Reklama

.

.

pondělí 15. ledna 2018

Národní program občanů voličů a jejich smlouva s politickými stranami


Josef Mrázek
15. 1. 2018
Je dost dlouho po volbách a stále nevíme, jak jsme vlastně dopadli. To poznáme teprve, až se zformuje vítězná formace a budeme se moci zeptat, jaká je odpověď na otázky naší další existence. Letos by nás to mělo zajímat daleko více, než kdy předtím, protože se nerozhoduje jen o tom, kdo bude chudý a kdo bohatý, ale hlavně o tom, jestli budeme vůbec.
Odbočím k nedodělané prezidentské volbě. Tam je podobný problém dobře patrný, a kdo ví, jak to dopadne. Dost je těch, kteří vědí, jakých chyb se Miloš Zeman dopustil, a nebudou ho volit. Já vím ještě o dalších a přesto ho budu volit, aby naděje národa na přežití byla co největší. V tom je jeho cena. Na ostatním můžeme pracovat, když se zachráníme.


Tímto úvodem jsem naznačil, co nemůžeme prominout ani jakékoliv vládě. Teprve budou-li splněny základní požadavky potřebné k zachování suverenity a bezpečnosti státu, budeme se moci plně věnovat spolupráci vlády a parlamentu při tvorbě zákonů zajišťujících sociální funkce a prosperitu státu.

Ovšem, dobře pracující sněmovnu i vládu potřebujeme mít pořád a jak k tomu může přispět nový volební zákon, o tom pojednává můj článek Reforma politického systému. My se teď budeme zabývat vypořádáváním smlouvy mezi voliči a politickými stranami.

Při debatách s HVzV (Hnutí voličů za voliče) jsem si uvědomil, že vlastně chtějí k volbám přistupovat na základě nepsané smlouvy. Dojde k tomu tak, že voliči navrhnou politickým stranám programové zásady, které by si měly osvojit, pokud chtějí být voleny. Které nejlépe vyhoví, dostanou hlas, ale jsou potom vázány smlouvou, i když nepsanou, že ty zásady dodrží.

Nabídka může být shrnuta, například, do podoby „Národního programu voličů“, o jehož přesnější podobě se diskutuje. Místo konkrétního znění uvedu poznámky, co myslím, že by měl zhruba obsahovat.

1. V Ústavě ČR by měla být v Článku 1. odstavec 2 definice, že ČR je sociální stát, jehož zákony zajišťují životní jistoty a práva občanů. A také

na konci článku 5. by se měla slova „svých zájmů“ nahradit slovy „zájmů občanů“, protože těchto zájmů se mají strany zastávat.

2. Mezi občany a státní i politickou reprezentací musí být umožněn dialog umožňující kontrolu obou. Vyžaduje to zavést určitá pravidla.

3. Zákon musí umožňovat vypsání závazného referenda o všem, kde to je možné a vhodné, a výsledek musí platit bez ohledu na účast.

4. Všichni občané mají právo na základní příjem, který může mít formu benefitů, ale musí mít také povinnost přispívat za to prací dle svých možností a potřeby státu.

5. Stát musí vytvářet legislativní a organizační prostředí pro účelnou výrobu a služby a aktivně působit tam, kde to selhává. Podnikání, které není pro zaměstnance, občany a stát prospěšné, musí být zatíženo a tlumeno daněmi.

6. Nesmíme připustit omezování suverenity státu větší, než se předpokládalo při vstupu do EU. To se týká jak migrace, tak i nového uspořádání EU. Nedáme se vydírat EU. Nedáme si vzít svou bezpečnost, ideové, kulturní, hospodářské a vojenské tradice.

7. Nesmíme schvalovat provokační akce NATO vůči Rusku a účastnit se na nich. NATO nás tím nechrání, ale ohrožuje.

8. Chceme, aby stát odčerpával daněmi bezdůvodný zisk, který vzniká nevyplácením celé obvyklé mzdové složky obsažené v ceně produktu.

Odvody z mezd odpovídající výšky umožní vydávat na zdravotnictví kolem 10% HDP a hradit vše solidárně, jak to stanovuje Ústava ČR.

