Reklama

.

.

neděle 21. ledna 2018

Na mainstream je spolehnutí, chtějí útočit na Novou republiku, aby snížili její věrohodnost, nyní hlavně kvůli naší podpoře prezidenta Zemana

Ivan David
20. 1. 2018
Tak mi zase volal asi před hodinou nějaký novinář (jméno jsem opravdu v telefonu nerozuměl), že je z ČT, z pořadu "168", a jestli prý mu poskytnu rozhovor. Souhlasil jsem, ačkoli minule jsem to odmítl kvůli Marku Wollnerovi, neboť s ním mám své zkušenosti jako s darebákem. Takže onen redaktor se mě dotázal, jak Nová republika ověřuje zprávy. Řekl jsem mu po pravdě, že nemáme dopisovatele v Londýnském hotelu, který by nám poskytoval zaručené zprávy ze syrského bojiště, a že u každého článku, který jsme převzali, uvádíme zdroj. A pokud vydáváme komentáře, jde o názory a nikoli o zprávy, a názory může mít každý jaké chce. Onen novinář pravil, že profesionálové se vyznačují tím, že rozlišují zprávy a komentáře a otázal se, zda je pro nás věrohodným zdrojem také AC24.

Pravil jsem, že zprávy vybíráme podle důležitosti a podle toho, zda se nám jeví jako věrohodné. Dále jsem pravil, že se o nás mainstreamová média vyjadřují s despektem a zřejmě nejsou schopni sdělit nic konkrétního, takže bych chtěl slyšet nějakou konkrétní desinformující zprávu, kterou jsme zmátli veřejnost. Onen novinář mi jako příklad desinformace uvedl "zprávu", kterou jsme převzali AC24, že Jiří Drahoš je kolaborant a vítač imigrantů. I řekl jsem mu, že pokud se pokládá za profesionálního novináře, že by měl být schopen rozpoznat, že označení někoho jako kolaboranta či vítače je názor, neboť někomu se jako kolaborant jevit může, jinému nikoli, neboť slovo "kolaborant" označuje obecně někoho, kdo spolupracuje. Ono slovo má negativní konotaci, neboť označuje obvykle osoby spolupracující s cizí nepřátelskou mocí. Těm, kteří jsou s cizí mocí spokojeni, se takové označení nemusí jevit jako případné. To, co tedy uvedl jako "zprávu", zprávou rozhodně není, neboť není nijak možné dokázat, zda je to pravda nebo ne, každý si o tom může myslet něco jiného. Uznávám, že spolupracovníkům cizí moci se takové označení líbit nemusí.

Poučil jsem novináře, že zprávou může být jen tvrzení, jehož pravdivost či nepravdivost lze jednoznačně rozhodnout, například, že pan Kropáček zavraždil pana Bubáčka. Zeptal jsem se onoho novináře, zda dnes ráno slyšel zprávu Českého rozhlasu, že nikdo z amerických prezidentských kandidátů by si nedovolil se vyhnout veřejné konfrontaci před televizními kamerami. Pravil, že to slyšel, a nejen to, v USA existují velmi přísná pravidla, jak taková konfrontace musí vypadat.

Opáčil jsem, že jsem včera četl článek Erika Besta ZDE, kde tento americký novinář jmenuje hned dva prezidentské kandidáty, kteří, se předvolebních debat odmítli zúčastnit. Připustil jsem, že je možné, že redaktoři ČRo znají Ameriku lépe než Američan Erik Best, ale že pokládám za mnohem pravděpodobnější, že zřejně nejsou profesionálové, neboť zprávy, které vysílají, neověřují. Zde nejde o nějaký názor, ale o "zprávu", protože lze ověřit, zda je pravda, že žádný prezidentský kandidát nikdy účast v debatě neodmítl. Takže soudím, že ČRo vysílalo statisícům posluchačů zcela nepravdivou zprávu, tedy desinformaci. Zcela jistě se neomluví.

