Reklama

úterý 30. ledna 2018

Malé podivení nad tím, proč zrovna předseda EU musí skládat hold Karlu Marxovi

Leoš Prušvic
30.1.2018  blog autora

Dne 4. května 2018 předseda EU pan Jean-Claude Juncker vystoupí na slavnosti v Trevíru při příležitosti oslav dvoustého narození Karla Marxe. (Welt.de, 17.01. 2018)
Během uplynulé volební kampaně i v průběhu volby prezidenta ČR probíhala nejen ze strany mainstreamových médií téměř nepřetržitá masírka, která voličům vysvětlovala rozdíly mezi oběma kandidáty na nejvyšší politickou funkci v tomto státě. 

Jeden z nich byl podáván jako nejvhodnější kandidát pro naše úspěšné členské pokračování v EU, která je garantem našeho směrování na západ a nikoliv na východ, jako tomu prý by bylo v případě druhého kandidáta, jehož volbou by byl náš stát ohrožen pádem do postsocialistického marasmu, ruského marxisticko-leninského vlivu a země by se také stala nejzápadnějším poklonkujícím členem čínského pašalíku.

Čas trhl oponou, voliči vhodili své obálky a vítězem se stal mainstreamem neoblíbený, pražskou kavárnou nenáviděný a zahraničím údajně zcela přehlížený dosavadní prezident.

Když média rozdýchala povolební šok, byla spuštěna další kampaň, tentokrát vysvětlující, proč volby vyhrál ten, jehož jméno by bylo lepší vůbec nevyslovovat. Média se několikrát mimo jiné shodla na tom, že stávajícímu prezidentovi pomohli k vítězství lidé starší a méně vzdělaní. No nic nového pod sluncem, ti z pohledu novinářů mohou téměř za každý volební průser, který není po chuti šéfům z Bruselu. Zdůrazněn v tisku byl i fakt, že blahopřání přišlo z nejvyšších míst Ruska a Číny. Z Bruselu prý přišlo jen mrazivé mlčení. No aspoň nějaká malá změna, ten mráz totiž dříve chodívával z Kremlu.

Ve kvasu uplynulých volebních dní však téměř zcela zanikla zpráva, která se několikrát objevila spíše v zahraničních médiích a s děním na české politické scéně nemá na první pohled vůbec nic společného. Nicméně opravdu jen na první pohled. Podle ní, pan Jean-Claude Juncker, úřadující prezident EU, dne 4. května 2018 vystoupí na slavnostním ceremoniálu v německém Trevíru. Ceremoniál bude součástí oslav ku příležitosti dvoustého výročí narození Karla Marxe. Při této příležitosti bude tomuto vizionáři socialismu odhalena 5,5 metru vysoká bronzová socha, kterou Trevíru věnovali čínští soudruzi. Trevírská radnice se sice trochu kroutila, jestli to přece není trochu přes čáru, ale nakonec, aby čínské soudruhy neurazila, sochatý dar přijala.

Nemohu si pomoci, ale když Česká republika vstupovala do Evropské unie, tak scénka jak čelní představitel tohoto evropského uskupení vzdává hold Karlu Marxovi za radostného potlesku čínských soudruhů, by suverénně vyhrála soutěž o nejabsurdnější klip v České sodě. A v dnešní době by byla peckou i v sitcomu Teorie velké třesku. A pokud by se o něco podobného pokusil současný prezident, zřejmě by pražská kavárna vyvolala v Praze obdobu ukrajinského Majdanu.

Takže se tímto ptám členů pražské kavárny, jurodivých vizionářů budoucí Evropské unie a zpovykaných politických komentátorů lkající nad tragickým výsledkem posledních prezidentských voleb. Komu že se v Evropě stýská po socialismu? Kdože tady poklonkuje čínským soudruhům? A kdože tu je ohrožen ruským ideologickým vlivem?