9. Nechceme ztrátové intervence ČNB ani euro. Doplatili jsme na to, že jsme ho neměli, když by to zabránilo škodám a odmítáme ho přijmout za situace, kdy by to způsobilo další škody a omezení suverenity.

10. Chceme, aby poměrná výše důchodů a finanční kompenzace mateřství odpovídala v tomto směru nejlepším evropským státům.

Žádná z úspěšných volebních stran nemá ani zdaleka to všechno v programu, ale aspoň částečná shoda se někde najde a tam bude možné požadovat smluvní plnění a případně reklamovat neplnění smlouvy. Také k tomuto účelu je potřebná formální úprava dialogu s politickými stranami.

29 komentářů :

 1. Krátká rada pro některé diskutéry!

  Chápu frustrující v Praze, mám na mysli
  ty sršně, proti voličům prezidenta Zemana.
  Ale proč? ''ZMR*I, KOKO*I, DE*ILOVÉ atd.''

  VŽDYŤ SE TĚMITO VÝRAZY ŘADÍTE ZA PRIMITIVY
  DO KTERÝCH NÁS, JEHO VOLIČE MÉDIA (ČT) PASUJÍ!
  A VELICE SE DIVÍM ADMINISTRÁTOROVI ZA PASIVITU.
  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JE OPRAVDU NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ

   otravný sprostý a hulvatský,jak piše jeden z diskutujicich dole pod námi a proto si dovolil prý alternativni web nwoo,který se doslova nafukuje,že je proti cenzuře zablokovat pro jistotu celé hnuti HVzV?
   Vyplati se mu odhalit kvůli prý třem lidem,že je ve skutečnosti mucholapka čekajici na dobu,kdy se prvni otroci,kteři jsou oškubáváni vadnými zákony ozvou,aby tam byli bez jakýchkoli skrupuli pomluveni a po sorosovsky vymazáni?

   NAVIC SE NA TO MAJI SKLÁDAT A WEBU ZA TO PLATIT?!

   Dáme tady prvni versi Narodniho programu,aby jestli je tak sprostý mohli všichni,kdo o članku už vědi to mohli posoudit sami!

   Vymazat
 2. Pane Mrázek to je pěkný článek ale obávám se že v dohledné době nic takového neprojde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SUNDÁVAT KALHOTY KDYŽ BROD JE DALEKO?

   Tady je zapotřebí někde začit!
   To že se to už děje dokazuje neuvěřitelných 540 diskuzních přispěvků,pod článkem,který se dostal do rubriky mezi nejčtěnějši na nwoo.org na první místo,kde se první body Národního programu mezi řádky poprve objevily!.

   Strach politické třidy před vzpouzejícími se voliči je přimo panický.

   ZAČINAJÍCÍ NOVÁ ZNAČKA HVzV BYLA NA TOMTO WEBU,KTERÝ SE CHLUBÍ,ŽE JE PROTI JAKÉKOLI CENZUŘE PRÁVĚ PROTO pěkně po sorosovsku ZABLOKOVÁNA!

   Už předtim u nepolitické OSV tedy Občanské Společnosti Voličů bylo mazakování na denním pořádku s bizardním odůvodněním,že prý nemá svůj web a tedy neexistuje!

   Přitom OSV jasně deklarovala,že chce DIALOG s politickou třidou ve formě otevření diskuzních zubrik pod články na webech politických stran které si občané platí,ze svého rozpočtu.
   To znamebá,že jakýkopli nový web je zbytečný a strany dále mohpu odkopávat své voliče na facebook ,aby si tam odkopli i svoji zodpovědnost a pozorovali se smíchem,jak si voliči dělají z cenzurovaného a zprofanového facebooku bezcennou vrbu.


   Vymazat
  2. Zablokovánim začinajíciho hnutí HVzV politické strany pochopily,že

   NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ JE HRÁZI PROTI
   NEOMARXISMU DIKTATURY HUMANISTŮ!

   Cilem této diktatury je vláda menšiny nad většinou,která bude uskutečnována permanentnim terorem cizi kultury a jeji podporou!

