Reklama

úterý 30. ledna 2018

Nenechme se vyprovokovat!


30.1. 2018 Rukojmí
Právě proto různí „kavárenští intelektuálové“ píší ty odporné články proti voličům Zemana! Chtějí nás vyprovokovat ke sprostým, urážlivým či výhrůžným reakcím, aby z nás pak mohli udělat „nenávistné extremisty“!Za mnohem lepší považuji, když si z „kavárenských nenávistníků“ budeme dělat legraci, když jim ukážeme, jací jsou to komedianti, že jejich urážky je jen usvědčují z pokrytectví, tj., že se ani omylem nejedná o nějakou „slušnější půlku národa“…, než když jim budeme vulgárně nadávat.

Pokud ovšem na jejich hru přistoupíme a klesneme na jejich úroveň, nebo ještě níže, tak ne jen, že je nijak neoslabíme, ale naopak jim tím dodáváme spoustu munice proti nám! Plně chápu všechny ty, kteří už se neudrží a napíšou něco hodně „peprného“, já sám jsem cholerik a často „vybouchnu“. Ale je třeba s tím bojovat, a to ve vlastním zájmu.

Tím ovšem neříkám, že bychom měli zbaběle mlčet, právě naopak. Ale za mnohem lepší považuji, když si z „kavárenských nenávistníků“ budeme dělat legraci, když jim ukážeme, jací jsou to komedianti, že jejich urážky je jen usvědčují z pokrytectví, tj., že se ani omylem nejedná o nějakou „slušnější půlku národa“…, než když jim budeme vulgárně nadávat.

K napsání tohoto článku mě podnítila obava, že se velmi naštvané reakce vůči urážlivým článkům slovenského novináře Štefana Hríba na adresu voličů Miloše Zemana mohou zvrhnout v protislovenské nálady. Ti lidé jsou naštvaní plným právem, ovšem chtěl bych apelovat na to, aby se nenechali unést natolik, aby svůj hněv přenesli na Slováky jako celek. Vždyť naši čeští „kavárnisté“ také nemlčeli např. těsně po posledních slovenských parlamentních volbách, kdy se do tamějšího parlamentu dostalo mnoho vlasteneckých a protibruselských politických uskupení. Takže i mnoho Slováků mohlo být tehdy právem naštvaných, když si přečetli výlevy publikované v některých českých médiích.

Takže…, vyzývám ke změně „bojové strategie“, podle hesla – smíchem proti aroganci!

53 komentářů :

 1. Ano i zde neustále brouzdá po diskuzích, ignorujte ho.

  OdpovědětSmazat
 2. Mladej a dobrej.Přesně tak,je potřeba změnit strategii.Sám se nechávám strhnout a napíši někdy neco peprného,co,sprostého.výzva přijata a dnešním dne měním styl debat,přesně podle hesla -smíchem proti aroganci a připisuji,debilitě.MLADEJ ALE FAKT DOBREJ!DÍKY.

  OdpovědětSmazat
 3. Jsme taková Novácká hospoda. U stolu štamgastů sedí, MUDr., Ing., živnostník, taxikář, dělník. Volili jsme každý svého kandidáta. Někdy jsme si trochu ostřeji vyměnili názory. Je po volbách a tím to hasne. Vítěz je znám a my se věnujeme už jiným problémům. Volby nás rozhodně nerozdělili a už nezajímají. Nakonec léta jsme rozděleni na Sparťany a Slávisty ale to nás neomezuje aby jsme byli kamarádi. Proč to píšu. Ti ,,inteligentnější" z nás, co volili Drahoše, zrovna tak jako ti ostatní svorně(!!!) odsuzují pokračující útoky medií na naši hlavu státu. Navíc náš doktor a inženýr Drahoše zrovna nevolili.Jinak ty útoky a dehonestace voličů Zemana jsou trapárna, nezasluhující si jakou koliv pozornost. Někdo prostě porážku neumí zkousnout! Jeho problém. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zeptejte se někdy, za co by šli bojovat, za co by šly položit život a za co by vyměnit to naše nádherné slzavé údolí!

   Smazat
  2. U stolu štamgastů sedí, MUDr., Ing., živnostník, taxikář, dělník, kteří všichni volili Zemana. No a naproti u stolu sedí volič Drahoše a křičí jste sprostí xenofobní a extremističtí voliči Zemana. A oni volají hostinského: "Nalej mu panáka ať dá pokoj, jinak nás to přijde sakra draho". A šeptem si říkají "čest poraženým, ale co z hlupákem, který nepozná, že prohrál, to je otázka".

