Reklama

.

.

pátek 5. ledna 2018

Ministerstvo zahraničí RF: USA hledají záminku ke zvýšení tlaku na Írán. Haleyová prohlásila, že v Íránu je možný "syrský scénář"


5. 1. 2018       zdroj a zdroj
Washington hledá záminku ke zvýšení tlaku na Írán, konstatoval náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov, když komentoval prohlášení amerického viceprezidenta Mika Pence. Podle diplomata USA zřejmě k tomu použijí Společný komplexní akční plán (týká se íránského jaderného programu, poznámka překladatelky), což není "důstojné pro status velmoci". Informovala o tom agentura RIA Novosti. Pence dříve řekl, že Írán je hlavním sponzorem terorismu ve světě.


"Nechápeme, co právě ve Společném komplexním akční plánu může americké straně nevyhovovat, řekl náměstek ministra zahraničí RF. Obsah dokumentu je dobře znám, americká strana sleduje, jak se dohoda plní, účastní se zasedání smíšené komise a dalších diskusí".

Jak Rjabkov poznamenal, "pokud se hledá záminka ke zvýšení tlaku na Írán z důvodů, které nesouvisejí s "komplexním plánem", a tak to je podle našeho monitorování, je to v tom případě nedůstojný postup, postup, který neodpovídá statusu velmoci. Je to způsob, jak tahat kaštany z ohně a "hřát se" na ohni, který sami roztápějí, přičemž bez jakéhokoliv opodstatnění".

4. ledna Washington rozšířil jednostranné sankce proti Íránu a zařadil do seznamu dalších pět íránských společností, které jsou podle USA spojeny s íránským raketovým programem. USA také poznamenaly, že budou podporovat účastníky politických protestů, které již několik dnů v Íránu probíhají.

Haleyová prohlásila, že v Íránu je možný "syrský scénář"

Stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haleyová se domnívá, že je v Íránu možný "syrský scénář". Oznámila to agentura RIA Novosti.

V předvečer zasedání Rady bezpečnosti OSN, které se bude konat 5. ledna, Haleyová prohlásila, že údajně jako v Sýrii, tak i v Íránu "krvavý režim odmítal právo lidu na pokojný protest".

Dodala, že USA zaměří pozornost na země, které se budou snažit, aby se zabránilo připustit setkání v Radě bezpečnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Tak usa zbrojní lobby potřebuje další válku kde budou bojovat jejich nastrčený figurky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Projeli to v Syrii...A jsou sileny z toho..
   Svine krvelacna touzi po Syrskem scenari coz je bombardovani masakry a zniceni zeme teroristy...

   Vymazat
  2. Projeli to všude kam se od ww2 snažili nacpat, kromě pár napadených pidistátečků.
   Zloděj křičí chyťte zloděje.
   Kazdý soudný člověk na světě ví že největší terorista a podporovatel terorismu jsou SS.

   Vymazat
  3. No ty jsi tady u tohoto traktátu musel mít sakra silnej orgasmus. Nehledě na to že nepochopils použitou zkratku v postu na který reaguješ. Zkratka SS tady znamená Spokojené Státy a ne waffen SS jak se mylně domníváš. Takže ruka v nočníku...

   Vymazat
  4. Ale,ale pànové"syrskÿ scenař"to odpověď chudých lidí na krvavý režim a následná občanská válka,nic víc nic méně.Jen v případě,že nynějši spojenec RF bude prohrávat a Rusko jej bude chtít zachraňovat,jak Sýrii,Amerika zasáhne.To by znamnalo v tomto případě konec rádoby SSSR.
   Vymazat
  5. Hele, když už papouškuješ nesmysly po svém páníčkovi a US-ambasy, tak si mu řekni o pořádnou klávesnici s diakritikou a v nějakém wallnesu si nech propláchnout hlavu. Jinak po tomhle svém "výkonu" vypadáš jako cizácký trumbera.

   Vymazat
  6. Scénaře to jo, ty katasrofické jim jdou zvláště.A navíc, vydělat na tom. To jim jde vůbec nejlépe. Již se USA blíží ke zvrácenosti starého Říma. Další etapou byl jeho úpadek. First USA ???