   Je to tedy vzpoura politické třidy trpajzlíků,kteři chtějí ošulit všemi prostředky z nichž je občanům už dávno špatně většinu občanů...

   Využivá se přitom nedostatek solidarity,kdy je o tom zcela záměrně blokována diskuze.

   Dokázali by diskutujíci i na tomto webu vést svoje lidové komentáře k věci i když tento web s opravdovému DIALOGU není prozatim přizpůsoben a může být nakonec i úplně zničen?

   Vymazat
  3. AT ŽIJE VZPOURA POLITICKÉ TŘIDY TRPAJZLIKŮ

   za uchováni moci proti občanske většine!Zmizi Česko Rupsko brzy v chaosu nelegálnich přistěhovalců jimž máme prý platit 700 eur,aby nam neutekli k MAKRELI?

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   kdo neni ignorant a dokaže si to přelouskat včas než mu to bude zamazakovano?Stisknutim pismena c dole si můžete pustit ćeske titulky..

   Vymazat
  4. Aktivisté HVzV by se museli smichem válet,
   kdyby DRAHOUŠ najednou řekl,že zná NARODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ zejmena jeho bod č.9
   .znějici

   NP Nr.9.NE TZV NEOMARXISMU A S NIM I DIKTATUŘE PRY HUMANISTŮ

   je to totiž on,ktery k nam chce pozvat zbytky samopalniků IS kteři dostali a dostavaji od strejdy Putina na dekel a ted kandidátovi prý humanistů chtěji přejet pes břuch ukradenými autobusy jen co je pravda!

   Vymazat
 3. Finanční kompenzace mateřství....To, že my matky jsme finančně bity za vychování dětí, je vizitka společnosti! Já / VŠ/ byla 8 let s dětmi doma a svůj důchod tady neuveřejním, nechci být pro smích. Takových matek je mnoho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale feministky, co se různě exhibují na veřejnosti o tom svorně mlčí. Pak se divíme, že klesá porodnost, když dcery vidí jak se společnost chová k jejich matkám!!!

   Vymazat
  2. Vadné zákony,které je možné parlamentem schvalovat zejména proto,že v USTAVĚ bylo záměrně hned v prvnim bodě vynecháno slovo Sociální stát je mnoho.
   Proto klesá porodnost a volá se cizi kultura,která má tyto chyby prý našich zástupců nahradit,
   Nikdo z občanů proto nebojuje tuto absenci konečně vyrovnat.
   Raději jsou ve státě korporátní oligarchické tyranie ohnutých hřbetůa nízkých platů.
   Neuvědomuji si,že občané NIC nikdy nedostali zadarmo všechno si museli vybojovat!A ted je nám to politickou třidou lapků nepřetržitě kradeno.
   Jen si vzpomente,že i za blbých komunistů jsme dostávali všichni vyplácen Nepodmíněný základní přijem ve forme na př zdravotnictví,vzděláni zadarmo atd.
   I tento drastický lup je OBČANY VOLIČI kritizován a je obsahem požadavku NP Nr.4.NÁRODNÍHO PROGRAMU VOLIČŮ NA ZNOVUVYPLÁCENÍ NZP!.

   Vymazat
 4. Některé p. Mrázkem vyjmenované požadavky jsou prvořadé a některé až druhořadé, jakkoliv mohou být také důležité.

  Především sociální a anti-sociální požadavky by se teď měly omezit jen na nejzákladnější míru, protože rozdělují národovce levé od pravých.
  A to teď nesmíme dopustit! Situace je opravdu vážná, a za 10 dní se rozhodne o mnohém, možná o všem!!

  Z výše vyjmenovaných desíti bodů máme všichni vlastenci společných těchto pět: 2., 3., 6., 7. a 9.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlado z BRNA,
   pan MRAZEK dava prvni návrhy a vy si už začinate jako slepička vybirat zrnička namisto,aby jste jasne napsal sám co DÁLE navrhujete.

   Tak by jste mohl na pr. pokračovat bodem NP Nr.8.
   Narodniho programu občanů voličů ktery už zni jako zvon!

