Reklama

sobota 6. ledna 2018

Pokryteckému Trumpovi vadí údajná podpora terorismu Pákistánem, ale mlčí o jeho atomových zbraních, zatímco severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi za ně vyhrožuje válkou....

Břetislav Olšer
6.1.  2018   Rukojmí
Zloděj křičí, chyťte zloděje - Trump obviňuje Pákistán z terorismu? A co CIA, když s pomocí bin Ládina a Al-Kájdy vyháněla SSSR z Afghánistánu, aby poté drogovou operací CIA v Pákistánu uspokojoval heroin rovněž „klienty“ v USA? A co Saúdská Arábie a její podpora terorismu, když jejích 19 muslimských občanů bylo atentátníky při útoku na USA v září 2001...?
Bože, a jak já mu fandil ve své valašské naivní důvěřivosti a prostotě. Dnes už mě neomluví ani tisíckrát opakované klišé o tom, že „jen hlupák nemění svůj názor", zvláště, když loni při své první zahraniční cestě uzavřel v Saúdské Arábii zbrojní obchodní smlouvy za sto miliard, přičemž se opakoval další veletrh zbraní, když ten poslední se odbyl v Libyi v roce 2011.

Rijád tehdy nakoupil mimo jiné 84 nových a sedmdesát zmodernizovaných stíhaček F-15 a 178 vrtulníků. Kdo tedy podporuje terorismus - Pákistán, nebo USA...? Přitom pákistánská armáda zahájila před rokem rozsáhlou celostátní protiteroristickou operace; bylo vyhlášeno nebezpečí teroristických útoků, když při atentátu Islámského státu v únoru 2017 na známý súfistický chrám v Láhauru zahynulo přes 90 lidí.

Nicméně Donald Trump se stále ve svých cholerických výrocích podobá vyřvávajícímu hokynáři; severokorejského Kima nazývá "rakeťákem". Zapomněl, jak paranoidně dodal, že pokud bude Severní Korea ohrožovat Spojené státy, má se připravit na „totální zničení“...? A teď na Nový rok zase ve svém prvním letošním tweetu zase obvinil Pákistán, že je útočištěm teroristů...

"Spojené státy během posledních patnácti let bláhově pomohly Pákistánu částkou přes 33 miliard dolarů a oni nám nedali nic jiného než lži a klam," uvedl prezident, podle něhož si Pákistán o amerických politicích myslí, že jsou blázni. Pákistánský ministr zahraničí Chavadža Ásif se však už nechal slyšet, že Pákistán americkou pomoc nepotřebuje. Spíš je tomu naopak... První zkoušky jaderných zařízení uskutečnil Pákistán v 80. letech; poslední jaderný test úspěšně provedl 30. května 1998, nyní má cca sto atomových hlavic...NATO v čele s USA vyšle další tisíce vojáků do Afghánistánu...

Jedna z Trumpových lží, kterou ve svém loňském projevu v OSN zamlčel, je fakt o době pobytu USA v Afghánistánu, potažmo s CIA v Pákistánu: „Já bych chtěl v prvé řadě vědět, proč tam už 17 let vůbec jsme,“ citovaly americké noviny další Trumpův výrok z poloviny června 2017 z jedné z jeho schůzek s generály. Američané mají v Afghánistánu v současnosti 8400 vojáků, většina z nich působí v roli poradců a při výcviku afghánských ozbrojených sil.

Kdepak pouhých 17 roků, ale bratru dobrých 40 už jsou USA v Afghánistánu, kde měli své vojenské poradce a CIA nejméně od 80. let, když tam začala působit sovětská armáda. Tehdy získali afghánští mudžahedíni, proti nimž tam SSSR bojoval, podporu mj. USA, Pákistánu, Saúdské Arábie a Spojeného království.A právě Donald Trump jako příznačný rozjetý vlečňák s chováním řeznického psa; jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Ještě žádný prezident USA nebyl terčem tak brutálního odporu americké veřejnosti...Zapomněl Trump, jak USA kromě potravin a dopravních prostředků poskytovali mudžáhídům i zbraně, CIA se také podílela ve spolupráci s Pákistánem na školení muslimů v partyzánském způsobu boje; dodávala jim i protiletadlové raketové komplety země-vzduch FIM-92 Stinger, které přispěly k vysokým ztrátám sovětských vrtulníků a dopravních letadel.

