Reklama

neděle 28. ledna 2018

Národ bude rozdělen ještě víc. Trochu mě zneklidňuje...

Ivan David
28. 1. 2018
Času je málo a voda stoupá. Hodně se mluví a píše o tom, co kdo řekl, a jak to myslel, kdo byl ještě horší, než jsme tušili, jak jsou sprostí ti, kteří vytýkají sprostotu jiným, atd. atd. Dobře, sdělme si silné dojmy, užijme si jejich sdílení, napišme si to a přečtěme si to. Myslím si ale, že dosavadní nasměrování a setrvačný pohyb národní komunity směřuje k jejímu nebytí. Jasnou budoucnost vidí jen rodiči dobře živená mládež bez reálně životní zkušenosti a ti, kteří jsou  přisáti na spolehlivé zdroje.

Národ je rozdělen. Trochu mě zneklidňuje, že se nadměrná pozornost věnuje té druhé půlce, a zcela nedostatečná té naší. Víc než přes plot hleďme, co se urodilo naší pílí na naší zahradě. Ano, Miloš Zeman těsně zvítězil a tím jsme těsně zvítězili my. Tentokrát. Náš prezident je tak trochu solitér a pět let uteče jako voda. Spíše než cizí nemravnosti si všímejme krizových jevů ve společnosti a hledejme jejich řešení. Jestli to umíme. Oni prohráli, nadávají a řvou. Nabízí se říci, že psi štěkají, ale karavana...? Nikam nejede... Zhoubnou iniciativu mají stále ti na druhé straně.

48 komentářů :

 1. Pane David.
  Zeman společnost nerozděluji,ale pošahaní mediální tvůrci,navíc jim velice dobře sekundují neschopní umělci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE DOKTORE DAVIDE,

   plně s vámi souhlasime a už se i hledá řešení.
   Prvni návrhy JSOU v bodech NÁRODNÍHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ který je toho toho důkazem.

   Ted už i začíná hledání sily,která by tento program dokázala uskutečnit.

   JAKO PRVNÍ SE HLÁSI HVzV,KTERÁ SE VÝZNAMNĚ PODILÍ NA JEHO TVORBĚ!

   Co tak inicializovat diskuzy proč jakékoli návrhy řešení občané neumí oddiskutovat a zdůvodnit proč jsou proti tomu sami něco navrhovat misto mláceni prázdné slámy a zdůvodnovat z jakého důvodu jak jsou proti a zdůvodnit i proč!

   Smazat
  2. Připadné gramatické chyby upozornuji na to,že jsme tady originální domorodi ovčané,kteři vidi absenci intelektuálů.
   Ti se totiž odmitaji účastnit na tvorbě Národního programu dookola dovedou jen popisovat situaci,kterou všicnni známe a doposud neumějí dát ani tak jednoduché návrhy jako je na př. NP Nr.8.který zni.

   VYSTOUPIT Z NATO? ALE PROČ?

   VŽDYT BUDE DALEKO JEDNODUŠŠI ZAJISTIT,ABY BYLO PRO ČR ZBYTEČNÉ!

   Smazat
  3. Vidím to jako jasnou snahu o fašistický převrat. ONI si vyzkoušeli, že mají šanci nad námi zvítězit. Nevadí mi ti, kteří " v dobré víře" to hodili Drahoušovi. Zatím ještě nevědí...Horší to bude pro některé později. A pro nás taky. Proč říkám fašistický? Při předchozím zvolení Zemana fašista Hřebejk řekl, že Zemana zvolila rudohnědá prasata. Dnes vyčítá profesor Zemanovi, že je presidentem dolních 10 milionů. Pokud tohle není fašismus, tak jsem asi blondýna.
   Teď ho budou vodit jako medvěda: host Lucie Výborné, host Dvojky Českého rozhlasu, Frekvence 1...
   Také se budeme dozvídat, že premiéry divadelní hry/filmu se zúčastnil také presidentský kandidát atd, atd...

   Smazat
 2. Napsal jsem to špatně, když vy jste to nepochopil? Copak píši, že Zeman rozděluje? Lidi rozdělují hlavně zájmy, nikoli vůdčí osobnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za odpověď.
   Právě že je nám neustále podsouváno,Zeman rozděluje společnost,tak jen na to reaguji.Ten zájem to je jasné,zájem co nejdříve zbohatnout.

