Reklama

.

.

pondělí 15. ledna 2018

„Panská jednota“ na koni, chystá se na štvanici?

Přemysl Votava
Přemysl Votava
14.1.2018  VašeVěc
 
Je po prvním kole prezidentských voleb. Hlasy jsou sečteny, ve všech krajích mimo Prahu, zvítězil Miloš Zeman. Zeman zcela ovládl první kolo prezidentské volby a v porovnání s rokem 2013 svůj zisk z I. kola dokonce navýšil, tedy z 24.21% v roce 2013 na dnešních 38.5%. V některých krajích se dokonce přiblížil k 50%, …Severomoravský kraj 49,25%, Ústecký kraj 47%, Olomoucký kraj 45% Karlovarský 44%... Mapa republiky, se zcela pokryla jeho vítěznou barvou.

Hlavní favorit pravicové opozice Jiří Drahoš získal v I. kole 26.6% a výsledky těch ostatních z „Panské jednoty“ jsou skromné, ten nadějemi a médii hýčkaný Horáček získal 9% a bývalý premiér Topolánek jen 4%. *****Přesto dnes „Panská jednota“ slaví, sčítá i násobí, procenta sem, procenta tam, ještě nalákat váhající i kývaly, něco naslibovat ..…

Přijímá také hold a podporu od ostatních poražených… Naděje na vítězné tažení rostou…. Ona ta volební matematika často nevyjde. V roce 2013 v I.kole „penzista z Vysočiny“ M. Zeman získal 24.21%, Schwarzenberg 23.40% , těsné vítězství. Přesto ve II. kole Zeman (54%) zcela jasně porazil médii hýčkaného Schwarzenberga ( 45%), získal tak o 9% více hlasů.

Většina těch poražených, jak z roku 2013, tak i z loňských parlamentních voleb, opět cítí svou šanci. Po pět let v sobě dusili nenávist, dnes touží po odplatě. Kolem svého favorita, toho milého, ale zcela politikou nepolíbeného akademika Jiřího Drahoše se shlukují, jak ti neúspěšní z prvního kola, tak i pravicová parlamentní opozice.

Je otázkou, kde byl ten vzácný muž po ta dlouhá léta ? Proč nebyl dříve nikým osloven… ? Nemá být dnes jen výkladní skříní klání o Pražský hrad?


Prezident Miloš Zeman je statečný muž, je možné, že bude tím osamělým vojákem proti té široké koalici těch z „Panské jednoty“. Nic nového… V prezidentské kampani bude hájit, jak české národní zájmy, ale i ty sociální zájmy občanů. Tedy zejména z těch, tak často zapomenutých koutů Ostravska, Ústecka, Karlovarska, Olomoucka, z Vysočiny, ….tedy zejména z míst, kde také dostal nejsilnější mandát. Dokonce ještě výraznější než v roce 2013.

Současný vývoj v Evropě i ve světě, vyžaduje mít silnou vládu i silného prezidenta. Česká republika stojí na křižovatce tak, jako často v minulosti… v dávné i nedávné české historie. Byly to Lipany, tak i tragická Bílá hora, nebo doby smutku v roce 1938, či v únoru 1948… Připomínám, že i tehdy se v Praze jásalo a slavilo s novým panovníkem. Ti poražení pak prchali ze země. Dnes žijeme ve 21. století…. na Staroměstském náměstí nebudou popravováni čeští stavové, jako ti z roku 1621. Nepřijdou ani hrdelní tresty, ani mnohaleté žaláře, či ztráta majetku, jako v době poúnorové….

Tak snad po tom „avizovaném“ vítězství, nepřijde ani ta štvanice…


Přemysl Votava

14 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodláš to tapetovat pod každým článkem, spratku?!

   Vymazat
 2. Panská jednota, to je dobrý název pro militantní část pražské kavárny. Už tedy vím, kam má zamířit Žižka se svým koněm, až se rozjede z Vítkova. Jen aby neotálel, Lipany varují!

  OdpovědětVymazat
 3. Zavším hledejte toho noblesního anonymniho ožralce, který se vyučil jako vedoucí socialistického hnutí brigáda socprc.

  OdpovědětVymazat
 4. Když Žižka oblehl a chtěl dobýt Prahu a doneslo se mu, že někteří bratři s tím nesouhlasí: „Nehoršete se na mě, bratři, a neobviňujte člověka, který vám zjednal blahobyt. Nejsou dávná ona vítězství, jichž jste dosáhli za mého vůdcovství, nikdy jsem vás nevedl na takové místo, odkudž byste se nevrátili jako vítězi. Vy jste se stali slavnými a bohatými, já kvůli vám jsem pozbyl zraku a již v temnotách žiji, nic mi nezbylo z tolika šťastně vedených válek, než prázdné jméno. ... Nepronásleduji Pražany kvůli sobě, oni žízní po vaší, ne po mé krvi. Málo by jim prospělo zahubit mne, již starce a na obě oči slepého; vaší moci se obávají a vaší mysli odvážné v nebezpečí. ... Abyste mne však více neobviňovali, ponechávám vám úplnou možnosti rozhodnutí. Jestliže se vám líbí učiniti s Pražany mír, neodmítám, jen když tu nebude úkladů. Jestliže se rozhodnete pro válku, jsem ihned při tom. Na kteroukoliv stranu se přikloníte, bude Žižka pomocníkem vašeho záměru.“
  (Enea Silvio Piccolomini)
  Po zbytek života pak litoval, že Prahu nevypálil!
  Takže vzhůru proti panské jednotě, braňme si Zemana a napravme co Žižka promeškal!
  DABAČ

