odrbat a na tom vydělat“. Například už to, že nepovažuje Polsko za demokracii – alespoň podle toho, jak mluví o těch slovenských hranicích se sousedy – je zarážející. Její postoj mi připomíná svazáky v padesátých letech minulého století, kteří chtěli abychom se stali další svazovou republikou SSSR. Prostě omezenost a ideologická zatvrzelost, nekritický obdiv a poslouchání cizích autorit. Tak ještě jednou, aby to pochopila i paní Vášáryová a její přátelé: euro nechceme, protože jeho přijetí by pro naši ekonomiku, a především pro naše lidi bylo nevýhodné, svazující. Omezovalo by manévrovací prostor v době hospodářských krizí, a ty krize přijdou, možná brzy. Dále, „nacionalistické tendence“, proti kterým se paní Magda tak vyhraňuje, nejsou nic jiného, než vlastenectví, které dává přednost prospěchu národního společenství před cizími zájmy. Co je na tom špatného? Je to racionální a má to logiku. České vlastenectví bylo vždy většinově demokratické, bojující za suverénní postavení a za práva odstrkovaných. Mimochodem, mám raději Emílii Vášáryovou, její sestru. Je to daleko zajímavější herečka a nikdy jsem ji neslyšel mluvit do věcí, kterým nerozumí.

Jakým prezidentem by nejspíše byl Mirek Topolánek? John Bok, jehož jsem již zmínila, se bojí, že by Topolánek lobboval v zájmu velkého kapitálu. Má pravdu? Vzpomeňme si ale taky na některé „aktivity“ jeho ministrů – ministryně obrany Vlasta Parkanová a obrněné vozy Pandur, místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra a kauza ProMoPro, ministr zdravotnictví Tomáš Julínek a jeho regulační poplatky ve zdravotnictví, Lisabonská smlouva... Co se vám osobně dnes vybaví ve spojitosti s kabinetem Mirka Topolánka?

Topolánek? Jeho vláda byla vedle vlády Nečasovy největší katastrofou pro naši republiku. Za jeho vlády se Česka zmocnily mafie. Stačí si přečíst vzpomínky paní Heleny Třeštíkové, dokumentaristky, kterak zkusila dělat v Topolánkově vládě pár dní ministryni kultury. To mi úplně stačí. Navíc názory mění jak ponožky, pěkně ohebně. Topolánek prezidentem? Brrrrr!

Čeká nás druhá etapa hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše a po něm možná jednání o vzniku nové vlády Andreje Babiše, u kterých bude minimálně do dubna Miloš Zeman. Jde o přelomový čas pro český národ? A jaké řešení by bylo pro Česko nejlepší? Vláda Babiše klidně bez důvěry, menšinová vláda Babiše s důvěrou, koaliční vláda Babiše, vláda s ANO bez Babiše, vláda bez ANO anebo předčasné volby?

Ono to může být všechno ještě jinak, ale téměř bych se vsadil, že na druhý pokus vznikne vláda s podporou, a to na celé čtyři roky. Tipoval bych ANO a ODS. Mají k sobě programově nejblíž. Kdyby Fiala před volbami neudělal tu krátkozrakou hloupost a proti Babišovi se tak rezolutně nevyhraňoval, mohla vláda už být. Ty „morální zásady“, kterými ODS vysvětluje svůj dnešní postoj, jí stejně nikdo nevěří. Vždyť přece lidi mají paměť!

Andreji Babišovi se podle mnohých komentátorů v těchto dnech mnohé hroutí, a to kvůli dotacím EU pro farmu Čapí hnízdo. V minulých dnech se vedly spory o tom, proč Ministerstvo financí zadržovalo zprávu euroúřadu proti podvodům OLAF. Zpráva nakonec unikla do médií a ta z ní citovala, že při žádosti o dotaci pro Čapí hnízdo byly podány nepravdivé a neúplné informace. Jaký pocit z toho máte?

