Reklama

sobota 6. ledna 2018

Paradox prezidentských voleb ČR 2018

Radim Valenčík
6. 1. 2018        RadimValenčíkPíše
Volič ještě nehodil lístek se jménem svého favorita a naše prezidentské volby přinesly již první výsledek. Ne nepodstatný. Dá se říci, že dokonce zcela zásadní, a to bez ohledu na to, kdo bude zvolen. Přinesly poznatek, který normálním lidem umožňuje pochopit, o co jde. Poznatek, který by bylo možné nazvat PARADOX PREZIDENTSKÝCH VOLEB ČR 2018. V čem paradox spočívá?


Volič Zemana je kandidáty na antizemana, jejich příznivci z řad takzvaných "celebrit" a také hlásnými troubami mediálního mainstreamu označován za tupce, idiota, nevzdělance, indolenta, nedemokrata, nenávistného člověka, součást tupého stáda... a kdovíco ještě v tomto stylu, viz např.:
John Bok
"Jen mi řekněte, proč tolik inteligentní a soudných lidí propadá pesimismu a pochybnostem, tedy de facto přesvědčení, že Zeman opět vyhraje. Vyhraje, pokud my budeme malověrní a pokud připustíme, aby tupé stádo odevzdalo více hlasů než my, kteří víme, že ten nemocný člověk nejenže nepatří na Hrad ale ani do funkce, kterou si nechutným způsobem užívá a zneužívá ji," myslí si.
Alexandr Mitrofanov
"Pestrá je paleta Zemanových voličů. Přesto mají společný rys. Jsou obyvateli, nejsou občany. Aby mě nikdo nechytal za slovo, v úředním slova smyslu občany samozřejmě jsou. Mají občanské průkazy a všechna práva, která stát zaručuje, včetně práva volebního. Jenže skutečným občanem, tedy zdrojem demokracie, může být jen člověk, který se o stav společnosti zajímá, snaží se pochopit, jak funguje, nevěří tlachům a lžím – a především nad sebou nestrpí vůdce, který o něm rozhoduje".
Oproti tomu antizemané, to jsou "demokrati", "vzdělanci" a "morální autority" každým coulem. Tolik blbostí a nemorálností, které jsem v posledních dnech kampaně slyšel z jejich úst či četl z jejich pera, se jen tak nevidí, to vše kombinované s nezastíraným hyenismem.
V minulých několika málo týdnech jsem upozornil např. na:
- Hyenismus Magdy Vašáryové:
- A teď nevím, zda jen hloupost nebo přiznání se k mnichovanství M. Horáčka:
Michal Horáček, soupeř Zemana v lednové volbě prezidenta, si všiml Zemanových slov, že v EU i NATO bychom opravdu měli hrát roli sebevědomého partnera. "Nicméně jsem toho názoru, že taková politika se dělá lépe v Bruselu, Paříži či Berlíně.
Nějak dost dobře nechápu Horáčkovo konstatování, že česká sebevědomá politika se dělá lépe z Bruselu, Paříže či Berlína. To se mu tedy zase povedlo.
- Přiznání se k notorickému plagiátorství J. Drahoše:
- Havlovskou podbízivost M. Topolánka:
Na tu pak navázal evidentním důkazem, že je úplně mimo, když uvedl:
"Vadí mi, že v těchto dnech neprobíhá občanská neposlušnost".
Na svoji stížnost dostal pádnou a vtipnou odpověď od zástupců těch obyčejných lidí:
Zbyněk Uhlíř: Naopak občanská neposlušnost probíhá... stará (j)elita ztrácejí půdu pod nohama.
Jiří Belinger: Občanská neposlušnost se projevila při volbách. Lidé mají plně zuby starých politiků, kteří se starali hlavně o sebe a své kamarády.
Urážený a potupovaný Zemanův volič těmi, kteří tomuto voliči, tomuto čapkovskému obyčejnému člověku nesahají intelektuálně i morálně ani po kotníky, si začíná uvědomovat, že má převahu. Ideovou. A také si začínají uvědomovat, že nejen může začít měnit věci, ale také je na čase je začít měnit.
Celá kampaň před prezidentskými volbami probíhala ve stylu "shora se nám říká, že Zemana může volit jen stádo tupců", ale to "stádo tupců" si začalo uvědomovat, že tam nahoře, tam jsou ti skuteční tupci. Že je to ono známe "zloděj volá, chyťte zloděje". Do prvního kola voleb, které může být i kolem posledním, už zbývá jen pár dní, ale byl bych ochoten se vsadit, že zaznamenáme ještě řadu svědectví degenerace intelektu a morálky těch, co se situují do pozice nadřazenosti vůči obyčejným lidem. Je to dáno prostě tím, že ze slouhovství globální moci, která používáním klacku demonstrativního uplatňování dvojího metru rozvrací země a staví proti sobě lidi, se blbne. Fatálně a neodvratně. Jsme toho svědky dnes a denně.
