Reklama

čtvrtek 11. ledna 2018

Orbán v Berlíne: Ak stredná Európa nedostane peniaze od EÚ, obrátime sa na Čínu

11.1.2018  HlavnéSprávy

Krajiny strednej Európy musia spracovať značnú zaostalosť v oblasti infraštruktúry, na rozvoj potrebujú finančné zdroje. Ak im Európska únia nedokáže poskytnúť finančnú podporu, tak sa obrátia na Čínu, povedal v stredu v Berlíne na fóre Welt-Wirtschaftsgipfel (WWG) predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.


Podľa agentúry MTI premiér pred predstaviteľmi najväčších nemeckých podnikov zdôraznil, že rok 2018 bude rozhodujúcim rokom. “Treba ochrániť schengenský systém, ak chceme zachovať, prípadne zlepšiť svoju konkurencieschopnosť,” dodal Orbán.

Do roku 2030 krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) podľa maďarského ministerského predsedu dobehnú západné priemyselné krajiny a stanú sa čistými platcami do rozpočtu EÚ, a vtedy už Úniu budú zväčša financovať Nemecko a krajiny V4.

MTI dodala, že ročný obrat podnikov, ktorých predstavitelia sa zúčastnili na fóre WWG, dosahuje takmer 800 miliárd eur, čo je zhruba sedemnásobok maďarského ročného hrubého domáceho produktu, a zamestnávajú takmer tri milióny ľudí. Orbán bol čestným hosťom podujatia, pričom vlani pozvali Emmanuela Macrona.


- - -

27 komentářů :

 1. Výhrůžka "obrátit se na Čínu" je správná! Eurohujerům vzpění krev, až budou mít pěnu u úst.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, utvorit novou unii pro staty vychodni Evropy. S pomoci Ciny a tak.

   Smazat
  2. Je to výborný nápad! Nizozemský opilec Juncker, nedouk krejčí a něm. nacista Schulz a celá jejich bruselská kamarila se ožerou až z toho zblbnou! Býv. německá svazačka multi-kulti baba Merkel z toho chytí zrádnika a dostane doživotní zácpu!

   Smazat
 2. ještě měl dodat, že se obrátí na Rusko!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Ano to je správný postup. Na vyhrůžky EU že nás vyhostí s unie a bude nás pokutovat je to jediná správná reakce. Vždyť unie a NATO se chtějí neustále rozšiřovat. Je třeba jim říci A DOST!

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud Orbán skutečně řekl, že "Do roku 2030 krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) podľa maďarského ministerského predsedu dobehnú západné priemyselné krajiny a stanú sa čistými platcami do rozpočtu EÚ, a vtedy už Úniu budú zväčša financovať Nemecko a krajiny V4. " je na pováženou, neboť v podstatě tím prokázal, že "neví co mluví".
  Německo, ale i jiní, něco takového nikdy nepřipustí ! L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu mi to připomíná vývoj, jako u Tsiprase. P.K.

   Smazat
  2. 14:12 Podobné "myšlenky" jsme už přece slyšeli po listopadu 1989 od řady našich politiků a "odborníků" všeho druhu. Výsledkem jsou u nás české mzdy a německé ceny, nebo ještě vyšší. O kvalitě potravin a jiných výrobků ani nemluvě. L.S.

   Smazat
  3. Ferda Mravenec, práce všeho druhu12. ledna 2018 1:22

   Hele LS, nekvikej a schuti do práce "Hej-rup"!

   Smazat
 5. To povedal v mene celej V4-ky?

  OdpovědětSmazat
 6. nie - len za seba - no je tu problém - Nemecko zatvára jadrové elektrárne, to by na tom nebolo nič, vrieskajú čosi o čistej energii, ale je tu ale - všetky ich elektrárne - jadrové - postali Westinghouse, t.č. v bankrote - a včul ostali len Rossatom, ten im nové nepostaví, a staré neopraví - priemerný vek elektrárni je 30 rokov a viac,preto sa sťahuje časť výroby do V4 a inam, pokračovanie dostavby u nás aj u vás nových blokov pokračovať ďalej netreba

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zase nová germánsko-nemčúrská hitlerovská finta vůči Slovanům?! Ať chcípne nebo skape pes!

