Reklama

.

.

středa 17. ledna 2018

Pan J. Drahoš až tak velkým vědátorem není

S přítelkyní Merkelovou, která škodí Evropě
J. Kovář
17.1.2018  ČNL

Je-li lid skutečně jediným zdrojem moci ve státě a rozhoduje-li ve volbách většinou o podstatných otázkách života společnosti, pak samozřejmě má právo rozhodovat i o zvlášť významných celospolečenských problémech přímo v referendu.


Právě otázky, zda budeme nadále v EU, či z ní vystoupíme, by měl rozhodnout lid v referendu. Obdobně by měl rozhodnout i o tom, zda budeme i nadále v NATO, nebo z něho vystoupíme.

Dosavadní zastupitelská demokracie prožívá období určitého sestupu. Místo lidu se rozhodujícím činitelem v rozhodovacím procesu stávají média hlavního proudu. Ty voliče měsíce a měsíce zpracovávají, podsouvají mu myšlenky, názory i určitá stanoviska. Pracují v zájmu určitých politicko-ekonomických elit. Zpracovaný lid pak do určité míry hlasuje žádoucím způsobem. Lid fakticky za této situace přestává být suverénem.

O otázkách demokracie hloubal ve svých dílech i v praktickém životě činil potřebné kroky k jejímu naplňování jak prezident T.G. Masaryk, tak i prezident E. Beneš. Jejich společným dílem je termín „humanitní demokracie“. Podle jeho tvůrců by se demokracie z oblasti politické měla přelít i do oblasti sociální a hospodářské. Současné uspořádání celkové společenské situace to neumožňuje, spíše tomu brání. A proto je zapotřebí, aby lid svými rozhodnutími v referendu překonal tuto i další překážky. Jen tak zamyšlený proces může nastartovat a principy demokracie přerostou i do obou zmíněných oblastí.

Nic nezazlíváme panu Drahošovi. Je chemik. Tam je asi doma. Oblasti společenských věd jsou mu zřejmě cizí. To by však měl spíše přiznat, než prohlašovat, že o věcech jako je EU a NATO se nemá rozhodovat v referendech. Sám totiž si vystavuje vysvědčení z nedostatečné znalosti určitých společenských procesů. A tím i následně popírá svou kvalifikaci, jíž potřebuje k tomu, aby uspěl v úřadu prezidenta republiky.

Z tohoto důvodu, ale i dalších pan J. Drahoš není pro nás vhodným kandidátem na funkci prezidenta republiky. Pokud by měl trochu společenského taktu, pak by se musel zastydět, že stupínky k jemu vysněné funkci prezidenta mu dělá velká většina kandidátů, kteří ve volbě neuspěli. Všichni na jednoho, hr na něj! Není ani sportovní, není fair, tak to cítíme my. Panu Drahošovi se to však zamlouvá, má radost, že jeho šance se zvětšily. Matematicky snad ano, lidsky však nikoliv. Ani voliči, jež dali svůj hlas propadlým kandidátům, nebudou jejich doporučení volit Drahoše považovat za povel, kterým se musí řídit. A tak naštěstí opět lidé, obyčejní voliči, jistě pochopí, že volba Drahoše prezidentem by byla v rozporu s jejich základními zájmy i zájmy republiky a našeho národa.

M. Zeman je z nás, je s nám i již nějaké desetiletí, žije s námi, cítí s námi, je naším prezidentem a opět jím bude. Pan J. Drahoš je chemik, s lidmi se příliš nezabýval, pokud nešlo třeba zrovna o kancléřku SRN, paní A. Merkelovou, a její doprovod, s námi nebude stejně myslet, není z nás a nikdy našim nebude. Patří i myšlenkově úplně jinam.

Víme, jak si máme do voleb počínat, koho bude volit prezidentem republiky na další volební období. To je hodně! Ale musíme udělat ještě více! Přesvědčme i lidi z našeho okolí, kteří nechodí volit nebo volili jiného prezidentského kandidáta, aby volili prezidentem M. Zemana, člověka z lidu, lidového, našeho.


- - -

15 komentářů :

 1. Odtud fouka ten proevropsky zavan !

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkné foto, i ta nehezká žena má hezký úsměv, když se panu kundidátovi zachce. Budu volit tohoto muže, neboť se mi zdá, že by mohl mít na ten asociální západoevropský spolek kladný vliv. Konečně by tak EU ocenila český příspěvek kulturnímu společenství západních demogratů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jdeš opět z davem, jen aby si se neposr..... Nikdy jsem nebyl zaprodancem, ani kolaborantem a ani připosraným přitakávačem eurohujerů. Není jiné možnosti, než volit pana Zemana. Nechci aby si na mne někdo ukazoval prstem," ano, to je ten vlezdoprd...--- , který nemá vlastní rozum. Spojení s Merkel, no potěž banbuh. Už to stačí. Dál už ani nic říkat nemusí. Vše je vyzrazeno.