Dále jsem panu redaktorovi sdělil, že samozřejmě počítám s tím, že náš rozhovor v ČT sestrříhají jak budou potřebovat a doplní komentářem s tvrzeními, která opět nebudou ničím dokládat, budou pokračovat v házení bláta. Řekl jsem, že jsem na to zvyklý a nijak mě to nepřekvapuje, což neznamená, že by mi taková praxe byla lhostejná. Zažil jsem otištění rozhovorů se mnou, které jsem nikdy neposkytl, zcela běžně zkreslení mých výroků, atd. Minule jsem s redaktorem pořadu "168" odmítl hovořit a stalo se přesně to, co jsem očekával, tedy že tuto informaci doplnili komentářem obsahujícím nepravdivá tvrzení. Také jsem řekl, že pokud by mainstreamová média - čistě hypoteticky - nelhala a nezprostředkovávala nevyváženě názory, pak alternativní weby neměli tolik čtenářů, kolik mají dnes.

Náš slibně se rozvíjející rozhovor prostřednictvím hands free přerušili policisté, kteří mě zastavili a zdvořile mě upozornili, že jsem nezastavil před přejezdem. Řekl jsem, že jsem velmi zpomalil a pečlivě se rozhlédl. Namítli, že to viděli, ale že jsem nezastavil. To jsem uznal, a protože jsem měl 0 promile a na mých dokumentech neshledali vadu, napařili mi pokutu pouhých 100 Kč. Poděkoval jsem, že mě pomáhají a chrání mě, a pravil jsem, že jako soudní znalec zase policii nějaké stokoruny naúčtuji a tak je to v pořádku. Tihle policisté jsou přece jen serióznější než novináři, a možná, kdo ví, i chytřejší.

42 komentářů :

 1. Dr. Davide !
  JA pravdomluvny honolulu - verny presidentu Trumpovi a jeho agende, jsem zde umlcovan a Vy nejakemu hnupovi, ktery Vas prisel vychovavat a indoktrinovat , venujete hodinu a me NEEE - ani 1/4 hodiny !
  Pritom to co napisi ja, je cista realita , at uz je z JAR, nebo od nasich informacnich hvezd v Americe !

  PTAM SE ! Proc se degradujete a stykate se s oslem a jeste udelate kvuli nemu dopravni prestupek ?
  100 kc, jsou $ 4 a zato mate kafe v Palm Beach !
  Vy nezodopvedna outrato, byt tam ja, tak hnupovi uzmu penezenku !
  nick honolulu - cestny a pravdomluvny informator.
  (Pavlacova universita na Smichove.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náš drahý Světlonoši pravdy a zpravodajče z AMERIKY,pane Honolulu.

   Vás nikdo neumlči,nebot pravdomluvni vlastenci, jsou tady publikem ceněni a proto věřime,že budete nadále našim bohem a nikdo vás nikdy neumlči.
   Neptejte se nikoho na nic nebot samotné vaše přispěvky jsou drahokamy našich srdcí.
   Nikdy neni třeba si všimat osob,které jezdi na mrtvých oslech.
   Je tomu opravdu tak,že polovina ČeskoRupska je známa vychvalováním své budoucnosti,zatimco druhá polovina nemá na drogy peníze!

   Vymazat
 2. Omlouvám se, že to není přímo k tématu článku (mediální nátlak a denunciace), přece jen to s ním ale má souvislost narozdíl od blábolů debila přede mnou.

  -----

  OSKAR KREJČÍ dnes píše:

  "Má-li Miloš Zeman zvítězit, musí všichni jeho příznivci přijít – ale také v nadcházejícím týdnu zkusit přesvědčit někoho ve svém okolí, že má dát svůj hlas Zemanovi. Pak má současný prezident naději. Příznivci Zemana musejí suplovat to, co Hrad zcela opomněl – agitaci v terénu. Myslet si, že vše se dá vyřešit televizními debatami, to je sázka na jednu kartu."