   Smazat
  2. Nechápu o čem se to pořad mluví: normální společnost musí být rozdělená - je tomu tak od doby kdy vznikli vykořisťovatele a vykořisťování, to jest od vzniku civilizace. Nebudu zde psát na téma, že bude dobře pouze tehdy - zlatý věk - když toto rozdělení zanikne. Nevím zda někdo vymyslel způsob jak rozdělení společnosti zrušit. To komunistické prý se neosvědčilo. Uvidíme jak se k tomu problému postaví třeba v Číně - nebudu ten, kdo tvrdí, že tam je kapitalismus. Já si myslím, na rozdíl od mnoha lidí dejme tomu neinformovaných a bez představivosti, že takový režim jaký máme nyní a jaký zvláště je v Emerice, povede ke katastrofě, někteří říkají jaderné. Přání abychom tahali za jeden provaz - kde? také do války z Ruskem? - pochází od elit. Věčný sen elit - od doby Sumeru. Máme být jak stádo, poslouchající nějaké Schwanzenbergy, Kalousky, Dlouhých, nebo spíše poslouchat ty, kteří za nimi stojí. Za všemi stojí ti, kteří si vyhrazují právo kroutit neposlušným rukama a kteří tvrdí o sobě, že on jsou ti super stars - USSA.

   Smazat
  3. 17,13
   Ono se to nedá jenom tak zjednodušit na zbohatnutí. Těch zájmů je tam víc, i když na konci drtivé většiny ty peníze skutečně jsou.
   Kormidelníkům jde asi skutečně o moc, potažmo o prachy. Pak jsou tu tisíce plavčíků, kteří z toho mají málo, nebo vůbec nic. Jenom ten pocit, že se svým názorem zařadili k té lepší společnosti.
   Neznám žádného z kormidelníků, ale poznal jsem dost těch plavčíků. Na otázku, co se jim líbí na Drahošovi, dokázali pouze odpovědět, že to není hulvát, nemluví sprostě a nepije kořalku. Trochu málo nároků na jednu z nejvyšších ústavních funkcí. Ale těmto plavčíkům to na jejich roli užitečných idiotů asi stačí.

   Smazat
  4. Tady je ten problém, proti tomuto volili, chudí, nevzdělaní blbci (slova inteligentního Honzejka na nadřazené ČT24, placené lidem celé země), provokují nás voliče a dráždí proti Pražákům a jejich provokativním parazitům!
   Praha je mimo realitu, oproti zbytku České republiky, vyvolení vyžírají, kde se dá ...

   Všemožní pražští PARAZITÉ, přisátí na penězích DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ, tito samozvaní ''ELITÁŘI'', to nerozdýchají a začnou s ROZVRACENÍM ČESKÉ REPUBLIKY, v podobě nebezpečných, směšných KLAUNŮ.

   Klid bude na týden, kdy začnou VYŽÍRAT Karlovy Vary!

   A od státních socio-kapitalistických SPORTOVCŮ, až si půjdou pro státní ŽOLD a VÝSLUHY na MOČR a MVČR. I když jejich hlavní příjem je SPONZORING a příjem z REKLAM.

   Ten první ŽOLD a VÝSLUHY se uplatňují v SEVERNÍ KOREJI!

   '
   'Za to se nestydí'', např. Hradílek, Špotáková, Koukalová nic jim neříká, že jejich VRCHNÍM VELITELEM je ZNOVA prezident Miloš ZEMAN..., kterého dehonestují. Neznají služební ZÁKONY jako ZAMĚSTNANCI ozbrojených složek.

   NETÝKÁ SE SPORTOVCŮ NENAPOJENÝCH NA STÁTNÍ ROZPOČET! Ti jsou na rozdíl od těchto, většinově sympatičtí! Obvzláště naši HOKEJISTÉ.

   To vše se musí PŘETNOUT, jako na OSKARECH na ty jim také nepřispívá VLÁDA D. TRUMPA či OBAMY atd.!!! A oni chtějí mít PRAVIDLA jako v té jejich MODLE, tudíž vše platit ze SVÉHO klíšťata!

   NECHTĚJÍ-LI NAPODOBOVAT SEVERNÍ KOREU V SOCIALISTICKÉM FINANCOVÁNÍ A NAOPAK KAPITALISTICKÉM STYLU SVÉHO BYTÍ!

