Reklama

.

.

středa 24. ledna 2018

Mezinárodní analytik českého původu, poradce amerických prezidentů, odkrývá washingtonskou stopu odporu proti Zemanovi. Na prvním místě jmenuje Madeleine Albrightovou

Jiri Valenta
24.1.2018 ParlamentníListy

Mezinárodně uznávaný odborník na mezinárodní vztahy, který působil v Reaganově a Bushově administrativě a radil i Václavu Havlovi, Jiří Valenta, sepsal text o českých prezidentských volbách. Vyjádřil se v něm i na adresu svého bývalého spolužáka a současného prezidenta Miloše Zemana.


Akademik Jiří Valenta působící dlouhá desetiletí ve Spojených státech se rozepsal na internetových stránkách konzervativního think-tanku Gatestone Institute na téma prezidentských voleb v Česku. Opřel se zejména do toho, v jakých konturách je v hlavních zpravodajských médiích vykreslován současný prezident České republiky Miloš Zeman.

Valenta předkládá názor, který by z české mediální perspektivy mohl znít až provokativně, kontroverzně. Miloš Zeman totiž podle něj rozhodně není pro-ruský. Agentura Bloomberg například Miloše Zemana nazvala zavilým putinovým fanouškem.

Podle Valenty má Zeman v USA stále své oponenty v podání amerických politiků soustředěných kolem Madeleine Albrightové a rovněž administrativy bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. Tito lidé podle Valenty „touží po Zemanově porážce“ stejně tak, jako prý „toužili po pádu“ Donalda Trumpa. Právě Trumpa podle Valenty Zeman v některých věcech připomíná.

CELÝ ČLÁNEK JIŘÍHO VALENTY ČTĚTE V ANGLIČTINĚ ZDE.

Jeho protivníci Zemana podle Valenty v českých a amerických médiích vykreslují jako „proruského“. To, co je podle Valenty ale důležité, je, jak se český prezident nesmlouvavě staví k migračním kvótám odsouhlaseným v Evropské unii, které odmítá i za cenu soudní přes s Bruselem a hrozby vysokých pokut.

Valenta se proti tvrzení, že by Zeman byl proruským politikem, v textu staví. Zmiňuje jeho úlohu během pražského jara na konci šedesátých let a rovněž i to, že byl Zeman v té době vyhozen z komunistické strany pro svůj nesouhlas se srpnovou okupací. Spolu se Zemanem prý totiž v roce 1968 obhajoval reformy pražského jara, a to prý před „nepřátelsky naladěným akademickým obecenstvem v Leningradě a v Moskvě“. Prý se tak stalo jen pouhé „týdny před sovětskou invazí“.

Za svůj odpor vůči Sovětům byl podle Valenty Zeman ze strany vyhozen. Ve dvou dekádách, které následovaly, byl .... (celý text najdete zde)

9 komentářů :

 1. Ještě dříve vyšlo u Paroubka:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/jiri-leni-valenta-bude-vlat-ruska-vlajka-na-prazskem-hrade

  Ten dnes připojil svůj komentář k varieté:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/jiri-paroubek-vrazdeni-nevinatek-v-tv-prima

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ALEXANDROVEC CHCE NA PRAŽSKÝ HRAD!

   https://www.google.cz/search?client=tablet-android-lenovo&espv=1&ei=QOJoWr7DMcbSwAKJz524DQ&sjs=1&q=drahos+tanci+youtube&oq=drahos+tanci+y&gs_l=mobile-gws-serp.1.0.33i160k1.38680.43417.0.45172.4.4.0.0.0.0.132.426.1j3.4.0....0...1.1.64.mobile-gws-serp..0.3.293....0.bCVtWugT4LQ

   Shlédněte i odkaz vpravo, tančí po celém světě

   Vymazat
 2. Zeman Rusko rád nemá. Při poslední cestě navštívil zlosyna Gorbyho a položil věnec k pomníku legionářů, kteří Rusům pili krev a pomohli zašantročit carský zlatý poklad. Ruská internacionální pomoc odložila (chválabohu) Zemanovu kariéru o 20 let. Může náš těšit, že nejsme rabováni o 20 let déle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme vyrabovani diky vytouzenemu Zapadu rychlosti blesku a dokonaleji

   Vymazat
 3. Jo tak tomu že je Zeman Putinův agent může věřit je nesvéprávné stvoření. A tyhle obamovci a clintonovci jsou nejhorší lidé na zemi.

  OdpovědětVymazat
 4. Krindapana ,kdy si uz vsichni odbornici na Rusko uvedomite ,ze SSSR uz čtvrt stoleti neexistuje ,že Brežnev už nevládne a komuniste jsou v Rusku v opozici .Kvaky o okupaci jsou nyni vice nez mimo misu .

  OdpovědětVymazat
 5. Cože, matku pražské havlérky vyvolených a balkánskou řeznici ještě neodnesl čert do pekla? Ale voda na ní se tam už určitě vaří!

  OdpovědětVymazat
 6. Z jakého důvodu vstupoval pan Zeman do komunistické strany?

  OdpovědětVymazat