Reklama

úterý 30. ledna 2018

Po řadě gratucí z Německa, Bruselu, Slovenska, Číny, Ruska a dalších zemí obdržel prezident republiky nevšední gratulaci od Michaila Gorbačova...

30.1. 2018   Hrad
Drahý Miloši!
Píši Ti v souvislosti s událostí vážnou nejen pro Tvoji zemi, ale i pro Evropu a svět – Tvým znovuzvolením prezidentem České republiky. Hned od začátku jsem se domníval, že znovu získáš podporu lidí, a jsem proto rád, že se tak i stalo. Gratuluji Ti!

Chtěl bych Tvým prostřednictvím pogratulovat i českým občanům, kteří zvolili rozumně a demokraticky a projevili hluboké pochopení pro Tvé snahy. Podpořili myšlenku spolupráce všech evropských zemí a budování/spravování přátelských vztahů s Ruskem.

Teď je zapotřebí tyto myšlenky realizovat v praxi. Doufám, že Ty i já budeme, v rámci svých sil i možností, na naplňování těchto cílů spolupracovat.

Prosím o předání srdečných pozdravů Tvým kolegům, přátelům, známým i blízkým.

Tisknu ruku a objímám Tě,

Tvůj

Michail Gorbačov

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

26 komentářů :

 1. No Gorby si to asi slízne od kavárenských povalečů .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi důležité vyjádření:

   "Chtěl bych Tvým prostřednictvím pogratulovat i českým občanům, kteří zvolili rozumně a demokraticky a projevili hluboké pochopení pro Tvé snahy. Podpořili myšlenku spolupráce všech evropských zemí a budování/spravování přátelských vztahů s Ruskem."

   Smazat
  2. 18:35 Právě tenhle zrádce socialismu jim pomohl k milionům teď si hrají na elity.

   Smazat
 2. Zabednenci a hlupaci stale prezentuji Rusko jako CCCP, Putina jako nepritele. Stejne tak je pro ne KSCM stejna jako KSC a stale fandi nekriticky Rusku. S poluprace s Ruskem tahne zemi k Rusku.
  Tak a dost tech idiotu z CT, Cro a tisku. Jsou placeni uhlavnim nepritelem Ruska a rizene US mainstreamem, jeho lzemi a podlostmi. Gorby stal na prahu konce komunisticke hruzovlady. Zustaneme mu za to vzdy vdecni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tou komunistickou hrůzovládou jsi šlápl do ho-na. Pověz mi o tvých osobních zážitcích z té doby. Rád se poučím. A nezapomeň připojit ročník narození. Můj je 1954.

   Smazat
  2. Hruzovlada: zadny bezdomovec, vsichni zamestnani, zadny statni dluh, zadna exekuce, zadny blbec,, vsichni vzdelani,kazdy rodic dostaval rodinne pridavky, lepsi zdravotnictvi a vzdy zdarma ci za 1 ks za recept, zlate ceske rucicky, atd. Zavreny jsem byl JA, 58 dni ve vysetrovaci vazbe, propusen,pak za 6 let jsem emigroval, do USA, tam za 6 let jsem rikal ZLATI KOMUNISTE. Neni to hrozne? Protoze jsem mel aspo 6 zpusobu, jak se branit nespravedlivostem v socialismu, vsechy jsem pouzil, i soud, kde jsem vyhral aniz bych se soudu zucastnil,stal mne 1 Kcs=postovni znamku. V USA jsem mel jen jednu moznost, k jejimu pouziti mi chybelo aspon $100.000 - na soud. A za tech 6 let vic nespravedlivosti nez za 27 let socialsimu (a 12 let CSR).

   Smazat
  3. Nedivte se, vždyť je tak učí ve školách. U jílkové jsem slyšel se vychloubat učitelku z Brna. Tá se rozplývala jak Brno osvobodila slavná americká armáda v čele petnem.Dodneska mám sté její řeči tik.