   Smazat
 4. Článok sa mi páči a autorovi vzdávam hold.

  OdpovědětSmazat
 5. Někdy dobře mířená facka,udělá víc,než hodinové přesvědčování.Proto tvrdím,že i Zeman by měl někdy bouchnout do stolu.

  OdpovědětSmazat
 6. Pamatovat si, a az prijde pravy cas (a on prijde) tak kavarna dostane po čuni......(primo fyzicky).....

  OdpovědětSmazat
 7. Psi štěkají, ale karavana jde dál! V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtomto případě kavárna se vzteká dál.Už jsem chtěl použít to havlisticky zprofanované ¨nejsme jako oni¨

   Smazat
 8. Již léta patřím z pohledu samozvaných inteligentů k buranům, lúze, špíně národa, barevným sviním, nacionalistům, xenofobům, rasistrům, ruským švábům, jsem agent Putina... no může být ještě hůře? Vždyť se na ně podívejte, na Hřebejka, Rejžka, P. Novotného...je mezi nimi někdo z nich který by mě měl rozhodit? Vždyť jsou pod úroveň i toho burana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. celý život patřím k těm, co se řídí vlastní hlavou, nejdou s davem,pokud uvažují o souručenství s nějakou skupinou, bedlivě zkoumají psychický stav protagonistů na scéně a nepolemizují o genocidě vlastního národa.
   Nikdy jsem nebyl politicky organizován,v létech: 68 jsem si špendlil na nástěnku ve třídě ZDŠ Svobodu, Dupčeka, Smrkovského, v 75. jsem soudruhům v ČSLA vysvětloval, že poslouchat The Beatles není protistátní činností, v 80. létech jsem odmítal vstup do jediné vládnoucí strany jako podmínku studia na VŠ, 22. 11. 89 jsem vysvětloval ve Smíchovském sklípku, že V. H. je možná zneuznaný úplně neznámý a okrajový dramatik (nebo kulisák), osmého 11. 2013 jsem se ptal vobřezanejch v tip sport baru Na Chmelnici jestle věděj, co slavím, odhadli VŘSR, já děl, že destrukci ČS měny a genocidu Českého národa židy v ČNB, .......

   Smazat
  2. 18:25 to je mi novinka, podmínkou studia na VŠ byl vstup do KSČ? Odkud, ze školy, když ze zaměstnání, z jaké pozice? Do té strany byli přijímáni teprve plnoletí, pro nedělníka bylo obtížné od nadřízeného orgánu KSČ přihlášku do partaje získat (aby byla zachována členská základna s nadpoloviční dělnickou většinou, platilo na tři přihlášky pro dělníky, jedna přihláška pro nedělníka). Ke studiu při zaměstnání, pokud jste chtěl mít studijní volno ze zaměstnání a ostatní možné výhody, jste musel být v kádrových rezervách. Jestliže vás ta partaj brala za odborně užitečného, aby vás do těch kádrových rezerv mohli snadněji napsat, možná by pro vás tu přihlášku získali. To by vám ale soudruzi asi řekli a vy byste tady nejspíš blbě nekecal.

   Smazat
  3. ne každý mohl na VŠ hned po škole, nejdříve musel sloužit vlasti

   Smazat
  4. Zase lžete,většinou se při VŚ absolvovala vojenská katedra a na vojnu,na 1 rok,se chodilo po VS.Oldo.

   Smazat
  5. ty de bi le, když tě odvedli a nedali ti odklad, tak si musel narukovat nebo jít do kriminálu!
   Patříš k takovejm, jako jsou Pehe, Rejžek, Pokornej, Hvížďala nebo Štětina. bal si kufry.

   Smazat
 9. NECHME SE VYPROVOKOVAT!
  POJMENUJME VOBŘEZANOU GENOCIDU ČESKÉHO NÁRODA!
  ukončeme řádění soldatesky NWO!!!
  dokud je čas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no, skoro bych se přimlouvala za ten váš postoj..oni zneužívají každé slušnosti a jsou čím dál drzejší, jejich systematická propaganda má čím dál více obětí a nezastaví je nic.

   Smazat
  2. Skoro bych se přimlouval, abyste si ty sračky nechali pro sebe - 17:54/22:15

   Smazat
  3. vrať se do Palestiny

   Smazat
 10. Někteří lidé nechápou, že v diskusích se nebojuje, že se zde jen vyměňují a tříbí názory. Z toho pak plyne jejich až přehnané výrazivo a zaujetí. Plýtvají energií tam, kde ji není třeba. A pak možná nejdou ani k volbám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. až si s tebou někdo vymění názor s mačetou v ruce, asi se nestačíš ani nadechnout. Natož zamyslet nad svojí stupiditou.