Aktuální poznámka:
Sotva jsem dopsal výše uvedený odstavec, objevilo se ve zprávách toto:
"Taková obava na místě skutečně je. Je nepopiratelné, že čelíme hybridnímu konfliktu. Dosud jsme se setkávali zejména s dezinformačními operacemi. Ať už jde o články na konspiračních webech nebo řetězové e-maily," uvedl Horáček. Drahoš podle něj čelí stejné kampani.
Prezidentští kandidáti podle někdejšího premiéra Mirka Topolánka musí s rizikem záměrně šířených lží a dezinformací počítat. Topolánek v této souvislosti zmínil "určitý ruský vliv, který tady nepochybně existuje".
Jen se podívejte, jak se nám ta trojka soupeřů o získání pozice dominantního globálního slouhy pěkně seřadila! Všimněte si toho nejdůležitějšího. Náš volič je podle těch tří veleduchů tak neinteligentní, že nerozezná dezinformaci od pravdy... – Ale rozezná! A to, i když mu ji servíruje mediální mainstream za jeho vlastní peníze horem spodem.
Výsledek celého tohoto snažení je však i podle Novinek (které patří mezi mainstreamová média) následující.
Zeman má na Facebooku 102 tisíc fanoušků, s propagací mu navíc pomáhá i jeho mluvčí Jiří Ovčáček a další příznivci, kteří na jeho podporu zakládají fanouškovské stránky. Například facebookovou stránku Zeman znovu 2018 sleduje přes 44 tisíc uživatelů, neoficiální stránku Miloš Zeman – prezident ČR 42 tisíc lidí, Miloš Zeman – můj prezident 30 tisíc fanoušků atd.
Takový dosah nemá žádný jeho protikandidát. Jiřího Drahoše i Michala Horáčka sleduje na Facebooku kolem 75 tisíc lidí, Mirek Topolánek dosáhl na 19 tisíc uživatelů, Pavel Fischer na 17,7 tisíce, Marek Hilšer na 17 tisíc. Petr Hannig, Jiří Hynek a Vratislav Kulhánek mají po 2000 fanoušků.
Tak buď to ti tupci umí se sociálními sítěmi lépe, než ti "naši vyvolení", nebo tu máme tolik Putinových agentů.
Osmičkový rok, rok změn
Společenské změny vždy začínají tím, že si lidé uvědomí degeneraci elit. Ta zpravidla v historii vždy byla spojena též s rostoucí arogancí shora, přesně ve smyslu: Vy jste tupci, my jsme ti lepší.
Tak to tu máme zase. V plné kráse. Názorně. I s tím sváděním všeho na "vnějšího nepřítele".
Ke změně je však nutná ještě jedna věc: Lidé musí mít aspoň trochu konkrétní představu o tom, jak problémy řešit. To je to, co nazývám potřebou realistické a pozitivní vize vycházející z pochopení příčin současných problémů. Jakmile taková vize začne být sdílena, začne se ve sféře společenského vědomí množit s velkou rychlostí. Začne přeskakovat z hlavy do hlavy a už ji nic nezastaví. Z tohoto hlediska máme v současné době velkou příležitost, kterou bychom měli využít.
(Vize musí být pozitivní, aby to, co lidé získají, bylo založeno na tom, co umí a co udělají s využitím svých schopností, nikoli destruktivní, která jen označí někoho za nepřítele, aby bylo možno získat jeho pozice, jeho majetek, jeho privilegia.)
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5335-paradox-prezidentskych-voleb-cr-2018.html

37 komentářů :

 1. Je potřeba ukončit éru zdegenerovaných parazitů v našem státě tím že podpoříme ty co navrhují řízení státu jednobarevnou vládou s odvolatelností a trestnou odpovědností politiku včetně uzákoněni referenda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začátek konce těchto parazitů by byl ten , kdyby Zeman byl zvolen hned v prvním kole .

   Smazat
  2. No, to je sice pravda, to by bylo krásně symbolické. Ale iluze si nedělám.
   Příliš mnoho těch, kteří by ho "raději" volili, ani nepůjde k volbám.
   Je to jako vždycky. Ale naopak podržtaškové oligarchů jsou uvědomělí a disciplinovaní.