   Smazat
  4. Pro 20"32.Máte pravdu. Jsem r.1945. Posledních 25 let je nejhorší doba v které jsem žil. Podotýkám. že mám důchod cca 17000Kč netrpí nouzí.

   Smazat
  5. pro 19:16
   Gorbačov byl naivní člověk,který naletěl na sliby Západních politiků.
   Ten zapříčinil v Rusku nástup Jelcina a tím oligarchizaci a u nás svou neschopností dopomohl nástupu Havlismu.
   A minulý režim v ČSSR nebyl komunismus.
   Nebyl jsem v minulosti v KSČ, mám svoji malou firmu,mám slušný důchod,nemám existenční starosti . A přesto musím konstatovat,že se dříve žilo spokojeněji.Ono to totiž není jen v "konzumu".

   Smazat
 3. ad 19:16
  Znám tyto zabedněnce, kteří jsou mentálně stejní jak byli v srpnu 1968. Nějak jim ušlo, že CCCP už neexistuje; nepochopili, že v Rusku již není socialistická forma státu; že Rusko pod vedením V.V. Putina získává mezinárodní autoritu jako jedna nejvýznamnějších zemí. Nechápou, anebo nechtějí pochopit, že v Rusku a v Číně je stále možnost vyvážet spotřební zboží jakož i investiční celky.Je to strašné, když za padesát let tito zamrznutí "nic nezapomněli a nic se nenaučili," řečeno s Talleyrandem. Samozřejmě, že jsou i takoví novináři, herci, redaktoři a komentátoři například v ČR plus, který je lidově pojmenovaný jako Flus. Horší v mých očích jsou ale ti, kteří vidí pravdu, ale lžou až se jim od huby práší, ti naopak hoří touhou po penězích a postavení, mají i svůj nový název, samozřejmě zpoza louže, a to spin doctors se jim říká. Jsou to zhouby médií i společnosti.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Morave,

   jste bohužel vedle jako ta jedle. Pod vedením Putina RF naopak ztratila veškerou autoritu. Jestliže Centr. banka RF ukládá své peníze v soukromé amer. bance FED, tohle že je autorita Ruska? Když kdejaký poskok a ničema zakazuje největšímu státu na této planetě používat na veřejnosti státní symboly, tohle že je autorita Ruska? Si nedělejte srandu! Pokud nezvítězí v nadcházejících prezid. volbách 18. března komunist. kandidát Grudinin, je s Ruskem pod Putinovým vedením definitivní konec. Tohle praví všichni opravdoví vlastenci v Rusku napříč celým politickým spektrem. Chcete odkazy s výstupy na toto téma? Třeba od prof. Valentina Katasonova? Milerád je zveřejním.

   Vašek z Moravy

   P.S.
   K Vašemu naprosto bezduchému tvrzení, že RF je "jedna z nejvýznamnějších zemí", povím jen tolik. SSSR koncem 80. let se podílel na svět. ekonomice 22 %, zatímco za Putina je to 10x méně. Žádná nová technika v Putinově carském Rusku nebyla vytvořena, všechno, co dnes v Rusku jede, jsou jen a jen bývalé sovětské stroje, včetně veškeré voj. techniky. Dotazy?

   Smazat
  2. 10:15 Dotazy na někoho, kdo je evidentní mimoň, nemají smysl. Porovnáváte podíl SSSR s podílem Ruska? Nevšiml jste si náhodou, že to už dávno není totéž? Zřejmě jste si také nevšiml, že Jelcinovo období přechodu ke "svobodě a demokracii" způsobilo zemím bývalého SSSR větší ekonomické ztráty, než celá 2.SV. A co se týče toho, co v Rusku "jede", tak se podívejte třeba na stavbu Krymského mostu. O vojenské technice se s blbem odmítám bavit. O té si přečtěte sám v americkém armádním tisku, nebo se zeptejte Trumpa, jak odůvodňoval zvýšení výdajů na zbrojení.