Ptát se musím, jsem totiž z pohledu dnešních eurohujerů nedovzdělaný senior. Akorát nevím, jaká škola mi to vlastně chybí. Zkusím se zeptat pana Junckera. Třeba mi napíše, že po doporučení jeho čínských přátel bych měl v prvé řadě začít studovat Rudou knížku citátů velkého Maa. Jeho sochu totiž možná bude odhalovat v době zas ne tak příliš vzdálené....

Leoš Prušvic


36 komentářů :

 1. Pan Juncker je prostě jenom lokální patriot - Trier leží od Lucemburska co by kamenem dohodil.

  Panu Prušvicovi doporučuji, pokud to ještě neudělal, začít četbou Ekonomicko-filosofických rukopisů. Bez nich mu budou všechny Rudé knížky k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ožrala Juncker z Bruselu30. ledna 2018 17:17

   15:47 - Juncker je nevolený lucemburský politruk dosazený shora euroelitou:
   • https://cs.wikipedia.org/wiki/Jean-Claude_Juncker
   • https://cz.sputniknews.com/svet/201705055236113-juncker-summit-zeneva

   Smazat
  2. Ekonomicko-filozofické rukopisy z roku 1844 doporučuji číst všem porobovaným a vykořisťovaným lidem na světě. T

   Smazat
  3. Kazdej autor , kterej cpe fotky svych ksichtu pred clanky je jesitnej a touzi nad nama vynikat a povysovat se. Hej vy tam dole zirejte jakej sem inteligent
   a co vse dovedu !!
   A zapamatujte si mne kdyz pujde vo koryta , tak JA se tam navezu. A nikdo jinej .

   Smazat
 2. Třeba si odkazu Karla Marxe osobně váží? Myslím, že Karel Marx měl celou řadu vlastností, kterých si můžeme vážit ještě dnes, a rozhodně to byl chytrý člověk. Horší bude, až se budou stavět sochy všelijakým tajtrlíkům, za to, že se domohli megamilionů ( a bezpracně) jako když se faraonům stavěly jejich tradiční mauzolea. No a elity se budou klanět doslova a do písmene zlatým telatům, neboť žok peněz bude ceněn ze všech hodnot nejvíce.

  OdpovědětSmazat
 3. čemu se divíte? Vždyť podle Marxe západ jede celou dobu. Kdo poslal tzv. komunizmus do východního bloku a později do číny? Komunizmus je odnož satanizmu. Západní bankéři prostřednictvím agenta bankéřů Lenina. Lenin byl šlechtic a ne původem z chudé rolnické rodiny, jak nám říkali na ZŠ. Byl to zločinec a psychopat, přečíst jeho pamflet Stát a revoluce. V bleděmodrém Meinampf od Hitlera. Odkud přišel komunizmus? z USA. to je třeba si uvědomit. Marx svoje dílka vytvořil za peníze Rotschildů, ti ho celou dobu platili a řídily přes prostředníky. Komunizmus byl naplánovaný sociální experiment. http://www.protiproud.cz/duchovni-svet/411-dalsi-faze-planu-iluminatu-vyvoz-komunisticke-revoluce-ze-spojenych-statu-do-ruska-proc-financovali-rotschildove-trockeho-s-leninem-druhy-dil-serialu.htm

  https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=428096

  https://technet.idnes.cz/vrsr-pacner-lenin-zimni-palac-aurora-dvz-/vojenstvi.aspx?c=A170220_161558_vojenstvi_kuz#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=technet&utm_content=main


  http://www.tedeum.cz/1_2012/marx_satan_0112.htm

  https://www.mises.cz/literatura/marx-jak-ho-malokdo-zna-uvod-330.kapitola

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože můj - takovej vůl (16:44) se každej den nevidí!

   Smazat
  2. dr. Chocholoušek30. ledna 2018 17:21

   To má z toho, že v mládí četl rodokapsy a mayovky, až z toho zblbnul. Už tam posílám svého asistenta.