   Vymazat
  2. havloid a pravdoláskař Drahoš18. ledna 2018 6:36

   16:48 - Pro mě je Drahoš NEVOLITELNÝ!
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=193567
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195022
   • www.novarepublika.cz/2018/01/odhaleni-natvrdo-kdo-voli-jiriho.html#more
   • www.novarepublika.cz/2018/01/na-kdyby-se-nehraje-je-dulezite.html?showComment=1516156007334#c2441282598583215756
   Havloid a pravdoláskař Drahoš je kontejner na antizemanovské hlasy! Kdyby se lidé rozhodli volit Drahoše, kdyby Drahoš vyhrál nad Zemanem a kdyby se naplnily všechny prognózy, pak už žádné kdyby nebude. Ale přijde doba, kdy budeme litovat, že vůbec nějaký listopad 1989 byl a někteří snad, že se vůbec narodili. Protože případná éra s prez. Drahošem znamená konec české státnosti, národní identity, konec existence a svébytnosti ČR! Také kdo volí Drahoše, ve skutečnosti volí arcizloděje Kalouska za budoucího premiéra, volí poserplínu Šlafengerna jako mentálního guru, volí celou TOP09 vč. Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volí Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu!
   Drahoš - člen Římského klubu nadlidí:
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=195074
   • http://svobodnenoviny.eu/odpovi-mi-profesor-drahos-zda-je-clenem-rimskeho-klubu
   • http://search.seznam.cz/?q=draho%C5%A1+%C5%99%C3%ADmsk%C3%BD+klub&url=http%3A%2F%2Fhmpartners.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FJiri-Drahos-CV.pdf&data=lgLEECjKKo3UTZ98VZ2XZOwqpUzEQDfTR3it88NKyfp9xEzblhs9j99ksXFACdPKBRIFgHfD-GTOGnC7o42zx3x49LioYi2rPSumcLBkynnm9LS1rJ7OWld8ycQCav-SxAINiMQCjFw%3D
   Římsky klub je globalistická organizace, instituce a think-tanky, které mají v náplni práce tu více, tu méně skrytou propagaci tzv. Nového světového řádu. Římský klub a jeho české pobočce, která u nás vystupuje pod názvem Česká asociace Římského klubu. Mezi členy Římského klubu je vysoký funkcionář OSN Maurice Stronga, býv. sov. vůdce Michail Gorbačov, býv. USA vicepresident Al Gora. Členem je i býv. gen. tajemník NATO Javier Solana, býv. tajemník OSN Kofi Annan, býv. president USA Bill Clinton, zakladatel Microsoftu Bill Gates, finančník George Soros, býv. britský premiér Tony Blair, býv. ministr zahr. USA Kissinger, belgický princ Filip, nizozemská královna Beatrix či bývalí předsedové Evropské komise Prodi a Delors. Mezi členy Římského klubu byl i Havel. V SOUČASNÉ DOBĚ JE ČLENEM ŘÍMSKEHO KLUBU HAVLOIDNÍ PRAVDOLÁSKAŘ DRAHOŠ.

   Vymazat
 3. No, pan Drahos umi pritlouci prkynko.
  Tak "naivkove celeho sveta spojte se" a dejte mu hlas.
  To nas v tomhle zmrvenym svete vopravdu vytrhne. Ale musi nas podporit svarcenegove a kadousi.

  OdpovědětVymazat
 4. Drahoš by nás přišel draho! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Nebudu rozebírat Drahoše,všichni víme ,co je zač.
  Jen připomenu:
  volby = tj vlastně refererendum o osobě presidenta,tj.volič je Drahošovi dobrý
  referendum o EU = pro Drahoše nepřijatelné,protože občan je nesvéprávný
  JE TO FUTRÁL POKRYTCŮ


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podivné jsou už jen ty asistence na 16-ti parentech, nad tím by měli lidé přemýšlet. Že něco sám za svůj život nevypotil, ale vlastně ano, přeřezal to prkno. No a ta paní na fotce - za její účes prý může pan prezident Putin, jako za vše.

   Vymazat
  2. fašistická multi-kulti baba Merkel18. ledna 2018 6:40

   • www.youtube.com/watch?v=4VOnf8c3Rek&feature=youtu.be&app=desktop
   • www.lajkit.cz/zpravy/item/442-kdo-je-merkelova-mozna-budete-vsichni-prekvapeni
   • www.novarepublika.cz/2017/07/angela-merkelova-si-neda-pokoj-oznacila.html#more

   Vymazat
 6. Drahoš bude po zvolení jen slouha Bruselu.
  Zmrd pražský obecný. Nasrat,šmejde. Morava tě volit nebude

  OdpovědětVymazat
 7. Otřesná fotka oba je nemám rád.

  OdpovědětVymazat
 8. Mně, jako bývalého havíře by zajímalo, co ten Drahoš za svůj život vytvořil. Samozřejmě jako "enteligent" nemohl rubat uhlí a razit překopy, ale aspoň něco co by bylo adekvátní hodnotou k manuální práci. Hlavně co se z jeho "duševní" práce ujalo a přineslo hmatatelný efekt.

  OdpovědětVymazat
 9. Odmítání referend k nejvýznamnějším otázkám existence společnosti je jedním z nejvýraznějších projevů diktatury. T

  OdpovědětVymazat
 10. Milý Krokodýle: soudruh Drahoš pochází z Jablunkova. Možná i blb vašeho formátu tuší, kde toto město leží. Tudíž: zmrd moravský obecný.

  OdpovědětVymazat
 11. Jsem tady z toho smutná.. Zkusili jste pátrat po původu té fotky? Škoda, že je dost lidí, kteří ze strachu volí Zemana a ještě si myslí, že Zemanovi na nich záleží, "je z lidu, náš". Doufám, že prezidentské volby budou dřív, než za pět let...že třeba Z. půjde konečně na odpočinek, to by mu prospělo. Dobrou noc, Patum P.

  OdpovědětVymazat