   Smazat
  3. Pro 10:15
   musím konstatovat,že se hluboce mýlíte.Jak s hodnocením Ruska,tak hodnocením Putina ,ale i jeho protikandidáta Grudinina.
   Informace,které máte k dispozici zcela chybně vyhodnocujete jen z pozice geopolitiky.

   Smazat
  4. SLOVO OD EVIDENTNÍHO MIMONĚ K PUTINOVU RUSKU

   Vaše výlevy na mou adresu ve smyslu „zřejmě jste si nevšiml“ atd., pardón, neberu. ) Netřeba mne poučovat, čím byl socialistický Sovětský svaz a čím je dnešní carské Rusko s ekonomikou ve stylu otrokářského řádu. Neopírám svá tvrzení o Vaše kecy bez podkladů a jakýchkoli odkazů, poněvadž ty prostě a jednoduše - Vy nemáte. Já však na rozdíl od Vás nežvaním, a proto předkládám více než dostatečné důkazy oprávněnosti mých slov, pravda, nikoli česky, ale to Vám jistě ku škodě nebude. )

   Poznámku k výstavbě mostu přes Kerčský průliv. Tam se jedná nejen o ruskou výstavbu, ale také o technologie zahraničních firem, včetně USA, bez kterých by se výstavba neobešla, protože bývalé nejlepší sovětské firmy se nejen za Jelcina, jak jste správně uvedl, což Vám uznám, nýbrž také a především za Putina - jednoduše likvidují. Důkaz? Je zde, mimochodem, pod článkem si můžete při kafi přečíst i mé názory na věc, vystupuji tam jako Вацлав из Чехии (překládat Vám to nebudu, poněvadž rusky umíte):

   http://rustod.ru/ekonomika_i_innovacii/unichtozhennye-predpriyatiya-v-rossii-chast-8/

   http://rustod.ru/ekonomika_i_innovacii/unichtozhennye-predpriyatiya-v-rossii-chast-9/

   A ještě k soudobé voj. technice v RF ve světle bývalé sovětské voj. techniky. Tedy k tomu, o čem se s blbem, tedy se mnou, odmítáte bavit. Kdo Vás nutí, člověče? Sám jste se vnutil, aniž by Vás kdokoli o to žádal, ostatně, vždy platilo, že potrefená husa nejvíc kejhá, že ano. ) Zde máte srovnání SSSR a Putinova carského Ruska více než zevrubně. Já to pochopil, což znamená, že Vy to pochopíte jakbysmet:

   https://vz.ru/infographics/2015/6/22/752096.html

   Vašek z Moravy, tj. evidentní mimoň a blb v jedné osobě. )

   POSTSKRIPTUM K PUTINOVĚ MORÁLNÍMU RÁJI ANEB
   Rusko je na světové špici ve spotřebě heroinu mezi mládeží.

   Důkaz:
   ООН: Россия занимает первое место в мире по потреблению героина
   OSN: Rusko zaujímá první místo ve světě ve spotřebě heroinu

   https://rg.ru/2009/10/22/geroin-anons.html

   Smazat
 4. No uvidíme, jestli Rusové Putina znovu zvolí. Bude velký tlak zvenčí proti němu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochybuješ, že v Rusku Putin nevyhraje volby? Sranduješ? Demokraticky dostane 95%, jako vždy.

   Smazat
  2. máme se dobře,kdo pracuje nemůže trpět nouzí důchody jdou pravidelně každý měsíc, lékařská péče je velmi dobrá, školství téměř zdarma a dostupné- kdo má zájem žije si slušně, to že zvítězil pan Zeman znovu presidentem to je v pořádku je to hlas většiny obyvatel mládež nic nezažila rodiče je rozmazlují škola a média hlásá dost často hlouposti a lži o době před r.1989, vše zas tak špatné taky nebylo.....
   zase všude v jiných zemích se lidi nemají tak dobře důchody nemají a práce také v některých zemích není, tak buďme rádi za naši Českou republiku a nepřipusťme , aby nám sem nalezli příživníci a nemakančekové, český list vždy byl pracovitý a dostatečně chytrý...

