Reklama

.

.

středa 17. ledna 2018

Na „kdyby“ se nehraje! Je důležité a rozhodující, kolik prezident přeřízne pilou desek, aby mohl rozumět běžným lidem?


Jiří Baťa
17. 1. 2018
Nechci malovat čerta na zeď, nechci být pesimista, ale ani optimista, spíše zdrženlivý a nervozní realista, přesto jistota, že druhé kolo bezpečně vyhraje Miloš Zeman neexistuje. Sice nevím kdo to říkal, ale aniž bych tím chtěl někoho urážet, ten dotyčný řekl, že „lidé jsou prý (myšleno povahově) různí, převážně však blbí“. Zde mám na mysli hlavně lidi, kteří dají na výzvu „svých“ neúspěšných kandidátů, kteří vyzývají dát hlasy J. Drahošovi. „Blbí“ také proto, že nerozhodují sami za sebe, vlastní hlavou, ale na popud a výzvu někoho, který na rozdíl od „blbého“ občana z toho bude mít osobní prospěch. Nejde tu o podobnost čistě náhodnou, že „tito“ lidé budou ochotni volit pana Drahoše na popud někoho jiného stejně, jako o post prezidenta usilující pan Drahoš, který ani ne tak z vlastní dobromyslné motivace a vlasteneckého cítění, jako spíš na základě významného postrkování a falešné podpory lidí, kterým vůbec nejde o osobu pana Drahoše (protože místo něj by to mohl kterýkoliv jiný z kandidátů), ale o naději, že bude tím, kdo může definitivně odstranit nežádoucího Miloše Zemana z Pražského hradu? Úsilí už k tomu bylo vynaloženo už víc než dost, že?

„Blbí“ lidi také proto, že jim vůbec nedochází, že v případě zvolení Drahoše nebude sloužit ve prospěch občanů, ani těm, kteří jej budou volit, jak se jim snaží namluvit, ale bude sloužit havloidům, pradoláskařům, pražské kavárně, přizdisráčům a dobroserům, podle kterých bude „Drahoš skákat, jak oni budou pískat!“ Ne snad, že by tito lidé měli až tak mimořádnou moc, ale proto, že tím realizují své prozápadní sny a ideály, kterým po tzv. „hadráku“ v 89 roce zasvětili svůj život. Nejde jim o žádnou pravou demokracii, ale především si zachovat již získané postavení, výhody, chránit lidská práva, bezmeznou svobodu, volnomyšlenkaření, svobodu slova a projevu, jak jim slibuje a nabízí západní liberální demokracie, kterou jim už dříve nabídl a také přislíbil Václav Flaška Havel.


Tím se dostáváme do bodu, kde není od věci použít to vzpomínané „kdyby“, protože i s touto až nebezpečně reálnou eventualitou, je také nutné počítat. V takovém případě je třeba brát v úvahu nejen to, že Jiří Drahoš bude prezidentem, ale že tato skutečnost také zcela jistě způsobí nepředstavitelný chaos ve společnosti a zemětřesení v politice. „Kdyby“ totiž prezidentské volby vyhrál Jiří Drahoš, změní se především orientace mezinárodní politiky, která bude výrazně prozápadní, se silnou podporou politice USA, NATO, EU a také Bruselu, projeví se změna a výrazný politický odklon od nezištné, užitečné ekonomické spolupráce s východem (Rusko a Čína), otevření se merkelovsko-macronovsko- bruselské migrační politice, dehonestace všech dosažených výsledků a úspěchů z éry M. Zemana atd.

To všechno v případě, „kdyby“ vyhrál J. Drahoš, který se rád představuje jako pan „slušňák“, inteligent a intelektuál s titulem profesora, nezdvořile, nekorektně a snad i drze vyjádřil o svém rivalovi Miloši Zemanovi když říká: „Rád bych se lidí zeptal, proč si myslí, že Miloš Zeman je zrovna politik, který je ochrání nebo který údajně zastává jejich zájmy. Z mého pohledu je výsostný intelektuál, člověk, který v životě fyzicky nikdy nepracoval a z mého pohledu ani moc nemůže běžným lidem rozumět. Je to takový paradox. Miloš Zeman, který snad v životě nepřeřízl pilou prkno a neví, co je běžná fyzická práce, tak údajně rozumí lidem.“ Toto vyjádření je stejně hloupé, jako když zpěvák Klus říká, že nevidí žádné voliče M. Zemana. Také asi proto dal hlas právš panu Drahošovi.