  Celý rozhovor je ZDE:
  http://casopisargument.cz/2018/01/21/oskar-krejci-volebni-strategie-hradu-se-scvrkla-na-cekani-na-drahosovu-chybu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oskar zase zapomíná, kam si v roce 1989 chodil pro rozumy. O agitaci tam dostal příručku.

   Vymazat
  2. Zdechovský jednal o Dublinu IV a má následující informace
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdechovsky-jednal-o-Dublinu-IV-a-ma-nasledujici-informace-520634To o tom Zdechovským anonyme 22.39 - je názor k článku? Proč se diskutující vyžvatlávají dost často o něčem jiném, a články úplně ignorují, nebo píšou jen odkazy semhle tamhle? Na novinkách ne ( většina je na NR novinkářů) protože by si vyplácali své dva příspěvky na pitominy, ale na NR to dělají pořád. Buď se mezi sebou hádají o kraviny, nebo si píšou odkazy ( jak tak lozí po internetu celé hodiny, vždycky něco vylozí) ale názory k článku? Ani náhodou.A tenhle článek je o tom, že Drahoš odmítl účast v debatě, ten mazanej posera. Asi si myslí, že už má prezidentskej úřad v kapse.Zdechovského sliby, že nepodpoří Dublin IV na mě nepůsobí věrohodně. V dalších souvislostech. Přesněji, nevěřím mu ani za mák.V tomhle jsou lidovci mistři, následně vždy najdou důvod, proč svoje sliby porušili.
   Anonymní21. ledna 2018 23:35
   A proč tady pod článkem o účasti Zemana v TV programu blábolíte o Mitrofanovovi? Smečka magorů - vám je úplně šumafuk co se na NR píše. Články nejspíš nečtete - jen je zneužíváte ke svému žvanění. Škoda že už se nechodí žvanit do hospod. Tohle vám hospody nenahradí. Já toho mám dost, jdu si zalozit pod sprchu a potom hurá do kavárny.

   Vymazat
 3. 20:28 - co me nadavas ty popoopice ?
  To, ze kazdy musi prijit je samozrejma vec - pro kazdeho a take prijde !

  Zeman to ma uz ted, LEGALNE vyhrano na 100 % !

  Jak muzes byt takovy detinsky IDIOT a verit scestne propagande z nejakeho casopisu , ze hrad nema zadnou strategii ?
  President je SHACHISTA a ti maji vzdy, nejakou strategii ty krupane !

  (Vazeny pane presidente, za 10 let, az budete v duchodu vas porazim v Shachu ! - na dalku ! Florida proti Vysocine !)
  nick honolulu - sebedestruktivni Praha, bude hrave prehlasovana, vsemi kraji v republice ! !
  (Dokonce i occultisticke pomucky to rikaji !)
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! Spolubojovnik naseho oblibeneho presidenta Trumpa !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Why more people from “shithole countries” should be allowed into the U.S.?! - Cikány jako "Honolulu" poslat domů - Let´s make America white again!

   Vymazat
  2. Souhlas, neverim ze hrad nema nejaky Zemansky Gambit v rukavu
   Zeman muze prohrat
   Ale rek bych ze urousa Drahoskou vlastizradnou svini v bazine vitani

   Vymazat
  3. 22:36 divna anglictina

   Vymazat
  4. 23:07

   Vážně? A přitom je to doslovná citace Donalda Trumpa.

   Vymazat
  5. 23:10 lzes, neni

   Vymazat
 4. Skvělý skvělý popis způsobů dnešních mainstreamových šlapek, a stejně tak výtečná reakce na jejich agresi.
  Díky za to, pane Davide!
  ---
  I oni cítí, že jde o mnohé, a tak se snaží zadupat vše, co má ve veřejném prostoru přídech alternativy.
  Fanatici alternativu (tu k tomu jejich vidění) nenávidí. Až za hrob ...

