Reklama

pondělí 8. ledna 2018

Pokorný a OLAF

Eric Best
8. 1. 2018 FleetSheetFinalWord

Z dostupných informací se zdá být pravděpodobné, že dotace na Čapí hnízdo nebyla v pořádku a že byla porušena česká i unijní pravidla. Stejně tak existuje důvod se domnívat, že političtí protivníci Andreje Babiše využili situace k vytvoření skandálu, který by vůbec nevznikl, kdyby Babiš nevstoupil do politiky.Další logickou otázkou tedy je, kdo jsou ti nepřátelé. Babiš byl obviněn až v říjnu roku 2017, v sobotním Právu ale řekl, že „hlavní kmotr“ tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky už v roce 2016 chodil po Praze a vykládal, že Babiš bude obviněn. Nedá se to interpretovat jinak, než že Babiš měl na mysli právníka Radka Pokorného. I tomu se dá věřit vzhledem k tomu, že ČSSD měla kontrolu nad policií. Na tenký led Babiš vstupuje až v okamžiku, kdy tvrdí, že OLAF je součástí spiknutí proti němu. Jsou lidé napojení na ČSSD schopni ovlivnit postup OLAFu, nebo Babiš jen vytváří kouřovou clonu? To už je otázka pro Brusel.

40 komentářů :

 1. Málokdo pochybuje o tom,že celá kauza ČH vznikla udáním Kalouska.Málokdo pochybuje o tom,že nýmandi a neschopné nuly se dokáží perfektně zorganizovat pokud jde o odstranění zatím nejschopnějšího manažera,jaký kdy naše republika měla. Oni přece nemůžou potřebovat aby jim někdo jako Babiš kazil kšefty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:08 že p.Babiš mluví o spiknutí a p.Best píše,kdyby nevstoupil do politiky,hm.P.Babiš má smůlu jak pan Rath,že v jejichž čachrech jsou peníze z EU jinak by se vše uklidilo pod koberec a bylo by ticho.

   Smazat
 2. Nemyslím, že je tak složité zmanipulovat tzv. OLAF. On (ONA, ONO) musel vycházet z nějakých podkladů a ty mu vypracovávali samozřejmě konfidenti OLAFU z řad SOC. DEM. Proč ten zájem po tolika letech. Slyšeli jsme od Babiše opakovaně, že proběhly velepočetné audity v minulosti a nic. Někdo tedy musí lhát, buď ti minulí auditoři, revizoři, kontroloři....a nebo ti současní inkvizitoři. Stále mi je nejasné posloupnost vlastnictví nemovitostí, které se dnes nazývají Čapí hnízdo. Proč byla dotace Čapímu hnízdu dána, když "všichni" najednou vědí, že kapitálové parametry vlastníka tuto možnost nedávaly. Není mi ani jasné, zda byl převod toho vlastnictví v některé fázi nezákonný. Samozřejmě, že poražení koně kopou. A když tedy soc. dem a její kamarádi - ODS, TOP 09 a lidovci utrpěli více než debakl ve volbách, že se chovají ani ne jako hulváti, ale jako poražení bejci, někteří ale jen jako volové, kmitají zoufale do vzduchu svými paznehty. Babiš je obviňován z jakéhosi účelové jednání, Babiš obviňuje msvé inkvizitory, že jednají účelově. Dají se nějak fakta seřadit do časové posloupnosti? Zatím to se snaží objasnit jen Babiš, inkvizitoři se to snaží zatím zatemnit. Třeba ta data se najdou ve zprávě OLÉ, OLÉ -HAF, OLÉ, OLÉ - OLAF. JO A JAK PROSÍM UNIKLA TATO ZPRÁVA DO MEDIÍ? Díky naší nestranné policii? Tak tedy Kubice opět! Ale co jste čekali po reorganizací ramene spravedlnosti, tzv. sloupu státu? Kdo bude za to pochválen?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. ledna 2018 18:09
   „Někdo tedy musí lhát, buď ti minulí auditoři, revizoři, kontroloři....“
   To bude asi ten hlavní problém, proč je ten případ tak „složitý“. U korupce je vinen ten kdo korumpuje, i ten, který se nechá zkorumpovat. A zde se snaží ztrestat toho, kdo korumpoval a nějak vyvázat ty, kteří se zkorumpovat nechali. Proto také nejspíš případ nechají vyhnít. Na OLAF se za chvíli zapomene a přijdou nové aféry, hodné pozornosti občana. P.K.