Zavčas procitl ze svých fantasmagorií a nedávno na vojenské základně Fort Myer poblíž Washingtonu opět nafoukaně prohlásil, že Spojené státy budou naopak pokračovat v boji proti teroristům v Afghánistánu, aby se vyhnuly nepřijatelným důsledkům rychlého stažení americké armády ze země. Řekl a ještě do Kábulu poslal dalších pět tisíc vojáků US Army.

„Není to boj, který bude trvat dekádu, a tím méně několik let. Jsme zapojeni do generačního boje,“ dodal David Petraeus, bývalý šéf amerických jednotek v Afghánistánu a zároveň také bývalý šéf americké zpravodajské služby CIA, pro britský list The Times. Je to ten samý Petraeus, co byl na v roce 2015 na Dnech NATO v Ostravě a připravil šok tamním pořadatelů, jelikož pro něho neměli generálský pětihvězdičkový hotel...


Saigon - Institut akupunktury, kde se léčí závislí na drogách ze Zlatého trojúhelníku... Snímek Břetislav Olšer

Trump jistě není politický analfabet, ale jen mlží; ví, o existenci důkazů, že zmíněná podpora CIA mudžáhídům byla financována z peněz, jež proudily z obchodu s drogami. Hlavně pak z takzvaného „Zlatého trojúhelníku“ i ze samotného Afghánistánu, kde bylo opium vysazováno mudžáhídy na území, které nebylo pod kontrolou Kábulu.

Toto opium pak bylo převáženo do Pákistánu, kde se pod dohledem a ochranou CIA zpracovávalo a distribuovalo. Do dvou let od zahájení operací CIA v Pákistánu uspokojovalo opium, resp. heroin z něj získaný, poptávky po této látce rovněž „klienty“ ve Spojených státech amerických. Je US Army živou vodou pro zrod podřezávačů krků z řad teroristů IS…?
Kromě materiální pomoci CIA pomohly zprostředkovat i volání a výzvy okupovaných Afghánců po společném džihádu (v původním významu: úsilí za udržení islámských tradic) muslimů (nejen) okolních zemí, ve kterých toto náboženství hrálo hlavní roli. Výzvu Tálibánu postupně vyslyšelo a na bojiště se záhy dostalo několik tisícovek bojujících muslimů z celkem 32 zemí. Bojů na straně mudžáhidů se mimo jiné zúčastnily i pákistánské speciální jednotky, tzv. Černí čápi, převlečení za afghánské mudžáhídy.

Mudžáhíd s americkou protiletadlovou raketovou kompletu země-vzduch FIM-92 Stinger

Trump by měl vědět, za co vděčí USA Pákistánu; s vládou Spojených států a zejména CIA v 80. letech úzce spolupracovala Pákistánská koordinující zpravodajská služba ISI (Inter-Services Inteligence); samotný Pákistán pak zajišťoval logistiku a přesun mudžahedínů na bojiště. Celkem CIA se svými spojenci vycvičila a vyzbrojila přes 100 tisíc afghánských mudžahedínů a zahraničních muslimských bojovníků.

JIž od 60. let minulého století navíc působí USA, resp. CIA v tzv. Zlatém půlměsíci - oblasti střední Asie, zahrnující státy Afghanistán, Pákistán, a ve Zlatém trojúhelníku, jímž je označení občas používané pro oblast jihovýchodní Asie, která se rozkládá mezi hraničními oblastmi Barmy, Thajska a Laosu (někdy býván do oblasti zahrnován i Vietnam). Tato území jsou významným producentem máku setého, který je později zpracováván na výrobu opia exportovaného do celého světa.


