Reklama

úterý 9. ledna 2018

Média: USA vysílají do Gruzie zvláštní bezpečnostní skupinu


9. 1. 2018       zdroj
Podle sdělení listu Kviris Palitra je pro Gruzii hlavní výzvou nevyřešený problém delimitace a demarkace hranic. V nejbližších dnech do Gruzie přicestuje speciální skupina ze Spojených států, která posoudí stav bezpečnosti země a možnosti jejího posílení, píše 8. ledna gruzínský týdeník Kviris Palitra v článku nazvaném "Proč přijíždí do Gruzie speciální tým z USA".


Když komentoval s autorem článku toto téma, gruzínský expert Mamuka Arešidze řekl, že dnes je pro Gruzii hlavní výzvou nevyřešený problém delimitace a demarkace hranic.

"Problém nedostatečného zabezpečení hranic Gruzie je hlavním problémem. Již 25 let jsme nezávislým státem, ale demarkace a delimitace našich hranic s Ruskem a také s Ázerbájdžánem a Arménií dosud nebyla provedena. Kromě toho je v Gruzii mnoho vzdělávacích zařízení, na něž se nevztahuje gruzínský vzdělávací systém. Nikdo neví, co za vzdělání tam mládež získává. Tato situace vytváří živnou půdu pro teroristické skupiny. V poslední době se objevila i hrozba ze sociálních sítí, přes něž se aktivně šíří teroristická ideologie. Gruzínské speciální služby nejsou s to se se svými zdroji s tím vším vypořádat ", vysvětlil expert důvody nadcházející návštěvy specialistů z USA.

Podle jeho informací přijíždí speciální skupina prozkoumat stav bezpečnosti nejen Gruzie, ale i celého regionu, a iniciativa této návštěvy vzešla od americké strany.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Hm, tak to jim tam přibude něco dalších hrozeb :-).

  OdpovědětSmazat
 2. No zase nějaký samozvaný expert - kde se stále berou?.
  Dále - iniciativa vzešla z americké strany - evidentně nehodlají ve své politice sejření se po celém světě, místo aby řešili doma svoje problémy, kterých mají nad hlavu.
  Odporný stát - USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:54 - Souhlas! Zločinecké USA opět úmyslně vytváří zdroj eskalace a napětí na ruském dvorku! Co se USA serou z vlastní vůle do interních záležitostí vzdálených suverénních států?! Nebude míru na světě dokud USA po zásluze nechcípnou!!!

   Smazat
  2. Gruzie není zadn ruský dvorek, vy nedouku. To je samostatný svobodný demokratický stat, který se touží stát součástí naší aliance.

   Smazat
  3. 21:12
   Leda kulovy!!!!!
   Starejte se o zvejkajiciho kravataka,ten je blíž,v milovaným Banderostanu!!!!

   Smazat
  4. Hitler také posílal různé expertní skupiny... třeba do našeho pohraničí, etc. etc.

   Smazat
  5. 12:12 nějak jsem si nepovšimnul, že by tady kdokoli označoval Gruzii za zadní dvorek Ruské Federace. Neumím ale přehlédnout, že z Gruzie si zadní dvorek usilují dělat a dělají zámořské USA. Neračte se potom ledačemu divit.

   Smazat
  6. 21,12 - velevážený, ta aliance NENÍ NAŠE!!!!
   Je to odporný agresivní spolek, dílo ussáků, kam jsme byli vtaženi proti své vůli.
   Rozhodně se necítím být součástí tohoto hnusného spolku kočičí pracky - tak neříkejte NAŠÍ - když je v podstatě též PROTI NÁM jakožto Slovanům.
   Kapišto, velevážený????????????

   Smazat
  7. No v Sýrii to USA nevyšlo tak jak chtěli tak to zas zkusí jinde a tak dokola . V tom speciálním týmu bude asi i Nulandová s paklem sušenek se kterými uspěla na Majdanu v Kyjevě .