O Čapím hnízdu se vědělo deset let před volbami. Kdyby Babiš nevstoupil do politiky a starým zavedený stranám, které si myslely, že tu budou vládnout věčně, nesebral voliče, tak by tahle aféra nebyla. Aféra měla Babišovi před volbami snížit elektorát, ale Babišovo hnutí i přesto dostalo od českých voličů 30 procent hlasů. Babiš má tedy velkou důvěru lidí a teď se jen ukáže, zda o našem státu rozhodují voliči ve volbách, nebo nikým nevolení úředníci z Bruselu, či nikým nevolená mafie v policii a státním zastupitelství. Nejsem Babišův volič, ale po seznámení s okolnostmi případu Čapí hnízdo musím konstatovat, že ve chvíli udělování evropské dotace splňovala firma dotační podmínky. Tečka. Ostatní jsou nedokazatelné spekulace a u soudu neobstojí. Slouží pouze k očerňování a vydírání hnutí ANO, možná i k jeho rozbití. Často citovaný unijní OLAF nemá u nás žádné své vyšetřovatele a čerpal tedy informace pouze od české policie. Bublina okolo Čapího hnízda splaskne, na tom prostě Babiše neuvaří.

39 komentářů :

 1. KDYBY SE TI NAŠI PRESIDENTI DOZVĚDĚLI O NÁRODNÍM PROGRAMU

  občanů voličů.To by byla ta správná mela!

  HVzV

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budete snad pokračovatele téhle vize?...:-))

   "Havlův obraz- ...vyčúraní Češi .... ksi..l...!"
   http://svobodnenoviny.eu/nejvetsi-cech-vaclav-havel-nadava-vycuranym-cechum-do-zlodejskeho-ksindlu/

   Smazat
  2. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   to osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Smazat
 2. JAN KELLER (Literárky):

  "Se zděšením se dočítám, že se tento víkend těžce morálně proviním proti zájmům naší země. Útěchou je mi jen to, že pevně věřím, že se nebudu muset stejně morálně proviňovat ještě za dva týdny, protože Miloš Zeman zvítězí v prvním kole."

  http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/25545-jan-keller-ultimatum-z-eu-pijmout-dobrovoln-uprchliky

  OdpovědětSmazat
 3. tři minuty před zahájením voleb Mirda, chlap s gulama na ČRO otevřel srdce voličům a vzpomněl na pumpičku z Toskáncka.

  OdpovědětSmazat
 4. Ale, copak se stalo, že spekulativní vyčlenění části firmy, aby splnila dotační podmínky a po podvodném získání dotací ji opětovně zahrnout do ANOfertu není PODVODEM ?? Soukromou mafii ANO vytvořenou oligarchou Babišem nemusí nikdo se zdravým rozumem "očerňovat" stačí nazvat věci pravým jménem !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petře,
   ta věc se dá vykládat i opačně. Nevynášející dceřinku před zavřením Babiš podstoupil svým příbuzným. Oni požádali o dotaci. V tomto okamžiku jejich společnost splňovala podmínky pro udělení dotací malým a středním firmám. Pak ale zjistili, že projekt sám o sobě bude několik příštích let prodělkový a že to neutáhnou. Nabídli ho tedy k odprodeji Babišovi. Co je na tom podvodného? Dokaž Babišovi ú m y s l podvádět. Dokaž to u soudu a zařiď, aby soud rozhodl v neprospěch Babiše! PAk ti budu říka Pánbůh.

   Ostatně Čapí hnízdo slouží veřejnosti. Byl's tam?

   Smazat
  2. Jenomže s tím zfanatizovaným dementem Heroutem vůbec nemá smysl polemizovat o Babišovi. Děsně ho nenávidí. Pochybuju, že kvůli zavedení EET pro něho samotného, protože i on je uprskanej dědek v důchodu, ale postihlo to nejspíš jeho synáčka nebo vnoučka. Zdařilé parazitíčky, kterým EET udělalo šmytec, a musejí platit daně. A to dědek Herout prostě nevydejchá. Nikdy. Je už s tím až trapnej. Jakej důvod by mohl mít k tak střelené nenávisti vůči nějakému člověku v politice? Hele Kalousek, co je to za hnusnou mrchu, nebo ty lumpárny Nečasovo, Kocourkovo,Vondrovo, a dalších -a o tom Herout nic. Ale stačí slovo "Babiš" a Herout by se posral.