Takové vyjadřování je opravdu hluboko pod úroveň člověka, který se uchází o post prezidenta republiky. Nebudu daleko pravdy když řeknu, že jsem od pana Drahoše na adresu Miloše Zemana neslyšel vůbec nic pozitivního přesto, že pan Drahoš stále hovoří něco o slušnosti apod. Má-li pan Drahoš na M. Zemana takový názor není od věci se jej také zeptat, proč se tedy těch lidí nezeptá, když s nimi vede tak srdečné rozhovory, resp. kolik on přeřízl pilou prken, kolik toho on fyzicky odpracoval a nakonec, proč zrovna o něm, když už ne o M. Zemanovi, bychom si měli myslet, že zrovna on je ten vyvolený politik, který lidi ochrání a který bude hájit jejich zájmy? Notabene při vědomí, kam směřují jeho ambice, jeho mysl, zájmy a celkové směrování v případě výkonu funkce prezidenta ČR.

Kdyby se ovlivnění lidé rozhodli volit pana Drahoše, kdyby se pak stalo, že pan

Drahoš vyhraje nad M. Zemanem a kdyby se, nedej bože, naplnily a uskutečnily

všechny uvedené prognózy, pak už žádné kdyby nebude, ale přijde doba, kdy budeme litovat, že vůbec nějaký listopad 1989 byl a někteří snad, že se vůbec narodili. Protože případná éra s prezidentem Jiřím Drahošem znamená konec české státnosti, národní identitě a v neposlední řadě konec existence a svébytnosti samotné České republiky. Pánbůh s námi a zlé pryč!

30 komentářů :

 1. havloid a pravdoláskař Drahoš17. ledna 2018 3:26

  Pro mě je NEVOLITELNÝ!
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195022
  Drahoš - člen Římského klubu nadlidí:
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195074
  • http://svobodnenoviny.eu/odpovi-mi-profesor-drahos-zda-je-clenem-rimskeho-klubu
  • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D
  Římsky klub je globalistická organizace, instituce a think-tanky, které mají v náplni práce tu více, tu méně skrytou propagaci tzv. Nového světového řádu. Římský klub a jeho české pobočce, která u nás vystupuje pod názvem Česká asociace Římského klubu. Mezi členy Římského klubu je vysoký funkcionář OSN Maurice Stronga, býv. sov. vůdce Michail Gorbačov, býv. USA vicepresident Al Gora. Členem je i býv. gen. tajemník NATO Javier Solana, býv. tajemník OSN Kofi Annan, býv. president USA Bill Clinton, zakladatel Microsoftu Bill Gates, finančník George Soros, býv. britský premiér Tony Blair, býv. ministr zahr. USA Kissinger, belgický princ Filip, nizozemská královna Beatrix či bývalí předsedové Evropské komise Prodi a Delors. Mezi členy Římského klubu byl i Havel. V SOUČASNÉ DOBĚ JE ČLENEM ŘÍMSKEHO KLUBU HAVLOIDNÝ PRAVDOLÁSKÁŘ DRAHOŠ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to zas až v tak blbý společnosti není, na to že ho u nás ještě před půl rokem skoro nikdo neznal...Tyká si s nima?

   Vymazat
 2. Blbý Jiří Baťa.

  OdpovědětVymazat
 3. Podle reakcí kolem mne, nejsem až tak zcela přesvědčen, že voliči neúspěšných kandidátů na prezidenta půjdou jednoznačně volit Drahoše. Spíše k volbám nepůjdou. Navíc rada protikandidátů svým voličům, koho mají jít volit nebyla až tak diplomatická a Drahošovi u nich moc nepomohla, spíše naopak. M.R.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:09

   Opravdu všichni nepůjdou - to ukazuje i poznámka Petra Robejška:

   http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=30798

   Vymazat
 4. "Lidé, kteří nemají schopnosti vést, ale jsou až chorobně ctižádostiví, se často stávají velmi nebezpečnými poskoky."

