Reklama

.

.

úterý 23. ledna 2018

Netěšte se...


Stanislav A. Hošek
23. 1. 2018
V pondělí 22. ledna byl hostem ve studiu TV Barrandov stávající prezident Zeman. Pan Soukup vlastník této stanice, tuto skutečnost neopomenul zdůraznit, aby všem připomenul, že zmíněný kanál není v politickém prostoru povinen dodržovat pravidla, kodifikovaná pro veřejnoprávní média. Do programu byl pozván i druhý kandidát na budoucího prezidenta, ale prý se omluvil pro zaneprázdněnost. Jelikož je praxí pana Soukupa při takových debatách, nazývaných Duel, i v případech přímých přenosů mít diváky, bylo studio zaplněno jenom příznivci Zemana, jejichž hlasité projevy souhlasu až nadšení byly jediným záporem celého programu už jenom proto, že aktéry zdržovalo v jejich promluvách.


Zeman po celou dobu vystupoval s nonšalancí, tedy s nadhledem, v mírně odlehčeném tónu, jak je jeho zvykem při takových příležitostech. Pan Soukup, coby moderátor, ho nikterak netlačil, což rovněž neopomenul odůvodnit tvrzením, že on není novinář. I ten nejpozornější divák, který dlouhodobě a se stejným zájmem sleduje politiku v této zemi, se prakticky od stávajícího prezidenta nedověděl nic zásadně nového. Řekl bych, že dostal pouze příležitost u některých otázek si trochu vypilovat svou argumentaci a nic víc. Dokázal tím divákům, že jeho názory a většinou i činy jsou dobře promyšlené, takže na nich, ve velké většině v průběhu času nemusí nic měnit. Na tomto místě jenom připomenu, že pokud výjimečně musí změnit názor a to spíše ve velmi konkrétních věcech, tak i to umí perfektně zdůvodnit. Příkladem může být změna jeho názoru na presumpci viny u politiků, což ale nebylo předmětem pondělního pořadu.

Z poklidné, všeobecně souhlasné a především pohodové atmosféry vybočil Zeman jen jednou. Zaznamenal jsem, že v tom případě si dal záležet, aby se vyjádřil rozhodně, tvrdě, až temně. To když se hovořilo o druhém pověření Babiše do funkce premiéra. V té chvíli se Zeman až fyzicky proměnil. Zvážněl až do zarputilé grimasy, aby všem, především pak poslancům a zároveň loutkovodičům těch nejvlivnějších řekl s otevřeností víc jak jasnou. Prohlašuji, že ať už vyhraju, či prohraju volby, pana Babiše bude podruhé jmenovat premiérem. Rozdíl bude jenom v tom, že když prohraju, tak to bude do 8. března, kdy mi skončí mandát. Tečka

Co všechno sdělil Zeman tímto svým prohlášením.

Pokusím se tento citát a jasný záměr stávající hlavy státu, trochu rozebrat. Zeman tím v prvé řadě snížil možný počet variant pro jednání budoucího prezident. Ten už nebude mít možnost jmenovat premiéra. Třetí pokus totiž má předseda sněmovny. Jelikož je členem hnutí ANO, dá se s vysokou pravděpodobností předpokládat, koho asi pověří sestavením vlády. Jistě to bude příslušní hnutí ANO a s pravděpodobností poněkud menší zase Babiš.

Silný hráč v pozici prezidenta by sice měl teoretickou možnost odvolat Babišovu vládu vládnoucí v demisi a jmenovat úřednickou, ale opravdu si netroufám předpovídat, jak by na to reagovalo hnutí ANO, ba ani Ústavní soud. Prezident totiž podle Ústavy může odvolat pouze vládu, která nedostala důvěru a při tom sama nepodala demisi. Že by se pan Drahoš k zmíněnému kroku odvážil mezi druhým a třetím pokusem, pokud by kupříkladu uvážil, že trvá příliš dlouho, považuji dokonce za vyloučené.

Takže panu Drahošovi sdělil, aby s netěšil, že bude hned od počátku vlivně rozhodovat.

Co sdělil ostatním ústavním činitelům?

Panu Fialovi sdělil velice jasně, aby se také netěšil. Řekl k tomu jediný, leč naprosto zásadní důvod. Rozdíl volebního výsledku mezi prvním a druhým je tak obrovský, že jmenovat premiérem předsedu druhého na pásce by de facto bylo v rozporu s vůlí, kterou ve volbách voliči projevili.