   Vymazat
 2. Proč "syrský" scénář? Vždyť je to už notoricky známý scénář barevných revolucí. Využít nespokojenost občanů k tomu, aby bylo za podpory USA dosazeno jemu oddané vedení. Ukrajina je učebnicový příklad. Jen je to už moc okoukané, tak se přestává dařit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Syrský scénář dopadne asi tak , že Irán požádá o pomoc Rusko jako to udělal Asad . A snad potom už Rusové udělají v těchto končinách pořádek a neodejdou předčasně od nedokončeného díla tak jako v Sýrii .

   Vymazat
  2. USA se inspirují písní M. Davida Majdan, Majdan podle plánu....

   Vymazat
  3. 7:24 kontrolní otázka,jaký pořádek RF udělala v Sýrii.To jste myslel Allepo a další rozbombardovaná města?Bez pozemních vojsk,Wagnerovců co rozesrali Ukrajinu v Sýrii bylo málo, černá zbytečná "práce"zbyla na iránské gardy a Hizballah.Jaký to úklid? Od samého začátku přitom bylo jasné,že jedinou zbraní která Sýrii
   pomůže je diplomacie.Ale říkejte to v Rusku

   Vymazat
  4. Lidem jako je 13:06 se říká UBNN - úplně blbý, není naděje. On všechno překroutí, lže a velké lži halí do malých pravd. USácký propagandista, zmetek. Zachraňuje ho pouze to, že má rád Rusko.

   Vymazat
  5. 13:06 - Mistr Dvojí metr- Američany rozsekaný Mosul, ale v Aleppu za to mohou Rusáci.

   Vymazat
  6. 13:06, naprosto přesně jste to vystihl.

   13:11, podívejte se na Mósúl a Aleppo a laskavě přestaňte se lhaním. Aleppo naprosto v troskách, kde zanikly tradiční rodinné klany a společenské vazby, dnes ovládané mafií. Mósúl byl v klidu do té doby, kdy tam nezačala ruská diverze vozit řezače hlav a zásobovat je zbraněmi. Ještě v roce 2015 by Mósúl nabízen cestovními kancelářemi. Dnes to je horší, ovšem ani zdaleka ne tak jako v Aleppu, kde došlo k masivnímu bombardování. USA narozdil od Ruska posílá do obou měst masivní humanitární pomoc.

   Vymazat
  7. Pokud vážně tvrdíte, že Allepo zdevastovali Rusové, pak jste lhářem.

   Vymazat
  8. Nejen Aleppo, zdevastovali fakticky celou Sýrii. Damašek je jedním z nejstarších měst na světě, pokud ne vůbec nejstarším a podívejte se, jak to tam rozflákali. Podívejte se na Palmyru, celou Sýrii. Barbaři, kteří nemají s nikým a ničím slitování. Koupili si Asada, aby svoje spoluobčany zahazel chemickými zbraněmi. Obyvatelé jeho i Rusy nenavidi, a podobně jako Donbasane, čekali na vojska NATO, která bohužel neprisla. Hanba zbabělému Obamovi.

   Vymazat
  9. 22:47 tvrdit naprosto nevybíravě pravý opak pravdy se stalo technikou propagandy, jak ji provozují USA. Jsi buď důvěřivý pitomec, nebo stejný, uboze posluhující hajzl.

   Vymazat
  10. 22:47 je čirá hloupost. Propaganda má aspoň snahu balit lži do částečné pravdy. V jeho případě ale žádnou, byť parciální pravdu, nenacházím. Toho nemohou platit profesionálové, to je pouhý amatérský blbeček. Buď nějaká katedřička politologie na vejšce nebo, a to spíš, amatéry vedená neziskovka.

   Vymazat
 3. Sionisti v USA a Izraeli žijí z válek a pořád jich nemají dost, doufám, že se dostanou i k nim za oceán, nejen ty 40-ti stupňové mrazy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si nemyslim, rekl bych ze prodelavaji na valkach na priklad Vietnam,Afghanistan atd.
   Nemysli ze udelali profit v Iraqu, ci v Syrii.

