Reklama

.

.

pondělí 22. ledna 2018

Ministerstvo zahraničí Ruska: USA se zabývají vytvořením alternativních orgánů moci v Sýrii


22. 1. 2018       zdroj
Působení USA v Sýrii je zcela v rozporu s jejich závazky vůči Radě bezpečnosti OSN, prohlásil Sergej Lavrov. USA se zabývají utvářením alternativních orgánů moci v Sýrii. Uvedl to ministr zahraničí RF Sergej Lavrov 19. ledna na tiskové konferenci k výsledkům pracovní návštěvy v New Yorku. "Před několika dny Američané oznámili vytvoření "pohraničních bezpečnostních sil" v Sýrii, ale dnes řekli, že se jim správně nerozumělo, že žádné síly nevytvářejí. Ale skutečnost, že USA se vážně zabývají vznikem alternativních orgánů moci na obrovské části syrského území - to je fakt", cituje Lavrova televizní kanál RT.


Ministr zahraničí Ruska zdůraznil, že to je v naprostém v rozporu s vlastními závazky USA ohledně zachování "pozitivního postoje k suverenitě a územní celistvosti Sýrie", které učinili i v Radě bezpečnosti OSN.

V této souvislosti Lavrov také připomněl, že americký ministr zahraničí Rex Tillerson dříve uvedl, že jediným cílem Washingtonu v Sýrii je vítězství nad terorismem.

Jak informační agentura Regnum informovala, 14. ledna zástupce mezinárodní koalice v čele s USA Thomas Bill oznámil zahájení utváření "pohraničních bezpečnostních sil" v Sýrii. Podle jeho vyjádření bude jednotka, čítající 30 tisíc osob, vytvořena na území pod kontrolou koalice na základě Syrských demokratických sil, které Washington považuje za spojence.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se však rozhodně proti této myšlence postavil a prohlásil, že USA vytvářejí "teroristickou armádu poblíž tureckých hranic, což ohrožuje bezpečnost Turecka". Slíbil, že turecká armáda při první hrozbě ze strany "pohraničních bezpečnostních sil" pošle proti nim zbraně.

18.ledna list The Wall Street Journal uvedl, že americké orgány kvůli postoji Ankary rychle ruší své plány na vytvoření "pohraničních bezpečnostních sil" v Sýrii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Americká zahraniční politika je stále stejná- jen ať se dva perou, my třetí se vždy budeme smát. A kdyby se snad přestávali prát tak jim zase pomůžeme.

  OdpovědětVymazat
 2. Od sameho zacatku konfliktu v Syrii,bylo zamerem USA,zvrhnout vladu Asada,dosadit loutku a ovladnout krajinu.Prisla RF,kterou pozvala legalni vlada a tim se zlegalizoval pobyt RF na Syrskem uzemi.Za tehle situace juesej pochopili,ze nebude mozne zustat v zemi.Proto zorganizovali Kurdy a FSA,jako zastupce opozice a chysta se pod jejich zastitou zustat v Syrii a delat potize.Kdyby Asad padnul,juesej by tam zustali stejne.Je jasny,ze kdyby se k moci dostali FSA,RF,by se musela ze Syrie poroucet.Proto Rusko bude drzet Asada,co nejdele a tim ovplyvnovat deni na Blizkem vychode.Jinak,Rusko je v Syrii jiz 65 let,od valek s Izraelem a jsou skutecni pratele.Jinak,Rusko je na Bliznym Vychode vitano a USA A Nato jsou nenavideni !

  OdpovědětVymazat
 3. Pro mě budou klíčové výsledky konference vybraných státu na téma Sýrie, který se uskuteční v únoru v Republice Kongo. Klíčový bude pohled Konňské demokratické republiky, protože právě ona je mnohými (např. T. Spencerová) pokládána za stát, který v tomto konfliktu tahá za nitky.

  OdpovědětVymazat
 4. Teroriste vsech zemi spojte se!!! Pod vedenim NEJVETSIHO TERORISTICKEHO STATU - SS!!! Pripadne IZRAELE??!!

  OdpovědětVymazat
 5. Rusko chrání Asada .
  Kdybych věděl co udělají s Husajnem a Kadáfim a nastolí arabský chaoz , pro usa jaro . Tak nebudu stále podporovat nato , tak jak výtači s kavárnou .

  OdpovědětVymazat
 6. Mezinár. právo má pro počínání US hunů na Blízkém a Středním východě i v severní Africe aj. jen jednu kvalifikaci. Je zločinné.
  Za normálních okolností by musely stanout před soudním tribunálem tři čtyři po sobě jdoucí "generace" čelných pohlavárů US státní administrativy.
  Leč nestanou, protože si z práva, jež napsali a přijali za "své" (a to i s jejich vazaly), udělali trhací kalendář či (pravděpodobněji) toaleťák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinak se tomu říká invaze.
   Nikdo Američany ani jiné západní armády do země nepozval.
   Copak na to asi říká rada OSN
   a jaképak sankce z toho pro Američany vyplynou ?*

   Vymazat
 7. Aspoň že Turci zhatily plány okupantů.

  OdpovědětVymazat
 8. Zatimco NIki, Sandratha Sing pozor na ty co si meni jmena, casto lzou, podvadeji a kradou. A hodne.
  Kvici v OSN , mela by informovat , ze USA dluzi miliardy na clenskych poplatcich.
  Misto ted ilegalniho hysterickyho jeceni at zaplati sve dluhy. Nejdrive.
  Jinak tam nemaj co delat !!

  OdpovědětVymazat
 9. USA, Izrael a EU jsou pravou příčinou toho, proč se nedaří v neuralgických bodech světa zahájit žádná smysluplná mírová jednání. Tyto tři oblasti se vyznačují agresivitou a neschopností vnímat život normálních lidí, kteří establishment těchto tří oblastí vůbec nezajímají. Mír prostě nechtějí, ze své zkažené podstaty jsou nepoučitelní, protože jejich hlavním zájmem je ovládat a vládnout. Nemají jiný cíl. V příštím období můžeme očekávat jen špinavou politiku plnou nenávisti vůči mírumilovným lidem, které tento prohnilý etablishment nazývá rasisty, fašisty a populisty. I u nás je plno europomatenců, kteří těmto temným silám lížou nohy. Viz Telička, Pospíšil, Ježek a další. Bohužel se k nim přiřadil i náš kandidát na prezidenta p. Drahoš. Bůh s námi jestli vyhraje. Věřím v rozum všech obyčejných lidí a modlím se zároveň...protože víra je dnes nedostatkovým zbožím, což se Západu v podobě sekulárních států krutě vymstilo. Dnešní Západ je tak ubohý proto, že nepochopil Kristův odkaz, že jen láskou v mysli a láskou v činu lze budovat normální mezilidský vztah. Nepochopení této jednoduché pravdy vede na Západě úsilí po dalším zbrojení, protože si ti agresivní ubožáci myslí, že mohou vládnout jen prostřednictvím síly a v tomto jsou vzhledem k historii nepoučitelní. Jak asi mohou skončit? To ví každý mírumilovný byť netitulovaný člověk.

  OdpovědětVymazat