Reklama

úterý 30. ledna 2018

"Osvědčení o uznání zásluh": jak se v Rusku reaguje na začlenění do "kremelské zprávy" Ministerstva financí USA


30. 1. 2018         zdroj a zdroj
30. ledna Ministerstvo financí USA zveřejnilo "kremelskou zprávu". Podle dokumentu se sankce USA mohou vztahovat na více než 200 lidí - seznam zahrnuje prakticky všechny vysoké úředníky a velké podnikatele v zemi. Přičemž postavy "kremelské zprávy" nebyly touto pozorností ze strany USA překvapeny a dokonce to považují za lichotivé.


Co je "kremelská zpráva"

V srpnu 2017 podepsal prezident USA Donald Trump zákon "O čelení proti nepřátelům Ameriky prostřednictvím sankcí" (CAATSA ). Jeho cílem je potrestat Rusko za údajné kybernetické zasahování do amerických voleb v roce 2016. Podle jednoho z ustanovení zákona museli zástupci Ministerstva financí USA a Národní rozvědky USA k 29. lednu vypracovat a předložit Kongresu "černý seznam elit": ty, které Západ považuje za "oporu ruského režimu".

Článek 214 CAATSA poznamenává, že vedle plného jména a postavení je ve zprávě nutno uvádět informace o vztazích osoby s Vladimírem Putinem, výši čistého kapitálu a zdroje příjmů, údaje o majetku příbuzných a zapojení do korupční trestné činnosti ...

Ruští politici a podnikatelé, kteří jsou v seznamu uvedeni, jsou de facto uznáni za nepřátele USA, řekl novinářům tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. "Když si totiž přečtete text, název tohoto dokumentu, je to všechno provedeno v souladu se zákonem o čelení nepřátelům USA", upřesnil.

"Do "kremelské zprávy" byla pečlivě zahrnuta všechna politická a ekonomická elita země", okomentoval dokument, zveřejněný Ministerstvem financí USA, primátor Moskvy Sergej Sobjanin. Starosta řekl, že není překvapen, že se dostal do seznamu. Zdůraznil, že "na Západě Rusko neměli nikdy rádi", ale takové zprávy nebyly vypracovávány ani v dovách nejhorších vztahů mezi oběma zeměmi. "Tato opatření nerozdělují, nýbrž sjednocují. Vedou k výsledkům, které jsou opakem toho, oč autoři usilovali", řekl primátor hlavního města.

"Kdo je kdo v ruské politice"

Gubernátor Petrohradu Georgij Poltavčenko považuje zařazení svého jména do seznamu Ministerstva financí USA za "osvědčení o uznání zásluh pro Rusko" a Severní hlavní město. "Poltavčenko soudí, že zařazení jeho jména do "ratingu nejvlivnějších ruských vůdců", který dnes zveřejnilo Ministerstvo financí USA, hovoří o uznání zásluh o Rusko a Petrohrad a svědčí o rostoucím přínosu města pro ruskou ekonomiku", napsal jeho tiskový mluvčí Andrej Kibitov na Twitteru.

Jedna z postav "kremelské zprávy" Ministerstva financí USA, vicepremiér Arkadij Dvorkovič, prohlásila, že byl "povinen být v tomto seznamu"."Podobá se to knize "Kdo je kdo v ruské politice", řekl novosibirským novinářům. Podle něj není zveřejněný dokument sankčním seznamem, takže zatím není důvod pro reakci ...

...Poradce prezidenta Ruska pro rozvoj internetu German Klimenko považuje zařazení své osoby do "kremelské zprávy" za lichotku. "V minulosti by se do podobných seznamů dostali Koroljov a Kurčatov. Mám do těchto lidí nekonečně daleko, ale pokud mě někdo dává do jedné řady s nimi, pak je to samozřejmě lichotivé", řekl v rozhovoru s agenturou TASS. Podle Klimenka je cesta sestavování "proskripčních" seznamů zemí, které se uchází o světovládu, "poněkud divoká" ...

...Zmocněnkyně prezidenta RF pro práva dítěte Anna Kuzněcová sdělila, že její ocitnutí se v "kremelské zprávě" Ministerstva financí USA svědčí o správném směřování její činnosti. "Myslím, že toto ohodnocení mé práce na postu ombudsmanky pro děti dokonce i za tu krátkou dobu ukazuje, že jsme na správné cestě k našemu hlavnímu cíli - štěstí a blahu ruských dětí", je uvedeno v prohlášení tiskové služby ombudsmanky ...

...Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin nazval zpracování "kremelské zprávy" snahou USA o "ovlivnění vnitřní politiky Ruska". Přičemž sankce mohou mít negativní vliv na samotné Američany, "kteří se stanou rukojmími ambicí Bílého domu", řekl ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Takže, když byl Kalousek vyznamenán jako nejlepší ministr financí ze zemí bývalého východního bloku, znamenalo to, že nejvíce zničil stát, jehož je občanem? Fakt logika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no samozřejmě ...jak jinak????