   Kde USA, Israel dela penize je prodej zbrani!!, lec to je stejne jako Cina a Rusko i Nemecko.
   Doufam , ze Cesi nebudou tak blby a odstartuji opet zbrojni prumysl , ktery byl zablokovan Havlem v zajmu poskodit Cesky narod!!

   Kopyto

   Vymazat
  2. Ten ožran Havel úmyselne pozastavil zbrojnú výrobu na Slovensku na príkaz svojich páničkov z Nemecka a USA.

   Vymazat
  3. Vázený Kopyto, SS ekonomika je založená na permanentním stavu války, představte si kdyby se mamutí zbrojařské fabriky zastavily, miliony lidí na dlažbě. Vyvolávání valek a hned dodávky zbraní, nejlépe na všechny strany, to je politika SS.
   Není těžké zjistit kdo kontroluje zbrojařské koncerny. I SuperTrump má akcie ve firmě Raythenon která vyrábí cruise missiles Tomahwk, z každé vypálené střely má pár dolárků na cheeseburgery a diet colu, musí ho to stát majlant, denně vychlastat 5 litrů dietšmejdu a sežrat k tomu 15 hambáčů.
   Obchod se zbraněmi je výnosnější než kšefty s drogami.

   Vymazat
  4. To Kopyto nechápe, že zbrojaři vydělávají na válkách i když je tát, který to všechno platí, prohrává. Nejde o společnost, jde o zisky korporací, toď USA.

   Vymazat
  5. 8:13 proboha,zapište si konečně za uši,kdo nemá rád lidi nemá rád ani Ameriku.Kdyby jste se zajímal by jste se dozvěděl,že v USA zbrojní průmysl v ekonomice je až na 8 místě.Na rozdil od RF,kde jsou 2 ekonomiky:1/ nafta+plyn a zbrojní průmysl tj.z čeho RF žije a 2 ekonomika,která nestojí za nic.Když k tomu přidáte zahraniční politiku kremelské kliky,která je postavena na hře balancování na hranici třetí světové války,tak i vám musí dojit,že píšete kraviny.

   Vymazat
  6. 13:56-jde Vám to již jak Goeblsovi.

   Vymazat
  7. 8:13 Naprostá lež! Jediná ekonomická operace SS byla Operace Bernard! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Bernhard

   Vymazat
 4. Geoengineeringwatch.org...tsky jsou jejich dílem:(

  OdpovědětVymazat
 5. Zástupkyně USA v OSN je pěkná zrůdička barevná revoluce se nezdařila a židovský Monssad jsi kouše klobouky ! Irán není Ukrajina !

  OdpovědětVymazat
 6. Už to lokaj s šéfem chystají.

  https://www.haaretz.com/israel-news/1.831853

  OdpovědětVymazat
 7. Americanom nikdy,nikde neslo o obcanov nejakeho statu.Potrebovali ich len na dosiahnutie svojich cielov,
  pripadne ich pouzit na boj proti vlade,ktora nevyhovuje juesej.USA nedoviezli do Syrie,ani kilogram muky,ci zdravotnickeho materialu...takze o ludi im neslo !
  V knihe,ktora vysla v usa sa pise,ze Trump je dementny,ako male dieta a je to idiot sveta...novinar,ktory ju napisal,cerpal z vypovedi Bannona/byv.poradcu trumpety/takze,je to z prvej ruky!
  Takze,je potrebna dalsia vojna..show must go on.

  OdpovědětVymazat
 8. Ty vyjebaný americký židi nejsou schopni dokázat, že svět chce žít v míru. Už se zase serou do Iránu, Irák zničili, Sýrii jakbysmet, doufám, že ty ajatoláhové nejsou takblbí, aby svým lidem neřekli, kdo za tím zase stojí. Už fakt USA nasírá celý svět!

  OdpovědětVymazat
 9. Stačí aby se vědělo jak jsou všechny ty revolucionáři financováni a vyzbrojováni a to se zjistit dá. Jenom to mohou zjistit jen USA. Kdyby to bylo Rusko tak budou demokratická média každou hodinu nám to vtloukat do hlavy.