  Jan Žižka v Literárkách: "Česká republika x kavárna: 1-0"
  http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/25561-eska-republika-x-kavarna-1-0

  OdpovědětVymazat
 5. V Hospodářkách velký oslavný článek, jak Drahoše vítali aplausem v jeho rodném Jablůnkově, ale že ho potom v Třinci vypískali na hokejovém utkání, to ani náhodou. Stejně čété to nezmíní, kdyby to byl Zeman, tak to opakují 3x za hodinu a ještě přidají, jak Zemana tahali z auta a jak ho nesli po schodech.

  OdpovědětVymazat
 6. Kdyby kandidoval Zeman na šéfa pily, tak možná by to byl argument. Ale protože kandiduje na politickou funkci, tak je asi důležitější, kolik politické činnosti předvedl Drahoš. Zemana všichni známe, ale Drahoše jako politika nikoli.

  OdpovědětVymazat
 7. Prezident určitě musí řezat prkna.Co kdybych se zeptal Drahoše jestli umí podojit krávu.Asi bych ho uvedl do rozpaků.Zeman dokázal ,že to umí a to by snad mělo stačit.Když vůz jede,tak se koně nepřepřahají.A kdoví jestli by ten nový valach nebyl jankovitý.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak převratu v 89 dávno lituji a president Zeman kam přijede tam má plné náměstí lidí.

  OdpovědětVymazat
 9. Zeman má mnoho nedostatků, se stárnutím se více nakupujících. Volit ho mnozí nebudou, hlavně ti "věčně mladí", zarytí nenávistníci, hloupá ale vzdělaná mládež a hlavně zahraničí či ti s těmi průkazy.
  Takže i já mám problém, byť jsem Zemana volil před týdnem. Volit proto Zemana nebudu, ale budu volit proti drahým kalouskům, těm ze suché horní dolní, jakýmsi fárským či farářům, svíčkovým bábam a všem lidsko právním demokratům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:42 Vidím, že argument "Drahoše volilo celé zahraničí" na vás zabral. Ve skutečnosti to zahraničí představuje pár desítek, maximálně stovek lidí v každé zemi. Celkem po celém světě asi 15 tisíc, z toho Drahoše volilo něco kolem třetiny. Ono to úžasně vypadá, když i Soukup na Barandově řekně, že "Drahoše volila Čína i Rusko". Ale zapoměl uvést, že to bylo 90 a 50 hlasů. Převážně pracovníci ambasád, vyslaní Sobotkovou vládou.

   Vymazat
 10. Tož někdo umí rukama a jiný hlavou. Pan Drahoš se předváděl, jaký je junák na nohy. Jenže my potřebujeme junáky na hlavu. A tím je Zeman. Drahoš třeba umí podojit krávu, ale my potřebujeme prezidenta, který umí podojit svůj mozek -a to panu Drahošovi nějak vázne.
  Proč potřebuje naše diktatura kapitálu za prezidenta Drahoše a ne Zemana? To je ta otázka! Zeman není až tak dokonalý poskok kapitálu, jak kapitál potřebuje. Zeman si dovolil jmenovat premiérem Babiše, který se z chomoutu vlády oligarchů vysmekl a jde si svou cestou, dokonce je v programu více sociální, než kdy byla soc. dem či falešní lidovci? Babiše, který nefandí neplacení daní kapitálem, rozkrádání státu a občanů kapitálem, dokonce se zdá, že by nechtěl vést občany Česka do 3. světové války, jak o to usiluje kapitál. Dal najevo, že mu jsou protivné usilovné války USA a NATO k výrobě muslimských migrantů a obchod kapitálu s jejich transportem do Evropy. Také naznačil, že mu je proti srsti infikování těchto vyrobených migrantů nenávisti vůči občanům, zákonům, právu, kultuře a tradicím Evropy. Jenže to jsou hrubé prohřešky proti vládě oligarchie a za to se musí vykonstruovat politický monsterproces proti Babišovi. A tak občané při volbách se rozhodují mezi tím, zda chtějí žít - a pak volí Zemana - nebo zda chtějí padnout za tzv.čest a slávu miliardářů - a pak volí Drahoše.

