Reklama

pondělí 8. ledna 2018

Podcenění možností jaderných raket KLDR je největší fiasko CIA po 11. září 2001


Igor Korotčenko
8. 1. 2018    zdroj
Americké zpravodajské služby nebyly s to na základě zpravodajských informací, které měly k dispozici, správně vyhodnotit tempo vývoje severokorejského raketového jaderného program a určit možnosti režimu Kim Čong-Yna na vytvoření mezikontinentálních balistických raket, schopných zasadit jaderný úder proti cílům na území USA. Chybná hlášení, podávaná CIA a Správou rozvědky Ministerstva obrany USA prezidentovi Donaldu Trumpovi, obsahovaly závěry o tom, že severokorejská raketová jaderná hrozba se stane pro USA skutečností až v letech 2020-2022 a že do té doby může Washington více či méně klidně propracovávat silovou (vojenská operace) nebo diplomatickou (vyjednávání) variantu čelení této hrozbě. Informovaly o tom noviny New York Times.Je zřejmé, že vypuštění v KLDR 29. listopadu 2017 nové mezikontinentální balistické rakety Hwaseong-15“, schopné zasáhnout cíle na tichomořském pobřeží Spojených států, a před tím také pokus se severokorejskou vodíkovou náloží, bylo překvapením pro zpravodajskou komunitu USA. Jak poznamenal poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Herbert McMaster, Pchjongjang jde k proměně v jadernou mocnost mnohem rychleji, než původně americká rozvědka předpokládala.

Je možné se domnívat, že právě to je důvod, proč americký prezident Donald Trump 7.ledna náhle neočekávaně změnil bojovnou rétoriku na mírumilovnou a prohlásil, že je v zásadě pro otevřený dialog se severokorejským vůdcem Kim Čong-Ynem, i když tuto možnost podmínil nějakými předběžnými podmínkami (aby si zachoval tvář). Trump také popřál úspěch politickým jednáním mezi Jižní Koreou a KLDR.

Tato situace znovu dokazuje, že tvrdý protišpionážní režim, který byl v Severní Koreji zaveden, a také opatření, jež byla učiněna na státní úrovni ohledně utajení chodu realizace národního raketového jaderného programu, ve výsledku zlikvidovala veškeré nepochybné výhody USA v oblasti kosmické a elektronické rozvědky, fakticky byly vynulovány. Stalo se to jedním z největších fiasek zpravodajských služeb USA po událostech 11. září 2001.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Když někdo trpí pocitem nadřazenosti a od dětství se jim mlátí do hlavy, že jsou ve vešem daleko nejlepší, nejkrásnější, nejchytřejší, tak zákonitě přijde čas vystřízlivění. Podceňovat se nemá, pak přiletí facka přes celou hubu, ať už vojensky nebo diplomaticky. Lhal bych, kdybych tvrdil, že z toho jsem smutný "o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump tweetnul včera že je velmi stabilní génius jako reakci na knihu Michaela Wolffa ve které byl označen jako mentálně postiženým.
   Tímto prohlášením dokázal že mu chybí obojí, jak stabilita tak genialita.
   U 100% osazenstva White House má název: fucking moron, pojebanej debil!

   Smazat
  2. 19:33
   Tak tohle vám Hovnodolni,Hovnolulan a ten třetí pablb určitě neodpusti:-DDD

   Smazat
  3. Už abych nachystal redakční lékárničku.

   Smazat
  4. 17:36 Souhlas mám s toho radost čím dřív zastaví svět usa nájezdníky tím líp.

   Smazat
  5. Genialita , stabilita = Senilita a progresivni...
   A ted se zacali mydlit mezi sebou ...

   Smazat
  6. 17:36 vy žijete ve virtuálním světě, žejo!Docházi vám vůbec,jaké monstrum,
   v zájmu svého imperiálniho komplexu pomohl Sovět.svaz vytvořit?Dnes dávaj od problému ruce pryč.Podle vás asi a Korotčenka je vina Amerika,tak ať se stará,že? Jděte někam,to není problém KLDR vers.USA,ale nás všech na zeměkouli,jestli vám to dochází.

   Smazat
  7. 10,13
   Voni jsou mluvčí Soroše nebo jsou takhle iniciativní trotl sám od sebe?!

   Smazat
  8. 10:39 jak známo jsme potomci Keltů.A ti se báli jedině toho,aby jim něco nespadlo na hlavu.Pro vás Kimovo rachejtličky jsou asi něco jako Biolit na mouchy,jak dalším zde.Každy normálně myslici člověk,má li mozek v
   hlavě a né vymydleno,vi jak by střet
   s použitím ZHN měl následky pro ostatní svět.

   Smazat
  9. 12,34
   To řekni těm uASS dementům,ty pořád provokujou s plnou držkou demokracie a vraždí po celým světě!