   Snad tedy alespoň v druhém kole.

   Smazat
  3. Tím nemocným, na Hrad nepatřícím člověkem Bok myslel nejspíš propitou trosku a živou mrtvolu Bakaláče Havla.

   Smazat
  4. Jak problémy řešit a vyřešit ukazuje vize HVzV s názvem

   NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ

   Jehož první verse,která se objevila byla vygumována společně se 67 přispěvky.
   To ukázalo paniku politickétřidy Šmejdů,která se nyní teprve začiná bát jejího nového názvu a s ním spojených bodů.

   Smazat
 2. „Ke změně je však nutná ještě jedna věc: Lidé musí mít aspoň trochu konkrétní představu o tom, jak problémy řešit. To je to, co nazývám potřebou realistické a pozitivní vize vycházející z pochopení příčin současných problémů.“
  Tou vizí je více demokracie, rozhodování blíže lidem, ne v Bruselu. Např. zákon o referendu a odvolatelnosti politiků a hlavně nenechat si sem navézt rozkladná etnika. Pod žádnou, sebelidumilnější záminkou. Těmto etnikům je potřeba pomáhat u nich a oni na tom musí sami pracovat, ne se válet po Evropě, nahánět Evropanky a útočit na Evropany. Tyto problémy vidí jasně SPD – Tomio Okamura. Evropané se musí vzmužit. Je třeba obnovit základní vojenskou službu a zajišťovat si bezpečnost a udržování pořádku ve vlastní zemi. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomuto pohledu nejvíce odpovídá také volba M. Zemana prezidentem. P.K.

   Smazat
  2. Tak, tak. Ivo

   Smazat
  3. Co v článku nezaznělo: Jedna známá Pražanda mi, na otázku, koho bude volit, řekla: Zemana, ale nechávám si to pro sebe, nevydržela bych v práci. Tak asi tak.

   Smazat
  4. jj. to ja jsem "minule" v praci preposlal odkaz na clanecek pani L.Prochazkove (ktere si velmi vazim a kterou jsem, na zkousku nechal zaradit, do toho Janeckova podvodu "president21" ...bohuzel tam dostala asi 35hlasu :-( ), ktery tehdy uverejnily P.L. a ve kterem se moralne smirila s volbou M.Zemana. Me tehdy take strasne trapila predstava, ze by se presidentem CR, stalo neco tak strasne proticeskeho, jako K.S. Trapilo me to tak velmi, ze jsem se k tomuto kroku odhodlal, prestoze jsem vedel, ze je to out-of-policy. Pritom si ostatni kolegove vylepovali samolepky "s cirem" na dvirka over-head bins, ale to co se strhlo...
   Vubec se te pani nedivim.

   PS - letos je to jednodussi, protoze nekandiduje zadny (pro mne) prijatelny kandidat, krome P.Hanniga. P.Hinnig sice neni fanatickym podporovatelem statu Israel, ani zahranicnich vojenskych misi, jako M.Zeman, jenze ma bohuzel minimalni podporu. Proto bych chtel timto pozadat i ostatni, kteri zvazuji volbu P.Hanniga, at udelaji tentokrat kompromis, stejne jako jej udelam ja. Kazdy hlas je totiz dobry, aby se zvysila pravdepodobnost, ze M.Z., zvitezi jiz v prvnim kole. 2. kolo, bude totiz hon na carodejnice, ve kterem se vsichni spoji proti M.Z., jehoz protikandidatem ale bude nejaka figurka globalni moci. V tomhle boji, jim ale pujde o vsechno. Tohle je (aspon doufam) posledni funkni obdobi TOP09 a je jasne, ze pokud by se stal presidentem "jejich clovek", druhym pokusem o sestaveni vlady, poveri nekoho z t.zv. "demokratickeho bloku" (~P.Fialu?), ktery s demokracii, nema nic spolecneho.

   Smazat
  5. Pane P.K.
   Dovolíme si vás poprosit,aby jste se zůčastnil diskuze nad prvními body NÁRODNÍHO programu občanů voličů,které se objevily na webu www.-nwoo.org

   Vznikajíci hnutí HVzV,děkujeme.

   Smazat
  6. 18.03 A je to tady zas. Doma budeme mluvit pravdu, venku korektně žvanit a ohlížet se přes rameno.