   Smazat
  3. 14:23 Stačilo by, kdyby se k tomu pan premiér postavil tak nějak jako chlap. Ať ukončí tu trapnou komedii a veřejně prohlásí, že chce být vydán. Pak teprve bude možné dokazovat, vyvracet a soudit.
   Do té doby je to pro Čapí hnízdo jen skvělá reklama a úplně zadarmo. Hm, možná od Babiše super tah.

   Smazat
  4. 16:44 "Tak nějak jako chlap" by se k tomu mohl postavit, kdyby soud trval měsíc. Pokud trvá několik let, tak po celou tu dobu je zlikvidován, i když je nevinný. A o to jde. Soud ho nemůže odsoudit za neprozatelný "úmysl". Ale odstranit z politiky může samotné krkolomné obvinění.

   Smazat
 5. A zeptám se, vyčlenění firmy je protizákonné? Možná nemorální, ale asi to zákon neporušuje.. Tak jako v ČR se Viktor Kožený neprovinil, ale to co udělal bylo nemorální, ale ne nezákonné. A dnešní trend je lhát a dělat všechno co je nemorální, občůrat zákon, nebo snad ne? Mia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mio, nejsem právník, ale firmu vyčlenit, zinkasovat dotaci a začlenit ji zpět je, podle mě, za hranou zákona.

   Smazat
  2. 16:36- co si zjistit, zda splnili všechny dotační podmínky, včetně minimální doby provozu firmy, které byla dotace poskytnuta a zbytečně netlachat! Škoda, že si právníci nebudou moci "zgustnout" na "kavárenských politicích".

   Smazat
  3. P.S.- totéž platí i pro Petra Herouta 14:14.

   Smazat
  4. Miroslav Povolny 12.ledna 2018 17:20/17:25

   A ty sis snad to zjistil, že tu meleš pantem?

   Smazat
  5. 18:13 Pan Povolný to nezjistil, ale tvrdily to kontroly, kterých bylo 9 (slovy devět). Jak je to možné? Nebylo to náhodou tím, že tehdy ještě Babiš nešlapal "elitám" na paty?

   Smazat
 6. 14:44 Tento postup vám vadí, ale nevadí vám když se dotace
  doslova rozkradou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:48- jak se dají krást dotace?

   Smazat
  2. Miroslav Povolny 12.ledna 2018 17:35

   Hádej - můžeš třikrát.

   Smazat
  3. 18:14-nejsem Cikán, poddám se.

   Smazat
 7. A nám nevadí, že ten, kdo má spravovat naši zemi jedná účelově nemravně? Těm 30% voličů jistě ne. Zkrátka nám vládne jednooký mezi slepými. Čapí hnízdo asi nebylo nedopatření, spíš princip. Jistá ostražitost je na místě; pravomoc premiéra je dalekosáhlá a nezahrnuje jen byznys.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co jako máte na mysli anonyme 15.50? Majetek naší země byl rozkrádán přes dvacet let, a vy jste jen čučeli. Dnes ČR nemá vůbec nic. Průmysl, potraviny, ani vodu, zkrátka nic. Myslíte, že člověk, jako je Babiš, by dokázal prodat naše ochranné známky, náš průmysl, naše zemědělství, a takové skvosty, jako je například Plzeňský Prazdroj prodat opicím do JAR a pak Japoncům??? Prodat vodu, energie? To by Babiš neudělal nikdy!!! a můžete skřehotat jak dlouho budete chtít všechny ty krávoviny- prostě tohle by neudělal. To udělaly jen nenažraný, majetku a peněz chtivý, hnusný mrchy, který lezly do politiky od roku 1990 jen za účelem nahrabat si. Paradoxně - Babiš se od začátku zřekl svého ministerského platu, a dává ho na státní dluh, který udělaly ty hnusný mrchy - ale český lidi jak kreténi - budou nadávat a nadávat jen Babišovi. Víte, co by mělo přijít? Nějakej cizí týpek s pořádným bičem, každýho seřezat, uřvaný důchodce vyhnat od počítačů tím, že jim sebere důchod - ať se živí jak umí. Ať kradou, nebo žebrají - co je mu do toho. Ať se poserou. Když takhle nadávají, a ničím se jim nelze zavděčit, nic rozumného a dobrého si nezaslouží. Jen zlo a knutu! Pak teprve budou držet huby, plazit se břichem po zemi, a kňučet.