   Smazat
  2. Pochlubte se, kolikrát už na vás z monitoru vyskočila mačeta a udělala vám bebí.

   Smazat
  3. Jde bezesporu o zniceni bile rasy vsude na svete.
   To vi kazdej idiot zatimco inteligenti a akademici se zabyvaji detailnimi nuancemi Lidskych prav.
   Pomahaji "kavarny: feministky , homos,pathologicky masochisti, a afroarabove kazdodennimi utoky.Propagandy 24 hod. denne A vlady v cele s EU. Jsou to Groupies , Manchurian Kandidati a v zapalu fanatickeho nadseni netusi, ze jsou a prijdou take na radu...

   Smazat
  4. Mohu se mýlit, ale podle mě je stejně nejlepší chleba s máslem.

   Smazat
 11. Autor má pravdu, je třeba být slušný. Těm zasranejm šmejdům bych neřek sprostý slovo ani za pytel sraček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. začni se modlit! chcípnete všichni!
   a jen bůh k sobě vezme vyvolené!, jak děl jeden vojevůdce před branami města, jež kázal VYVRAŽDIT DO POSLEDNÍHO

   Smazat
 12. Hrib je odpad... To vedia vsetci normalni Slovaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že chodí s ochrankou.

   Smazat
  2. Bratislavčan (Blavák)30. ledna 2018 21:23

   18:25 Hríb je houba... To vedia všetci normální Slováci.

   Smazat
  3. Ostravsky se říká cyp jak hrib.

   Smazat
  4. Chcel by som pána autora uistiť , že článok pána Hríba, ani šťavnaté, oprávnené reakcie naň , napríklad pána Babiša určite nijako nezhoršia vzťahy medzi Čechmi a Slovákmi. Pán Hríb nie je a ani nikdy nebol novinár. Je to propagandista , človek zo Sorošom platenej piatej kolóny na slovensku. Každý Slovák to vie. Pán prezident Zeman je na slovensku populárny a aspoň v mojom okruhu mu ľudia držali palce , aby v zdraví ustál tú štvanicu. Prajeme mu pevné zdravie a veľa úspechov v práci.
   Ubránili ste svojho šerifa , tak teraz stojte pri ňom a pomôžte mu pracovať na úžitok vašej vlasti.
   Okoloidúci :-)

   Smazat
 13. hmm, jenže mně moc do smíchu není, když si přečtu, co o našem prezidentovi si dovolil napsat washington post, chápu, že jde o celosvětové antidemokratické snažení, jehož dalším projevem je mj. fašistická ukrajina nebo ukradené kosovo a s tím i statisíce nevinných mrtvých:-((...
  https://www.novinky.cz/zahranicni/461974-volby-v-cr-rikaji-o-stavu-zapadni-demokracie-vic-nez-je-libo-pise-washington-post.html

  OdpovědětSmazat
 14. třicet roků máte ohnuté hřbety a posloucháte, že se máte vrátit do Evropy, že se musíte učit demokracii, nejlépe té liberální, že když uhnete ze správné cesty, čeká vás zatracení, očistec v komunistickém pekle.
  Kdo vám to říká, jací jsou to noví vůdcové, čí kormidelníci.
  Do roku 1990 seděli na teplých flecích v závětří UV ... .
  V momentě, kdy dostali rozkaz okrást vás o vše, vyrazili k útoku. Zničili nebo ukradli vše.
  Zbavit je moci, zbavit je koryt a možnosti škodit trvalo bez mála třicet let!
  Nejdřív zlikvidovat ODS a její satelity, nastrčili Unii svobody, pak zkusili VV, které infiltrovali zevnitř, Zelené, které jako pátou kolonu živí už od převratu. Když lidé zjistili, jak hluboce je promořená polit. scéna běželi do ANO. Tam se dějí neuvěřitelné věci. Ale protože toto uskupení nemá standardní hierarchii politické strany, nedá se ani systematicky napadnout a rozložit zevnitř. Ani nějakým Teličkou a jinými živly.
  Po roce 2000, když se přesvědčili o nenávisti celého národa, pokusili se za pomocí svých chlebodárců atomizovat svoji základnu do nevládních a neziskových org. Dnes toho litují, protože národ automaticky identifikuje tyto parazity s úhlavními nepřáteli všech.
  Když k tomu ještě nastoupil lidem zvolený prezident, který nedává amnestie vládnoucí oligarchii, která propadla sítem policejní a justiční mafie, tak se zděšením zase opakují to, co na začátku: "NEJSME JAKO ONI".
  Vzpomínáte, jak přebírali moc od svých parťáků v listopadu 1989? Hlavně být u koryta první, jen aby to něco nezkomplikovalo. Aby se někdo nezačal ptát.
  Dnes přišli o všechny pozice. Zůstal jim jen tisk a televize.
  První, co nechtějí, zavřít všechny gaunery z TV a ČRO. A pak ty co si je platí. Je čas rozhodnout.
  NECHME SE VYPROVOKOVAT.
  A pak se budete divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:28 ó, velký kombinátore! Račte vzít pořadí českých miliardářů a připište si k nim, zda byli členy KSČ, potom obdobně předsedy vlád a ministry a nakonec vám vyjde procento, které ukáže, že kecáte. I když vezmete prezidenta Zemana, co svého času člena KSČ, který z té strany odešel nebo byl vyhozen v důsledku sov. invaze do ČSSR v roce 1968.