Celému Čtyřbloku, který já osobně považuji za viditelné loutky současné „Panské jednoty“, pak sdělil, aby se rovněž netěšil. Aby nespoléhal na to, že vymyslí nějaké nové inovace kalouskovské praxe, kterými by se v zákulisí povedlo změnit volební vůli veřejnosti.

Všem poslancům podstatně zmenšil prostor pro manévrování a především pro pokoutní hrátky. Mají na vybranou pouze mezi dvěma možnostmi. Budou respektovat výsledky voleb a nebo zaviní, že budou volby nové.

Veřejnosti pak Zeman sdělil minimálně dvě věci. Dávejte si teď pozor, až já tu nebudu, tak tím větší, kdo neustále chce zvrátit vaši vůli. Kteří konkrétní jedinci i které politické síly. Za druhé všem občanům naznačil, jak by se měli chovat v eventuálních mimořádných volbách

Co si troufám předpokládat.

Na úvod této části textu upozorňuji čtenáře, že celý text byl napsán bezprostředně po skončení jmenovaného přenosu. Nikdy jsem se nepovažoval za prognostika a za proroka už vůbec ne, protože si pamatuji, že v dějinách ti neúspěšní bývali příliš krutě trestáni. Se znalostí chování naší vrstvy profesních politiků si ale troufám předpokládat, že Zeman bude opět napadán za změnu stanoviska o druhém pokusu sestavování vlády. Budou dokonce zpochybňovat jeho věrohodnost, stejně jako šachistickou promyšlenost jeho kroků. Řekl totiž původně, že Babiš mu v druhém pokusu musí donést pověstných 101 podpisů, což nyní vyvrátil.

Nepochybuji, že různí radílkové, mezi něž patří kupodivu i předseda Ústavního soudu, budou na změnu Zemanova názoru upozorňovat a zveličovat ho. Jenže jako vždy poněkud nepromyšleně.

Pokud Zeman vyhraje volby, Babiš bude muset dorazit na Hrad s oněmi 101 podpisy, což mu Zeman na dálku nezapomněl připomenout. Jenže pokud prohraje, bude naprosto nová situace. Vytvoří se pole pro všechny ty podzemní síly, kterým vadí nejen Babiš, ale celé hnutí ANO a nejvíce pak skutečnost, že v politickém prostoru má veřejnost tak značný podíl na rozhodování. Toho všeho si je Zeman velice dobře vědom, protože proti těmto silám vede boj po celou svou politickou kariéru a tak se jim do poslední chvíle snaží zmařit co nejvíce příležitostí pro jejich zákulisní, až kabinetní pletichy, kterými by zvrátili ve svůj prospěch výsledek posledních voleb do sněmovny .

Zeman pro změnu svého rozhodnutí má tedy zásadní důvod. Změnila se od parlamentních voleb dost zřetelně celková politická situace. A to hned z několika důvodů. Jeho protikandidát v prvé řadě, poněkud předčasně nekompromisně vyhlásil, že Babiše premiérem jmenovat nebude, tedy ani v případě, že by někde schrastil těch 101 podpisů. Za druhé, Fiala ještě před sjezdem ODS ve své neprozíravé pýše Zemanovy, navíc drze pouze přes média, i když poněkud pozakrytě vzkázal, aby se po eventuální prohře vzdal okamžitě svých pravomocí. Za třetí se tento tlak z ODS, po jejím sjezdu, početně rozšířil i na jiné funkcionáře a dokonce se z výzvy změnil na jakási varování. Za čtvrté unikly ze sněmovny informace, že loutky Panské jednoty se nebývale aktivizují, vytváří nátlaky a připravují varianty jak vládnout nejen bez Babiše, ale dokonce bez hnutí ANO. Už těchto pár aktivit, měnících povolební politickou situaci v zemi je pádným důvodem k tomu, aby Zeman, v zájmu respektování veřejné vůle se i po prohraných volbách zachoval tak, aby dodržel své celoživotní politické přesvědčení o tom, že dává jednoznačně přednost vládě konající ve prospěch dolních deseti milionů a ne horních dvou set tisíc, jak doslova v návštěvě u Soukupa v pondělí řekl.