Opium se přepravovalo hlavně ze ,,Zlatého trojúhelníku,, na tajnou americkou základnu Long Tien, odtud putovalo loděmi přes Francii do USA. Tato fakta po válce potvrdil i největší výrobce opia v této oblasti Khun Sa, když přiznal, že obchoduje se CIA, jež skupuje celou jeho opiovou úrodu. Americký historik Dr. Alfred McCoy potvrzuje, že tyto nelegální příjmy americké vlády a obchodování s opiem bylo záměrně drženo před Kongresem USA v tajnosti, neboť byly obavy, že by takové operace Kongres neschválil.


Americký odborník přes drogové závislosti Allen Ginsberg v roce 1976 při senátním přelíčení, které bylo vedeno proti vládní CIA, uvedl v obžalobě před Senátem, že CIA pašovala celých osm let z Vietnamu drogy (zejména heroin) v mrtvých tělech amerických vojáků, které byly poté policií distribuovány překupníkům v USA. Produkce opia pro výrobu heroinu je letos v Afghánistánu na historicky nejvyšší úrovni, varuje zpráva OSN.

Jde nyní o 9 tisíc tun, tedy takřka dvojnásobek oproti loňsku. Maková pole se znovu objevují i v dříve „čistých“ afghánských provinciích. Celková plocha, kde se pěstuje mák pro opium, letos zabírá 328 tisíc hektarů, to je o 63 procent více než loni. Podle tehdejšího vrchního velitele spojeneckých sil v zemi Johna Nicholsona bylo na afghánském území dalších 400 až 500 podobných zařízení na zpracování opia. Za alarmující označuje situaci zvláštní zpráva OSN. Produkce opia je letos na historicky rekordní úrovni.


Směr Kábul, pod námi je afghánský Hindúkuš mudžáhídů… Snímek Břetislav Olšer

Zatímco loni získal především Tálibán pro financování svých akcí z makových polí přibližně 4 800 tun opia, letos už je to 9 000 tun. Rekordní produkce podle OSN „pravděpodobně povede k dalšímu nárůstu nestability, ozbrojených útoků a vyšším příjmům teroristických skupin v Afghánistánu“. O příjmech CIA, potažmo USA ani ťuk... V samotném Afghánistánu užívá heroin kolem jednoho milionu lidí z téměř 33 milionů jeho obyvatel.

Výrobu a užívání drog nezastavily ani dlouholeté vojenské mise mezinárodních sil OSN. Za jejich pobytu se dokonce pěstování opia v posledních deseti letech podstatně zvýšilo. A hlavně na afghánském heroinu z opia je podle OSN na světě závislých kolem 50 milionů lidí. Ale kolik to je miliard dávek heroinu, kolik milionů závislých na drogách a kolik dalších milionů mrtvých na předávkování, o tom se také nepíše...


Ze surového opia, tedy zaschlé šťávy z nezralých makovic máku, se totiž nejprve extrahují morfin a další alkaloidy. Teoreticky lze ze 100 kilogramů získat asi 12,3 kilogramu čistého morfinu; lze tak z jednoho kilogramu morfinu získat až 1,29 kilogramu čistého heroinu. Hlavní oblastí produkce je neklidná jižní provincie Hílmand, kde podle zprávy OSN je až třetina zemědělské půdy vyčleněna pro produkci máku. Afghánská vláda tam prakticky ztratila kontrolu nad odlehlými oblastmi provincie poté, co se z oblasti na sklonku roku 2014 stáhly britské a část amerických jednotek. http://svobodnenoviny.eu/kolik-maji-spojene-staty-ve-svete-vojenskych-zakladen-vysledek-by-asi-kazdeho-sokoval/
Stále totiž existují ve světě pouze dvě zásadní a celosvětově uznávaná platidla – ropa a drogy. Většina válek, kterých se zúčastnily Spojené státy, byla jen pro ochranu jejich drogových a ropných zájmů včetně Pákistánu a Afghánistánu, který je největší světový producent opia, ze kterého se vyrábí heroin.