   Smazat
  5. Lidé jsou rozdělení sociálně. Někomu je zbohatnutí uznáno, jiného bohatství provokuje. Kromě obyčejné závisti, která existovala za komunistů, je tady zbohatnutí neférové a nebo příliš velké. Nevím, jak by se mohlo smíření realizovat. To se má vykořisťovaný chudák bratřit se svým vykořisťovatelem? Vždyť se ani nikde nepotkají. Po převratu se objevili emigranti, kteří si přivydělávali výukou konverzační angličtiny. Varovali nás, že rozdíly v příjmech narostou tak, že se už nikdy nikde chudý člověk nepotká s člověkem bohatým. Nebude to ve škole, při zábavě, v restauraci a v práci, kde je bude oddělovat podřízenost jedněch jiným.

   Když už pan doktor David píše o rozdělení národa, neuvědomoval si, že svou angažovaností v ČSSD kope příkopy mezi lidmi. Jak si představoval, že se budou chudí bratřit s bohatými.

   Za komunistů byly také rozdíly v příjmech, ale takové, že ředitel velkého podniku mohl hovořit i s posledním zaměstnancem. Při převratu jsem si nechal kopírovat leták s platy až po náčelníka generálního štábu. Měl jsem tehdy 5 tisíc hrubého. Deset tisíc toho náčelníka se mi zdálo příliš mnoho. Byl jsem tehdy blbec.

   Smazat
  6. Před léty jsem napsal, že ČR je jako druhá Ukrajina. Přidal jsem, že také nemusí existovat...

   A řekněme si to přímo, jde přesně o pohled na Rusko a socioekonomický systém. Někomu vyhovuje (je vidět komu a nemíní se ho vzdát, profit má už jenom za bla-bla, nebo korupčních dotací z EU), druhému ne.

   Ono se ten termín "zdravá soutěživost" pěkne vybarvil. V té soutěživosti o něco, zůstala jako "něco" pouze lež. A to již hoodně dlouho.
   Jste psychiatr, v krizových situacích lídé volí utěk, nebo útok. Část voličů vyhodnotila volby jako krysa zahnána do kouta a na výběr, stejně jako při minulých volbách, volí útok.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-sila-Priznivci-Drahose-zacali-houfne-doufat-ze-Zeman-umre-ci-odejde-522157

   Ostatně, jste to zmínil. Rozdělená společnost v ČR byla vždy. Nyní jim pouze připomínají témata, aby si to každý plně uvědomoval. Proč asi?

   Smazat
 3. Je čas slavit.
  Zvítězil kandidát neorganizované masy, davu, národa, říkejte jim, jak chcete. Zvítězil zástupce těch, kteří odmítli organizovaný zločin, rozkrádání vlastní země, bezbřehou amnestii pro zločineckou bandu, která ovládla nejvyšší patra moci, justici, policii, armádu, jestli se ta dá tak nazývat, kulturu, která se už dávno nedá kulturou nazývat, regionální politiku, kde řádí místní camorra, sice provinční a primitivní, ale rozkládající do základu principy, na kterých stojí společenské zřízení, na kterých stojí civilizovaný svět, školství, ve kterém nejhorčí parazité učí naši mladou generaci bezcitné likvidaci svých předků, otců a dědů a vytváří z nich slouhy NWO.
  Bezbřehá surovost, zášť, úskoky a lži během předvolební kampaně odhalili primitivní podstatu hordy parazitů, chránících status quo, který dovoluje plošně rozkrádat prostředky pocházející z daní celého národa, ochranu zločinců před spravedlivým trestem ze strany policie a justice, a za pomocí nadnárodních organizací zničení samé podstaty existence našeho státu.
  Smečka placených agentů zahraničních rozvědek se projevila, jako pátá kolona, jež stejně jako v minulosti, po roce 1918, 1938 nebo 1968 a naposledy a trvale po převratu v roce 1989 znovu a znovu zotročuje Český národ a nastolila jeho genocidu.
  Je čas slavit, ale není co.
  Nejdříve musíme provést dokonalou očistu celé společnosti. Musí být rychlá, nemilosrdná k našim úhlavním nepřátelům a konečná. Jinak v nejbližších měsících zahájí další pokus o převzetí moci v naší vlasti. A ten může být pro nás poslední a smrtící.
  Jde o proces, který probíhá permanentně! Důkazem je nejen nekonečná řada pokusů na všech úrovních, a započítejte v to i policejní a justiční podvody, s cílem zachránit před vězením exponenty mafie, útoky z nejvyšších míst justice na vrcholné představitele státu, aby tak odradili od zúčtování s organizovaným zločinem.
  Začít musíme zestátněním rozhlasu a televize, omezením vlivu u všech skupin financovaných ze zahraničí, očistou justice a policie od mafií, zavedením branné povinnosti pro všechny Čechy, převzetím veškerého majetku, uloupeného za posledních třicet let našemu národu, zbavením občanství a majetku všech, kteří se podíleli na ožebračování Českého národa.
  Je zapotřebí ústavně ochránit půdu naší vlasti zákazem vlastnit ji cizími elementy, znovu zavést zákon na ochranu republiky, a zavést sazby trestního zákona platné v roce 1992! Zpětně podle něj odsoudit pachatele hospodářské trestné činnosti k nuceným pracím a náhradě škody. Veškeré hospodářské trestné činy prohlásit za nepromlčitelné od 1. 12. 1989. Kdo se pokusí tento stav změnit, bude zbaven majetku a odsouzen k 15 létům nucených prací!
  Pokud se začnete dovolávat demokracie a lidských práv vězte, že ti co vás třicet roků okrádají, vás i za živa pohřbí, aby mohli ve své genocidě Českého národa pokračovat.
  Čtěte a sledujte média, je jeden den po volbách a oni se už svolávají, aby mohli začít barevnou revoluci.