   Smazat
  3. Nomen omen ,vzdyt se jmenuje Kalousek . A tem ,co maji plna usta Marxe doporucuji neco si od neho přečist.Ale spis na to jejich IQ nebude stacit.Je to dost narocna cetba.Jak videt ,tak jsou i politici, kteri misto hloupeho plivani stavi i pomniky.U nas leda lavicky pro Havla za 850 tisic jednu .Tot ten rozdil myslitelú .

   Smazat
  4. Tady je skoro všechno:

   https://marx-wirklich-studieren.net/marx-engels-werke-als-pdf-zum-download/

   Smazat
  5. Poděkování p. Prušvicovi a redakci NR za pohotovou a pikantní informaci.
   Někdo má hlavičku, jiný aspoň lavičku.

   Smazat
  6. 16:56 i já jsem toho názoru. T

   Smazat
 4. Jedni staví sochy, jiní lahvičky, pardon, lavičky. Karel Marx byl ve Velké Británii zvolen největším filosofem 2. tisíciletí. A kdo umí číst a přečetl si z jeho díla třeba jen Komunistický manifest, nedělá ze sebe blbce. To nejsou žvásty Vendy Havlovic ani Pepy Vyskoče a že realizace jeho filosofických vývodů v praxi zatím v řadě zemí dopadla špatně - za to nemůže Marx, ale někde propaganda, jinde násilí, kterými kapitál zvrátil diktaturu proletariátu v diktaturu kapitálu, ve vládu oligarchie, volby nevolby. V Trieru je rodný dům K. Marxe, pocházel poměrně z bohaté měšťanské rodiny, jeho filosofický spolupracovník B. Engels, byl britský továrník. A přesto se dokázali realisticky podívat na vývoj lidské společnosti a předpovědět, že jednou bude Svět sociálně spravedlivý, lidský, jak i kázal Ježíš. Zatím nám vládnou Césaři, Junkeři i nastrčená pimprlata, Pakoši, Kalousové, Černobrádkové, Subotkové, Šmudlové, Stankňourové a právo, spravedlnost a hlavně pravda dostávají na frak.... Nemyslím, že bychom kdy byli zavrhli socialismus a vítali kapitalismus a pak i EU, kdyby lidé věděli, jaké budou konce jejich majetku, jejich země, jejich práv, jak je to vlastně s kapitalistickou svobodou, pro koho je, jaké jsou to peníze, které rozhodují naprosto vše a to propad našeho státu není u konce. Byli jsme okradeni o 5,5 bilionu Kč a ročně jsme okrádáni o další stovky miliard. Proto jsou platy méně než třetinové proti Německu, proto jsou důchody méně než pětinou těch německých - a nůžky se budou rozevírat, neb ty stovky miliard ročně putují z platů a důchodu českých na ty německé... Takže to volání "zlatý socialismus" je z pozdního vystřízlivění, kdy nás má kapitál v hrsti jako blbého vrabčáka. Stačí pěst přivřít...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:46...díky za výborný komentář...

   Smazat
 5. 1) http://casopisargument.cz/2017/08/03/jak-zapad-objevuje-marxe/

  2) https://marx-wirklich-studieren.net/marx-engels-werke-als-pdf-zum-download/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že byl anglosasy zvolen největším filozofem, protože splnil jejich zadání těmi svinstvy, co napsal. Marx nenáviděl Slovany a Židy, jako první použil slovo holokaust v souvislosti s vyvražděním Slovanů a židů, vážený pane anonymní. http://www.dailymotion.com/video/x2mrfo7

   Smazat
  2. Kdo je Dalibor Kalousek?
   - No přece ten magor, co šíří zprávy jako např.:
   "Princezna Diana zavražděna izraelským Mossadem v sanitce"
   A to, prosím pěkně, úplně nezištně a bez "zadání"! Čistě z lásky k bližnímu.

   Smazat
  3. Jak mohl Marx nenávidět Židy, byv sám Židem? Objasni, hoď link, cituj s odkazem.

   Smazat
  4. Dost bylo Kalousku !!!

