Reklama

pátek 12. ledna 2018

NI: Pentagon doufá, že nový tank překoná ruský na evropském bojišti!

Ruský tank 2S25 „Sprut-SD“
- kou -
12.1.2018 TheNationalInteres, PrvníZprávy

Již několik let plánují USA vytvořit lehký tank, který by měl překonat ruský protějšek - 2S25 „Sprut-SD", napsal The National Interest. Pozoruhodné je, že hovoří o "evropském bojišti". 

 

Jak časopis uvedl, nový stroj by měl být dostatečně mobilní a chráněný a mělo by mít velkou palebnou sílu na podporu americké pěchoty při manévrovací válce na evropských územích.

V průběhu několika příštích let, americká armáda plánuje vytvořit prototyp mobilního obrněného vozidla palebné podpory, od nějž se očekává, že ke změní situaci na bojišti, a překoná ruské protějšky, sdělil The National Interest.

V americké armádě jsou přesvědčeni, že přesná palba na dálku, koordinované útoky letectva a pozemních jednotek, obrněných vozidel a dronů tak rychle mění průběh bojů, že americký motorizovala pěchota potřebuje palebné přikrytí při případném útoku na nepřítele.

„Mobilní bojový stroj palebného přikrytí (MPF) vám pomůže, pokud se ocitnete mimo cesty. Jeho mobilita vám poskytne palebnou podporu a ochranu, protože budete moci zasadit úder nepříteli dřív, než zastaví váš postup,“ ozřejmil pěkné plány zástupce náčelníka štábu Úřadu armádního výcviku a doktrín vývoje (ŘVD) Ricky Smith.

Smith neuvedl hmotnost tanku, ale zdůraznil, že dosáhne optimální kombinace síly, mobility a přežití. Vysoce postavení armádní úředníci však trvají na tom, že nový MPF překoná ruský protějšek.

Pokud jde o ruský tank, tak se tím myslí 2S25 „Sprut-SD“, což je lehký výsadkový tank, který váží asi 25 tun a je vyzbrojen 125 milimetrovým kanónem. Tento stroj je určen k boji s nepřátelskými tanky, stejně jako k podpoře výsadkových, leteckých nebo pozemních operací.

„MPF je lehký tank, ale ne na úkor snížení ochrany, což je pro Rusy přijatelné. Úroveň ochrany tanků, které Rusové shazují ze vzduchu, ani vzdáleně nepřipomínají to, o čem mluvíme,“ řekl bývalý šéf programu „Land Combat Systems“ David Bassett.

Ve světle možného konfliktu se stejně silným protivníkem se špičkovými zbraněmi si americká armáda uvědomuje, že jeho pěchota potřebuje mobilní a pancéřovou palebnou podporu.

Tanky M1 Abrams jimiž disponují USA, vyzbrojené 120 mm kanóny a dokonale chráněné, nejsou vždy schopny podporovat střelce kvůli jejich silné hmotnosti a omezené pohyblivosti.

Podle Smithe bojové taktické brigády budou muset působit v operačním prostoru, kde budou potřebovat mobilní palebnou podporu. Proto v rychle se měnícím bojovém prostředí bude pěchota vyžadovat podporu MPF.

Ačkoli někteří označují nový stroj jako „lehký tank", armádní činitelé naznačují, že by měl být schopen rychlého přesunu. Tato kvalita, jak se uvádí v časopise, bude mít zvláštní význam v Evropě, kde ruské síly mohou být velmi blízko silám Spojených států a NATO.


Související článek:

Evropa: Miliardy a miliardy a ještě další miliardy na zbraně! 

 - - -

24 komentářů :

 1. Redaktoři seznam. cz nerozeznají tank od obrněného transportéru .:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-):-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 2. A co tak kdyby se to vyzkoušelo ne na evropském bojišti, ale na bojišti v USA? Konečně by poznali to, co chtějí dělat po celém světě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:13 Přesně tak souhlas to bych jim přál.

   Smazat
  2. Tak z toho by se Amíci podělali dovrchu !! Jejich zfetovaní huzligans obojetného pohlaví jsou za "hrdiny" jedině mezi vesničany ozbrojenými pistolkami.

   Smazat
 3. Kde ti pučmelouni vemou lehkou posádku.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak oni ještě nic nemají a už vědí, že to překoná ruské stroje. A Rusko bude jen sedět a dívat se, jak si to vyrábějí. Bude to stejné, jako s tou jejich předraženou kachnou F-35. A až to budou mít, někdy??, hotové, nebude to už k ničemu, protože v Rusku bude tou dobou už něco nového, dokonalejšího.