   Smazat
 7. Naše makroekonomika patří západním ,,strategickým,, partnerům.
  To v praxi znamená :
  Sáhnete li nám na kurz a nebo budete li východně orientovaný,
  začneme hromadně propouštět a zavírat podniky,
  lidé se nedostanou ke svým účtům a přivedeme vaší zemi k bankrotu.
  Proto jsme měli Čínu již dávno požádat o peníze na tři roky chodu státu.
  Dát to tady dohromady a připojit se aktivně k nezápadnímu bankovnictví.
  Nikomu nic bychom nebyli dlouho dlužni,
  Česká republika je velice bohatá země !
  Splavněním naší vlasti bychom propojili tolik moří a oceánů,
  že množstvím zboží bychom byli dva Panamské průplavy a Hamburk by byla naše pobočka*

  OdpovědětSmazat
 8. Unknown11. ledna 2018 15:30
  „Proto jsme měli Čínu již dávno požádat o peníze na tři roky chodu státu. Dát to tady dohromady a ..“
  Dokud nebudeme mít vlastní Centrální banku, která bude vydávat vlastní peníze na rozvoj země, tak se z toho svrabu nedostaneme a budeme se stále více „zadlužovat“, za ty služby s vydáváním koruny. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pilná včelka Mája12. ledna 2018 1:34

   17:51 - Správně! Ale také už zavřít za katr známe arcizloděje, arcituneláře, vlastizrádce, kolaboranty a jinou protilidovou, kavárenskou špínu a verbež! Ať lepí aspoň sáčky a šoupají přitom nohama. A když ne, tak do dolu těžit uhlí a uran!

   Smazat
  2. Nikomu nic bychom nebyli dlouho dlužni,
   Česká republika je velice bohatá země !
   Splavněním naší vlasti bychom propojili tolik moří a oceánů,
   že množstvím zboží bychom byli dva Panamské průplavy a Hamburk by byla naše pobočka*

   Smazat
 9. Je to trapné vynášet EU do nebes a plazit se za všimné, které z EU přichází. Za dobu našeho členství v EU to bylo 700 miliard Kč. Ovšem, že za stejnou dobu do "starých" zemí EU od nás odteklo 5 x více, už žádný nezmíní, v posledních letech je to ročně 400 miliard. Pořád se mluví o tom, že jsou u nás platy třetinové, třeba proti Německu (a důchody mnohdy ani ne pětinové) a uvádí se nízká "produktivita práce". Ale ve Škodovce je přitom stejná, jako ve Volkswagenu a platy jsou ve Škodovce třetinové. Ne, není to produktivita práce, ta je dávno srovnatelná, ale je to vývoz české produktivity práce zahraničními podniky do svých mateřských zemí. Proto jsme se od dob socialismu nepohnuli vpřed "s doháněním" ani o mm, dokonce se ztratilo někdejší tempo z dob před r. 1989!!!. Jen současná 1 Kč se rovná někdejším 8 haléřům a kdo ví jestli. Kdopak si vzpomíná na haléřové, tříhaleřové, pětihaléřové... mince? Víte, že dnes za tyto mince dostanete i několikatisícinásobek jejich tehdejší ceny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní (evropské) hodnoty12. ledna 2018 1:41

   • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html
   Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to takto. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR, za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá, že nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule, jak to postavila EU. Ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu úmyslně znehodnotí, aby to, co dovážíme, bylo pro nás vícenásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo vícenásobně levnější. A rozdíl jde do bilionů korun, o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIKDO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO, NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem Západ vyloupil Afriku, Latinskou Ameriku a Asii. A teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
   KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku? Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany.