40 komentářů :

 1. VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ S VYSVĚTLENÍM, MOŽNOSTI ZNEUŽITÍ HLASOVACIHO LÍSTKU. DĚKUJI!

  Omlouvám se, že nepíši k článku, ale právě jsem se dodíval na rozhovor M. Zemana na Nově. Prezident Zeman závěrem podotkl, že hlasovací lístky obdrží voliči až ve volebních místnostech, což možná spousta lidí ani neví. Ale co je důležité, nenechávejte v koši hlasovací lístek pro p. Drahoše, obávám se manipulací. A dnes jsem se dočetl, že starší lidé ještě neobdrželi volební lístky do schránek. A čekají na ně!!!

  VOLEBNÍ LÍSTKY OBDRŽÍTE AŽ VE VOLEBNÍ MÍSTNOSTI VLOŽÍTE SVÉHO KANDIDÁ DO OBÁLKY A VHODÍTE DO URNY, NESPLÉST!!!

  Druhý lístek roztrhnout a zahodit do popelnice v mém případě Drahoše do koše! Volme pana Miloše Zemana.

  OdpovědětVymazat
 2. VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ S VYSVĚTLENÍM, MOŽNOSTI ZNEUŽITÍ HLASOVACIHO LÍSTKU. DĚKUJI!

  Omlouvám se, že nepíši k článku, ale právě jsem se dodíval na rozhovor M. Zemana na Nově. Prezident Zeman závěrem podotkl, že hlasovací lístky obdrží voliči až ve volebních místnostech, což možná spousta lidí ani neví. Ale co je důležité, nenechávejte v koši hlasovací lístek pro p. Drahoše, obávám se manipulací. A dnes jsem se dočetl, že starší lidé ještě neobdrželi volební lístky do schránek. A čekají na ně!!!

  VOLEBNÍ LÍSTKY OBDRŽÍTE AŽ VE VOLEBNÍ MÍSTNOSTI VLOŽÍTE SVÉHO KANDIDÁTA DO OBÁLKY A VHODÍTE DO URNY, NESPLÉST!!!

  Druhý lístek roztrhnout a zahodit do popelnice v mém případě Drahoše do koše! Volme pana Miloše Zemana.

  OdpovědětVymazat
 3. vidím to tak, že už majú pripravený variant fyzickej likvidácie a pan Zeman sa inaugurácie nedožije

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:05 Nemalujte čerta na zeď, ale po dnešním " duelu " je snad každému jasné, že na prezidenta Zemana, nějaký profesor z Jablůnkova absolutně nemá.

   Vymazat
  2. Vy nezijete v Praze, ze muzete takhle mluvit. Lide tady, jsou zmasirovani nenavistnou propagandou tak, ze at J.Drahos udela cokoliv (muze klidne lhat v primem prenosu, ze nikdy nemluvil o prijeti 2600migrantu) tak jeho priznivci, obvini jeste M.Zemana z "vylhane podpasovky".

   Vymazat
  3. Praha ať mi polibi.....je nás 10 milionu

   Vymazat
 4. Zeman vs. Drahoš na Primě.
  To jako myslej havloidi vážně s tím Drahošem?
  Vždyť to bylo jako Sparta s okresním přeborem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to fraška Drahoš se zesměšnil sám.

   Vymazat
  2. Opravdu !!!nepodcenujte!!! fanatismus priznivcu J.Drahose. Ti se na to koukaji jinou "optikou" a ted si mysli: "to je ale hulvat ten Zeman, co si dovolil. Chceme slusneho presidenta."

   Vymazat
 5. Tak jsem se poprvé podíval na nějaké prezidentské kandidáty, dnes na TV Prima, na duel Zemana a Drahoše a vzhledem k tomu, že zastupuji na Zemi vesmírné civilizace, dokonce už dvacet jedna let a veškerá jejich předběžná a informační jednání s lidmi, rozumějte se státy světa, budu provádět já a k tomu jsem jimi vycvičen a vyvinut v diplomacii, sdělím vám všem nyní můj názor na ně, protože bych tomu tedy měl asi dostatečně rozumět: Hodnotím v tomto jejich duelu úspěch Zemana vůči Drahošovi 16:5, tedy asi tak 3:1, což je v procentech 75% úspěchu pro Zemana a 25% pro Drahoše.