  OdpovědětSmazat
 4. Národ je rozdělen na lidi a pomyslné nadlidi, na humanisty a válkychtivé, na dělný lid a kapitál, prosťáčky boží a sprosťáky pekla.
  Národ snad ani není rozdělen. Vydělila se z něj hlasitá klaka podporovatelů kapitálu a sociální retrogarda, která se povýšila na elitu - ne národa, ale humanity zbavené části lidstva. Ta zatím trochu menší polovina občanů našeho státu se odvrátila od národních tradic a zkorumpovaná vidinou peněz a moci kráčí bezohledně za sliby kapitálu, že budou z nich oligarchové. Možná pak pochopí, jako Babiš, že přece jen bez té dělné části populace ani kapitál moc nesvede a že sociální stát je tč. nevyhnutelností a pro kapitál potřebnou brzdou před sociální revolucí. Ta se dá oddálit, ale na ní spočívá budoucnost lidstva. Beranidlo kapitálu proti dělnému lidu, zkorumpovaná střední třída, je řešení jen dočasné.

  OdpovědětSmazat
 5. Karavana (protože ONI a nikoli ti plebejci, kterých shodou okolností bylo o pár víc, jsou tou karavanou, která, skryta za frázemi o slušnosti a demokracii, citlivě vnímá své obchodní zájmy) je ten, kdo štěká a bude štěkat dál. A energie této karavany, o které po své porážce mluvil Jiří Drahoš (a kterou bláhově spojuje s vlastní osobou), může mít v budoucnu ještě velmi destruktivní účinky.

  OdpovědětSmazat
 6. to jak dopadly volby nezavinil ani Zeman ani český národ.
  kdybyste nabídli jediného Čecha pod šedesát roků s morálními zásadami a životopisem, který nezačíná v roce 2010, tak by ho volil celý národ!!!
  Vy pořád hledáte příčinu vašeho krachu!!!?
  podívejte se do zrcadla, copak mohu volit exhybicionistu, který celý život krade, vydíratelného spolupracovníka STB s homosexuálními sklony, karieristu, který udělá cokoliv jen aby se měl dobře, včetně toho, že nás zaprodá našim úhlavním nepřátelům?
  Berte fakt, že výběr nevolitelných protikandidátů je hlavním důvodem proč vyhrál Zeman§
  Tady nejste v Texasu ani Zimbabwe. My si dobře pamatujeme, kdo nás chtěl vyhladit a kteří parazité mu v tom pomáhaly.
  Musíte těm hochům ze CIA vysvětlit, aby si příště najali menší blbce, než v těchto volbách. Jinak se z vašich kandidátů stane krmení pro ryby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CIA, nedejte se vysmát. Max. Bakala s M.Kalouskem.
   Jinak nechápu, proč by "vás" chtěl někdo vyhladit; na to stačí zlevnit pívo a povolit kouření v hospodách.