   Smazat
 10. Viki Orban,najlepsi Madar !! Dobre vie,co hovori !!Ak si
  Brusel mysli,ze bude V4 vydierat za hriechy rozvratenia statov Blizkeho vychodu,tak sa mylia.Ono to nakoniec dopadne,ze sa vratime pod vplyv Ruska...skor,ci neskor !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fero z Horného grúňa na valaloch12. ledna 2018 2:13

   18:49 - Vidím bratku, že si zo Slováče ako ja. Avšak na rozdiel od Teba píšem spisovnou "bernoláčtinou" (Trnava). Kdežto Ty si akosi zakrslý a nedorobený v gramatike. Teraz ale k věci:
   Maďarovi Orbanovi veľmo fandím, bo je skutočný štátník a má pravdu! Je vysokou autoritou medzi politikmi V4. Nikto na neho nemá! Som za vytvorenie krajín V4 na zmluvnom základe na koncepte Maďarsko, Poľsko, Česko a Slovensko, osamostatnenie sa a odchod z totalitnej EÚ. Zároveň ako Slovan si myslím, že by bolo dobré pribrať do takéhoto spolku ďalšie slovanské štáty a národy ako Bulharsko, Srbsko, Slovinsko etc.
   Toto nám pomože a zachráni nás pred germanizáciou Nemeckom a aby sme sa ešte viac nestali na ňom závislí ako jeho 5. kolónia. Vzťah k Rusku, Číne a ďalším rozhodujúcim azijským štátom (India, Indonézia...) deklarovať a zabezpečiť si zmluvami podľa medzinár. práva o spolupráci a výmene obch. tovarov. Takýto postup nám zároveň vytvorí bezpečnostný priestor a právnu istotu nielen ekonomickú, ale aj vojensko-stabilizačnú. Rusko a Čína ako dve vojenské veľmoci určite nebudú mať záujem na eskalacii voj. napatia. Ba, naopak naše vztahy budú založené na princípe vzájomnej ekon. a vojenskej vyváženosti a spolupráce. Týmto sa konečne zbavíme aj zločineckého NATO a zločineckého USA, ktoré aj tak končia po zásluhe na smetisku dejin! A nikdy nezabudnime, kto nás zatiahol do podrúčia týchto zločineckých vražedných a militantných vojenských agresorov a teroristov!

   Smazat
  2. :))
   ..dobre si povedal :))
   ...dobře si to řekl bratře*

   Smazat
 11. Uprchlík který chce být v Germánii nebo Skandinâvii nemůže být vyselektován do země kde nechce být . Východní evropa . Vždyť je to porušení lidských práv !

  OdpovědětSmazat
 12. To nejdůležitější je, aby nikým nevolená Evropská komise neměla přístup k penězům na financování svých nepříčetných plánů. To musí skončit. První příležitost je zabránit, aby se rozpočet Komise (EU) z důvodu odchodu Spojeného království z EU drasticky (proporcionálně odchodu UK z EU) snížil tím, že státy budou požadovat efektivní hospodaření a přizpůsobení nové realitě. Ta je, že UK nebude součástí EU. Pochopení reality ovšem od babišů a podobných typů nelze očekávat, proto je třeba je přitlačit ke zdi. Novinářská žumpa je ovšem plně ve svých ehmm, jak to říct, no ve sračkách, a očekávat, že lidem tyto vymyté mozky lidem řeknou, jaké že všechny drzosti si brusel plánuje bez ohledu na realitu vývoje, nelze očekávat. No nic, o to větší pád na držku nás čeká, o tom žádná. Je čas se všem těmto drzostem postavit se vší rozhodností, dokud je šance na vývoj, který nepovede k naprostému chaosu. Ti lidi mají ideologické zatemnění mozku, jim svaté není nic, buď teď nebo nikdy. Je čas nazývat věci pravými jmény a podle toho se chovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo řídí EU?12. ledna 2018 2:28