   Smazat
 3. Samozřejmě poskokům západu většina nevoní tak urážejí. Doufám že po prohraných volbách se konečně odstěhují do makrelystánu. Každý by jsi měl uvědomit pokud by vyhrál drahoš nebo horáček je to cesta do chalífátu. Tito lidé veřejně páchají zradu na Českém národě a říkají tomu demokracie.

  OdpovědětSmazat
 4. Jako paradox vidím podporu tak zvaného zdravého jádra ČSSD propagující revizi církevních restitucí Miloušovi, jenž pomáhá katolické církvi rozkrádat stát.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:59 který to Milouš katolické církvi pomáhá rozkrádat stát? Tuším, že jste jeden z těch, který si plete pojmy s dojmy. Doslova. Ale i tak, svoje tvrzení, ne první, laskavě vysvětlete!

   Smazat
 5. S tím nálepkováním voličů na vzdělané a venkovany začalaly agentury pro výzkum preferencí a s vehemencí sobě vlastní osočování soustavně rozdmýchávají maainstreamová média.Každý, kdo se podívá kolem sebe, naštěstí zjistí, že je to právě naopak. Kdo se o věci veřejné zajímá, většinou prokoukne mediální manipulaci... Zdeňka Radičová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všimněte si prosím, že to je také takové internacionální. Stejní lidé, jako volí Zemana (nevzdělaní, staří, venkovani) volili i Brexit a dokonce i amerického presidenta Trumpa. Teprve dodatečně se zjistilo, že to těm buranům vlastně nakukal ďábelský Putin a jeho propaganda ...

   Smazat
 6. Unknown6. ledna 2018 12:59
  U ČSSD to je pouze takový slogan, který se po volbách odkládá jako nepotřebný.
  „Milouš“ se musí pohybovat v rámci platných zákonů, tedy i zákona o církevních restitucích. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusí,
   ty zákony tvořili kriminálníci pro sebe.
   Ale on chce*

   Smazat
  2. 17:11-ti kriminálníci mají ještě moc moci.

   Smazat
  3. ...a ještě podporu katolické církve*

   Smazat
 7. Či ten, či onen, mašinéria ide vo vysokých obrátkach a nik nás oficiálne neinformuje. BUde zle:
  https://aeronet.cz/news/nejvyssi-poplach-evropsky-parlament-dostal-na-stul-reformu-dublinskeho-protokolu-a-ceska-media-mlci-novy-dublin-ukotvuje-povinne-prerozdelovani-krimigrantu-o-zakonu-se-bude-hlasovat-tento-mesic/

  OdpovědětSmazat
 8. VOLBY-ZCELA ZÁSADNÍ: VOLIT AŽ V SOBOTU.
  Snížit tak možnost manipulace s výsledky. Fakt je, že voliči ANO, SPD a KSČM mají s prezidentem Zemanem značný názorový průnik. Nejlepší by bylo zvládnout to hned napoprvé.

  OdpovědětSmazat
 9. Největším paradoxem je, že si to naprostá většina nechá od té zrádné žumpy líbit a ještě jim za to platí penězi (rozhlasové a televizní poplatky, přerozdělování daní neziskovkám a kulturním hovadům, příspěvky do filmového fondu na natáčení prottinárodních a nemravných filmů ...). No, "odměnu" (spravedlivou) ta nekulturní a nemorální hovada zaslouží, ale v penězích by být neměla.

  OdpovědětSmazat
 10. Kopírují text z dlouhého a nezáživného článku, typickeho pro zdejší málo inteligentní... Tento text je pravda:

  "... Volič Zemana je kandidáty na antizemana, jejich příznivci z řad takzvaných "celebrit" a také hlásnými troubami mediálního mainstreamu označován za tupce, idiota, nevzdělance, indolenta, nedemokrata, nenávistného člověka, součást tupého stáda..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:45 Blbec jako jste Vy, nemusí přece nic "z dlouhého článku, typického pro zdejší málo inteligentní... " kopírovat, ten se pozná "na dálku", "vážený".