„Nálety na domy civilistů jsou od této chvíle zakázány,“ řekl bývalý afghánský prezident Karzáí už v roce 2011. „Bude-li (NATO) v bombardování pokračovat (…), nebudou jeho jednotky nadále považovány za bojovníky proti terorismu, ale za okupační sílu,“ doplnil. Karzáí výstupem reagoval na incident, při kterém právě vrtulníky NATO zabily ve vesnici Sera Kala v jižní části země 14 civilistů včetně deseti (dle některých zdrojů dvanácti) dětí.

NATO se za událost omluvilo s tím, že se v příslušné lokalitě skrývali bojovníci hnutí Táliban. Jen o dva dny dříve přitom alianční letouny omylem usmrtily 20 afghánských policistů a 18 dalších lidí. Rozchod ve zlém…? http://uk.reuters.com/article/2011/05/31/uk-afghanistan-karzai-idUKTRE74U0WH20110531

Pro britské BBC totiž tehdejší prezident Afghánistánu Karzáí řekl, že USA podle něj způsobily velké utrpení svými útoky porušujícími svrchovanost, ale bez žádané a potřebné stability. Zkrátka vojenské angažmá USA nepřineslo jeho zemi žádné zlepšení bezpečnostní situace, jen utrpení a promarněné lidské životy.Americké pokrytectví – exministryně zahraničí USA Riceová – exprezident Karzáí… Foto: Reuters

Trump, handlíř s válkami, jistě ví též, co je podzemní pevnost Tóra Bóra, vybudovaná v Afghánistánu s pomocí Pákistánu a CIA jako pevnost Al-Káidy, bin Ládina a Tálibánu, jelikož je několikapatrový jeskynní komplex zásobený elektřinou z hydroelektráren na horských potocích schopný zajistit ubytování pro více než tisíce bojovníků….? Že by USA najednou zapřely Pákistán, toho nezbytného partnera v afghánském boji, jako kdysi Petr Krista...?

Trumpovi prý vadí pákistánská podpora terorismu, ale přitom jeho první zahraniční návštěva jako 45. šéfa Bílého domu vedla do Saúdské Arábie, jejíž muslimští atentátníci zbořili newyorská Dvojčata a zaútočili i na Pentagon, za což chtěl Kongres USA odškodnění pro své občany, než tuto žádost Trump "po známosti" zrušil...

Inu, Bože, a jak já mu fandil ve své valašské naivní důvěřivosti a prostotě, když jsem uvěřil jeho řečem, jak změní Spojené státy k lepšímu... Dnes už mě pro to neomluví ani tisíckrát opakované klišé o tom, že „jen hlupák nemění svůj názor"...

31 komentářů :

 1. Olšere, ale ty přece žádné své názory neměníš. Furt grafomansky meleš ty samé protizápadní, konspirační bláboly stále dokola jen s kosmetickými úpravami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:35 - Hele, atrapo, do Olšera se nenavážej! Nemáš na něho! Zalez do boudy a šoupej tam nohama, Debil Debiloviči!

   Smazat
  2. 20:35 To jsou jen fakta usa zaplacený slouho z neziskovky.

   Smazat
  3. 20:35 Slizký hlupáku, kdyby jsi patřil k těm za které tady kopeš, neměl by jsi zapotřebí tady prudit nesmysly, doma žereš brambory se šlupkami a leštíš si tu to svoje ego houpacího koně za almužnu co ti hážou na podlahu, blbče.

   Smazat
  4. To jste gerojové. On ten 20:35 napsal jenom svůj názor a ještě slušně a VY ta klaka veteránů od pitomce budete šílet, že má někdo jiný názor. On ten 20: 35 napsal, co si myslí ale vy bejvalí politruci znáte jenom hrubou agilní agitaci

   Smazat
  5. 6:52
   Nech si ty eurohovnotny pindy pro Poserplinu nebo Kradouska,tady to nikdo neoceni!!!!!