   Smazat
  2. A ne snad? Tutéž logiku lze ostatně dohledat i při udílení Nobelových cen za mír - jen si klikněte kdože je v posledních v posledních dekádách nominován. Odporná společnost. Alespoň pro mě. Ano, Kalousek Drábek a další mají bezesporu nehynoucí zásluhy na devastaci státu jehož občany jsou. Bohužel.

   Smazat
  3. Správný postřeh. Škoda že mě to nenapadlo prvního.

   Smazat
  4. Nepřítel vyznamenává svého přítele.

   Smazat
  5. SNAD TO NENÍ PRO NIKOHO NOVINA , že národní zločinec z TOPsekty Kalousek byl a je tím nejhorším , co tahle země nosí ???

   Smazat
  6. Ne, toto vyznamenání se dávalo čtyřem státům východního bloku, postupně, bez jakých koliv ukazatelů. Proto to dostal, byla na nás řada. Jo, že to bylo jak píšete, je pravda.

   Smazat
  7. Pro 18 44:
   ano, přesně tak. A stejně tak si vysloužil i Havel svou bustu. S USA jsou po celém světě kamarádi jen vlastizrádci a škoditelé vlastním zemím. To platí pro všechny země světa, které se nechtějí stát otroky USA. USA podporují celých sto let ty, kteří jim jdou na ruku. A je jedno, zda to byl Pinochet, Franco, ze začátku Hitler, než pochopili, že jim samotným půjde po krku, dnešní islamističtí teroristé byli USA dříve podporováni jako bojovníci za svobodu, je již mnohokrát prokázáno, že ISIL bylo, je a bude financováno a vyzbrojováno USA tak dlouho, pokud nebudou na hlavu vyhlazeni, majdan na Ukrajině - typický příklad jejich politiky. V minulosti každý terorista, diktátor, zrádce národa, pokud šel na ruku USA, byl jimi podporován a odměňován. Kalousek ? Jak může být vyhlášen někdo jako nejlepší ministr financí, když za pět let udělal státní dluh 500 miliard Kč ? K smíchu. Bohužel u nás je stále dost lidí, kteří nejsou schopni pochopit základní atributy dnešní světové politiky. A naši dřívější disidenti, kteří tak obdivovali USA, toto nechtěli ani vidět a přehlíželi to.

   Smazat
 2. Paranoidni psychopati chteji Rusko znicit, rozlozit. Kdyz to nemohou atomovkami, chcipli by taky, tak sankcemi, ocernovanim Ruska. Povede to ke stmeleni Ruska a k jeho uz naprosto jistemu presvedceni, ze USA jsou jejich uhlavni nepratele a ze chteji valku. Americane se tak dostavaji do role Nacistu v 2. svet. valce. Rusove nebudou mit s nimi slitovani, jestlize budou napadnuti.

  OdpovědětSmazat
 3. Jaky rozdil: DEUTSCHLAND UBER ALLES - America first?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stiskni zároveň _Alt Gr_ a _%_ a získáš tím přehlásku nad písmenem, které potom stiskneš: ÜBER.

   Smazat
  2. Trump to myslel jinak : Trump to myslel : Amerika je pro mne na prvnim miste!!! Stejne jako pro Putina Rusko.

   To co napsal Anonym je manipulovani pravdy
   na urovni PRAZSKE KAVARNY nejhorsiho druhu!!

   Brouk von Pytlik

   Smazat
 4. Neskutečná nabubřelost USSA debilů. Už skoro rok se mohou posrat pro údajné zasahování Ruska do voleb v USSA, vyhlašují tresty a co dělají samy? Úplně otevřeně vykřikují, co dělají v Rusku proti volbám, štvou opozici, podplácejí kde koho. Veřejně přiznaly, že chtějí odstranit Putina. Je to neskutečný hnus. Kdo jim dal právo zasahovat do Ruských voleb? To nikdo nechce vidět. Všichni jen řvou Rusko, Rusko, Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teprve budou pořádně řvát až pořádně dostanou po papuli.

   Smazat
 5. A bohužel se k nim přidala i pražská žumpa.

  OdpovědětSmazat
 6. Amerika a ted i zapadni evropa=tupe a zdegenerovane narody-vlastne uz ne narody ale tupe masy neceho! Nejlip je videt tupost na americkych vojacich serzantu a dustojniku pracujicich od UNPROFORu pres KFOR a dalsi !!! Proto gen.Pavel je mezi nima tak spokojen!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 7. No jo opravdu blbci hledají nepřítele ale pozdě Rusko je daleko lepší než usa.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdyz clovek toho Honolulu potrebuje, tak ho tady nevidi! Zajimalo by me, co se deje v US? Uz minuly tyden jsem videl vzrusenou debatu ohledne "ovlivnovani pres. voleb Rus. hackery" a ted Alex Jones mluvi neco o procesu pred voj. tribunalem. Nevim toho konca-kraja a Honolulu by mel neco rict.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se deje v USA : Trump se snazi postavit 3+ metrovy plot mezi USA a Mexikem, zlepsuje ekonomii a snazi se zredukovat pocet nezakonych immigrantu. Zamestnanost zen je nejvyssi za 17 let. Predelavaji porad danove zakony a veci spojenes tim. USA narodni produkt je 3% za tento rok. Trump pracuje na ekonomii, skolstvi, immigraci. Vice mene pomalu opravuje USA.