   Smazat
 11. Ano, odpůrci Zemana jsou zřejmě dobře placení kapitálem. Jejich úsilí ve štvanicích proti prezidentovi je obdivuhodné. Kdyby ho dali místo do služeb kapitálu do služeb občanů a státu, bylo by hned v ČR příjemněji. I kdyby jen utichly ty jejich koprolální výpady, dýchalo by se občanům volněji. Ale co počít, odpůrci Zemana postavili život na svém zkorumpování a blahobytu a občánku, ty nás zajímáš méně než štěnice. Jejich antizemanovství - to je jejich many a vzdát se ho, znamená být poctivý. A nekrást? To je pro antizemanovce skoro jako smrt. A že jde o chytráckou pakárnu, není pochyb. Ale nikdo mi ještě neřekl, proč bych měl volit někoho z daleko horších, než je Zeman. Nikdo mi neřekl, proč nebyl postaven Zemanovi aspoň rovnocenný konkurent, když už ne lepší. Nikdo mi neřekl, proč ti lepší do toho nešli a ozvaly se jen tací, které brňáci označili za "plotňáky". Nikdo mi neřekl proč bych měl být pro srandu svému svědomí - i tak ta totalita - diktatura kapitálu, je sama o sobě souborem nejtěžších zločinů proti lidskosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kladete otázku a já Vám na ní odpovím: Nikdo takový není na skladě - z těch slušných, co by byli, má každý tolik morálky, že MZ nohy nepodrazí, protože by je tím podrážel všem slušným spoluobčanům a žumpa? Žumpa svou jélitu představila - s výjimkou pana Hanniga.

   Smazat
 12. Počkejme si na výsledek volby prezidenta. Nebuďme netrpěliví. Může se stát, že vyměníme národ, lid a občany, které někam zaženeme, protože blbě volili prezidenta a zůstanou zde Mitrofanoff, Bock a spol. Pak jim tento stát bude vyhovovat. Opakuji, Zeman není to pravé ořechové ale při současné situaci a úrovni jeho protikandidátů bych si opravdu velmi přál jeho drtivé vítězství. Vyzývám vás všechny magory, lůzu, burany, xenofoby, nacionalisty, rasisty, rudé, oranžové a svině dalších barev, ty všechny nevinné, takto titulované, jak jste našimi celebritami nazývány, volme Zemana!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Radim Valenčík napsal opět dobrý článek. Dovolím si okomentovat dvě jeho myšlenky. Postřeh, že se tzv. elita odkopala a fakticky zveřejnila svou ubohost, je pravdivá. Zůstává však otázkou, odkud "jelita" čerpá svou nabubřelou a arogantní povýšenost, kterou dává téměř demonstrativně na odiv. Jsem přesvědčen, že tímto zakrývají svůj strach. Musí si totiž alespoň ve skrytu duše uvědomovat, že zašli už daleko a že jejich zrada na většině občanů nebude zapomenuta.
  Stejně souhlasím s názorem autora, že potřebujeme pozitivní program. Potíž spočívá v tom, že přesvědčivý, srozumitelný a komplexní se nikde zatím nerýsuje. A to je velký problém...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:45 Odkud čerpá "jelita" svou povýšenost? Je to díky efektu, který bych nazval samosvorností. Dokud ovládají média, tak se navzájem ujišťují o své "pravdě". Vždyť přece v médiích, včetně veřejnoprávních, zní jen to, co oni sami říkají. Proti takové virtuální jednotě nelze žádnou vizi postavit. Nutně by musela bořit jejich stále křečovitěji udržované mýty. Příklade je jak ječí, když jim z nich Zeman občas kousíček odloupne.

   Smazat
 14. Cesi ! Volte Zemana ! Nemate nikoho lepsiho !
  Vyhraje-li VITAC - udete vrazdeni - tak jako Boerove v JAR ! A vas protikandidat DRAHOS je VITAC !

  OdpovědětSmazat
 15. Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, protože nic jiného ty lidé nejsou.

  Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, protože muslimové nikdy nepřijmou naše zvyky a naši víru.

  Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, pro které jsou ženy jen vagíny na rození dětí a pak si s nimi mohou dělat co chtějí.

  Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, kdo vítá ekonomické migranty, co znásilňují, týrají a zabíjejí zvířata jen pro vlastní krvavé potěšení.  Nikdo z obyčejných lidí nikdy nebude stát při někom, KDO NERESPEKTUJE VŮLI VĚTŠINY NÁRODA.  Tak už víte proč volíme Zemana a nemáme rádi kavárnu? Pokud ne, nejste moc inteligentní a tak raději už nic neříkejte.

  OdpovědětSmazat
 16. Zmrdi chroptí, ale nic nezmůžou.Lidé nejsou tupci, tupce z nich dělají jen lejnoblbečci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Teď to asi tomu zemanoj spočítaj! Voni mu daj že polovina národa jsou alkoholici a dementi! https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mezi-poslanci-je-mene-dementu-nez-mezi-obcany-brojil-zeman-p/r~36e40d34e78911e5a8d7002590604f2e/?redirected=1515430419

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.