   Smazat
  2. nemám chuť se s tebou bavit, ale jen pro začátek Baiš nebo třeba Pitra, syn tajemníka ÚV KSČ Pitry!
   co třeba šéfíci deseti zkrachovalých bank
   diletante Motoinvest, ...

   Smazat
 15. Článek má pravdu a já bych bral opětovně vytvořit Československo.

  OdpovědětSmazat
 16. Přitakávám autorovi článku, musíme si ovšem připravit strategii i na horší časy, kdy nám budou zavírat FB a servery, které se jim nebudou líbit. Mojí reakcí na bezuzdnou nenávist je ironie, výsměch, přitakáním názoru protivníka, ovšem dovedeném ad absurdum do fáze, kdy i méně zdatný fanatik pochopí svoji argumentační nedostatečnost, nicméně ji nepřizná a pouze vypění. Můj úkol byl splněn. Považuji tento způsob "dialogu" za vhodný i pro případy likvidace tzv. dezinformačních médií. L.H.

  OdpovědětSmazat
 17. Vzor slušnosti a kultivovanosti:

  https://www.youtube.com/watch?v=Mu1udSjOPJI

  To je jejich pravá tvář. Těm lidem ani nikdy nedojde, jak jsou ubozí a nízcí. Vysokoškolský titul nečiní člověka charakterním, s vyššími morálními zásadami.

  OdpovědětSmazat
 18. Nota bene, když nejde o půlku, nýbrž jen třetinu.(Třetina nevolila).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:22 Správná připomínka, i když se neví, jak by ta třetina volila. Ale při použití demagogické "argumentace" kavárny se na Drahošovy svalnaté řeči o úspěchu dá směle tvrdit, že ho nevolily 2/3 občanů.

   Smazat
 19. Tady je vážení článek o tom Slovenském havloidovi. A VOLIČI KSČM přečtěte si komentář dolejše!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Blb-a-primitivni-ubozak-Na-zvraceni-Dezinformace-a-zloba-Novinar-a-Drahosuv-priznivec-se-oprel-do-Cechu-a-do-Zemana-a-toto-mu-vzkazali-Babis-Keller-ci-Schwarzenberg-522395

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:28 "Stav, kdy se z výsledku víc těší Moskva a Peking než Praha, je blízký vlastizradě. Tu však nespáchali politici, ale národ“.
   Pane Hribe, vy že jste novinář? Jak můžete napsat takovou hloupost? Přece pokud něco rozhodne národ, tak to nemůže být ani blízké vlastizradě, protože podle ústavy "Lid je zdrojem veškeré státní moci." Naopak vlastizradou by bylo souhlasit s tím, co by "potěšilo Prahu" neboli kolaborantskou pražskou kavárnu.

   Smazat
  2. Národ a území, kde žije je naše bohatství a v Praze se nachází koncentrace řízení toho bohatství. A tudíž lze v Praze nejsnadněji získat peníze šikovným zločinným ovlivňováním řízení, tudíž se tam od nepaměti stahují všichni darebáci jak lokální, tak mezinárodní. Místním Pražákům z toho taky něco kápne a tak se cítí lepší než národ, bez kterého ovšem nebudou existovat stejně jako vřed bez bytosti. Čest všem obyčejným nenamyšleným Pražákům, kteří se necítí být lepším než venkov, jsme jeden národ a potřebujeme táhnout za jeden provaz, aby jsme přežili.

   Smazat
 20. Když humor, tak humor:
  Prohlášení Gazdíka z plátěného přístřeší (stan): "Máme pevné zásady ...!"