   Smazat
  2. zato vám vymlátili rodinu, ale bohužel ne celou

   Smazat
 7. Jeden jede, druhý stojí, třetí se jen bojí.
  Co jste napsal, lze pochopit minimálně dvěma protikladnými způsoby, stejně jako v podstatě vše co kdo řekne/napíše; že by jazyk zaostával za složitostí doby?
  Někdo se na základě vašeho článku rozhodne jít vystřílet "ty na druhé straně", zatímco v jiném se aktivuje modul "svědomí" a skočí pod vlak. Je však mnohem pravděpodobnější, že dojde pouze ke slovnímu napadání tzv. nepřátel, kteří nejsou v dosahu.
  Nic víc.
  Ale karavana jede dál a kdo chce, jede s ní. Na tom nic nezmění žádný prezident, ani americký. Je věcí každého z nás, jestli někomu svěříme svůj vlastní život. Ale to určitě víte. Takže jde buď o zábavu, nebo o pokus nastartovat politickou kariéru, nebo jen o víru; někteří "truck drivers" v USA na svých cestách vysílají do éteru svoje zkušenosti s vírou v Ježíše; nadávat na režim jsem nikoho neslyšel, ale je možné, že se bojí o práci.
  Tady se zatím nikdo nebojí, ačkoliv všichni vědí, že jsme ovládáni "globálními multikultižidoislamosluníčkáři".
  A to je podezřelé!

  OdpovědětSmazat
 8. Já su z lontu a té puůlky, co by podle těch chytrých, co si myslí,že jen oni mají právo na názor a jen ten jejich, je ten spráný, měla držet hubu, jen dělat a odevzdávat co vytvoří. Aby bylo na dotace a podporu neziskovek, herců a všch co nic nevytváří. A hlavně aby bylo co si dělit, přihrávat ve státních zakázkách aby se mohlo odkloňovat hlavně soudcům a těm dalším kteří by měli tomuto bránit. Protože privatizovat už neni co. ještě snad to litium. A že se to od roku 89 tak dělo až do teď, se ví a přiznává. Proč si různí analitici, novináři a komentátoři všeho, toto neuvědomují. Nebo o tom ví, ale taky na ně něco zbude? To je podle mne příčina nespokojenosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někteří angažovaní herci se vyjadřují o hloupé
   spodině volící pana Zemana. Myslí si, že by bylo třeba ji vyměnit, ale zapomínají, že lze
   spíše vyměnit je, nebo zrušit jejich financování z naši práce a konečně je platit
   ziskem ze vstupného. Pak se ukáže jejich kvalita.

   Smazat
 9. To mne napadlo také. Dnes jsme ještě vyhráli, ale co bude za pět let? Čas pracuje pro kavárnu. Stará generace pomalu vymírá a ta nová, s vymytými palicemi dorůstá. Další problém je, kým jednou Zemana nahradit? A nyní vůbec nemám na mysli dělení na levici a pravici. Vůbec mne nenapadá jediné jméno, které by představovalo inteligenci, silnou osobnost a hájení národních zájmů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mne napadá jedno jméno - spisovatelka Lenka Procházková. To je žena statečnější než většina mužů. Navíc vlastenka, která hledá a ctí pravdu!
   Zdraví Jaroslav Zatočil

   Smazat
  2. Vážení , v CT24 se neustále omílá už druhý den - VÍTĚZSTVÍ ZEMANA a pořád , pořád , pořád ..... něco se tím sleduje a podněcuje - hnus , hnus, hnus !! Včera Jurecka z Kdu-čsl na CT24 rekl , že Zeman opět napadl na tiskovce novináře ze lživé ct24 že je mutant , není to pravda , řekl že má hlas jako mutant , nebylo mu , když pokládal otázku panu prezidentovi vůbec rozumět !! Ta sprosta banda z ct 24 pořád prekrucuje a rozdmychava ty nejhorší vášně !!
   Proč nevystoupí nějaká AUTORITA v Tv a rekne, a vysvětlí voličům , co prohráli Drahose , aby uklidnili hormony a chovali se jako inteligenti a nehnali naše občany do třeba pomalu občanské války !!
   Kdyby něco trasklo - ubohych blbu, je dost, Halík , Herman , Gabal , Měnič , Farsky a další dalsi, můžou zblbnout mladé , pak bude zasahovat policie, a zahraniční tisk a agentury budou psát , že se tu mlátí studenti, někdy stačí strašně málo !