  Dovolím si i je definovat: Zeman je státník, má osobnost, hraje v diskusi fér a zachovává si klid a přehled ale i inteligentní tvrdost. Navíc má i skvělé znalosti a informace a fenomenální paměť. Myslím, že má pro funkci prezidenta státu vlohy, možná i talent. Bohužel ale i k diktátorství, přičemž jeho mstivost je asi už zřetelná časem. Jeho touha sloužit Putinovi a Číně, Číně pokud Čína "bude mít zájem", je také dost problém. Zeman má potřebnou úroveň a jeho bonmoty a nejen tyto jeho projevy sršící vtipem, prokazují zvýšenou, doslova nadprůměrnou inteligenci a optimistické myšlení, které prokazuje víru ve výhru a jeho snahu a touhu po ní,... což je jen dobře.

  Naproti tomu z Drahoše jsem zklamán, ani boty bych si o něho neotřel, bez potřebné úrovně, podrazácký zoufalec, který a pozor,... protože to je vadou, která je nepřípustná,... on alespoň třikrát, možná, že dokonce víckrát, evidentně špatně logicky myslel. A to je větší problém, než Zemanova tendence sloužit Putinovi. Pokud někdo nefunguje správně v logice myšlení, nemá v politice co dělat, protože politika je jen o logice. Politika jsou intriky, respektive šachy, logická hra, hra králů, ve které je nezbytné vědět, jaké máte možnosti, co můžete dělat a co dělat má smysl, přičemž Drahoš evidentně ani nemá nějaký názor a to na cokoliv,... jen opakuje fráze, naučené věty. Drahoš není osobnost, nemá potřebnou úroveň a asi by byl jen loutkou, alibistickou, nic nedělající, nic neprosazující loutkou, neschopnou jakéhokoliv boje v rámci obecných pravidel. Dokáži si ho jen představit jak někomu líže boty aby od něho získal povýšení a nebo prostě jakýkoliv prospěch. Závěrem jsem si uvědomil, že Drahošem pohrdám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že si vesmírné civilizace vybraly takového debila, jasně svědčí o jejich zaostalosti za těmi pozemskými. Je-li ta zaostalost pouze mentální nebo také vědeckotechnická, to nám velvyslanec pochopitelně neprozradí.

   Vymazat
  2. Kde jsi vzal ,že Zeman chce sloužit Putinovi a Číně?Asi jsi spadnul na hlavu.Né asi,určitě jo,vyplývá to z tvé první dlouhé věty.

   Vymazat
  3. 22:22
   Proboha člověče o jaké mstivosti u Zemana tady píšete? Vy jste se snad pomátl.
   Ivana

   Vymazat
  4. 23:32 To je stará známá věc! Pan Miloš de Zeman je jako Angelika de Peyrac, která řekla Nicolasi Calembredainovi nabádajícímu ji aby už skončila s pomstou: "Nepřestanu, dokud všichni mí nepřátelé nebudou mrtvi!" A má na to stejné právo ...

   Vymazat
 6. Drahoši,jseš ubohej kalouskův potrat.

  OdpovědětVymazat
 7. Pan prezident toho kalouskova šmejda udělal,kurz na tipsportu už 1.7 na Miloše Zemana.

  OdpovědětVymazat
 8. Lidi, všichni k volbám a volte hlavou, tedy Zemana. Ten Drahoš je kašpar bez mozku a bez názoru. Lidově řečeno neschopný blbec, ale nafoukaný až běda. Pro národ by byl katastrofou. Byl by to slouha EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahouš = tajtrlík.

   Vymazat
  2. Všichni k volbám a domluvit svým děckám. Pozoruji opět snahy o zneužití našich dětí proti panu prezidentovi.
   Ivana

   Vymazat
 9. Dneska se mi bude dobře usínat,Miloš zabodoval.Ta kavárenská nula je ještě blbější,než jsem si myslel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se mně bude líp usínat.Drahoš se předvedl jako ušmudlaný kašpárek .I ty drátky na kterých je voděnej byly vidět.ZEMAN JE FRAJER.Sjížděl ho s klidem.