   Smazat
  6. 6:52 ubožáku. Ti jebu na ty kapacity, co píšeš, jenže to hovno, které zde pindáš jseš sám. Prostě neuneseš názory lidí, kterým to mýlí na rozdíl od tee. Běž na hajzl a propláchni si svoji špinavou držku, ty dámské přirození

   Smazat
  7. 6:52 Nevím co na příspěvku( 20:35) bylo slušného. Už jenom oslovení by podle p.Špačka bylo neslušné,chybělo tam slůvko pane Olšer .V.J.Horák

   Smazat
  8. Olšer je manipulátor lhář! Pročpak si vzal na paškál Pakistán a ne Izrael, nebo snad už nemá atomovku, co???

   Smazat
 2. Olsere ! Kdyz mas monopol na "pravdu", tak nemas pravdu i kdyby jsi ji mel, a to plati na kazde tvoje thema !
  K cemu jsi se propujcil Olsere ? Jsi poplatna korouhvicka, nebo svobodny novinar ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem jen důchodce. právě ve věku 71 let... Já nemám monopol na pravdu, jelikož ji mám i bez monopolu...

   Smazat
  2. 21:03 Slizký hlupáku, kdyby jsi patřil k těm za které tady kopeš, neměl by jsi zapotřebí tady prudit nesmysly, doma žereš brambory se šlupkami a leštíš si tu to svoje ego houpacího koně za almužnu co ti hážou na podlahu, blbče.

   Smazat
  3. 21:03 - to jsou lidé, žijící v Havlově lži a nenávisti, neschopní vidět svět, jaký je. Podlehli jistému druhu zaslepenosti, kterému u nás propadají více vysokoškolsky zdělaní lidé, kteří od základky až po doktorandství věří tomu, že litera skripta manet. Naše školství již 70 let nevede k samostatnému myšlení a zdravý selský rozum se nevyučuje!

   Smazat
  4. 21:03
   Hele ty Hovnophuhu z papundeklova,nech si tvoje Thematicky školení pro sabesdekla a zmizni do kanálu,smradochu!!!!

   Smazat
  5. 7:33 Zajeď šelomí pšouku, co se pravidelně vysouvá z lejnolíhně škarednýho kremelskýho židočekisty s krysím xichtem :D:D:D

   Smazat
 3. Americké impérium a lidská práva...
  http://www.zvedavec.org/komentare/2018/01/7471-americke-imperium-se-v-pripade-iranu-ridi-stejnym-scenarem-jakym-se-ridilo-v-libyi-a-syrii.htm

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Olšer má naprostou pravdu usa jsou státní zločinci přepadají vraždí loupí a kšeftují s drogami. S talibanem mají usa určitě dohodu protože kdyby opravdu chtěli tak je pryč dostanou. Na každou armádu platí výše ztrát. A přesvědčila se o tom i sovětská armáda.

  OdpovědětSmazat
 5. Americká černovlasá čubka v OSN radí světu, jak správně žít. Irán je třeba osvobodit. Proč? Aby tam začli pěstovat opium jako v Afghanistánu, kde jeho produkce pro obchpody CIA už nestačí.

  OdpovědětSmazat
 6. V osobe Trumpa,dostali usa svetoveho idiota,ako vudci osobnost.Je to dusevne nemocny clovek a takych je tam cely kongres.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Olšer není hňup který z gauče slintá nějaké nesmysly vycucané z prstu a kdopak dneska, vy chytráci přizná chybu, ještě tak Zeman ostatní se k tomu nemají. Tolik k článku, jenom mně nejde na rozum, že celý svět vlastně ví, že Ušáci z drog z Afganistánu financují své nekalé aktivity a ti v kongresu to jako nevědí, nebo dělají že to něvědí, nebo jsou tupí? Asi by jim to možná měl někdo jakoby oficiálně oznámit, jinak budou dělat blbce do nekonečna. Aottj.

   Smazat
  2. G W Bush byl první American Idiot president, rock band Green Day o něm nahrál posměšnou skladbu nazvanou American Idiot a myslelo se že ho nikdo nepřekoná, a ejhle, je tu další a ještě blbější.