   Smazat
  2. Není důvod, aby za dotací byla korupce, vše bylo zřejmě v mezích zákonů, a jak je tady i jinde zvykem, jdete-li proti mafii, máte problém. určitě nebude těžké najít v tak rozsáhlém projektu nesrovnalosti; na tom asi nedělal jen A.Babiš osobně, a těžko najdete zaměstnance, který pro Vás udělá nějakou 100 procentní práci.
   Nepochybujte o tom, že na každého se dá najít něco k zahájení vyšetřování, při použití správných metod. A tím myslím úplně na každého!
   To uskupení, které tady opravdu vládne, se nechá zlikvidovat jen těžko; a nemá na ně ani EU; zvlášť když velká část místních EU nepodporuje.
   Pokud vystoupíme, nic se nezlepší, naopak, budeme mít ještě větší problémy, peníze potečou pryč ještě rychleji, ale z EU už nepřijde vůbec nic. A mohou být i problémy s emigrací, s prací venku.
   To nejsou jen zahraniční firmy, které odtud tahají kapitál, ale i každý "miliardář" odchází pryč, zvlášť ti, kdo vidí nebezpečí v nějakém vyšetřování původu peněz.
   Takže A.Babiš je tak trochu vyjímka.
   Až odejde z politiky, tak po něm zmizí i aktivní Piráti. A to hodně rychle, protože IT zakázky nesmí kontrolovat nikdo, kdo tomu trochu rozumí. To byl a bude zřejmě hodně velký tunel.
   OLAF neměl příliš na výběr: kdo by se bránil, když mu chce někdo jiný nutí zpět dotace? Tenhle případ asi nemá obdobu, doteď museli čechy kontrolovat a ke vracení nutit, a takových případů bylo/je asi celkem dost. A najednou je vracíme bez nátlaku, dobrovolně, radostně. Jsem zvědavý, jestli se v tom bude i nadále pokračovat:-)

   Smazat
 3. Pan Kalousek prý četl zprávu OLAFU ještě dříve než došla na MF, že by ji obdržel v čs.překladu první, jako předkladatel podnětu šetření? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:40 Docela pravděpodobné. Zkusím uvažovat dál. Má OLAF vlastní nezávislé agenty v každé zemi? Nejspíš nemá, proto si musí vyžádat informace od místních orgánů. Dostane podklady od policie, takže jeho závěr, že "MOŽNÁ došlo k podvodu uvedením nepravdivých údajů" je téměř shodný s obviněním policie, že došlo k fiktivnímu převodu. Tak alespoň o zprávě informují poslanci, kteří jí viděli. Takže vyjádření OLAF není žádným důkazem, že k podvodu došlo. OLAF jen nabyl pochybnosti, jestli přidělení dotace bylo korektní a "pro jistotu" doporučil vyjmout Čapí hnízdo z dotací. Tak, jako to současně udělal u 17ti dalších dotací v Česku. O těch ale nikdo nemluví.
   Je podivuhodné, jak "informovaní" správně nevynechají slovo "možná", ale jedním dechem označí Babiše za usvědčeného zlosyna. Jako dnes v devadesátce pirát Michálek. To je panečku uvědomělost!

   Smazat
  2. Kalousek tu zprávu četl ještě než byla napsána.

   Smazat
  3. Anonymní8. ledna 2018 22:21
   „OLAF …"pro jistotu" doporučil vyjmout Čapí hnízdo z dotací. Tak, jako to současně udělal u 17ti dalších dotací v Česku“
   OLAF má podezření na podvod, ale nemůže to říct na tvrdo, protože nemá vyšetřovací kompetence. Ty další dotace „vyjmula“ babišova pracovnice řídící Ministerstvo financí. Nejspíš se ty případy budou týkat dalších babišových firem. P.K.

   Smazat
  4. 17:52 Moc hezky předvádíte, jak vznikají pomluvy a fámy. OLAF to nemůže říct na tvrdo hlavně proto, že na to nejsou důkazy. A to, co píšete o MF, je vědomá lež nebo výplod vaší bujné fantazie. Doporučení přišlo z EK, zpáva OLAF byla jen jeho přílohou. Čapí hnízdo byl jen jeden případ z tohoto balíku. Sledujte fakta a nenechte fantazii cloumat vaším majestátem :-)

   Smazat
  5. Čapím hnízdem se v Olafu zabývali tři "vyšetřovatelé" - 1 z Litvy, 2 ze Slovenska.

   Smazat
  6. Anonymní9. ledna 2018 19:45
   „OLAF to nemůže říct na tvrdo hlavně proto, že na to nejsou důkazy.“
   Ano důkazy nejsou, zde se naše majestáty shodují.
   Ovšem proč nejsou? Protože OLAF nemá vyšetřovací kompetence. P.K.

