Reklama

pátek 12. ledna 2018

P.C.Roberts: Dodávkou zemního plynu pomáhá Rusko USA z louže – a dostává za to výhrůžku


Paul Craig Roberts
P.C.Roberts
12.1.2018 blog autora

Bouře na východním pobřeží USA zde zapříčinila prudký růst cen zemního plynu – ale žádný problém, Rusko přispěchalo s pomocí. Jak oznamuje list Kommersant, dodá Spojeným státům chybějící zemní plyn Rusko. Tanker s nákladem ruského zemního plynu náležející francouzské energetické společnosti Engie vyplouvá v těchto hodinách z britského přístavu na ostrově Grain a má zamířeno na americký terminál Everett, nalézající se blízko Bostonu. Plyn putuje z nového závodu na zkapalňování zemního plynu na sibiřském poloostrově Jamal a k břehům USA dorazí 22. ledna.


Jak oznamuje Kommmersant, došlo k uzavření dohody o koupi ruského plynu Spojenými státy poté, co cena zemního plynu na východním pobřeží USA vystoupala až na 6300 dolarů za tisíc kubických metrů plynu.

Americké sankce proti ruskému energetickému sektoru sice nákup ruského plynu přímo nezakazují, ale Washington nicméně vždy opakovaně zdůrazňoval, že je rozhodnut zbavit Rusko jeho dosavadní role hlavního dodavatele zemního plynu do Evropy. A proto též zatížil Rusko sankcemi, které brzdí uzavírání zamýšlených projektů Gazpromu s Bruselem.

Ruský závod na zkapalňování zemního plynu na poloostrově Jamal bude po úplném dokončení stát 27 miliard dolarů, bude mít tři výrobní linky a 96 procent jeho produkce pro letošní rok je už rozprodáno.

Ve stejné době, kdy ruský plyn po vlnách míří do USA, učinil vojensko-bezpečnostní komplex USA další krok směrem k Armagedonu, když ohlásil tzv. revizi své jaderné pozice (NPR). Novum, které tato revize přináší, je souhlas s vývojem menších „použitelných“ nukleárních zbraní, které mají být použity jako odpověď na nenukleární útok.

Vybral a přeložil Lubomír Man

14 komentářů :

 1. Sledujete nebe nad Evropou a Ruskem. Na satelitnich mapach to vypada jak pred odpalenim raket. Elektromagneticka oblacnost a slunce uz asi neuvidime.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ťuknul jsi mi do noty. Pražej a pražej, teploty kolem 3C, vlho, mlhy a dlaždice přesto osychají jako divý...

   Smazat
 2. Moulove z USA by meli vedet ze jakykoliv jaderny utok ze strany USA bude znamenat ze uzemi USA nebude usetreno odvetnemu uderu coz znamena definitivni konec USA,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už né. A já věděl že tam něco kujou, že tam ten X-spejs nebo jak tomu nadávaj darmo nelítal x-měsíců! Teď už maj kremlovoři po pyčipytel:) - https://cdr.cz/clanek/usa-uz-zrejme-dokoncily-novy-spionazni-letoun-dosahuje-rychlosti-mach-6?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  2. ahoj prase - už jsi tady zase?

   Smazat
  3. Hele blbe, a komu to z těch dvou píšeš, aby jsem věděl, koho mám sprdnout?! Vždyť ty jsi negramota!

   Smazat
 3. ale aj náš - nie je nad čím jasať

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud tyto malé nukleární nálože mají Američané v plánu použít proti Rusku, jsou peníze na jejich vývoj a výrobu vyhozené oknem. Pokud v Rusku bouchne jedna malá, pošlou Rusové Američanům, na oplátku, stovky velkých. A potom už to bude stejně jedno.
  Putin jasně deklaroval dvě věci. Za prvé, v Rusku už se bojovat nebude. Za druhé, pokud by k tomu přece jenom došlo, byť konvenčními zbraněmi, a válka se nevyvíjela ve prospěch Ruska, vyhrazuje si Rusko použití jaderných zbraní jako první. A jsem přesvědčený, že na vlastní území je střílet nebudou...

  OdpovědětSmazat
 5. Putin nasadil v USA klimatické zbraně (na východě mrazí) s ekonomickým cílem - donutit USA odebírat ruský zkapalněný plyn z Jamalu? Celému světu ukazuje, jak je to ve skutečnosti s těžbou z amerických břidlic a jak budou USA dodávat takto vytěžený zkapalněný plyn svým přátelům v EU (třeba Polsku a Pobaltí, že?). Problém je v tom, že co někde neukradnou, tak to nemají. Stačí si vzpomenout, jak Americe najednou došla ropa z břidlic, když Rusko začalo v Sýrii systematicky bombardovat kolony cisternových vozidel s ropou, které směroval Islámský stát do tureckých přístavů. Je to jako v té pohádce, král je ve skutečnosti nahý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych těm SS - Zločincům NA...L!!!!! A nechal je POJÍT!!!!

   Smazat
  2. 17:51 - Ano, vašnosto! Ty musíš být moudrý človíček, když jsi sesmolil takovou velikou PÍČ.VINU!!!

   Smazat
 6. Ruska komanda zničila teroristy v Syrii co odstřelovaly jejich základnu na silvestra .. http://rusvesna.su/news/1515767432

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:57 Tak to musí být udělat zem bez návratu a figurky dojdou.

   Smazat
  2. ještě asi budou muset zničit banderovce k Kyjevě, protože polufabrikáty dronů, které v houfu útočily na ruskou základnu v Sýrii, byly Made in Ukraine

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.