Reklama

pátek 19. ledna 2018

Manipulátoři.cz a Popravdě.cz se treflili do vlastní nohy, když sami šíří dezinformace

Jiřina Holotová
19. 1. 2018 Rukojmí
Tváří se profesionálně, ale sami jsou amatéři. Vydávají se za pravdu, ale sami šíří lži a dezinformace. Radí voličům, ale sami používají manipulace. Dávají odborné rady profesionálům, ale sami nemají informace ověřené. To jsou nezávislé weby Manipulátoři a Popravdě, jejichž provozovatelé se rozhodli protežovat Drahoše a jeho voliče a sypat špínu na Zemana a jeho voliče. O druhých nezávislých webech, které to mají opačně tvrdí, že jsou proruské, ale nemají k tomu jediný důkaz.
Ještě šestnáctého ledna měli na svých webových stránkách odkazy na články Jana Cempera (mimochodem šéfredaktora webu), který v nich tvrdil, aniž by si plně ověřil skutečnosti, že členství Jiřího Drahoše v Římském klubu (ŘK) není pravda a je vymyšlenou konspirací. Byla to jeho reakce na můj článek "Odpoví mi profesor Drahoš zda je členem Římského klubu?". Ihned poté, co jsem v dalším týdnu publikovala svoji námitku v článku "Ohrazuji se proti tvrzení, že členství Jiřího Drahoše je konspiracía" dokázala, že kandidát na prezidenta Drahoš členem asociace ŘK je, změnili okamžitě svoje články tak, aby forma zůstala zachována, odkazy aktivní, ale text upravili podle doložených skutečností, aby už nevyzníval tak, že tato konkrétní věc je fake news a konspirace, ale fake news je to, že autoři podobných zpráv hovoří o Novém světovém řádu a konspirací je právě toto. Sami tedy manipulují veřejností, odvádějí pozornost od podstaty a dříve publikované dezinformace šířené mezi lidi upravují tak, jak se jim to momentálně hodí podle toho, co kde zrovna vyplave na povrch.

Nevýhodou, nebo vlastně výhodou, takového nezávislého elektronického zpravodajství je totiž to, že se dají texty na vlastním webu "operativně" přizpůsobovat, a to manipulátoři velmi dobře vědí a využívají. Samozřejmě, pokud na ně kliknete i z jiných starších zdrojů a odkazů, jsou již aktualizované podle potřeby autorů. Jak se v tom potom orientovat?

Články z těchto webů přebírají jejich názorově spřátelené zpravodajské weby jako Echo 24, Svobodné fórum, ale i noviny hlavního proudu, jako např. Deník, takže se šíří mezi veřejnost velkou rychlostí.

Oba weby vynikají výbornou grafikou, jsou přehledné a působí velmi dobře. Je to tím, že jejich zakladatel Petr Nutil je grafik, který m.j. navrhuje tiskovou a webovou grafiku, prezentuje se jako žurnalista, věnuje se politickému marketingu, public relations a komunikačním strategiím. Spolupracoval např, na volební kampani Strany zelených, působil v Ekonomickém deníku, Mediahub.cz, Forum 24, Neovlivní.cz atd. Je velmi zkušený v propagaci a ovládá dobře PR (vztahy s veřejností), ale i vztahy s ostatními novináři. Proto se jeho projekt Manipulátoři.cz a Popravdě.cz (- Pravda o Jiřím Drahošovi) v poměrně krátké době rychlostí blesku šíří do povědomí veřejnosti přes různé zpravodajské weby i tištěné deníky, kterým poskytuje informace jako odborník pro odhalování dezinformací.

Ideově patří Petr Nutil do tvrdého jádra skupiny lidí zaměřených na kritiku prezidenta Zemana s dlouhodobější snahou o jeho odstranění z politické scény. Propojenost lze sledovat s lidmi kolem Bakalových médií, politiky TOP 09, Starostů a nezávislých (STAN), Strany Zelených, Kroměřížské výzvy, kolem think - tanku Evropské hodnoty. Všichni tito lidé dnes vyzývají společnost, aby sledovala weby Manipulátoři.cz a především čerstvý projekt, speciální předvolební kampaň Popravdě.cz, která má za cíl vyvracet všechny hoaxy a fake news šířené po internetu proti kandidátovi na prezidenta Jiřímu Drahošovi a přijímá i tipy na dezinformace od čtenářů. Lživých zpráv proti Zemanovi si autoři samozřejmě nevšímají.