   Smazat
  7. 21:48 Vyšetřovací orgán OLAF nemá podle vás vyšetřovací kompetence? To žertujete? K čemu by takový orgán byl, bez kompencí něco vyšetřit? Pravda je spíše taková, jak říká lidové přísloví "Kde nic není ani čert (OLAF) nebere." Přečtěte si jeho zprávu a spočítejte si, kolikrát se v závěrech vyskytuje slovo "možná". A jsme zpátky u příspěvku z 8.ledna 2018 22:21.

   Smazat
 4. Babiš je idiot, protože si nechal nasral do vlastního (čapího) hnízda, pro pár korun a pro vlastní hladovost. Co je pro něho 50 míčů? Pakatel.
  Pravdou ovšem zůstává, že to ustojí a je to pravděpodobný, protože jak ministr vnitra, tak spravedlnosti jsou jejo zaměstnanci, je to logické, řídínstát jako Agrofert.
  Pak se můžou Sobotka,jeho loutkovodič Pokorný a Kalousek těšit na tepláky za OKD.
  Sobotka v době loupeže ministr financí, jako hlavní pachatel. Kalousek jako tehdejší předseda rozpočtového výboru také přiložil pod zločinný dokument swvoji parafu. Koho už Babišovi zaměstnanci nedoženou je tehdejší premier "křišťálově čistý" Standa Gross. Ten už to zabalil..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych do toho balíčku ještě přibalil eurodůchodce a negramotu Špidlu. Také TUPOhlávka - určitě se i na něho něco přilepilo, když kamarádil s pravomocně odsouzeným Dalikem!
   Za samostatní balíček jako dárek pro pospolitý lid považuji "osvobozené" arcizloděje, které nečekaně amnestoval samozvaný privatizační guru Klaus. Tuto zlodějsko-tunelářskou špínu opět dát po právu za katr!

   Smazat
  2. Horší je, že ty sis nechal nasrat do hlavy informace z ČT.

   Smazat
 5. Babiš se o celou administrativu kolem Čapího hnízda vůbec podrobně nesledoval a ten kdo připravoval podklady ten byl tím trojským koněm nebo dostatečně nekvalifikovaný. Jinak kdyby se podrobně rozebíraly všechny dotace tak se tam vždy něco najde co je zpochybní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš to nesledoval? To si fakt myslíte, nebo si děláte prdel?
   Vždyť všichni anonymní akcionáři "čapího hnízda" byla jeho nejbližší rodina. Dokonce to Čapáka donutili veřejně přiznat

   Smazat
  2. Hm, taky bych řekl, že to spíš řešili právníci AB.
   A v čem je problém? Rodinní členové nemohou mít firmu a žádat o dotace?
   Není to diskriminace?
   A jaký měli podnikatelský záměr, důvod? Přece získat dotace, to je celkem legitimní a běžné.
   Nějak tomu nerozumím, je přece úplně jedno, jestli podplatím třeba kámoše, založím na něj firmu...
   Pokud je problém, tak je spíš v zákonech, nikomu nevadila neznámá struktura firmy. A důvod je jasný: je to prostě úplně normální, takhle se to dělá, bez podobných aktivit bychom neměli naše vlastní české milionáře a miliardáře.
   Ale za ty peníze se něco postavilo. A AB v té době vlastně ani NEBYL v politice.

   Smazat
  3. Anonymní9. ledna 2018 21:30
   „Pokud je problém, tak je spíš v zákonech, ..“
   Sám AB, by to neřekl lépe. P.K.

   Smazat
 6. Hlavním koordinátorem a spolupracovníkem OLAF je Telička. Kdo je nad ním nemohu jmenovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Telička je bývalý zaměstnanec Agrofertu, ale přeplatila ho konkurence a chvá se podle hesla "Poturčenec horší turka"

   Smazat
  2. Quo Vadis Telička8. ledna 2018 21:27

   Vážení čtenáři, zde vám podsypávám trochu zrní o vzdělaní a raketové kariéře Pavla Teličky, nar. 1965, Washington, USA. Pochází z rodiny zazobaného českého komunistu - diplomata Františka Teličky, který působil na velvyslanectví ČSSR ve Washingtonu.
   Mladý Telička vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze. Vstoupil do KSČ a jako mladý komouš „tvrdě makal“ na MZV ČSSR.
   Je eurohujer a pokaždé se tlačil k válovu. Od r. 2014 byl český europoslanec, od 1.1.2017 místopředseda Evropského parlamentu a V.-XI.2004 člen Evropské komise.
   Telička na Wikipedii:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Teli%C4%8Dka
   (Bez komentáře!)