  OdpovědětVymazat
 5. P.Davide jdeme dál Tomáš Robenek.

  OdpovědětVymazat
 6. Omlouvám se, že nepíši k článku, ale právě jsem se dodíval na rezhovor M. Zemana na Nově. Prezident Zeman závěrem podotkl, že hlasovací lístky obdrží voliči až ve volebních místnostech, což možná spousta lidí ani neví. Ale co je důležité, nenechávejte v koši hlasovací lístek pro p. Drahoše, obávám se manipulací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní21. ledna 2018 21:37

   VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ S VYSVĚTLENÍM, MOŽNOSTI ZNEUŽITÍ HLASOVACIHO LÍSTKU. DĚKUJI!

   Vymazat
 7. Dnes jsem na ac 24 narazil na reklamu s drahoušem.

  OdpovědětVymazat
 8. Otto Von Bismarck „Nejlepší obrana je útok.“

  To platí i proti mainstreamu, v tomto případě představovaném Českou televizí ...
  Zřejmě jsme někomu "šlápli na kuří oko" !
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pred Bismarkem to rek uz cisar Trajanus

   Vymazat
 9. Sledoval jsem dnešní rozhovor se Zemanem na Nově.Zeman byl nepřekonatelně brilatní, "Diskuzi či rozhovor" trochu kazil moderátor svým neprofesionálním přístupem, je mladý, byla na něm vidět nervozita a stres, to na jeho mírnou omluvu. Pokud se Drahoš na debatu díval, bylo mu asi jasné, že nemá proti němu nejmenší šanci. Jeho šance je jedině volební podvod s hlasy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se obávám manipulací s hlasy, proto apeluji na voliče , aby nenechávali hlasovací lístek s p. Drahošem ve volební místnosti v koši, nebo ho aspoň zmačkali.

   Vymazat
  2. Souhlasím,že p.Drahož by odcházel jak spráskaný pes myslím,že již dnes má nahnáno.Co se týče P. Korantenga určitě nebude patřit k voličům presidenta Zemana,ale byl seriozní,neurážel a až na nějaké vyjímky neskákal do řeči. Závěrem to celkem nepřímo ocenil i president.

   Vymazat
 10. Jsi paranoidni,
  Nemaz Honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. 21:50 to je na mě? Nejsem paranoidní.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:57
   To bylo na autora clanku
   Ovsem paranodni si taky kdyz to beres na sebe

   Vymazat
 12. Typická manipulace je, že zkreslují pronesenou větu. Zeman na dotaz Primy, jestli by tam nepřišel na debatu, odpověděl, že rád, že dokonce by rád přišel i na dvě, ale tři a více, že to by už vaše diváky nudilo. A hned si to začali všichni vysvětlovat, že to znamenalo, že bude mít v televizích jenom dvě debaty. Ale on přece odpovídal redaktorce z Primy. Pokud vím, tak před prvním kolem byli adepti na vyzyvatele v tolika televizích, že to bylo nepřehledné, v některých byly opakovaně. Pochopitelně mluvil Zeman o tom, že do Primy by přišel maximálně 2x. Řekl VAŠI diváci, ne televizní diváci. A tak je to se vším. Překrucují, manipulují a lžou. Jestli byl dneska Zeman na Nově tak dobrý, jak se píše, tak si snad trošku oddychneme. Na fotce rozhodně vypadal dobře a zdravě, to je nejdůležitější. Pokud ovšem Witovská ve čtvrtek nebude žádat, aby dělal šíleného tančícího derviše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to přesne tak. To byla jen odpověď pro Primu. Novináři uz nerozumí ani mluvenému slovu a souvislostem, při kterých bylo vyřčeno. Ale asi je stejně tak pravděpodobné, ze spletou cokoli, aby pak M. Zemana měli čím mlátit.