   NE NATO A PROČ?VŽDYT STAČI UDELAT HO PRO ČR NEPOTŘEBNÝM!ŽE ANO?

   Vymazat
  2. Vlado,jste na webu znám jako dobrý borec.Vy vidite,že prvni bod NP Nr.1.bude znit

   ANO SLOVU SOCIALNI STAT DO PRVNIHO ČLANKU NAŠI ÚSTAVY

   kde zcela záměrně chybi,aby to umožnovalo nejen permanentni rabováni ČR,která už patři mezi rozvojove státy snad prý typu Kongo,ale znemožnuje i vznik tzv středni třidy jako je tomu u sousedů,kteři prohráli válku a nyni se nám směji,že mame politickou třidu trpajzliků,která neni schopna dat do Usravy ani jedno slovo!
   Poslouchejte drahý ničemo,začněte diskuzi o tom proč jste proti občanům a nevite,že tam to slovo patři.

   Kdyby tam totiž bylo nemohl by ani vzniknout vadný exekučni zakon a dalši věci,ktere způsobuji ROZVAL dnešniho ČESKO RUPSKA!

   Vymazat
 5. Pane Mrázku, vaše rady na reformování, či vylepšování současného kapitalistického systému jsou nesplnitelnou utopií. Nelze vyléčit nenapravitelné. Rozpory, které hýbou touto společností jsou nesmiřitelné a nelze je vyřešit jinak, než odstraněním jednoho z protikladů. Jinak je další vývoj jen dekadencí a zahníváním. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kuš lehni potvoro 12.46

   Ještě neni Narodni program občanů voličů znám a už tu máme prvni zástupce kafounů z pražské kakarny!

   Vymazat
  2. Zkuste drahý pane12.46 svůj přispěvek odborně přeformulovat na dalši bod NP Nr.6.

   NE KAPITALISMU BEZ PŘiVLASTKŮ

   a nedavejte se ohlupovat reżimnim tiskem,který ve vás vzbuzuje totálni beznaděj,aby podpořil ty,kteři vám pokud se nebudete branit vykradou kapsy uplně na plech a vy tu přitom budete hořekovat jako stará baba a vnucovat nm tu nesmysly popisu

   JAK TO NEJDE!

   To drahy pane už nikoho brzy zajimat nebude,nebot už se hledaji občane,kteři vi

   JAK TO JDE!

   Vzpomente si na pana nebožtika HEJVLA to on hledal tu pravdu až režim pukl jako řepa.
   Nic nãm nebráni zařidit tim hledanim pravdy repete NO NI?

   Vymazat
 6. Pište tu všichni v diskuzi i to, proč si chcete dále řezat pod sebou větev na kterė sedite a nechcete bod NP Nr.2.
  Narodniho programu,který zni!

  NP Nr.2.ANO NAŠI OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACII VE FORMĚ OTEVŘENI ZAMĚRNE ZABLOKOVANÝCH DISKUZNICH RUBRIK NA WEBECH POLITICKÝCH STRAN A HNUTI!

  Právě toho se političti nami zvoleni političti trpajzlici boji nebot nemaji argumenty,kromě cenzury a vidi,že je to ta opravdová přimá demokracie bez pardonu,vytáček typu odkopáme svoje voliče na FB,to nas zbavi slova odpovědnost a tam se mohou mezi sebou porvat ostrými myšlenkami,aby když přijdou domů zjistili,že jsme jim vadnými zákony vykradli kapsy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drazí mizerove pokud nebudete diskutovat věřte,že tu všichni vime,že jste ztratili řeč doufejme,ze ne hrůzou,ale jen proto,že mlčeni znamená souhlas a tedy jste mlčici znamá většina,ktera tvoři jadro volicstva stojičiho za námi sjednoce v jednom šiku v boji za NAŠE penize o kterých se mluvi v dalsch bodech NP!