   Smazat
  3. 16:20 Pokud vám nevadí, že za hranicemi mizí téměř čtvrtina rozpočtu, tak je vše OK. A máte pravdu, v některéch zemích jsou na tom hůř. Tam páníčkové své otroky dokonce bijí. To u nás jim jen platí třetinové mzdy. Ale jinak se máme fajn, i když dřeme jako nevolníci na blahobyt jiných.

   Smazat
 5. 19:16 Máte ve všem pravdu ! Proč nejdete do politiky ? Máme málo takových lidí , kteří dokáží používat hlavu . Jinak díky Jana

  OdpovědětSmazat
 6. Gorbačov není zrádce. Naletěl. Slíbili mu, že se NATO "neposune ani o píď na východ", načež ho podvedli.

  OdpovědětSmazat
 7. GORBAČOV NENÍ ZRÁDCE? ŽE NALETĚL?

  https://www.youtube.com/watch?v=TW2Qf5-Xidc

  Vašek z Moravy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drazí krajané, spoluobčané!

   V důsledku vzniklé situace, v souvislosti se vznikem Společenství nezávislých států, ukončuji svou činnost na postu prezidenta SSSR. Uchyluji se k tomuto rozhodnutí z principiálních pohnutek. ... Řečeno nedávno: „Aniž bych zakončil vystoupení, stáhli sovětskou vlajku, aby ji zaměnili ruskou vlajkou.“ ... Skálopevně jsem vystupoval za samostatnost, za nezávislost národů, za suverenitu republik. Současně však za celistvost svazového státu, za celistvost země. Události se ubraly jiným směrem. Převládly snahy k rozdělení země a rozdělení státu, s čímž nemohu souhlasit. Opouštím svůj post s neklidem, ale také s nadějí, s vírou ve vás, vaši moudrost, sílu ducha. Přeji vám všem to nejlepší. ... Čínský velvyslanec Li Fenlin´ v SSSR v letech 1985-1988: „Když v televizi ukazovali, jak se spouští rudá vlajka nad Kremlem, věřte, tekly mi slzy z očí. Přestala existovat veliká země, ...“ ... Anatolij Čerňajev, asistent prezidenta SSSR, člen KSSS od r. 1942: „Nikdo nevstal, nikdo nevyšel na náměstí zachránit SSSR.“

   Smazat
 8. Minulý režim je minulý režim. Hodnoťte možnosti rozvoje stavu z roku 1989 a dnešní stav. Zamyslete se nad lží o tržním hospodářství a soukromém výrobním sektoru na všech úrovních. Berte v potaz nejen ekonomický faktor, ale i sociální, ekologický, morální a hlavně čas. Čas je budoucnost. Dojdete ke stejným závěrům, které denně slyšíme z médií? Třeba zjistíte, že se nemá cenu pohadovat o nespravedlnostech z 50-tých let. V tehdejší době se ve světě nekonalo jen dobro a západní civilizace té doby má nejeden škraloup. Na rukou tehdejších západních demokratů jsou spousty krve ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
 9. Občané i neobčané,poddaní, na území současné ČR, nikdy nevěděli co vlastně chtějí.Vždy byli nějak politicky i ekonomicky rozděleni. Tak co by jste pořád chtěli. A dále v současné pokleslé demokracii, kdo má do prdele díru je chytrý, do všeho kecá, to je ten úděl "demokratů".

  OdpovědětSmazat
 10. Demokracie je horší než peklo.To už tvrdili starořečtí filozofové.K pojmu demokracie můžete připojit cokoliv(centralizmus,hodnotyzastupitelská atd.).V parlamentu se spojily 4 strany do demokratického bloku ti největší zmetci. Proč jsou v parlamentu,když na zbytek kydají.Jsou zástupci nebo zmetci.Zamyslí se jejich voliči nad jejich činností?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.