   Vymazat
 13. S dehonestacemi si nedělejte hlavu, chtěl bych vidět, kdo z čtenářů NR by vzal v potaz nějaké ustěpačné arogantní hlášky z čété. Ty neberou vážně ani jejich obdivovatelé a mecenáši.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak trochu nechápu na co se budou presidenta ptát v dalších besedách, mimochodem dneska byl výborný a ten Koranteng asi byla dobrá volba protože je to slušný i když trochu neotrkaný diskutér. Jinak ty otázky na které už pan president nesčíslněkrát odpovídal, byly jaksi navíc a další debaty v plném obsazení snad budou zajímavější. Líbilo se mi že president nemachroval a konstatoval že situace je vyrovnaná a nic nepodceňuje i když myslím, že Drahoš nemá moc šancí, ale budiž. V ten čtrtek mám obavy aby tam šíleného tančícího vzteklého derviše nedělala paní Witovská, ale o tom se pobavíme potom. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 15. A ted vam jeste neco prozradim
  Nejhorsi co se muze Zemanovi stat je ze si volici Ovaru budou myslet ze vede, a neprijdou volit
  Ovar musi uvest ze je trosku pozadu za Zelem aby aktivoval sve volice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to ovar - o čem tady píšeš? Asi máš absťák - nebo jsi už úplnej magor? Nebo jenom sprostej nevychovanej vypatlanec.

   Vymazat
  2. To první je možná a to druhé určitě.V.J.Horák

   Vymazat
 16. ČT dnes večer potvrdila slova paní Drahošové, že jim ČT fandí. V událostech měli rozhovor s novým předsedou "zelených", který byl oblepen plackami z podporou Drahoše, které kamera celou dobu vzorně snímala.

  OdpovědětVymazat
 17. 23:O2...dotaz..co to je za lidskej póvl...?
  v jaké vyrůstal v rodině...?..něco odporného..

  OdpovědětVymazat
 18. Pane doktore Davide
  Palec nahoru!
  Perfektní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:45 perfektní,jó?Vêrohodnost sniźují Nové republice ti,co mažou diskusní příspěvky,které se jim nehodí do krámu. to aby své ovce ochránili,či co.Jinak si to nedovedu vysvětlit,cpete do hlav názory nemocných lidí jak Baťa,Man,Olšer a má-li někdo opačný názor nemá nárok ve vaší svobodné diskusi.Neobviňujte mainstream,věrohodnost si svými praktikami snižujete sami!

   Vymazat
  2. Pokud tu vidím někoho nemocného, tak jste to vy. Ale zkuste se léčit. Třeba ještě není úpln+ pozdě...

   Vymazat
 19. A co jako většina národa tu migranty nechce a kolaborant by je vítal takže jen fakta.

  OdpovědětVymazat
 20. Gratuluji k udržení pozic se ctí, pane kolego. Teď ještě trocha té politické bystrosti a odhození starých zapšklých hadrů. Ideály členů ČSSD, jež vedení ČSSD nemá dovoleno naplnit, naplňuje ČSNS, mezi jejímž členstvem jsou i migranti z ČSSD a nemohou si své rozhodnutí vynachválit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buffere vy kokote nemalý,proč nepropagujete Národní program občanů voličů,který právě vzniká!
   To chcete,aby vás voliči zas odhavarovali nebot neznáte sam vaše heslo

   K LIDU NÍŽ S LIDEM VÝŠ

   a nedáte si proto za žádnou cenu jako vzor Národni program občanů voličů ,aby jste opět pukali jak řepy co?

   Vymazat
 21. Prosím vás nepouživejte výraz OVAR. Je to výraz, který používá postižený hulvát Novotný, paradoxně proto, že ho táto nelichotivá přezdívka provázela celým dětstvím a provází i nadále.

  OdpovědětVymazat
 22. Jsem HRDOU absolventkou Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí a za napoleonovštiny p. M. Wolnera, které jsou poplatné dnešní době se stydím.

  OdpovědětVymazat
 23. Pane Davide , skvělý článek . Všechna čest !

  OdpovědětVymazat