  OdpovědětVymazat
 11. Ale vždyť je Zeman z vesnice tak to snad zná, ale že si ten kretén Drahoš nevzpomnel na Sobotku, Bendu a Dienstbiera, ti v životě nedělali a i v politice po nich akorát zkáza. Ale ti jsou kamaradska škodná

  OdpovědětVymazat
 12. Jirka Prkno Míchačka je jen loutkou pražské kavárny.Jestli vyhraje tak zvítězila lež a nenávist.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to ještě ta hlavní míchačka je MOJE EVA. Jura je jenom to dřevo. Že ho vypískali na hokeji, nikde nepíšou, akorát v debatách na sportovních stránkách.

   Vymazat
 13. Představa, že nás nějaký politik bude chránit, je mimo mísu. Chránit se musíme sami, to za nás nikdo neudělá. Ale potřebujeme politika, který nebude vytvářet zbytečná nebezpečí (např. zvaním cizích vetřelců) a nebude nám v té obraně překážet. Pokud bude dokonce schopen tu obranu vést, to už by byl bonus. A toho se od Drahoše nedočkáme.

  OdpovědětVymazat
 14. Zeman s Drahošem jsou na tom podobně. Jsou vuči sobě v absolutním nepoměru. Zeman v porovnání s Drahošem je na tom fyzicky očividně špatně. Na druhé straně Drahoš v porovnání se Zemanem, co se týče vlastního myšlení, rychlostí usudku,řečnického mistrovství,bystrosti,pohotovosti a politického přehledu né že výrazně zaostává,ale je duševním invalidou. Takže,co se týka řezání desek,dojeni nebo chození, tyto obory přenechat panu Drahošovi a naopak duševni zaležitosti přenechat odbornikovi p.Zemanovi.

  OdpovědětVymazat
 15. Smečky diskutérských rour asi opravdu neprokoukly, že Drahoše do toho úřadu někdo tvrdě tlačí. A ten někdo na to dal spoustu prachů. Pořád se žvaní o milionech - kde by ten akademik na to vzal? Že by tolik milionů dokázal vybádat ve svým vědeckým bádání, a asi snadno, protože jich tolik věnuje téhle směšné kampani? Všichni už to prokoukli, i ostatním kandidátům už je jasný, že do téhle směšné politické a mediální šaškárny byli angažováni jen jako kompars - sami už Drahošovi hlas nedají. A ty přiblblý starosti, jestli budou oba - Zeman a Drahoš - spolu debatit v TV jen dvakrát, když Drahoš čtyřikrát nechce, přitom tady smečka rour nadávala prezidentovi, že nechce debatit vůbec, teď mu nadávají, že by debatil čtyřikrát, ale Drahoš nechce, nevědí, na jaké TV, teplomet Moravec to moderovat nechce - proboha, co je tohle za tyjátr? My že jsme vyspělá průmyslová země - srdce Evropy? Hovno! Jsme jak destinace orangutanů někde na ostrově. Něco tak ubohého, taková klauniáda, plná šašků,nikde jinde na světě není. Okolní svět musí z nás mít děsnou švandu! Alespoň kdyby neexistovala media, a my bychom si tady ty klasický český chcanky mohli vylizovat bez účasti diváků, ale takhle? Přenáší to media všude, vždyť je to strašný! Musíme mocí mermo předvádět, že si neumíme vládnout? Od starověku jsme to neuměli, neuměli jsme to nikdy, a neumíme to zas! S českou mizernou, psí povahou? Závist, nepřejícnost, nenávist, poťouchlost, snobství,škodolibost - co jsem vynechal? To všechno specifikuje "Čecha" jako tvora, který potřebuje denně seřezat a nedat žrát, aby s ním bylo nějaké pořízení. Ale takhle? Proč se žvatlá o Drahošovi? Mafie ho potřebuje jako gumovýho Havla - odkejve všechno, co smrdí západem, a co západ vymyslí. Tlačí ho do čela státu zcela evidentně - jen slepec a blbec by si toho nevšiml.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:10

   To, že Drahoše do úřadu tlačí jiní, je banalita, kterou dávno pochopili i lidi s podprůměrnou inteligencí; česky řečeno: to ví od začátku každý blb!