Moje osobní zkušenost s těmito weby má pro mne nezastupitelnou hodnotu poznání. Poznání, že dnes už dávno neplatí, že co je psáno, to je dáno. Původní texty a formulace jsou nedohledatelné a nearchivované. Vyvraceči hoaxů se sami neštítí lhát a ověřovat si zdroje. Objektivní žurnalistika neexistuje a je postižena elektronizací a existencí sociálních sítí. Měnění a přizpůsobování zpráv v průběhu času dokáže způsobit naprostou informační obrátku a význam původního komentování. Válka pravd a lží, dezinformací a kyberblázinec je složitou psychologicko-společenskou disciplínou. Manipulátoři vlastně sami manipulují informacemi, ovlivňují kolektivní vědomí společností a používají k tomu velmi nekorektní praktiky. Na vše tohle by si lidé měli dávat obzvláště dobrý pozor, ačkoli je velmi těžké tyto praktiky odhalit a dopátrat se skutečné pravdy.Doporučuji k tématice Římského klubu:

 

25 komentářů :

 1. In terms of ideas, Petr Nutil is one of the core characters of a group of people who focus on President Zeman's criticism with a long-standing effort to remove him from the political scene.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše formulace není přesná. Petr Nutil patří ke skupině profesionálních spindoktorů čili lhářů, pomlouvačů a vlastizrádců. Leo

   Smazat
 2. "Drahos clen, Zeman zakladatel" ;-) V tomto se ale musim M.Z. zastat. Take jsem byl napr. zakladajicim clenem Czech JayCees (odnoz JCI), ktera dnes take tvori "pater" NWO a dokonce jsem zastaval funkci Narodniho Presidenta v r. 1995. Diky tomu, jsem ale byl primym svedkem prerodu JCI z organizace stojici na nadseni lidi, na organizaci, sdruzujici ruzne prospechare a oportunisty (nemyslim v CR, tady se organizace proste rozpadla). Troufam si tvrdit, ze Rimsky Klub si prosel podobnym vyvojem. Ja osobne, bych se pod "10 JCI Creeds" (takova "prisaha" clena JCI), podepsal i dnes, jenze prave headquarters, se jimi prestali ridit. Nemam nejmensi duvod se domnivat, ze R.K., je na tom jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podstatne ale je, ze Drahos je naprosto bezskrupulozni prospechar a oportunista a zatimco jeho clenstvi v R.K. i po r.2000 to jenom tak "ramcove dokresluje", jeho otacka o 180 stupnu, ve veci prijimani migrantu je toho ukazkou. Jak jinak si vysvetlit, ze jeste pred 1-2mesici tvrdil, ze prijmout 2600 "uprchliku" nas nezrujnuje, zatimco pred 2.kolem voleb otocil a tvrdi, ze nikdy nebyl pro prijimani migrantu.

   Smazat
 3. Pedofilní udavač Drahoš si prostě a jednoduše dělá z huby S...Č!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pedofilní udavač? Kde jsi to vzal, proboha? Takovej blábol.

   Smazat
  2. Je z kopie svazku co vlastní pražská kavárny..vency flašky...originál je v moskau...

   Smazat
  3. 9,46
   Si to zjisti ty havloexperte!

   Smazat
  4. 8:59, i di ty jeden provokatére, tady to nemusíš psát, tady nikdo Drahoše nevolí, běž to psát na jeho fb stránku, tam dostává už pěkně zahulit, Jura i jeho Eva.

   Smazat
  5. Jo a kdybys to u toho Drahoše nemohl najít, tak to hledej pod názvem: Potkali se dva u Kolína .....