   Smazat
  3. Fero Fenic... oprava

   Smazat
  4. Jurečka je buď blb, nebo zaplacený zrádce jako ostatní a potřeboval by to vysvětlit tak, jako ochranka novináři. Myslím, že tomu novinářskému provokatétovi měl člen ochranky zasadit pořádnou prdu. Úmyslně provokoval a měl stále zapnutý mobil na natáčení.Dess e ozvali novináři bez hranic.Podle nich nejsou hranice?Čemu budou rozumět je dobře mířená, jinak nepochopí etiku.Oni prý dělali svou práci, ale ochranka také a žel byla moc mírná.Nenecháme se vyprovokovat západními blbouny,pujdete do kytek všichni, co dehonestujete našeho prezienta a naše tvrdě pracují lidi.Zrada ne neodpouští, ale trestá.

   Smazat
  5. Pro 28. ledna 2018 18:32

   Fero Fenic... oprava, Měnič je v pořádku!
   Nakýbloval se do letiště. Mezinárodní letiště Václava Havla Praha neboli Praha/Ruzyně ...?

   Smazat
  6. 20.09
   A víte že máte pravdu ?

   Já stejně pořád říkám , letime z Ruzyně...
   Stejně , kdo tuhle hnusnou věc - přejmenování zoosnoval, by zasloužil 100 ran bičem !

   Smazat
 10. Bohužel, doba tak překotně pádí, že přemýšlet o tom, co bude za pět let nelze. Nemůžeme přemýšlet ani nad tím, co bude za čtvrt roku. Přemýšlet můžeme, ale je tolik neznámých, že to prostě nemá význam. Na rozdíl od doby studené války a do roku 1999 se dalo jakž takž plánovat, ale teď to je naprosto vyloučené. Teď se dá jenom obezřetně sledovat to, nač člověk nemá vliv, a co sám ovlivnit může, to mít rozmyšleno a zajištěno, pokud možno, aby se nevyšťavoval ještě starostí o svoje okolí. Přijde mi, že ten chaos je vyvoláván úmyslně, právě proto, aby se mohla určitá část těch, kteří jsou u zdroje a má informace, snadno zorientovat a řešit problémy ve svůj prospěch. V Právu v sobotu na titulu snímek volby Drahoše a Zemana, Zeman v předklonu a málem zhroucený, Drahoš jako manekýn. Zeman volební urnu ve výšce kolen, Drahoš pak u pasu. Náhoda? No to asi ne. To je jenom příklad toho, jak mají ošetřeny i ty nejmenší detaily. To prostě obyčejný člověk nemá šanci vypozorovat, natož se proti tomu bránit.

  OdpovědětSmazat
 11. To 18:29
  Nemějte Jurečkovi jeho slova za zlé. Bohužel byl nakažen prasečím morem, nemůže za to jak mluví a chová se.

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Davide, máte pravdu. Jak to, že si lidé již nekladou otázku, co je příčnou toho všeho svinstva, co nás obklopuje? Kde jsou příčiny chudnutí masy obyvatel a bohatnutí hrstky vyvolených? Jak je možné, že ti, kteří tvoří veškeré materiální hodnoty dřou bídu a parazité se utápějí v hojnosti? Proč ztratila práce svou lidskou podstatu? Ladislav Zíka. (T)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde jsou příčiny? Přece v kapitalismu, Zíko!

   Smazat
  2. Kopecký! Já vím velmi dobře, kde jsou ty příčiny. Ale jak to, že ta masa lidí, co neustále dokola volí představitele kapitálu do parlamentu si už tu otázku neklade? Kde se stala chyba? T

   Smazat
  3. 8:46

   Klást si otázku není totéž jako nacházet odpověď. Nestala se chyba! Nejde totiž o řešení nějaké logické hádanky, ale o praxi.

   Sociální demokracie už se své druhé resuscitace (po klinické smrti 1914-1934) nedočká. Pozůstalí budou ale ještě dlouho sedět kolem lůžka nebožtíkova a ronit slzy.

   A co na to mladá "levice"?