   Smazat
  10. 12:34 "Každy normálně myslici člověk, má-li mozek v hlavě a né vymydleno" chápe, že i ten nejmírnější tvor vás napadne, když ho zatlačíte do kouta a budete mu mávat klackem kolem hlavy. "Normálně myslící" člověk to nedělá, ale šiřitelé "svobody a demokracie" vždycky. Zapomínají, že platí: "Kdo s čím zachází tím také schází".

   Smazat
  11. 14:31 i kuš ty brepto,nezapominaji co platí.Asi jste ztratil paměť,kdy že byl ten mírumilovný tvor zahnán do kouta a proč,že? Hele,kdyby tvor mirumilovný,kterému nikdo nic nedělal nenapadl souseda,dál neotěžoval,nikdo by mu klackem kolem hlavy nemával!

   Smazat
 2. Otázkou je, zda KLDR uvedené zbraně skutečně má ...!? Kdo je viděl ? Není to jen "podobnost čistě náhodná" s filmem "Myš, která řvala"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si sa teraz prebudil? Vsak kozmicky prieskum zisti vsetko alebo si to vsetci vymyslaju ze zaznamenali jadrove vybuchy a lety balistickych rakiet KLDR?

   Smazat
  2. Viděl jste Izraelský nebo vůbec nějaký jaderný arzenál? Já ne... Ale to neznamená, že nevzkvétají a nemnoží se. Naději přežít má čtverzubec, ryba fugu, protože spolkni ji - a zemřeš. Kuchařů, co ji umí upravit, moc není... a milovníků ruské rulety také naštěstí ne.

   Smazat
  3. jo, vidím to podobně. Většina věří jakékoliv mediální bublině a důležité věci jim unikají... A za svoji lásku k médiím jsou ochotni se bít...

   Smazat
  4. Krize kolem S.Koreje byla vyvolána schválně,odvést pozornost od jiných událostí,ať je to Sýrie,Irán,Ukrajina.

   Smazat
 3. Pozor, při převodu z cyrilice vám tam zůstalo viset to v originále u.
  Jinak samozřejmě díky za vynaložené úsilí.

  OdpovědětSmazat
 4. "Myš která řvala" jsou dnes v podstatě USA.Tato
  katastrofálně zadlužená země s docházejícími surovinovými zdroji,spoustou vnitřních problémů
  které jsou příčinou toho že židofašisté kteří ji
  ovládají nemají podporu vlastního lidu,ztráta spojenců a zastaralá výzbroj dnes nemá na otevřenou válku ani se Somálskem.Všechny silácké řeči tak končí po chvíli v trapném zapůomění.USA
  proti sobě postavili už takřka celý svět a i evropa pochopila jejich snahu ne spolupracovat,ale silnou evropu jako konkurenta zničit.Potpora blbých nápadů USA stála evropu stovky miliard a evropa toho začíná mít dost a dává jasně najevo,že nehodlá výhradně zůstávat jen
  otočená na západ,ale má zájem o východ který sílí
  a východní blok dávno sesadil USA s pozice nějakého hegemona.A pokud se členské státy NATO
  zbaví i vlivu USA v alianci jsou USA skutečně jen
  "Myš kteřá řvala".

  OdpovědětSmazat
 5. 18:06 to co létá je sledovatelné, to co exploduje je identifikovatelné, otázkou už je jen spolehlivost, přesnost a počet.

  OdpovědětSmazat
 6. Zadívejte se na řízenou demolici WTC 1,2 a 7. Zavřete oči a pak se opět podívejte na řízenou sebedestrukci WTC 1,2 a 7. A jestli to nechápete, tak se na řízenou demolici dívejte tak dlouho, až to pochopíte.

  OdpovědětSmazat
 7. Konecne potvrzeno!Trump je world idiot.Bannon to stvrdil!

  OdpovědětSmazat
 8. Rozumní amerikofob8. ledna 2018 22:09

  Už se těším na to, jak Velkému náčelníku z Bílé chatrče Trumpovi začnou doručovat v pytlech chcíplé okupantské zrůdy ze zločinecké teroristické bandy US Army! Apropo, ten Trump, není to ta světová slibotechna, zvaná bublifuk s prohazovačkou. Ta podezřelá osůbka, která v prezidentských volbách naslibovala „emerickým“ voličským blbečkům všelico + něco navíc, protože slibem nezarmoutil, jen oblbnul?! A teď se postupně odkopává, jako arci megalohář! Fuj, že se nestydí! To je ta "emerická demokratúra" v jeho přímém podan?! 3x fuj!-fuj!-fuj!

  OdpovědětSmazat
 9. S. K. by se mela branit tak jak Israel v r. 67 a rozmlatit vyhrozovateli co se da, jak to udelal Izrael a stale je za to dost chvalen, jako za nejlepsi obranu. Jenze ted by byla chvalena SK vsemi, mimo Izraelem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.