   Vymazat
 10. Jiří Jírovec23. ledna 2018 22:36

  Požadavek na předložení 101 hlasů je z hlediska poslaneckého slibu naprosto nesmyslný. Poslanec má hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí (a ve prospěch "všeholidu"). Nesmí se tedy dopředu zavazovat k tomu, jak bude hlasovat, protože ještě neví, jakou vládu nominovaný politik sestaví a jaký bude její program.

  President Zeman neříká, co se stane, když Babiš seznam nesežene. Teď vládne v demisi. Občas dojde na Hrad za presidentem a řekne mu, nemám holoubku, ještě ta jména nemám. A bude pokračovat dál.

  To je bezvadná patová situace, protože Sněmovna nemůže vyslovenou důvěru odvolat, protože ji neposkytla. Může se sama rozpustit a vyvolat předčasné volby. Ty ale nikdo nechce.

  Dovolím si uvést, že v Kanadě přichází vláda o důvěru, když prohraje hlasování o důležitém zákonu. Pak ale automaticky přicházejí nové volby.

  Babiš bude s podporou ANO dál vládnout, což je dobře, protože může společnost posunout kupředu. Nepochybně se bude intensivně zabývat zahraniční politikou a budovat si svoji pozici mezi politiky v EU.

  Čím bude silnější v zahraničí, tím obtížnější bude zlikvidovat ho (policejně) doma.

  Pokud jde o Čapí hnízdo, je těžké představit si, že by mohl být odsouzen.

  Nejsem právník, ale mezi (kapitalistickým) nápadem jak získat dotaci z EU a jejím přidělením byly kontrolní mechanismy. Pokud OLAF na něco poukazuje, pak je to právě selhání těch kontrolních mechanismů a auditů. Pokud jde o české vyšetřování, je víc než jasné, že bylo důležité, aby bylo vedení ANO vyšetřováno. Ten případ se vůbec nemusí dostat k soudu a i kdyby, Babiš a spol nemusí být pravomocně odsouzeni.

  Za povšimnutí stojí, že by ČSSD šla do vlády jen kdyby v ní nebyl stíhaný politik, ANO mělo ve vládě menšinu a hlavně nemělo finance, spravedlnost a vnitro.

  Zoufalá strana klade zoufalé požadavky. A nejen to, napadá nezávislost policie, soudů a zastupitelství, protože jasně říká, že ten, kdo ta ministerstva ovládá, je může i využít ve svůj prospěch.

  Tuhý není Červíček ani Lessy. Jestliže se objevilo varování, že ten či onen je "Pecinův člověk", pak není vyloučeno, že existovali třeba "Chovancovi lidé".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře napsáno je vidět, že máte stále přehled o české politice.
   lada

   Vymazat
  2. 22:36

   Pane Jírovče,

   pokud jde o eurodotace, doporučuji podívat se na to, v jak velkém rozsahu z nich profitují velké firmy (včetně státních), spolky a sdružení např. v Rakousku (největšími majiteli zemědělské půdy jsou katolická církev a Esterházyové):
   http://www.eu-infothek.com/article/agrarsubventionen-die-kleinen-bauern-sind-die-tescheks

   Není nejmenší pochyby, že větší část peněz z bruselské pokladny jde velkopodnikatelům. Kvalitních právníků, kteří zajístí, aby to náhodou nekolidovalo s nějakým "pravidlem", mají bezpochyb dost.
   Že by je Andrej Babiš neměl?!

   Vymazat
 11. Rozdíl mezi panem Zemanem a Drahošem bych řekl je ten, že v jakém stavu ma pán Zeman nohy tak v takovém stavu ma pán Drahoš hlavu.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. lada Souhlas drahoš je dobrý na vzorce ale selský rozum nemá on by to ani nepotřeboval za něj by vládl brusel.

   Vymazat
  2. Hezky!
   :-)

   Vymazat
  3. výstižné !!!!!!!

   Vymazat
  4. Přesněji: za něj by vládla brusel,neb by do ní stále lezl.

   Vymazat
 12. 22.37. a v čem evidentní,zkuste to specifikovat konkrétně.Jinak to je irelevantní. Ba co dím,je to tvrzení na úrovni kavárny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:45 Nebavíte mne, dělejte si blba někomu jinému. Stále stejná ruská taktika, dělat, že nechápou a chtít proto od někoho vysvětlení a pak ukřivděně tvrdit, že je ten někdo napadl tím jeho vysvětlením,... mne nebaví. Prostě nuda.

