Reklama

středa 31. ledna 2018

Německo povolilo ve svých vodách stavbu Severního proudu 2

Alexandr Lomejko
31. 1. 2018          zdroj
Společnost Nord Stream 2 AG, která je operátorem Severního proudu 2, získala povolení k položení potrubí plynovodu v německých teritoriálních vodách. Dané oznámení bylo zveřejněno na internetových stránkách organizace. "Báňský úřad Stralsundu udělil v souladu se Zákonem o energetice oficiální povolení ke stavbě 55-tikilometrového úseku plynovodu", bylo upřesněno společností Nord Stream 2 AG.


Podle informací společnosti bylo získáno i povolení k výstavbě plynovodu na pevnině - v okrese Lubminu poblíž Greifswaldu.

Projektový manažer Jens Lange nazval dosaženou dohodu "významným krokem v souhrnném procesu získávání povolení pro tento projekt".

Společnost Nord Stream AG 2 připomněla, že práce v oblasti německého kontinentálního šelfu byly schváleny báňským úřadem ve Stralsundu v listopadu 2017.

Podle harmonogramu probíhá získávání povolení i v jiných zemích, kudy prochází trasa plynovodu. Všechny požadavky Ruska, Finska, Dánska a Švédska společnost Nord Stream 2 splnila. Nyní se očekává schválení žádostí.

Dříve ministr zahraničí USA Rex Tillerson řekl o projektu plynovodu Severní proud 2, že podkopává stabilitu a bezpečnost Evropy. Toto prohlášení učinil po setkání s premiérem Polska Mateuszem Morawieckým.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Tak to je fajn, že povede do Evropy další plynovod.

  OdpovědětSmazat
 2. Vůbec nechápu povyk okolo toho.
  Jsou 2 obchodní partneři.Rusko a Německo. Domluví se, že postaví mezi zeměma plynovod- za své peníze na území svém nebo neutrálním.CO JE KOMU JINAK DO TOHO.
  Principiálně mám pravdu, nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problem je v tom, ze HLAVNE nasi ukrajinsti "pratele", prijdou o penize za tranzit. A neopominejme nase "pratele nejvernejsi" - SS, kteri sem chteji dodavat plyn z bridlic. :-)

   Smazat
  2. 18:11 Přesně tak hlavně bankrotáři z usa těm to vadí.

   Smazat
  3. S tou Ukrajinou je to tak, že peníze, které jí stále ještě jdou za tranzit plynu ji drží těsně nad čarou ponoru, dělá to nějaké 3 mld USD ročně. Jakmile o tyto peníze přijde, budou muset ostatní platit stejné peníze Německu, ale to nemá zájem cpát je do Ukrajiny. A tak se budou muset najít zdroje pro financování zbankrotované země. A k tomu ještě ta nešťastná Doníkova snaha o prodej drahého zkapalněného plynu do EU. Na takovou hloupost mu kývou jen Poláci a pobaltské země. Němci si hodlají nechat konkurenční výhodu z levného plynu i nadále.

   Smazat
 3. 18.06,ale predavat chce usa svoj bridlicovy plyn ! Preto tolko povyku.Este,ze sa nemci nedali zvyklat od juesej!Rusi plyn nebudu jest nebudu,chcu predavat a su spolahlivy.

  OdpovědětSmazat
 4. Až bude plynovod přiveden do Německa, Rusové plynovod přes Ukrajinu a Slovensko k nám odstaví, nač jim platit za tranzit a my budeme s přiráškou od Němců plyn kupovat...

  OdpovědětSmazat
 5. To je průser. USA mohli koupit kapalný plyn v Rusku, a vyložit ho v Polsku za trojnásobnou cenu jakožto plyn americký. USA by měly bysnys a my byli šťastní jak pitomec Pehe, že to můžem za kámoše zaplatit. Dobře to strýček Sam vymyslel, ale my mu na serem. Nejsme pražská kavárna ani vypatlanec Janda.

  OdpovědětSmazat
 6. Vážení, proč myslíte že amíci tolik dbají o bezpečnost a lidská práva v Sýrii.Z geopolitického hlediska je to jediná hráz mezi Arabským poloostrovem a Tureckem. Americké firmy chtěli dovést plyn a ropu do Turecka a tak zásobovat Evropu. Toto jim Rusové překazili vstupem do Sýrie. Amíci jsou teď nasraní.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.