   Smazat
 6. Snad veškeré teorie o společnostech lidí
  narážejí na krutou praxi
  že tam kde není vychovaná společnost
  dlouho sebelepší myšlenky neobstojí.

  Obávám se že v dnešním stavu
  národní většinové mentality by prospěl na pár let
  typ vůdce Kima*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:28
   Materialistické učení, že lidé jsou produkty okolností a výchovy, že tedy změnění lidé jsou produkty jiných okolností a změněné výchovy, zapomíná, že okolnosti mění právě lidé, a že sám vychovatel musí být vychován. Dospívá proto nutně k tomu, že dělí společnost na dvě části, z nichž jedna je povznesena nad společnost. .....
   To, že měnění okolností a lidská činnost spadají vjedno, lze pojímat a racionálně pochopit jen jako revoluční praxi.
   (Karel Marx)

   Smazat
  2. To jsem s toho jelen :))
   Dodržováním rodové a kulturní zvyklostí
   je věcí duchovní.
   Okolnosti výchovy jsou pak od vychovaných,
   jaké rozdělování společnosti ?
   Jsou li tyto okolnosti postavené na přírodních zákonitostech a zděděné moudrosti
   osvědčené dějinami
   jsou sami o sobě stálé..jaká revoluce :))*

   Smazat
  3. "jelen" 22:08

   -- Tady to máte v kontextu:
   https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/1845/teze-feuerbachovi.htm

   -- A tady v originále (str.5-7):
   https://marxwirklichstudieren.files.wordpress.com/2012/11/mew_band03.pdf

   A Vy mně - i ostatním - na oplátku smíte prozradit,

   1) co rozumíte pod "zděděnou moudrostí"? a

   2) které přírodní zákonitosti konkrétně jsou pro život lidské společnosti ty určující (např. gravitace? zákon zachování energie? termodynamické zákony?) a proč?

   Smazat
  4. ..moc děkuji, nečtu...až na výjimky...
   ..raději si nechám vyprávět :))
   1)
   Zděděná moudrost je cit života.
   Matka jenž je matkou a otec
   který má dostatek času a energie na rodinu.
   ( rodina základ společnosti)
   Rodové tradice ověřené časem , kulturní
   a národní hrdost
   řemeslné dědictví
   a příkladný život.
   Soužití s okolím

   2)
   Žít v pravdě
   Chválením vody
   a děkováním za život zvířete před porážkou
   se zdálo jako staromódní přežitek
   Profesor Emoto
   dokázal že voda je senzitivní a vlastní paměť

   Všechno je v pohybu
   celý vesmír jako by snad dýchal
   Není li mysl zmatená
   lze třeba jen na oka mžik
   stát se jediným bodem v klidu
   celého toho rušného prostoru a žití.
   Řídit se astronomickým časem je nutnost

   Možná že luna
   nevisí na obloze náhodou.
   Komu je dáno povšimnout si
   třinácti měsíců v roce
   slaví svátky vždy ve stejný den
   roku nadcházejícího i bývalého
   Tímto přírodním kalendářem
   poznáte i den

   Neosidlovat nížiny a vyschlé toky
   neměnit řečiště
   a zachovávat prastaré útočiště před nepřízní........proto že nedodržování těchto
   primitivních náležitostí
   vede k reprodukci nechtěných dětí a úpadku celé společnosti.
   Tak děkuji že jsem směl prozradit co není tajemstvím :))*

   Smazat
 7. doplnit - Karl Morchedej Marx

  OdpovědětSmazat
 8. Karel Marx byl v Německu zvolen, tak jako u nás Karel IV. největším Němcem všech dob. Ten skutečně největší Němec do soutěže nebyl připuštěn. Dle dodatečného průzku by mu dalo hlas 80% Němců. No u nás v neoficiálním hlasování vyhrál J.Cimrmann.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jenom dokazuje, že dnes nikdo z těch, kteří zvolili Karl MARXE Němcem nemá zelené pojetí, co jsou atributy němectví. K jakému došlo v Německu ÚPADKU EVROPANA MĚMECKÉHO RODU.