   Vymazat
  2. Je k opravdové úvaze proč web nwoo.org,který skrytě čeká na možnost zablokovat možnosti občanské iniciativy, dopustil,že vznikla diskuze o tom co svět neviděl o 540 lidových přispěvcich.
   Možná,že tu hrůzu hroziciho neomarxismu už pochopili i Slováci,kteři zjištují,že nabyli statutu Trojského koně pro pevnost V4,kdy jimi EU za to pohrdá natolik,že je ani nezařadilo mezi obviněné,kterým nyni bude vnucováno soudem se zadlužit a živit hordy analfabetů,což pochopitelně vyhovuje banksterům přitom platit pobyt těm,kteři je budou donucovat zbavit se křestanství a přestoupit na Korán,tj manuál na vražděni tzv nevěřicich psů.
   Samozřejmě,že tam jsou přispěvky lidového folkloru,odkazy přimo,které tady na NR nelze jako fungujici dávat,protože jejich funkčnost nelze vyzkoušet kliknutim.

   Do debaty se HVzV SNAŽILO PSÁT MÁLO,ALE STAČILO TO,ABY JAKO POMSTA BYLO ZABLOKOVÁNO.

   Podobá se nynějši režim v tomto směru komunistickému,který se načisto zhroutil a jeho nynějši zbytky už nejsou ani schopny vidět,že jejich vedení je rdousi a brzy tato prý elita národa přestane existovat bez podpory občanů vůbec?
   Ptáme se marně

   PROČ KOMUNISTÉ NECHTĚJÍ ANI VIDĚT NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ?

   Je to proto,že citi svůj totálni krach a už jsou snad živoucimi nebožtiky a nikdo z nich se tu mezi námi ani nechce objevi?

   Vymazat
 7. Víte, proč Občanskou společnost voličů, nebo jak se jmenujete, NWOO blokuje? Protože se chováte a píšete jako kreténi! Jste agresívní, otravný, sprostý a hulvátský! Na Nové republice to taky často předvádíte. A svýma tupýma kecama panu Mrázkovi fakt "pomáháte". Jste jen 2 nebo 3 idioti, kteří otravujou kde můžou. Jste už profláklí všude možně a nikdo vás nemůže ani cejtit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DRAHÝ DISKUTUJÍCÍ 19.11

   nemyslete si,že když jste absolvoval školení u CNN,která lže bez jakýchkoli důkazů uděláte tady dojem.
   Doporučujeme vám dát tady přesné důkazy, kde a v čem přesně se chováme agresivně.
   To je přeci očividné u vás.
   Je nám jasné,že takové hafany z pražské kavárny to dostvaji přimo do jejich prolhaného a křiváckého nemocného těla a pak spustí potrefeně nadávky jak to vidí všichni u vás .
   Odkud víte doktore na tu dálku,že jsme idioti, kde jsou naše TUPÉ kecy, budte konkrétní a dejte je tady k diskuzi.
   Pan Mrázek nepotřebuje falešné otrapy,které se dělají,že jsou všude už dávno profláknutí a snaži se o zastrašování a nadávky.
   Nám to tu není jedno co udělají terorizovaní občané voliči,kteři se za celé čtvrtstoletí nedovedli ubránit a přesto vyhrávají volby jedny ze druhými ,my tu věci dáme k diskuzi a pokud tady budou jenom takoví nadávající bez návrhů a ostatní je nechají,aby na to později doplatili až jejich lži vyjdou najevo pak je to jejich věc a vy s těmiíndávkami půjdete stejně tak jedině do prdele,no nemám pravdu?

   Vymazat
  2. 19.11
   klidně nadávejte,shazujte,každý vidí,že neumíte diskutovat k věci a plnit to co má tento web NR v záhlaví!
   Prý mame být proti solidaritě, PROTOŽE LŽETE,ŽE JE NÁS MÁLO,ono stači jeden,který bude hledat tzv pravdu a bude tanec,to jste na tom tak špatně,.že tu zastupujete i pana Sorose,který se nestydi předepisovat amatérskou cenzuru i takovému webu jako je nwoo.org?
   Pozvěte tu k diskuzi i ty,kteři vytvořili kupu 540 přispěvků.
   No nemáme tu pravdu?