  OdpovědětSmazat
 5. Omyl, nejedná se o obrněný transportér, ale skutečně lehký tank na upraveném podvozku bojového vozidla. Má plně hodnotný tankový kanón a klasickou tankovou osádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to myslíš "lehký" podvozek a naněm 120mm kanón ???? To chci vidět v akci :):)

   Smazat
 6. Proč plánují evropské bojiště?! Ať si to plánují na svém území! Ať jdou tou štvavou a vytahovačnou politikou do hajzlu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě to tentokrát nebudou oni, kdo určí bojiště. Otázkou je, co měl Putin přesně na mysli, když hovořil o tom, že případná válka se v žádném případě neodehraje na území Ruska?

   Smazat
  2. Tím se jen dál pokoušejí udržovat v chodu povídačku o ruské hrozbě. Protože přece všem dnes musí být jasné, že až sem za těch deset let ti zlí rusové vtrhnou, hodné SS nám tady namísto bomb pozhazují stovku těchto tančíků a rusové zase smutně odtáhnou.

   Ale jakoby SS tak nějak příliš nepočítali s tím, že pokud by se tyhle výsadkové tančíky měly utkat s ruskými, tak to nebude s ruskými výsadkovými tančíky, ale se skutečnými tanky.

   Ale co, stejně je to jen pokus o propagandu, docela trapný.

   Smazat
 7. Souhlas! AŤ si ti hnusní agresivní uššáci plánují válku na svém území!!! Uvidíme, jak jim občané SSA budou fandit.

  OdpovědětSmazat
 8. Výsadkový tank? A není to náhodou útočná zbraň ? Tak kdo koho vlastně ohrožuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hricáku, kdybys něco věděl o SSSR-Ruské voj. technice, tak víš (ale blbové ne), že russáci měli ve vývoji LÉTAJÍCÍ tank. Vole, oni ho,, asi,, chtěli použít na obranu. Rusko se bránilo jen dva roky za WWII a od té doby jen útočí.

   Smazat
  2. Nevychovaný anonyme - pan Hricák ví, ty nevíš, hlupče: "Nejlepší obranou je útok!!!" To říkal už Clausewitz. Jestli nám chceš naznačit, že Rusové jsou agresoři, tak si to běž kvákat na Hovinky či na Stream, tam tě možná někdo ještě vyslechna. Tady jsi k smíchu.

   Smazat
  3. 19:01 ty budeš taky ten pravdohlásač. Vandruješ do anonymů a sam se nepodepíšeš. Havlovo hovno na druhou. Jeden tupec a druhý ho hájí. Takže hricák neví a ty znáješ tak maximálně se nažrat rukou.Budeš Husákovo dítě, když agresor, tak stejně jako fašisti. Další konverzaci vylučuji pro neznalost minulosti. Servus

   Smazat
  4. 18,42 a 19,30
   A neříkají náhodou Američané, že je třeba se bránit ruské rozpínavosti? Tak proč vyvíjejí stále nové útočné zbraně?
   SSSR není současné Rusko. To za prvé. Za druhé, i když se za socíku vyvíjely útočné zbraně, v kolika případech je ke skutečnému útoku SSSR použil? Ve srovnání s USA to byli skuteční břídilové.

   Smazat
 9. Každá myšlenka, která podpoří chudáky zbrojaře, se počítá. A když není nepřítel, tak si ho vyrobíme a ty tanky proti němu taky. Hlavně, že dostane lobby další zakázku.

  OdpovědětSmazat
 10. Ať si útočí s nimi na své města a s rovna je se zemi !

  OdpovědětSmazat
 11. Kam po 2 SV vstoupily tam jsou dodnes. Teď už to nestíhají kontrolovat a tak jdou formou devastace morálky.

  OdpovědětSmazat
 12. Pentagon může dál snít své vlhké sny. Pokud se o něco pokusí dostane na holou....!

  OdpovědětSmazat
 13. Když koukám na ČT TV a poslouchám Rozhlas už vím kde se to bude válčit v Evropě, no přece v českých hájich i lučinách na USSA tancích. Velitelem tanku bude Kocáb, svojím skřekotavým pražským výběrovým hlasem zažene rusáka na Sibiř z Čech aniž by se USSA tank co jen na krok hnul. Bude čumět z díri tanku s hrdým tričkem na hrudi from the USSA a vedle neho bude Horáček s nejnovější parukou která pokrýva jeho lesklou pleš taky made from the USSA a černými brýlemi Rainbain taky from the USSA. Když rusáci uvidí dva Český supermany z tanku tak se podelaj a utečou a my jim zaspívame Glory , Glory Czech boys who save USSA.

  OdpovědětSmazat
 14. Myslím, že to Zeman řekl zcela jasně. SS potřebují mít nepřítele i kdyby si ho měly samy vyrobit.Kdyby neválčili, nevyráběli další a další zbraně, zvýšila by se jim nezaměstnanost a to hlavní, zbrojařské firmy by šly do kytek. No a to by s takovou sami amíci vynesli v zubech ty své politiky, kteří jim mají zajištovat kšefty.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.