   Kdo řídí EU? Hloupá otázka. Je to přece Evropská komise, jejímž předsedou je od r. 2014 nevolený luxemburský opilec Jean Claud Juncker. Ten řídí kolegium komisařů, což jsou de facto resortní superministři. „Pod palcem“ má také Evropský parlament, který má za úkol schválit to, co vymyslí EK. Podle sociologických teorii každou společnost (tedy i EU) řídí elity. Elity se dělí na dvě skupiny:
   • Skrytá elita je tvořená lidmi ovládajícími síť globálního kapitálu. To jsou ti mocní, kteří mají peníze a bohatství. To jsou ti, kteří rozhodují, i když je nikdo nevolil. Představitelé Skryté elity v USA jsou Rockefeller a Rotchild. O Skryté elitě v Evropě není moc známo. Ale jsou to představitelé finančních kruhů, bank, fondů, většinoví akcionáři významných podniků a jiní zbohatlíci. Skrytá elita řídí Servisní elitu pomocí skupiny Bilderberg. Tato skupina úkoluje Servisní elitu na svých zasedáních, zase prostřednictvím k tomu vybraných lidí, které si zve ze zájmových zemí. Ti pak přenáší úkoly již na Servisní elity daných států. Z ČR se zúčastnilo těchto jednání několik pánů, kteří v daném okamžiku měli v ČR možnost ovlivňovat dění podle přání Skryté elity. Dnes tyto pány všichni zařazujeme do skupiny prodejných šmejdů a škůdců ČR. Jejich zásluhou je ČR v takovém strašném stavu, v jakém je dnes.
   • Servisní elita zabezpečuje pomocné a obslužné činnosti. Tvoří jí řídící špičkoví politruci, úředníci, novináři, právníci, drobní podnikatelé. Do této skupiny patří např. politruci Evropské komise nebo nechvalně známy starý superdinosaurus a nemtavý a chrchlavý havloid Číro Šlafengern.

   Smazat
  2. Nová evropská šlechta (europapaláši)!12. ledna 2018 2:30

   • https://zpravy.tiscali.cz/diplomate-z-bruselu-nic-nevyjednaji-ale-platy-maji-kralovske-302779?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.novarepublika.cz/2017/08/p-margin-bottom-0.html#more
   • www.novarepublika.cz/2017/08/humanitarni-otrokarstvi-1-cast.html
   • www.svobodny-svet.cz/2280/top-informace-pro-celou-evropu-a-okolni-svet.html
   • www.pravyprostor.cz/euroslechta-si-potichu-zvysila-mzdy-vite-kolik-vydelava-tusk-nebo-juncker
   • http://echo24.cz/a/wiaAi/chudi-dotuji-bohate-agrofert-neni-jediny-nejvic-dotaci-konci-u-velkych-firem?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.aliancens.cz/single-post/2017/07/28/Humanit%C3%A1rn%C3%AD-otrok%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-1-%C4%8D%C3%A1st
   • www.aliancens.cz/single-post/2017/08/20/Humanit%C3%A1rn%C3%AD-otrok%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-2-%C4%8D%C3%A1st
   • www.aliancens.cz/single-post/2017/08/21/Humanit%C3%A1rn%C3%AD-otrok%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-3-%C4%8D%C3%A1st

   Smazat
 13. Tak to u nás nehrozí bohužel zvítězila „ proevropská strana".

  OdpovědětSmazat
 14. Kdo řídí EU?12. ledna 2018 2:28
  Kdo řídí EU? Hloupá otázka. Je to přece Evropská komise, jejímž předsedou je od r. 2014 nevolený luxemburský opilec Jean Claud Juncker.

  Kdo řídí Evropskou komisi?
  Hloupá otázka, řídí ji Vatikán a katolická církev*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.