   Smazat
  2. Co se pořád navážíte do důchodců, uřvanej hulváte 16:15? I když věcně lze s vámi v mnohém souhlasit, to vaše urážlivé a neslušné vyjadřování všechno háže do hnoje. Mimochodem, i vy jednou budete důchodce. A jak to šacuji, pěkně protivnej až odpornej. Pokud včas, doufejte, nezmoudříte. Základní podtatou kauzy Čapí hnízdo je nepopiratelný fakt, že kdyby Babiš nešel do politiky, potažmo po krku politickým pijavicím a lumpům, nikdo by si nějakého hnízda ani nevšiml. Naopak by ho ještě padákový Mirda s rohlíkovou Milkou bránili jako šikanovaného úspěšného podnikatele. Jenže "šlápl do báboviček", toť vše.

   Smazat
  3. 16:15 se důchodu spíš nedožije. Koleduje si o zkrácení (zastavení) života.

   Smazat
 8. Pokud pan Horáček či Drahoš říkají, že má náš národ na víc, proč do to kandidatury vlezli. Ale myslím si, že oba pánové s tím "na víc" jsou dost velcí optimisté, zejména již proto, že jsou Pražáci. Jsou možná volitelní pro pražskou kavárnu, ale nevolitelní pro český lid, kterým je bližší důchodce z Vysočiny - ze zdravého povětří s čistým mozkem a hlavně štítem.

  OdpovědětSmazat
 9. DOBRÉ TÉMA MÍSTO VOLEB

  OdpovědětSmazat
 10. Církev si neví rady sama se sebou
  4. LEDNA 2018 5:03 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > DOMOV
  Od upřímného katolíka si Zeman hlas nezaslouží, apelují dominikáni na stoupence
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/dominikani-se-ohrazuji-proti-zemanovi-dh7-/zpravy-domov.aspx?c=A180103_174639_ln_domov_rsa

  OdpovědětSmazat
 11. Všimněte si, jak některé etnické skupiny vědomě blokují informace o útoku sionistů na prezidenta suverénního státu Evropské unie. Na prezidenta České republiky.
  Deset let organizované skupině a útočnici sto ran holí!!!
  ČESKOU ULIČTU!
  STEJNĚ KAŽDÉMU Z NOVINÁŘŮ, KTEŘÍ JI VE SKUPINĚ PŘIVEDLI.
  Za schvalování útoku na prezidenta propadnutí majetku a doživotní nucené práce!

  OdpovědětSmazat
 12. policejní ho***o MášToTuhý potvrdilo útok Ukrů, i když je to černoška! nezbývá, když se neomluvý a původce a organizátory útoku zřad neukrajinců nevyhladí, všechny ukry poslat domů, na Sibiř