   Smazat
  6. 14,22 14,26
   Tady je někdo vtipnej!!!!
   Když reaguješ na 8,59,tak se nauč číst!
   Nikdo tady nechce Drahoše a proto je tam psáno,že SI DRAHOŠ DĚLÁ Z HUBY S...Č!!!!!
   A že je pedofila udavač stejně,jako jeho milovanej podporovač uASS Havel snad vidí i slepej!.-)
   A teď hurá do Kolína,vtipálku:-DDD

   Smazat
  7. 14:35 Já to třeba nevím, mohu tě požádat o předložení nějakých relevantních důkazů? Děkuji

   Smazat
  8. 15:09 - gůgluj, gůgluj brouku!

   Smazat
  9. 18:53 I ty dobře víš, že nic podobnýho neexistuje. Ale plácnout lež nic nestojí.

   Smazat
  10. A to,že byl Havel udavač aky neni pravda???!!!!
   Misto mozku máš v palici flašku z lahviček toho kripla uchrchlanýho!!!!

   Smazat
 4. Jo na seznamu negativní kampaň Zemanovi uškodí drahoš nejsem žádný vítač.

  OdpovědětSmazat
 5. Weby Manipulátoři.cz a Popravdě.cz jsou financované rusem Navalnyj, který má soudem zakázáno účastnit se voleb jako kandidát na ruského presidenta. Cílem těchto webů je destabilizovat situaci v České republice.

  OdpovědětSmazat
 6. Tady něco pro voliče drahoše aby věděli do čeho jdou:

  http://svobodnenoviny.eu/kazda-svedska-domacnost-obdrzi-pruvodce-jak-zvladat-teroristicke-utoky/

  OdpovědětSmazat
 7. No - pokud jde o vulgární, a oplzlou diskuzní smečku, která leze štěkat svoje pitomý bláboly všude, to je výkvět panečku. Jak to tak člověk - kterýkoliv nezúčastněný -čte, zákonitě si musí pomyslet, jakou břečku, jaký shluk hoven a bahna tady předvádějí ti, kteří si přezdívají "občané" - ale vzhledem k tomu, že nejsou normální, se svými zmrzačenými mozky... copak to jde, zůstat normální, když se dřepí dnes a denně celé dny u počítače, a vyžvejkává se osamělost? Většina lidí ( ti šťastnější a normální) osamělí nejsou. Mají své rodiny, svoji práci, svoje kolegy a kolegyně, svoje starosti, a na vydřepávání u publicistických, potažmo bulvárních hovadin, nemají čas. Ale osamělci nemají nikoho, do práce už nechodí, tak denně dřepí u počítače a loví kdejaký článek, jímž by se zabavili - ti už mají myšlení zmrzačené. To omlouvá jejich výpady, urážky, sprostoty, - každý den - den za dnem - stejné hovadiny a urážky. Tak to jo - tahle smečka ( asi tak osm set zdeformovaných chudáků, když počítám hlavně diskutéry novinek - to je stejné publikum) ti ty volby opravdu rozsvítí! Na těch asi záleží nejvíc, to bude panečku posila pro našeho prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 8. místo vyhledávání cizích lží, bylo by potřeba adresně označit zločinná uskupení útočící na samou podstatu Českého státu a Českého národa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak že bys s tím začal, co říkáš?

   Smazat
 9. Podívejte se na tohle.Je to sice starší,ale výmluvné.Kdo podporuje Drahoše.Zadejte do google.Seznam to "neumí" najít.
  Sdílejte ho.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

  OdpovědětSmazat
 10. Podívejte se na tohle.Je to sice starší,ale výmluvné.Kdo podporuje Drahoše.Zadejte do google.Seznam to "neumí" najít.
  Sdílejte ho.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

  OdpovědětSmazat
 11. Na webu manipulátoři je uvedeno, že Jan Korál je funkcionářem proruské iniciativy NeZákladnám - hned dvě lži -

  OdpovědětSmazat
 12. Watch all 152 games from the PRO14 beginning 2018/2019 Subscribe now for only £9.99 per month or £99 per year! Sky/Virgin/Online.
  State of Origin coverage
  state of origin hd

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.