   Smazat
 7. Také si myslím, že Telička je za tímto, stejně jako u Bakaly. Dokonce mohl v té době i ovlivnit přiznání dotací v Bruselu. Vždyž tam mněl a opět má známosti. Blbost Babiše je že jako inteligentní obchodník neprokoukl charaktery Teličky, Jourové a podobných ksindlů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P. Telička byl kůň ČSSD při vyjednávání našich výhod při vstupu do EU. Moc toho nevyjednal v náš prospěch oprpti jiným postsocialistickým státům tak byl odvolán, což velice těžce nesl. Do EU ho vytáhl Babiš jako eoroposlance za ANO. Měl si zjistit víc o tomto ctižádostivém člověku. Nakonec se výtač migrantů Telička rozešel s ANO. On moc nehájí zájmy ČR. Chlubí se, že mu děti studují na západě a je tam jak doma.

   Smazat
 8. A kolik je takových čapích hnízd u podnikatelů-nepolitiků z jiných stran, kteří mají tu výhodu, že nejsou ve vládě a proto se o ně a jejich hnízda nikdo nezajímá?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. ledna 2018 20:30
   Nejspíš nechápete situaci. Jádrem problému je, kdo je členem naší vlády, či dokonce jejím premiérem. Proto je nutno ten problém vyjasnit. To není žádná zlá vůle, všichni občané by měli mít zájem, aby se to vyšetřilo. A v případě jakýchkoliv nejasností, by měl AB odstoupit. A může se dál věnovat svému byznysu. P.K.

   Smazat
 9. Někdo to musel schvalovat, kontrolovat a řídit. Nebo padesát miliónu se válí tyrniks dirniks?.Já pojedu v padesátce pětapadesát a jsem na basu.
  lada

  OdpovědětSmazat
 10. Samosebou, že by Babiš nikdy nebyl z podvodu obviněn, pokud by nepřekážel zdejším kalouskoidům u koryt.
  Vždyť i aféra "korunové dluhopisy", se kterou na Babiše vyrukovali, byla motivována politickým bojem (o tytéž koryta). A to, že korunové dluhopisy vymyslela kalouskova mafie a že si je spolu s Babišem ty akcie nakoupilo dalších několik stovek "úspěšných", co se vyznají, již nikoho z kalouskoidů nezajímalo a nebude.
  I tak si myslím, že by kauza "hnízdo čápa" měla být soudně projednána, aby bylo "spravedlnosti" učiněno zadost.
  Do doby vynesení rozsudku nechť je Babiš klidně v úřadu (a vymetá tu špínu po svých předchůdcích). Jedním z principů občanské společnosti je presumpce neviny. Aby mohl poté pokračovat nebo ne ...
  Jedno a aféra také připomíná, a nikdo tomu nevěnuje pozornost. Již léta nám EU připomíná, že anonymní akcie nejsou dobrým byznysem.
  A celá léta to naše polit galérka ignoruje. Může se pak kdo divit, že toho různí vejlupkové zneužívají??
  A zase jsme u těch kalousko-tupolánských způsobů a pokrytectví ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:48 Vaše první věta je podstatná pro rozhodování o imunitě Babiše. Dnes dokonce v ČT kdosi přiznal, že kdyby Babiš nevstoupil do politiky tak po Čapím hnízdě neštěkne pes. Jestliže tedy byla kauza ČH vytažena po 10ti letech kvůli zapojení Babiše do politiky, tak se jedná o jasně politický útok, před kterým by Babiše měla chánit právě imunita.
   Velká škoda, že se redaktoři častěji neptají antibabišovců, jestli něco kritizovali na ČH před tím, než je Babiš začal válcovat v komunálních a parlamentních volbách. Měli na to více než 10 let.

   Smazat
 11. Kalousek je nejvecsi udavac od dob socialismu !Ktery nikdy nevydelal 1 CZK,vlastnima rukama !Ale udelal botu na CR se Sasem Vondru v Promopro 360 melounu,ktere nikdy nevrati,ti 2 geny ceskeho naroda.Ondra vrati 50 melounu levou-zadni!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:06 - Omyl! Ten "emerický agent", havloid a v té době ministr obrany ČR jako analfabet a negramota při akci ProMoPro profrcal do černé díry našich poctivě vydělaných 720 mil. daňových Kč. Možná byl tak blbý! Jak to, že ještě nesedí za mřížemi a nešoupe nohama?!