   Je zajímavé, že v Izraeli Židé nikdy nezvolili nějakého nežida Největším Židem. A nejsou tak národnostně dementními, aby tak někdy spáchali.

   Titíž darebáci miltikulti i NÁS USILUJÍ OLOUPIT O NÁRODNÍ ČESKOU IDENTITU TÍM, ŽE ČEŠSTVÍ UPÍRAJÍ NÁRODNÍ ROZMĚR A ZA ČECHY VYDÁVAJÍ KDEJAKÉ CIZÍ NÁPLAVY.. nejenom Cikány nebo Němce z pohraničí, ale i Židy hrající si pouze na vlastním písečku a do války převážně němčící.. nebo mulata či černocha narozeného na našem území. Máme být my, Češi, kupříkladu vděční nějakému Wintonovi, který nezachránil jediné ČESKÉ DÍTĚ, ať již komunistů nebo Sokolů, ale důsledně jenom ty své, židovské, pokud rodiče "splnili majetkový census" (měli na záchranu). Kdo byl chudý, jel do města, které "DAROVAL" (podle mainstreamu své doby) Vůdce Židům... do Terezína... a studoval BRUNDIBÁRA...

   Smazat
 9. Odpoveď na otázku autora "PREČO?", nie je tak zložitá ako, sa na prvý pohľad javí. Liberálny kapitalizmu sa dostal do štádia hlbokej kríze. Významná časť globálne uvažujúcich elít uvažuje o zásadnom obratu doterajšieho kurzu, ktorý určovali Spojené štáty. V decembri 2017 vydal "Rímsky klub" výročnú správu:"Come on! Kapitalizmus, krátkozrakosť, populácia a ničenie planéty." /RK už 50 rokov predstavuje možno najvýznamnejšiu platformu agendy globalizácie/ Táto správa je iba druhou verejnou v dejinách RK!! Podľa autorov predstavuje "konsolidovanú, jednotnú pozíciu Klubu". Veľmi zjednodušene uvediem: Planetárna civilizácia a ekosystém planéty je pred kolapsom. Na vinne je "liberálny kapitalizmus". Riešením je zmena paradigmatu vývoja našej civilizácie. Celý systém bol vybudovaný v podmienkach "prázdneho sveta"/demograficky, zdrojovo/. Dnes sme už v "plnom svete". Správa je členená do 3 častí: 1/demonštrácia hĺbky kríze, 2/ náčrt nevyhnutnosti zmeny svetonázoru k "novému osvietenstvu", 3/ návrhy riešení. V prvej časti hodnotí krízu ako rastúcu, nie cyklickú, zasahujúcu sociálnu, politickú,kultúrnu a morálnu sféru, krízu demokracie, ideológie i kapitalistického systému. Rast je prevážne zabezpečovaný finančnými špekuláciami a finančný kapitál je odkláňaný do fiktívnej sféry mimo existenčne rozhodujúcich oblastí. Nadmerná spotreba, osobitne v euroatlantickej civilizácii, nivočí planétu. Disproporcia zdrojov a demografie nadobudla kritickú hodnotu. Zbaviť sa treba ukazovateľa HDP. V druhej části hovorí, že zmena musí začať zmenou svetonázoru. Za zdroje osobitne označuje stratu miery a komplexnosti pri aplikácii myšlienok A.Smitha, D.Ricarda a Ch.Darwina. "Nové osvietenstvo" predpokladá prechod od "analytického"vzdelávania a myslenia ku "syntetizujúcemu" postihujúcemu javy komplexne a previazane v záujme hľadania rovnováhy medzi človekom a prírodou, krátkodobou a dlhodobou perspektívou, medzi stabilitou a zmenou, medzi individuálnym a kolektívnym /štát musí stanoviť pravidlá pre trh a nie naopak/!!/, medzi ženami a mužmi, rovností a spravodlivou odmenou, štátom a náboženstvom/!!/-etická perspektíva...Odpoveďou na problémy má byť: princípy udržateľného rozvoja, kontrola trhu, plánovanie, kruhová ekonomika, reforma finančného systému. Civilizácia "jednotného ľudstva" musí byť riadená centrálne. Prejsť treba na ekologickú civilizáciu. Znížiť pôrodnosť, znížiť záťaž planéty antropocentrizmom. Vyhlasuje koniec éry fosílnych palív. A teraz!: Obdivuhodné zmeny prebiehajú v Číne. Stáva sa z nej svetový líder alternatívnej energetiky. Celý komplex zmien sa deje vďaka tomu, že v Číne sa prepojila centrálna kontrola, plánovanie, spoločenské vlastníctvo so súkromným podnikaním a najmodernejšími technológiami podporovanými obyvateľmi krajiny. Keď že správa nevznikala iba v decembri je zrejmé, prečo sa stala socha Marxa prijateľnou! Redakcia NR iste bude tejto téme v budúcnosti venovať pozornosť komplexnejšie a v inom formáte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:09