   Ta nás poučuje, že
   "Systémová kritika ... v žádném případě neznamená, že zpochybňujeme liberální demokracii. Je naopak nutnou podmínkou toho, abychom o liberální demokracii nepřišli definitivně." - Saša Uhlová
   https://a2larm.cz/2018/01/uhranuti-zemanem/

   Tady máte jádro pudla.

   Smazat
 13. Pane Davide,máte naprostou pravdu.Také mě docela straší "co bude dál".Kavárna nepřestane s tou svojí šílenou propagandou a současné politické strany nejsou schopny podchytit to vzedmutí lidí,kteří volili pana presidenta Zemana a využít ten potenciál pro další období.Pana Babiše zatím nelze pořádně posuzovat,protože nedostal vlastně šanci, aby prokázal že bude řešit a jak bude řešit nejzávažnější problémy republiky.No a to samé u pana Okamury.
  A jaký je Váš názor na "podchycení volebního potenciálu " který volil pana presidenta?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan doktor David si už musel všimnout,že vzniká Národni program občanů voličů,který odpovídá tomu co se píše v záhlaví tohoto webu.
   Na přiklad v NP Nr.2. je perfektní inovativní návrh jakym způsobem realizovat

   NAŠI OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII A TO BEZ PRŮTAHŮ A IHNED!

   Tam je vidět,že je jen třeba začit zajištovat sily k uskutečnění toho NP!
   Pokud však ovčané budou čekat,mohou se nanejvýš dočkat pokračování nynějši korpotátní oligarchické tyranie ohnutých hřbetů a nízkých platů s návem neomarxismus diktatury prý humanistů,což je záměrně matouci název nové formy fašismu!!

   POKROK NIKDY NEUSKUTEČNÍ POLITICKÁ TŘIDA ŠMEJDŮ

   Smazat
 14. Vážení,

  volba dopadla těsně. Vyhýbám se zcela vědomě výrazu vítězství a za žádných okolností nepřipouštím sobě si, mluvit o vítězství. Je to moje subjektivní vnímání, které nikomu nevnucuji. A myslím to tak, že nejde při volbách presidenta republiky o turnajové klání, nebo o zápas v hokeji a pod.
  A dále. Volba byla těsná, ale prospěch z ní nemá o sto tisíc lidí více ... skutečně z této těsné volby má prospěch oněch deset milionů tzv. dolních.
  Volba M. Zemana nerozděluje společnost na dvě poloviny, na dvě poloviny rozděluje společnost tlupa námezdních manipulátorů, kteří se naprosto neomaleně považují za povolané zneužívat své speciální postavení ...
  To jsou patrně věci, kterými by se měli vážně zabývat ti, kdož mají zájem ovlivňovat společenské dění, aby při volbách více rozhodoval reálný zájem voliče, plynoucí z jeho postavení ve společnosti a do pozadí šly emoce a oblbování. Což je velký problém, protože věda zná skutečnost, že totiž člověk je bytost významně více emotivní něž racionální. Bohužel.

  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 15. Národ není rozdělen na dvě poloviny, ale na třetiny. Zhruba třetinu dostal Drahoš, o chlup více Zeman a třetina se voleb neúčastnila. Pokud se neprosadí referendum o základním směrování státu, pak bude rozhodovat volená menšina. Rozhodně ne ani 15% registrovaných voličů. Proto se strany vyhýbají referendu .....
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ABC Jo přesně tak a nebo dobrý nápad by byly povinné volby.

   Smazat
 16. Na místo zneklidnění
  zaujměte pozici Národního obrození
  Kdo jiný by měl hlásat hesla Českých mistrů a klasiků
  ,,není z Boží vůle
  církev jenž žije ve hříchu,,*

  OdpovědětSmazat
 17. Myslím že proti MZ a v podstatě národním zájmům se zde spojili některé vlivové skupiny, které by spolu zřejmě jinak moc netáhly. Ať už parta kolem Romana a ostatních velkých hráčů proti Babišovi, až po politickou bojůvku pohrobků VH podporovanou jak z EU, Bakalou, tak z okolí krvavé Madly. A pak že Zeman rozděluje. Naopak:-) Vzhledem k mediální kampani, která je vedena již od prezidentství Klause je to jistě potěšivý a nadějný výsledek. Fantomová inteligence, která táhla proti MZ vyšumí neprodleně, neboť není autentická a vsadím se, že její radikalita zmizí společně s dotacemi od sorosů. Ten zbytek užitečných idiotů okamžitě přeladí dle momentální poptávky a pravidel "skupinového myšlení", neboť jejich hlavní motiv je souznít, ne kriticky myslet....