   Smazat
 3. Heart Land - Střední Asie - velmi důležitá zájmová oblast loupežníků z USSA

  OdpovědětSmazat
 4. Je to jak v kocourkove,juesej,kteri jsou experti na vse,prijdou resit demarkaci do Gruzie,ktera jsi snad mysli,ze jim amici vybojuji nejaky ten metr hranice navic.Potvrzeno,trump je dementni idiot,podle jeho nejtesnejsiho poradce Bannona.USA,ridi dementni prezident,ktery chce stlacit tlacitko na zniceni zeme,ktera nikoho neohrozuje.Slyseli jste Putina,neco podobne rici?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin vyhrožuje každý den a narozdil od USA válčí. Měla být zvolena Hillary, té jsem gandil, ta by s Ruskem zatočila a mohl být klid.

   Smazat
  2. 21:09Tak ty slabomyslny flundre GANDI DÁL:-D

   Smazat
  3. 21:09 ty jsi ale kus vola, že většího na světě není.

   Smazat
  4. 21,09 - prosím vás, co je to gandil???
   Putin nevyhrožuje každý den, zato vy evidentně každý den chlastáte první ligu.

   Smazat
  5. Ty blbe 21:09, jsi tak dementní nebo to máš z manuálu jevropských hovnot? Komu Putin vyhrožuje, mentále?

   Smazat
 5. My jsme podle Bismarcka srdce Evropy - proto si Havel la(h)vička také ten symbol vybral. Gruzie je srdce Kavkazu, nerodí Havly, ale Staliny. Na obojí že by byli experti v Pentagonu? Asi jo. Uvidíme, co na vši řekne ruský mědvěd, ale vlézt do kožichu se je asi nedá, sprosťák.

  OdpovědětSmazat
 6. 19:44 - my resime hranice Gruzie a vy mate IDIOTY CERNZORY, tak si nemame co vycitat ! - Vy SLABOMYSLNI HURVINCI.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudá záře nad Kladnem9. ledna 2018 20:47

   20:22 - HOVNOluláku, neopruzuj a zalez do té své papundeklová chatrče a zůstaň v ní!

   Smazat
 7. 20:35...Samozrejme, ze ano ! Planujeme ukrizovat vase cenzory na Staraku, ty kozomrde !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:39 Nevnucuj se našim slangem, tvůj poangličtěnej mozek na to nemá. Staroměstskému náměstí říkáme Staromák a ne Starák.

   Smazat
 8. To EU vadi privela informacii,mysleli si,ze ludia z vychodu nevedia citat,ani pisat.Dnes,ked sa ludia dostavaju k informaciam o nekompetentnosti Bruselu,to zacina vadit...a je po ich demokracii !Ked potrebovali zvrhnut socik chrlili info,jedno za druhym o zlatom zapade.Dnes aj ten posledny ovcan vie,ze je to holyud !
  Inak,tema clanku bola neschopnost Gruzie dohodnut sa na hraniciach...Honolulu,teba maze cenzor,lebo meties nezmysly,ako negramotny Trump/podla Bannona/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. slovutní dr. Chocholoušek9. ledna 2018 21:08

   20:45 - HOVNOlulu je hajzldedek a srací prkýnko v Trumpovičové kadibudce. Proto má místo mozku hlavu plnou sraček! Už to nezvládá!

   Smazat
  2. 20:45, no mohli jste se mít dobře, ale jste hloupí a líní. Proto je sem potřeba nová krev.

   Smazat
  3. 0:12
   Snad ne ta tvoje krev ty retardovany analfabete?!

   Smazat
  4. Honolulu když máš taky vliv na D. Trumpa , kdy by zrušil všechny základny do doby před vyhlášením Spojených států !

   Smazat
 9. ..to vás v té Gruzii potěš Pán Bůh. Pustit si do rajónu USA a dobrovolně, to je začátek konce. Když USA projeví zájem "někomu pomoci", tak to je vždy začátek konce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, je to začátek a jsem tomu rád. Planeta potřebuje Pax Americana v té nejryzejší podobe a doufám, že tohle dopadne konečně tak, jak doufám. Agresora je nutno eliminovat v samém zárodku, než naroste. Pokud se USA spojí proti Rusku s Čínou, budou z toho těžit obě země.