   K té výroční zprávě píše podrobněji MICHAEL KROH:

   http://casopisargument.cz/2018/01/30/novy-svet-je-nevyhnutelny-rika-rimsky-klub/

   Ten člověk dole (21:58) si podle všeho Club of Rome plete s nějakým tajupným zločineckým spolkem? Tak to bohužel někdy dopadá, když se lidé vzdělávají výhradně pomocí internetu a mají zálibu v horrorech.

   Kokotko

   Smazat
  2. Známá praxe. Něco jiného říkám a něco jiného ďělám. Spousta pitomců na to zase naletí a nenažraná jednoprocentní "elita" zase získá spoustu času na přiklánění si do své kapsy!
   PS: A teď ještě pohádku jak chce Rockefeller zastátnit banky a FED.

   Smazat
 10. 18:09: díky za Váš příspěvek. Jinak - není náhodou členem Římského klubu Bill Gates, který vakcinami sterilizuje třetí svět? Opilci bývají někdy velmi dobří lidé. Moc se mně to ale nezdá na Juncra. Poslední úvaha: Víte čemu se vždy za každých okolností klanějí kapitalisté? Odpověď - penězům. Díky také za dobrý příspěvek 16:46.

  OdpovědětSmazat
 11. No jo to je síla vtip roku ne jen realita!

  OdpovědětSmazat
 12. No to je jen taková sranda. Juncker je prý skutečný marxista a ne antimarxistický neomarxista. A pražská havlérka, která má v hlavách nasráno, je prý mozkový trust.

  OdpovědětSmazat
 13. Já bych se na celou tu akci díval z nadhledu. Marxistická filozofie za posledních 150 let ovlivnila a pořád ovlivňuje více jak miliardu lidí. Marx byl skutečně velký myslitel, to mu nemůže upřít nikdo. Pouze pitomci pořád vřískají, jaký byl Marx krvežíznívý revolucionář a že má na svědomí mnoho milionu životů. Marx nemá na svědomí žádné životy. Marx pouze studoval společenský řád nazvaný "kapitalizmus", podrobil ho analýze a kritice a pak navrhl postup, jak ho odstranit. Revoluci dělali jiní.

  OdpovědětSmazat
 14. 10:28...souhlas...

  OdpovědětSmazat
 15. Marx se stal mluvčím čtvrtého stavu a snažil se analyzovat převratné změny, které přicházely v XIX. věku. Je skutečností, že jeho myšlenky ovlivnily Evropu, Latinskou Ameriku, Azii.
  Pokud jde o Lenina, Lenin se stal šlechticem tehdy, když se stal posluchačem kazaňské univerzity. Toto šlechtictví bylo ozdobou každého studenta, který byl imatrikulovaný. Nic více, nic méně. Jen pro informaci, carském Rusku bylo XIV stupňů šlechtictví a tento byl ten nejnižší, jeho název byl dvarjanin.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.