  OdpovědětSmazat
 13. Pane dokumentaristo Václave Dvořáku,
  obrovsky si Vás vážím, neboť Vaše odpovědi jsou (dvěma slovy řečeno) skvělé a výstižné. Děkuji Vám! Ve vší skromnosti si dovolím jen tři (z mého pohledu upřesňující)poznámky; avšak neberte je prosím jako polemiku, protože mé poznámky se týkají takových aspektů či souvislostí, jež nebyly v popředí otázek Vám (Parlamentními listy) položených: 1)Zřetelně bych oslabil zápornou konotaci, kterou jste v odpovědi (částečně bezděky?) přiřadil jménu (Václav) Havel. Vždyť i Miloš Zeman se v pořadu "Týden s prezidentem" nedávno vyjádřil, že Václav Havel sehrál vůči zahraničí roli vynikající, na domácím kolbišti pak roli o dost méně úspěšnou; avšak úhrnem že v politickém (osobním)konání prezidenta Václava Havla převládaly činy kladné a úspěšné nad činy zápornými či neúspěšnými. (Vyjádření M. Z. cituji volně.) 2)Není pravda, že všech osm nynějších protikandidátů našeho pana prezidenta M. Zemana jsou "Antizemanové". Pozapomněl jste prosím na pana Mgr. Petra Hanniga. Mimochodem, ten zamlada, coby hudební producent, rozhodně nebyl zakřiknutým jedincem. Nyní se P. Hannig v celé řadě významných dílčích postojů shoduje s M. Zemanem. A to je mi přinejmenším sympatické. P. Hannig jakožto politik vystupuje zásadově. Nevadí mi, že verbálně možná není tak rychlý, jako někteří jeho rivalové. 3)Odhaduji, že Miloš Zeman se hodně přiblíží hranici padesáti procent hlasů, ale že druhé kolo volby se "o prsa" bude muset konat. Za plně demokratickou bych považoval volbu jednokolovou! Vždyť "Antizemanové" se netají plánem, že ve druhém kole zorganizují proti panu prezidentu M. Zemanovi nestydatý komplot. Kdo takový (neférový) volební systém vymyslel či prosadil? - Zdravím Vás v úctě a s opětným poděkováním.
  MUDr. Václav Urbánek, CSc.(z Prahy 2)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane doktore, děkuji za vaši poznámku. S Václavem Havlem máte spíš pravdu, i když jako jako alkoholik měl vůli velmi oslabenou a je tedy otázkou, co bylo jeho dílem a co dílem jeho polistopadových našeptávačů (Schwarzenberg, Tigrid, Medek, Albrightová a další v pozadí).
   Máte pravdu i s Petrem Hannigem. Ještě bych, kvůli spravedlnosti, z oněch Antizemanů vyjmul pana Ing. Hynka od Realistů.
   Zdravím vás, přeji hodně zdaru a držme palce, aby volba dopadla, jak si přejeme.

   Smazat
  2. Vážený pane režisére Václave Dvořáku,
   pokud Václava Havla "trápil" neléčený vztah k alkoholu i v celém dlouhém údobí jeho prezidentování (což ovšem nemohu vyloučit), přece jen si lámu hlavu, jak přitom dokázal zvládat státnické zahraniční cesty, psát propracované proslovy apod. Tahle jeho citlivá stránka byla většinou a dost dlouho tabuizována. Je zajímavé, že jeden z Antizemanů, Mgr. Michal Horáček, PhD., popsal takovou Havlovu "indispozici" už v knížce Jak pukaly ledy, vydané krátce po Sametu. Naopak PhDr. Ladislav Špaček o tom v "Deset let s prezidentem" myslím mlčí. Ano, Vámi zmínění našeptávači sehrávali obrovskou (většinou však zápornou?)roli. Hodně zazlívám V. Havlovi v prvé řadě to, že do vysokých funkcí přivedl pana Karla Schwarzenberga, osobu dle mého názoru České republice dlouhodobě silně škodící. Avšak já to dění vidím jen z dálky. A ovšemže s Vámi souhlasím ohledně pana Ing. Hynka od Realistů. Mimochodem, domnívám se, že bychom své debatní příspěvky na "Nová republika" mohli podepisovat úplně všichni, neboli nevystupovat anonymně; jenže možná jsem dost naivní. Pane režisére, přeji Vám krásné a radostné dny!
   Srdečně Václav Urbánek

   Smazat
  3. Václavu Urbánkovi /23:43/

   Neřekl bych, že jste naivní.
   Z nějakého mě nejasného důvodu NR zavedla anonymní diskusi. Podle toho to tu vypadá.