   Smazat
 7. 22:57...Jste sprosti jako dlazdici a mluvite o
  sprostote druhych !
  16 let administraci Bushe a Obami dohromady, udelalo pro Ameriku mene, nez jeden rok presidenta Trumpa.
  Zadosti o *FOOD STAMPS , klesly o 2 milliony uchazecu !
  *(Food Stamps = poukazky na jidlo v nezamestmanosti !)
  Vy proste zvanite hlouposti od rana do vecera ! A realitu mazete, protoze se vam nehodi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nám i ostatní ve světě je docela jedno, co za blbiny dělá Trump v SS. Nás zajímá, jak se ten kokot chová k ostatnímu světu. A to je katastrofa, horší než za toho troglodita - Bushe mladšího. A to je co říct.

   Smazat
  2. Honolulu,o 2 miliony z 80 milionu pobirajicich food stamps?Mejte si sviho nemocneho prezidenta,
   jen at se nesere do sveta.Jenze juesej kapitalismus by bez valek a korysteni,parazitovani,neprezil.Proto dalsi valka mozna s Iranem...jak se nam to pekne sklada,jako puzzle !

   Smazat
 8. Byla smazana informace z UN, ze v roce 2017 bylo zastreleno 83 novinaru !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde's na to přišel? Je to pod článkem o "nepoctivých novinářích". Chytne se toho Honolulák a bude zase bedákať o cenzorech.

   Smazat
 9. Vše co pan Olšer napsal je stopro pravda, je velmi lehké si to ověřit umíte li anglicky. Nikoho ve světě nezajíma o kolik klesly food stamps v americe, co lidi zajíma je zahraničí politika USA a ta je hnusná, Trump vyhrozuje a provokuje Iran, S. Koreu, Čínu, Venezuelu, Rusko, Syrii.
  Nacpe se hambáčema, vychlastá 12 flašek diet coly a začne tweetovat jeho fantasmagorie o tom jaký je génius a krasavec. Je celému světu pro smích, nikdo ho nebere vážně.
  S Bannon: Trump’s Putin obsession

  What has he gotten himself into with the Russians?’ pressed (the late Fox News chairman Roger) Ailes. ‘Mostly,’ said Bannon, ‘he went to Russia and he thought he was going to meet Putin. But Putin couldn’t give a s*** about him. So he’s kept trying’.”

  OdpovědětSmazat
 10. Války jsou terorismem bohatých, terorismus je válkou chudých. Kdo seje vítr, sklízí bouři...
  Zjištění, že opium a jeho deriváty spolu s ropou vládnou světu - tedy kapitál, který s těmito komoditami "hospodaří" diktuje život občanům celého Světa, není až tak povznášející.
  Ale pane Olšere, nejste jediný, kdo byl hlupákem. Ale myslíte, že by politiku snad jiný na místě Trumpa nesvedl ještě daleko hůř? A tak jsme se chytali stébla.

  OdpovědětSmazat
 11. Pán Olšer, som na tom rovnako ak Vy. Sledujem Trumpa, ako lavíruje a stále dúfam, že sa musí hrať na "macha", aby to ustál, než ho "odpíšu". No, bývajú tam aj nepopulárne rozhodnutia. ...Ale - pokiaľ naňho nadáva mainstream ako na Putina, Orbána alebo Asáda, tak si myslím, že to nebude katastrofa. MK

  OdpovědětSmazat
 12. Chyba: 70.leta v Afganisstanu: nejdriv vyhrali socialiste a vladli, CIA zorganizovala TALIBAN a El. Q, vlada pozvala proti nim SSSR, ten vyhovel az po 21. pozvani, v 80. letech uz tam byl na pomoc i Osama, USA jsou tam vlastne porad. Ale ne sami, ted jim pomahaji i vojaci z Ceska, zabijet Afgance. To jsme to dopracovali od r. 68! Hanba okupacnim vojakum co prijeli zabijet, hanba m.j. i Ceske Republice!!!! A nejen hanba, tohle by se melo soudit - drive, nez to bude soudit BUH.

  OdpovědětSmazat
 13. Taliban musí být špičková armáda, když si s ním není schopna USArmy poradit za 17 let okupace Afghanistanu. Nebo že by se jim tak líbilo to pěstování máku, když jsou tam tak dlouho.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.