  OdpovědětSmazat
 18. Evropa jde na jatka, nechapu ten klid Evropanu

  OdpovědětSmazat
 19. tak narod nebyl nikdy jednotny a ani nebude a to od doby kdy jsou prvni pisemne zaznamy vždycky byl rozdělen na šlechtu a poddane a to i za tolik propraneho socialismu ktery někteři pomatenci nazyvaji komunismem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :))
   ..první písemné záznamy
   jsou pár století staré a psali je církevní pohůnci.
   Stejně tak jako první záznam o tvém rodu
   je zapsaný na faře a starý pár století.
   Ovšem naše inteligentní společnost
   osidluje prokazatelně naše území
   více než třicet tisíc let*

   Smazat
 20. Venkov- jeho oslabení před volbami.Těsně před ukončením Sobotkovy vlády nastrčený Ludvík bravurně pod rouškou péče o zdraví občanů stihl předložit protikuřácký zákon.Všichni mimo poslanců věděli na koho to dopadne.CELÝ VENKOV -ZVLÁŠTĚ MALÉ OBCE, KDE JE NEJVĚTŠÍM PROSTOREM PRO DISKUZE OBYČEJNÁ HOSPODA,BYLA TAK LIDEM ODEPŘENA odvěká možnost srocení se,za účelem domluvy,diskuze,projevení a vyříkání si argumentů.Ve městech kde se nachází restaurace, právě ti co by si rádi vyměnili své názory pro nemožnost si zapálit,tak sedí doma a zuří.PRÁVEM.Víte kolik těch co doma nemají internet si právě tam mohlo své názory vyměnit s těmi,co si říkají elita a svým obyčejným selským rozumem by jim vysvětlili co je ta pravá demokracie? Nemohli.CELÁ ŠARÁDA PROTIKUŘÁCKÉHO ZÁKONA BYLA ZÁMĚRNĚ A URYCHLENĚ SMĚŘOVÁNA NA DOBU PŘEDVOLEBNÍ,ABY SE LIDÉ NEMOHLI PODĚLIT O SVÉ NÁZORY.NA VENKOVĚ JSOU ČASTO INTELIGENTNĚJŠÍ LIDÉ SICE BEZ DIPLOMŮ,ALE ZATO S OBROVSKÝMI ZKUŠENOSTMI.Ti byli takto doslova obráni o jakoukoliv diskuzi,pokud v tomto ročním období nechtěli stát pod okapem.A přínos pana Ludvíka která dostihne i ty z měst? Konec lidových hospod,ničení zdraví ve smyslu nachlazených lidí,co přenesou chřipky i do svých rodin,konec NOČNÍHO klidu kolem restaurací,nutnost většího počtu policejních hlídek atd.OPRAVDU PŘÍNOSNÉ PRO ZDRAVÍ OBČANŮ, ALE HLAVNĚ PRO OMEZENÍ DISKUZÍ "PLEBSU" o dění v naší zemi. Věřím,že toto byla prvoplánovaná a dobře připravovaná protivolební AKCE a nikdo mi to nevymluví.

  OdpovědětSmazat
 21. Jestli se to jedná na polovičku za naší vlast a za polovičku proušácké a zapadní, to je pro ty černé slimáky, tak ať tá druhá polovička fašistickokaloukovskodrahošovská jde klidněspánem muslimem.

  OdpovědětSmazat
 22. bez medií,ČT, politických figur, amatérské bohémy, by p. Drahoš měl hlasů polovinu, ale pomáhejme M.Z., a navíc už navrhuji přípravu za 5 let , třeba Vy, pane doktore, s Vaší profesí, by se to pro naši politické panoptikum hodilo.

  OdpovědětSmazat
 23. Stále rozšiřují státní aparát, neziskovky, umělce a jiné ze státních peněz placené parazity a to jsou jejich voliči. Když trh vyřeší vše proč dotujeme stále více parazitů. Proto se bojí referend. Člověku je vrozené jít lehčí cestou a vypráví se to dětem že né každá snadná cesta je ta správná. Mě se líbí Soukup z Barandova.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.