   Smazat
 14. Jo pravda a láska takové hesla jsi můžou strčit někam.

  OdpovědětSmazat
 15. Pan režisér dobře ví, jak to bylo s bombardování Jugoslávie kvůli Kosovu. Hodně o záležitosti napsal a hodně se angažoval..Jenže! Kdopak to zbaběle zalezl i když měl možnost celou akci vetovat nebo alespoň na protest odstoupit? Tehdejší předseda vlády Miloš Zeman! Jeho slovenský kolega z té doby - Dzurinda, už byl pohnán k soudu. Tedy bylo na něj podáno trestní oznámení jak spoluviníka na válečném zločinu. Nelétaly ty letadla plná bomb také přes naše území. Pan režisér - kupodivu - hájí válečného zločince, který svého času řval na Grebeníčka ve sněmovně, že "si Srbové neměli stavět nemocnice blízko kasáren". Je to jeden z důvodů, proč Zemana nemohu volit! Jsou i další: Zemanův proizraelský šovinismus i jeho asociálnost. Neustále kope do nejchudších. Nemocní jsou podle něj simulanti, kterým se nesmí platit první tři dny nemoci, nezaměstnaní pro změnu flákači, kterým se líbí nedělat a nemít peníze. No a důchodci? Ty by pro změnu nezabila ta stovka denně za nemocnici. ROzežraný a přeplacený Zeman netuší, že ve městech je tisíce důchodců, kterým po zaplacení inkasa (platí se i v době pobytu v nemocnici) nezůstanou ty tři tisíce, které by museli vypláznout za měsíc v nemocnici... Děkuji, nechci. Raději upřímného pravičáka, než někoho, kdo si hraje na levičáka a do chudých neustále kope..Špatně by mu na Vysočině nebylo. Prezidentská renta k důchodu je 50 tisíc měsíčně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč to všechno píšete? Pan režisér to všechno ví a naprosto s vámi souhlasí. Najděte mi ale někoho z těch 9 uchazečů, který by byl blíž představě ideálního prezidenta ČR.

   Smazat
  2. ..ten kdo se neohradí proti zlu, zlo podporuje.
   Zrušením proti mafiánského policejního útvaru Milouš vtipně komentoval...dnes mají neuvěřitelnou sílu oponenti z řad kriminálních politiků...
   O sbližování církve se státem a církevním podrazu pár dnů před volbami se nebudu rozepisovat...
   Opravdu možná lepší poctivý pravičák než nepoctivý levičák...
   ...urychlilo by to chod dějinných událostí*

   Smazat
 16. Mňa desí vyjadrovanie Pani herečky Magdy,ani herečka ani politička len také čudo!Tam nech sa pozrie na svoju Sestru!To je Dáma z Veľkým D.

  OdpovědětSmazat
 17. Jsou tu lidé, kteří by jistě funkci presidenta republiky dokázali vykonávat s vážností a důstojností, jako např. (abecedně) Jan Keller, František Koukolík, Zdeněk Mahler, Lenka Procházková nebo Pavel Rychetský. Jenž takových je na to škoda. Mají - abych použil slogan jednoho z kandidátů - "na víc".

  Naproti tomu Miloš Zeman pasuje na Pražský hrad jako prdel na hrnec. Musím hned, pro pořádek a pro pomalu chápající čtenáře dodat
  1) že to není míněno urážlivě; čeština prostě žádný přiléhavější výraz nemá.
  2) že nejsem příznivcem skupiny Ztohoven a
  3) že míra nevážnosti a samolibosti, kterými Miloš Zeman spontánně oplývá, důstojnost úřadu v žádném případě nesnižuje (jak říká farář při mši: "je to důstojné a spravedlivé").
  Platí tu - v dobrém i zlém: "aký národ - taký prezident".

  Kokotko

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.