   Brdnik

   Smazat
 9. Zde jsem se donutil se vyjeviti muj zivot plny prevratu :
  Narodil jsem se v kulacko delnicke rodine .Jiz od mladi jsem touzil byti v Hitlerjugend neb meli krasne satky okolo krku. Prohrali valku a ja jiz jako maly komunista jsem tleskal ruckami svymi tj dlanemi svymi malickmi.Ihned po zalozeni pionyra jsem se stal vedoucim skupiny Pavlika Morozova jakozto naseho vzoru neb on spravne pochopil ze tridni nepritel je i v rodine .Proto jsem udal svou babicku dedecka a otce za poslouchani skodlive stanice Svobodna Evropa kde sirili zlo Pepa z depa tj jozka Pejskar a dalsi zlocinci a skudci . Brzy to take pochopil i na slavny president Klement Gotwald jez s hrdinnou cti mu prislusejici zlikvidoval sionistickou vladu v cele se stranickym tajemnikem prvnim Salcmanem&spol .Byli popraveni s prikladnou rychlosti a ja zacal jezdit na mandelinku bramborovou kterou na nase lany shazovali imperialisticti stvaci v cele s USA. Hazeli na nas i hracky jez pry trhali detem ruce a nohy a ostatni koncetiny . Pozdeji kdyz jsem se zacal holiti jsem byl vybran na predsedu organisace Svazacke organizace. Se soudruzkami jsme zazivali krasne chvile ctenim basni se sovetskou tematkou v hasicarnach pomocnych hasicu a brzy jsme se orientovali kdo je je skudce a kdo to se stranou mysli vazne v CCCP. Po Chruscovovi to byl Breznev a pozdeji kolaborant plesatec Gorba se znamenim Kainovym na jeho plesi. V te dobe jiz jakozto komunista v Pragovce kde jsem jezdil s jesterkou a vyvazel spony jsem se vyporadal jako soudruh prikladne se situaci a nabadal stranickou organisaci k akci jez se take vykonala. V te dobe jsme jiz verili s Husakovi pozdeji s Havlovi jez vsak jiz nebyl nazyvan soudruhem neb nezrizene chlastal a byl napul teplejTake jsem slozil spoustu oslavnych basni na kombajnysty a rolniky delniky a soudrusky z nemocnic kde pracovali za malou mzdu avsak poctive,stranicky Zde je mala ukazka basne oslavne pozdeji pridam dalsi sloky :
  as trochu vyrostu
  budu soustruznikem
  a jako muj tata
  v praci udernikem
  Honolulu kuku retarded
  Uz jsenm tady uz sem ,z vyletu
  At zije Trumpp a jeho rodina hercegovina ,ay ziju ja Honolulu 1 tajemnik strany "vpred nikdy vzad" Nazdar a Dvorak at nam prdel polibi ,coz se mu moc nelibi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobě fakt už jede, přemřelo.

   Smazat
  2. hahaha. Už dlouho jsem se tak nezasmál. Jen se chci zeptat. Jaký smysl má tato kravina ?

   Smazat
 10. Někde bylo napsáno,že Ruští oligarchové,mají do konce ledna,udělat něco s Putinem,jinak přijdou o svůj majetek,uložený v západních bankách.I takhle si můžou USA dopomoci k penězům.Co lze z toho vysledovat,CIA ví o každém vkladu v bankách,když to potřebují,tak to prozradí politikům,soudům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti oligarchové mají vedle ruského už celý soubor pasů jiných zemí, včetně Ameriky, kde mají fabriky a své hrady a zámky jako své domovy. V Davosu proto nějakej Rus prohlásil, že v Rusku už oligarchové nejsou. Asi mluvil pravdu.

   Smazat
 11. To je v USA bordel, když tam rozhoduje Putin z RF. Zřejmě jde o bohaté ruské přírodní zdroje, kdo by je nechtěl. Bylo by to jako kdysi s venezuelskou ropou, Venezuela dostávalo za ropu od US společností 10 dolarů, ale sami ji na světových trzích prodávali za 120-140 dolarů. Nedělej to.

  OdpovědětSmazat
 12. USA prý budou do Evropy dodávat zemní plyn. To píší masmédia (a v totéž doufá třeba Polsko nebo Pobaltí, tč. vděční káceči pomníků krasnoarmejců). Problém je ale v tom, že do USA právě vypravují další tanker se zkapalněným plynem z Ruska. P.S.: na Evropu už asi nezbude :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.