  OdpovědětVymazat
 5. Mějme na paměti, že tady již byl jeden politik-nepolitik Havel a kam nás dovedl, dnes vidíme všichni. V Drahošovém týmu je skvadra zaprodanců, co nevěští nic dobrého pro naši zemi. Drahoš ochotně podepsal dopis na podporu migrantů a tak se mu nedá věřit, že by hájil zájmy republiky, navíc ho podporuje Kalousek a z toho nic dobrého nekouká, to je jasná cesta. Pan Drahoš je nevolitelný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas z celého srdce! Doufám, že volit ve 2. kole půjde ještě víc lidí než v prvním a M. Zeman zvítězí na celé čáře!!!!!

   Vymazat
 6. Zo zábavy i zvedavosti pozrel som pred prezidentské i po prezidenstké ,,kláni ,, 1. kola prezidentských voleb v ČR. Bolo to skutočne viac ako zábavné pred i po prezidentskej volbe 1.kola. Takmer všetci prezidentskí kandidáti s vynimkou Hanniga trhali na kusy Zemana a tvárili sa tak demokraticky až boli neskutočne svätí až okolo ních žiarila gloriola svätosti. Ešte že tam nebol Zeman. Pripominalo mi to panoptikum prezidentských zrúd v inkvizičných procesoch a film Kladivo na čarodejnice. Keby tam bol Zeman tak tieto prezidentské zrúdy sa vrhnu na Zemana a mučiacimi klešťemi, klincami, botami začnú mučiť Zemana aby sa priznal že zo všetkého je vinný až nakoniec ho umučia a ukrižuju aby dokázali že oni zrúdy su výkvet svätosti a demokracie, pravdy a lásky. Moravec pripomínal inkvizítora Konyáaša a Horáček by určite za živa trhal zo Zemana mäso. Chýbal tam iba páter Halík ktorý by mával krídlami a mlaskal inkvizičné zaklínadla na Zemana. Tieto relácie Moravca pripomínajú temnú českú minulost inkvizičných súdov prenesenú do súčastnosti kde chcú umučit Zemana aby si sami úbožiaci dokázali aký su úbohí. Nech žije Zeman a bééééé čkoví prezidentskí inkvizični Konyáši nech skončia tam kam patria na čele s Moravcom, Horáčkom a Drahošom a inými inkvizičnými želééééé.

  OdpovědětVymazat
 7. Gazdík ze Starostů přemluvá voliče, aby to hodili Drahošovi. Nejdřív by měl přemluvit bábu a dědka, protože v jeho Suchéj Lozi získal Zeman 48% a Drahoš byl až třetí. Když si neumí udělat pořádek ve vlastná vsi, tak ať neradí.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Votvo,máte absolutní pravdu.Jenom doplním...p.Drahoš se sám nerozhodl jít do politiky.Je vyslán Římským klubem,který si ho tak jako Havla vybral,aby ve funkci presidenta ČR,zde zcela hájil zájmy "světové elity".To oni jsou jeho loutkovodiči a on poslušná loutka.A proto přátelé,hlavně to jděte hodit ve druhém kole presidentu Zemanovi,a snažte se působit i v tomto smyslu na své okolí.Ať je p.Zeman jakýko-li,je nekoupitelný a bude ČR a její občany bránit ze všech sil. Jde nám o vše,ne -li o naše životy.

  OdpovědětVymazat
 9. U prvního kola jsem nebyl, teď to dám Zemanovi. A státním pohřbem Miloš vykouří všechny kavárníky...

  OdpovědětVymazat
 10. Vážený Přemysle Votavo,
  pokud napíšete nebyly to Lipany, tak i tragická Bílá hora, nebo doby smutku v roce 1938, či v únoru 1948… je třeba nezapomenout taky na rok 1942, kdy bylo plné Václavské náměstí, nucene se hailovalo za podporu německé říše a samozřejmě únor 48,kdy milion lidí freneticky vítal soudruha Gottwalda, kdo byli ti lidé ????. to je sváželi z celé republiky ?????, to byli stejní lidé jako jejich dnešní potomci ve zkratce "přažská svoloč" alias kavárna

  OdpovědětVymazat
 11. V našem městě dostal Zeman 40% hlasů také máme v názvu města ČESKÁ.

  OdpovědětVymazat
 12. Když si někdo jen přečte volební program a jde volit, tak je to ... (a to mají i VŠ)
  emeritní kapitán

  OdpovědětVymazat