   Vymazat
  3. HVzV děkuje,že potvrzujete naše blokování.
   Tim je ted jasné pro všechny i tady,že nelžeme a hledáni té pravdy,která nezvítězi,ale zbude po vykradeni kapes VŠECH občanů,které nutíte,aby dále zůstali na naši straně jako mlčici většina!

   VÁM VADÍ,ŽE MÁME TU TŘIDU POLITICKÝCH TRPAJZLÍKŮ,NEBO NE?
   PŘIZNEJTE BARVU PŘITELI!


   Vymazat
  4. Váš popis se velice dobře hodí na tamniho nwoo spamistu,který si řiká Proud.
   Je tam očividně a profesionálně nasazen,aby zaplavoval ten web naprostými nesmysly,které jsou bez obsahu, přispěvky obsahující sprosté nadávky a teror zaměřený proti komukoli,který něco opravdového přinese!
   To mu už přineslo jen nenávist ostatních a dostal k tomu i přezdivky.Má však asi dobře zaplacenou hroši kůži.
   Je tam v této funkci už léta a za ty odměny už prý postavil barák,který kdesi v ejmerice pronajímá.
   Toho spamistu však tam nemaže a on kvete tím jedem každý den.

   Vymazat
  5. 6.27 to mohu potvrdit i já,Proud je jasný protižidovský diskutující,který okamžitě nadává každému,kdo se mu nelíbí do židů,aby vzbuzoval nenávist a když se mu tam napíše,že přispěvek napsali gojimové prská ještě více.
   To vypadá asi na nácka.

   Vymazat
  6. ADMINE NA NWOO.ORG,

   odblokujte radši HVzV včas,než vyjdou dalši věci najevo a že je jich dost na to vemte jed!
   A vy tam přisluhovači fašistů a kývalové lháři,skončete s nadávkami dřive než poputujete do koncentračních táborů pod kryci značkou FEMA,kterých už je připraveno 800,vždyt víte,že za HITLERA se tam dostali i kývalové a nic jim kýváni nepomohlo!
   Nebo chcete,aby vám po narukování strejda Putin
   připravil zase Stalingrad?

   Vymazat
 8. Jaka je tedy prvni verse Narodniho programu občanů voličů tak jak to vidi aktivisté HVzV?
  Podivejte se sami na jeho body,které jsou seřazeny tak,aby jste k nim mohli diskurovat a i zdůvodnit proč jste pro nebo proti!

  OdpovědětVymazat
 9. BODY NARODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ.

  NP Nr.1.

  ANO SLOVU SOCIÁLNI STAT DO PRVNIHO BODU NAŠI ÚSTAVY,KDE OČIVIDNĚ ZAMĚRNĚ CHYBI!

  Pravě z tohoto důvodu je možné bez potrestáni instalovat korporátni oligarckou tyranii ohnutých hřbetů a nizkých platů a odsouhlašovat vadné zákony z nichž je exekučni schopen brzy obrat každého,aniž by se mohl někde odvolat.
  Je to taky důvod,že nikdy nemůže vzniknout tzv středni vrstva,která je jinde oporou státu!

  OdpovědětVymazat
 10. NP Nr.2.

  ANO NAŠI OPRAVDU PŘIMÉ DEMOKRACII,KTEROU JE MOŽNO USKUTEČNIT BEZ PRŮTAHAŮ A IHNED,VE FORME OTEVŘENI DISKUZNICH RUBRIK POD ČLANKY POLTICKÝCH STRAN A HNUTI!

  Politicke strany se chtěji zbavit jakékoli odpovědnosti,nejsou schopny argumentovat a posilaji sve voliče na FB kde se jim směji,že je to jejich vrba.
  FB už pochopil,že se na něho žene cenzura a asi se pry vrati k diskuzim mezi sousedy,kterým umřel snad pes.
  Prestože jim weby platime maj z tohoto bodu panický strach.
  Ono by nemuselo být složité penize,které jim dàvame z našich dani opravdu znarodnit a zajistit za ně ihned provoz alterativnich webů,které se diskuze neboji a za občany plně stoji!

  OdpovědětVymazat