  OdpovědětSmazat
 21. Zemana volili převážně staří lidé. A to je špatně? Starší lidé bývají až na výjimky(Kolářová, Svěrák,Menzel...) moudří, mají životní zkušenosti. Proč by měla být jejich volba jakým koliv způsobem znehodnocována a zpochybňována? Pro Zemana není vůbec žádnou ostudou, že ho právě tito lidé volili. Ano jsou i staří lidé, kteří zhloupli, stále si myslí, že něco znamenají, že jsou osobnosti jako byli za komunistů a rozdávají svá moudra,co a jak by jsme měli dělat, jak myslet. Svou politickou angažovaností si od sebe odradili řadu svých příznivců. Myslím ty jmenované nahoře, kterým před pěti lety nevadil kandidát na prezidenta naprosto nevzdělaný, zjevně inteligencí neoplývající, zdegenerovaný a již tenkrát starý člověk. Pět let trpěli z prohry a nyní dostali na frak zase. Opravdu mne osobně urážky od těchto lidí vůbec nevadí. Jsou mi naprosto ukradení. Nevidím jediný důvod, proč bych měl na jejich hrubost a urážky vycházející z uražené pýchy a ješitnosti reagovat. Ať se v tom klidně matlají! A ČT? To je naprostý akt zoufalství, ubohost,nic víc, nic míň. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teda já osobně mám akorát jízlivou radost z toho jak podporovatelé Drahoše, tenkrát Šváci, zcela očividně trpí z další projeté prezidentské volby, z toho že opět nebylo po jejich. Tito nadliti jsou opravdu dnes spíše k útrpnému pozasmání...Ať se v tom škvařej!

   Smazat
  2. 8:25 Pana Zemana nevolili jenom staří lidé. To jsou jenom dohady. Volili ho od nejmladší po nejstarší generaci. Přiznat, že ho volili nebylo cool a tak je to skreslené.

   Smazat
 22. Štefan Hríb? Propagandista z RFE, tak takové jako on je třeba ignorovat. Co nelze ignorovat je naše mládež, která takovým Hríbům zdá se dopřává sluchu. Co s tím můžeme udělat my staří nevím. 28 let je masírují manipulací, ale oni naše názory nevidí, neslyší. No, bude to jejich život. Nezávidím jim to, není to nic hezkého.

  OdpovědětSmazat
 23. Když někomu od drahouše řeknu že je blb, nemůže to být urážka.
  A vidím nad sebou cosi jako Hrib. V Ostravě jsme říkali takovým, cyp jak hřyb.

  OdpovědětSmazat
 24. Tož ten výplod pana Hríba jsem nečetl. Ale na slovenské přátele bych si dával pozor. Prošel jsem si úprkem ze Slovenska, když Hlinkova garda, napodobenina SA, nás 14.3.1939 hnala ze Slovenska, kde jsem byl na krátké zotavené po těžké plicní nemoci. Prošel jsem si pak i obdobím raného socíku, kdy jsme byli jako mladí odborníci hnáni umístěnkou zase z Česka na Slovensko a zase místní studovali jazykovou čistotu naší slovenštiny - a když pak se naskytl odborník Slovák, zase jsme dostali kopačky směrem domů. No a konečně do třetice jsem již ve vyšším postu musel se setkat s analogem ze Slovenska a zase jsem slyšel jen sprostoty a lži. A nakonec, ač slabý v těle, musel jsem posloužit rozčílenému Janošíkovi ke škrcení moji vlastní kravatou. Ve Slovácích je jiné vnímání, cítí se všichni grófy, jsou mladým národem s krátkou kulturou a civilizací. Přeji jim, aby se demokratizovali a občansky kultivovali, oprostili se od velikášství a humanizovali se.

  OdpovědětSmazat
 25. Já jsem byl na začatku normalizace v poddůstojnické škole v Bratislavě, a až na jednoho blba poddůstojníka ze Žiliny, si nemohu stěžovat ani na kolegy Slováky, ani na ostatní poddůstojníky ani na praporčíky a důstojníky.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 26. Možná se mýlím, ale sprosťárny,u kterých Zeman nebyl
  autor,naší elitě nevadily. Např.- klip "My vám to osladíme" při nástupu předsednictví v EU,či prazvláštní skeleton (myslím si že to nazvali"Mitropa"autor Černý). Což si kavárna nevšimla, že způsobila slušně řečeno rozpaky v EU.Moje rozpaky působila zničená prez. standarta.Jenocit kavárny podává i portrét Zemana ve výkladu řeznictví s nevhodným nápisem(v Michli).Opravdu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.