   - Kdo ale tlačí tebe do toho svalnatého sebeproducírování - to je jiná otázka. Ale to nechť zůstane tvou starostí - protože to už opravdu nemůže NIKOHO zajímat, more...

   Vymazat
  2. A o co jde tobě svazáku 15.19? Hádající se trotlové věru nevypadají, že by jim bylo jasný, že Drahoše do úřadu někdo tvrdě tlačí - jinak by nepsali pořád stejný ptákoviny k desítkám článků denně! A taky pořád stejným. Jak kolovrátek. Takže - každý blb to neví - jsi mezi blby výjimka.Napsal jsem názor, a k tomu diskuze slouží - tedy - mají sloužit. Ne k tomu, co tady denně předvádí smečky sprosťáků, urážečů, a kokotů. Jestli ty nemáš na to, abys napsal normální názor, tím spíš nemáš na "svalnatý producírování" to je tvůj problém, a do mně se neusírej! Jasný? Máš psát názor - a ne se usírat! A jestli tě můj názor nezajímá more - tak se na diskuze vyser - nelez sem, a nečti - more - ne? Snadné řešení věci pro blbečky tvého typu.

   Vymazat
  3. 15:37 Hlavně by bylo dobrý kdyby z Evropy zmizela celá tahle banda rusofilních uslintaných zdegenerovaných strejců a tet, který hned na ulici či v sockách poznáte dle žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Tetky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do jejich rusáckýho ráje? Asi nikdy, oni uměj jen cyntat na netu, když jim ho Putler platí, že? Nebo snad čekaj na to, až ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy.

   Vymazat
 16. 15:19 Takový a jiný olezlý a odulý putinovský agentský čechomužíky vodsad už brzo vypudíme, tak snad vám Putler poskytne nějakou tu asylovou kvótu na Sibíři! Tam budeš mít vlastní kyslik a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

  OdpovědětVymazat
 17. Píše se Azyl ty Drahoskokote!!!!:-))))

  OdpovědětVymazat
 18. 17.38 a 17.36
  nemusíte se tady producírovat a vnucovat se panu Mudr.Davidovi.Vaše diagnoza F73 je neléčitelná.

  OdpovědětVymazat
 19. To je ale dobytek na těch diskuzích -což? To to oplzle a sprostě nadává a uráží a nic jiného to neumí. Takový dvě páchnoucí hovna. Nic víc to není - jen smradlavý hovna.I ožralej bezdomovec má víc slušnosti a morálky, než tyhle odporný, smradlavý hovna.Vozdry - flusance. Měli by to najít, vykopnout od počítače, nahánět po ulicích, a postřílet. Protože taková sprostá hovna mezi slušný lidi prostě nepatří. To co píšou, není názor, ale smradlavý puch - vylitá senkrůvna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:57

   Tož do toho šlápni - a pořádně to rozmazej!

   Vymazat
 20. Debata o tom ,kolik kdo toho přeřízl je trochu komicka pánové.

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý den.
  "Nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat.
  Voltaire - neautorizováno, nebo také " Pane abbé, nenávidím to, co píšete, avšak položím život za to, abyste to mohl dál psát."
  Voltaire, vlastním jménem François Marie Arouet (21. listopadu 1694, Paříž – 30. května 1778, Paříž), byl osvícenský francouzský filozof, básník a spisovatel. (viz Wikipedie)
  "Milí chlapci", nevím kolik je Vám let, ale i když netrpím diagnózou kantorství, dovolte, abych Vás poprosila: "nedělejte tady z diskuzí na NR žumpu". Já si tady přicházím odpočinout od mainstreamu. Děkuji a mějte hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Jelínková,

   jenom házíte hrách na zeď.

   Redakce Nové republiky si takovou podobu svého webu mimo veškerou pochybnost přeje - jinak by si tu nezavedla anonymní "diskusi". Když jsem se ptal proč - odpovědi jsem se nedočkal.

   K tomu už není co dodat.

   Vymazat