   Smazat
  2. 21:20
   NÁVRAT IDIOTA!!!:-D

   Smazat
  3. 21.25 spíš IMBECILA.

   Smazat
  4. 21,20 je ten debil, co "gandí" (viz výše) ....
   Nereagujte na něj.
   Je to provokatér (nebo ožralý tupoun).

   Smazat
 10. Touha po světovládě je velká dojel na to hitler a dojedou na to i usa.

  OdpovědětSmazat
 11. Blíží se olympiáda,že by zase ussaci chystali nejakou provokaci,jako v r.2008?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že uvažujete správně. Bohužel.
   Ksindl ussáckej.

   Smazat
  2. Radši si spravte hoši ty ruϟϟký dreky! Nedotahuje jim "R"! A pozor, u východních mongolců vypadá jinak než to naše civilizovaný! Hledejte "P"! Jako Putler ...

   Smazat
 12. Jdou si obhlídnout kde a kolik je třeba v Gruzii postavit základen proti ruským hrozbám. Oni ti Rusaci tak hrozně hrozí hroznými hrozbami že se hrozím co z toho vyleze hroznýho.

  OdpovědětSmazat
 13. 20:47 - moje bydleni je z nejlepesich materialu na svete a hurrican IRMA si na nem vylamala zuby. Ty zijes na hnojisti v mentalni zaostalosti a nedokazes myslet jinak nez prostrednictvi CENZORA, ktery te idoktrinuje politickou mocuvkou !
  21:25 & 22:02 & 21:06 & 22:00 = Ctyri mysi v jedne dire jedna druhe prdel lize i ta bleska mrnava, rada s nimi vydrba !
  Napsal Frantisek Ladislav Vrchlicky / honolulu !

  OdpovědětSmazat
 14. Hurvini ! Vy upistena podsvincata ! Vase omezenost a predpojatost zarucuje, ze se budete mit den od dne hure vy bili lidozrouti ! !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP and strategist S.K. BANNON !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:58, az Trump použije atomové zbraně na ruského agresora, potom si ho možná začnu vážit. Takto je pro mě presidentem USA Hillary Clinton, která beztak počtem hlasů volby vyhrála. Ona by zcela jistě nezaváhala ani minutu a vyčistila by i zdejší chlív.

   Volbou Prof.Drahose je šance, že se chlív vyčistí také. Možná ne tak rychle, ale přesto. Prof. Drahoš je pro-sudetský, chcr návrat krajanů, uznává evropské hodnoty a horuje pro NATO, je zcela konformní s neoliberální a proimigrační evropskou politikou, podporuje nároky církve a šlechty ohledně jejich ukradeného majetku, podporuje inkluzi v edukačním systému a pozitivní diskriminaci, je oddaný myšlence těsné eurointegrace a má i jasno v ruské otázce. Prof. Drahoš (a v podstatě každý kandidát mimo Zemana) nebude váhat s nasazením nových sankcí a nebude váhat podpořit vojenské řešení "ruské" krize. To je president. Jestli ho nechcete, táhněte na dálný východ, v Evropě nemáte co hledat.

   Smazat
  2. 0:38 - Že by v Bohnicích byly vycházky takhle pozdě do noci?

   Smazat
 15. 21,20 je tuplovaný dement.
  V diskuzích se nemá nadávat, ale co je moc, to je příliš.

  OdpovědětSmazat
 16. Jak je to,bude válka aneb nebude?války se nebojim budu zalezlý v kritu jenom ať mi jde internet a pracuje windouse toť vše.

  OdpovědětSmazat
 17. Rus hlavně musí vědět, kam se ty šmejdi schovali a tam to srovnat se zemí.

  OdpovědětSmazat
 18. 0.38,jako ironie dobrý....

  OdpovědětSmazat
 19. USA je červotoč co rozežírá svět. Ještě, že Rusko má jaderné zbraně jinak by ho již cupovaly na hadry.

  OdpovědětSmazat
 20. Proč ? Aby připravili další provokaci, jakou provedl nedávno kravatožrout.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.