  OdpovědětVymazat
 10. Podle zahraničního serveru fotografie dokumentující nespokojenost v Iránu (i v naší TV, BBC atd) jsou podvrhy - jeden obrázek je z demonstrace v Bahrainu a druhý (v naší TV) je pro vládní demonstací v Iránu! Prostě lež na lež, v USA i EU to ani jinak nejde.

  OdpovědětVymazat
 11. SS chtějí chaos v celém světě a pak jej třeba i "zachraňovat", peníze se musí točit a dluh SS je stále větší....Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je lež! Vše bylo jinak! -
   http://www.cum.sk/v/5heC/adolf-hitler-muz-ktery-bojoval-s-bankou

   Vymazat
 12. haleyova to má za pár, možno skončí už na budúci týždeň, toto sú jej posledné sračky

  OdpovědětVymazat
 13. S nespokojenosti tisicek lidi je to jednoduchy...napr. Rusku kde je 165 milionu lidi,protestuje 5 tisic,tak to treba uyebat pendreky a je po protestech...to jiste v Iranu!5 TISIC LASTOVICEK,LETO NEDELAJ !

  OdpovědětVymazat
 14. Ono postačí chovat se jako Amíci a do Iránu legálně a smluvně poslat pár tisícovek Ruských a Čínských vojáků. Ty zabíjet by jim hoodně nevyplatilo....

  OdpovědětVymazat
 15. Na ušáky klingonský scénář: vymlátit ty potomky zlodějů vrahů a prostitutek do posledního zmrda!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Všichni vědí, že hlavním sponzorem, organizátorem a ochráncem teroristů ve všech zemích světa mimo USA jsou amíci. Dokonce jásají, že na jejich stranu v sankcích proti Iránu se přidávají otevřeně jejich kamarádi z Islámského státu, čili Daeš. Ale ono to jde ještě daleko dál. Kdy vznikl terorismus soudobého kalibru a v souvislosti s čím? To není jen z hlavy vymyšlené či na základě náboženství, to je odpověď na masový terorismus, který vyvolávají opakované války USA, Izraele a NATO proti nepohodlným arabským státům, které se nechtějí nechat dál vykrádat, rozvracet a okupovat světovým kapitálem, tu v Egyptě, jindy a opakovaně v Sýrii, Iráku, Afghánistánu, Libyi, Alžírsku. Znáte "Terorismem bohatých jsou války, válkami chudých je terorismus". Svět se zbaví terorismu a uprchlíků, až se zbaví těch, co vyvolávají války!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:59 k vašmu příspěveku byla odpověď.
   Jenže smazána,tak aspoň ve zkratce,Kdy a kde vznikl terorizmus soudobého kalibru a v souvislosti s čím by vám nejlépe vysvětlili kavkazské národy RF.

   Vymazat
  2. 22:56 zřejmě jste tam pobýval a celé to zažil. Nebo to máte od Jaromíra Štětiny, který tam cestoval pomocí bramborového razítka? A celá KGB nic?

   Vymazat
  3. Arabský (resp. muslimský) terorismus je reakcí na brutální vyhánění Arabů z Palestiny. Poděkujme za to politice Izraele, USA a zemí NATO. Kavkaz? To je pravidelně rozdmýcháváno hochy ze CIA (před tím Hitler), podobně Bosna a Kosovo v Jugoslávii.

   Štětina na sebe nedávno prozradil, že pracoval pro StB, potažmo KGB. Zkrátka eurokomisař jak má být.

   Vymazat
  4. 4:36 neumíte číst? Otázka byla,kdy vznikl terorismus současného kalibru,pane a v souvislosti s čím!Chcete li děkovat,tak děkujte politice býv.Sovětského svazu.Mužete obviňovat kde koho,ale pravdou je,že SSSR stál u zrodu al-Kajdy a Tálibánu a čečenského terorismu.Do okupace Afghanistánu a genocidy kavkazských národů afghánskou kavkazský terorismus neexistoval!!!

   Vymazat
  5. 8:58-a já se domníval, že Al-Kajdu a Tálibán vyzbrojily USA.

   Vymazat
 17. Krvelačný Strýček Sam potřebuje válčit. USA už své zločiny a touhu po krvi ani netají

  OdpovědětVymazat