   Smazat
 12. A tak se přehrabujte v kdejakém detailu, abyste ztratili nadhled, když v každém podnikání nezbývá než překonávat, nebo se nejméně vyrovnávat konkurenci. Tím je dáno i to, že co v úsilí o dosažení zisku užívají jedni, jsou v podstatě nuceni použít i ostatní, tedy i metody v souboji o dotace. Kdo se domníváte, že vlastník kolosu jako Agrofert je schopen dohlédnout a dohlíží na operace rutinního typu, nevíte o řízení nic. Takový šéf, pokud má být podnik úspěšný, se zabývá strategií, velí ke strategické akci, kterou v detailu realizují specialisté. Celé to Čapí hnízdo pak mohla být akce rodinky s podporou snaživého podmanagementu Agrofertu, to celé pod rozlišovací schopností nejvyššího šéfa. To ovšem nerozhoduje! Podstatné je, že tak a podobně funguje systém a žádná myslitelná opatření podstatu honby pouze za ziskem, nemohou proměnit na úsilí o racionální uspokojení oprávněných celospolečenských potřeb. Navzdory tomu, za současné situace, proti všem těm pokrytcům, přeji Babišovi totální úspěch. A také chápu a volím Zemana.

  OdpovědětSmazat
 13. byvali estebaci a komunisti co si rozkradli za bileho dne statni majetek se jebu kdo je větši zloděj podvodnik a sedmilhař to je ve zkratce jak řikaji naši mili němci ales gute ende

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavne kradli geny CR,Sasa Vondru a Kalousek a jini pocestni obcane CR !!Tolik estebaku ani nebylo,aby rozkradli republiku.

   Smazat
 14. Jak jiz bylo tady drive napsano,evropa je plna Capich hnizd,zejmena v nemecku a francii...proto to kuci evropsti,nechtej rozmazavat.Otazkou je v pripade Promopro,kdyz se vi,ze CR byla poskozena kolem 360 melounu,nekona vrchni statni zastupce/pani Bradacova/,ktere to uklada zakon.
  A tak se to krouti kolem mili cesi,je potreba strestat Ondru,nebo ve snemovne CR,pojmenoval vsechny zlodejiny za 27 let.Vsichni vi neco na kazdyho,ale aby nekto vykricel zlodejinu verejne...to je i pro ostrilene zlodeje ve snemovne prilis.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8:56
   Přesně,Zloděj křičí chyte zloděje.
   To považuji za podstatné,jak se to otevře,pak se to provalí na mnohé odkláneče,toho se bojí.Jinak v tom vidím snahu donutit Babiše,aby poslouchal Kalouska.Celé ty dotace jsou jen úplatky pro politici a v hodné osoby a když nechce poslouchat,tak se to vytáhne na světlo.Je nutno to celé objasnit,kdo všechno takto bral a bere dotace EU.

   Smazat
 15. Když propírali ty slavné korunové dluhopisi, tak se okamžitě objevilo, kolik dalších velkopodniků tuto možnost použilo a byl klid. Tak vzhledem k tomu, že současně s Čapím hnízdem zrušili ještě dalších 44 projektů, tak čekám, že investigativec Slonková nám udělá přehled, kolik v kterém projektu bylo špatně vyplaceno a kdo za kterým projektem je. Padni komu padni. Bude to takový malý obrázek, jak my si tady žijeme. Přece mi nikdo nechce říci, že nějaký předseda vlády má jiné zacházení než dejme tomu čičmunda z Jižních Čech, ktrý odklonil 100 milionů. Pěkně přehled a seřadit podle velikosti. A za další zveřejnit, kolik bylo ročně v minulosti takto zrušeno příspěvků. Uvědomme si, že to zrušení musí následovat po udání, čili je to jenom malý segment toho, kolik skutečně bylo ukradeno.

  OdpovědětSmazat
 16. Co to je, když se nabízí zahraničním firmám milióny či miliardy, aby podnikali v ČR. Neplatí daně, dostanou pozemky zadarmo ři za pár ...
  Naše firmy nic nedostanou, to je stejné podnikatelské prostředí pro všechny? ... a nakonec "demokratické" strany dostávají dary od firem, hádejte od jakých ....

  OdpovědětSmazat
 17. Dotace zrušit. Je to jenom oblbování z EU. Dotaci dostanete na blbosti a na pořádný projekt se nedostanou. Vyhazovat peníze za to, že nebudete nic pěstovat a půda bude ležet ladem je trestuhodné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.