   Vymazat
  2. 22:45 jen dotaz. Vy jste hluchý slepý nebo nerozumíte oco šlo. Ja vím masirování kavarnou musí být těžké a nebo nějaký doláč ?
   lada

   Vymazat
  3. 22:45 Člověk, který dokáže tvrdit, že má lepší informace od tajných služeb než prezident, je mírně řečeno slaboduchý. A názor, že jmenování premiéra není závislé na výsledku voleb, je úplně mimo realitu. Když byla řeč o 2600 imigrantech, tak se snažil vykroutit tím, že měl na mysli Ukrajince. Copak neví, že o Ukrajincích nikdo nemluví, i když jich u nás už žije přes 200000? Copak nikdy nebyl na pražských sídlištích, ve školkách a školách? Zeman se ho ani nezeptal na jeho seznam "dezinformačních" webů. Měl se Drahoše poptat na nějaký konkrétní případ, tak jako se bez odpovědi ptaly ony weby. Celkově se Drahoš projevil jako větší ubožák "na hlavu", než jsem si dosud myslel. Jeho křivý usměv lecos napovídá o záludné povaze, ale skutečnost je ještě horší.

   Vymazat
 13. Mám obavy,kdyby zfalšovali volby a "vyhrál" Drahoš ,tak ti POLITIČTÍ GANGSTEŘI v čele s Kalouskem udělají vše /i mimo zákon a ústavu/,aby Babiše odstavili.Moc jim fouká do polívčičky , mohly by se třeba začít otevírat různé spící kauzy a začnou se zavírat penězovody k nim.Proto jim teď jde o to zcela eliminovat Zemana.Přitroublo Drahoš udělá "vše" co bude třeba a co mu nalajnují..Můžeme mít rádi,nebo neradi Babiše a Zemana,ale jsou to v současné době JEDINÉ dvě brzdy,které budou republiku držet , aby nešla ještě do větších sraček,než je.

  OdpovědětVymazat
 14. Za Milošem stojí globalisti,v čele s Trumpem,za drahoušem neocons v čele s krvavou madlou,sorosem,clinton,v usa to Trump zvlada,tak snad nedopusti aby seten dobytek roztahoval ve stredni evrope.

  OdpovědětVymazat
 15. Ke kauzu Čapí hnízdo je třeba seznámit se s obsahem otevřeného dopisu fy IMOBA ohledně nesmyslného a zcela nekvalifikovaného či záměrně tendenčního postupu OLAFu v této "kauze". Krom toho v době podávání dotace na jaře 2008 ani v době jejího schválení někdy v srpnu 2008 pojem jako dotační podvod nebyl ani v našem trestním zákoně. Stalo se tak až při jeho novele k 1.1.2010. Nechápu, proč na to žádný z tolika právníků sedících ve Sněmovně nepřišel a podle čeho to naše policie a justice chce stíhat. Když jsem ale nedávno viděl Piráta Michálka, jak v TV zasvěceně argumentuje tím, že již i Masaryk říkal, že se nemá věřit všemu, co je napsáno na Internetu, již se ani nedivím. Jen stále nechápu voliče, koho to tam dokola volí a proč. Co si od těchto lidí slibují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Michálek si myslel, že je vtipný, no byl, ale v kontextu vypadal jako blbec. To byl vtípek pro ajťáky sedící u sójového laté v kanceláři.

   Vymazat
 16. Prezident Zeman pokud se dopustí hrubšího slova, tak se není čemu divit : Na hrubý pytel - hrubá záplata

  OdpovědětVymazat
 17. Tak tenhle "duel" byl pojatý přesně podle pravidel "šou". Celkově divadelní moderování a marné apelace na místy až trapné publikum. Zcela se vytratily otázky na problémy vnitřního vývoje, např. nezaměstnanosti (uvádí se 300tis.) se souvislostí na bezdomovectví (uvádí se 200tis). Bezohlednost - pan Zeman byl ke konci vyčerpán a na závěr ponechán bez opory. Divím se, že se nechal do tohoto divadla zatáhnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:47 No ano, na závěr bylo vidět, že pan Zeman je "špatný na nohy". Naproti tomu během diskuze bylo stále zřetelnější, že pan Drahoš je "špatný na hlavu".

   Vymazat