Reklama

.

.

pátek 19. ledna 2018

Pokrytectví ve Sněmovně

Jiří Jírovec
19. 1. 2018
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek se ve Sněmovně pokusili vysvětlit, že smyslem případu Čapí hnízdo bylo odstranit vedení ANO 2011 z politiky a tím hnutí diskreditovat. Občan, který nemá právního vzdělání se jen těžko mohl v námitkách uvedených řečníků orientovat.Proti jejich věcným argumentům stálo srdceryvné varování opozičních poslanců: Stížnost na konání státních zástupců a policie je sprostým rouháním. Všichni přece víme, že žijeme v právním státě. Poslanci nejsou soudci a nepřísluší jim hodnotit policii ani nadřízené orgány. Chtějí, aby se zmínění poslanci očistili u nezávislého soudu, nic víc. Proto doporučí všichni doporučí vydání politiků. 

To se mohlo udělat hned, proč se vůbec zabývat nějakým spisem, negovali jednání Mandátního a imunitního výboru a Piráti, kteří mají o všem jasno.

Představa existence právního státu má svoje trhliny. S ANO, říká opozice, nebudeme jednat ani když Babiš s Faltýnkem odejdou z politiky, ledaže nebudou mít ve vládě vnitro, finance a spravedlnost. Tím dávají najevo, že kdo má tato ministerstva má možnost ovlivňovat právnost státu podle vých představ.

V případě vedení ANO ale nejde o koncovku v podání poslední soudní instance. Ta možná za několik let osvobodí, možná ne. Důležité je, že policie (a v tomto případě i OLAF) jednaly na základě anonymních udání. Ve společnosti, kde jsou anonymní udání přijatelná, je bohužel  možné všechno. Anonymita totiž může skrývat nejen spravedlivého, ale i darebáka.

To je důvod, proč nelze brát vážně komedii, která se 19.1. 2018 udála ve Sněmovně.

37 komentářů :

 1. Nemám právní vzdělání a orientovala jsem se celkem lehce. Podivnosti nepotvrdili jenom poslanci za ANO, ale též z SPD a těm lze jenom stěží vyčítat podjatost v této věci. Kdo pozorně poslouchá, rozpozná, oč komu jde, obyčejným selským rozumem s kapkou kritického myšlení...

  OdpovědětVymazat
 2. Nikdo mi nevymluví, že kauza Čapí hnízdo je účolovka, která má odstranit Babiše i Faltýnka z politiky. Oba jsou totiž nepřijatelní pro tradiční strany. Tyto tradiční strany pochopily, že jestli bude Babiš premierem, tak je konec jejich zlodějinám,že je také docela reálné, že Babiš otevře všechny jejich zlodějské akce při kterých okradli stát, tedy nás všechny, o neskutečné peníze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17.57.....suhlasím s Vámi.A jen doplním,že všichni jsou napojeni na penězovody neziskovek.A ministerstvo financí má za ůkol od Babiše prověřit jejich hospodaření,zavést do toho pořádek a zkrouhnout jejich počet.A v tom ho podpořil i Zeman.A to je jeden z důvodů, proč musí oba z kola ven.A tak na Babiše bylo upleteno čapí hnízdo.Jenom pro informaci:...než je projekt který má být dotován schválen,prochází třístupňovou kontrolou v ČR a třístupňovou kontrolou v EU.

   Vymazat
  2. Jo jo, čapí hnízdo. To už je tak stupidně profláknutá kausa, že to snad nemůže brát vážně ani absolvent zvláštní školy. Zajimavější je, že Kalousek, který podělal a posral co se dalo, je neustále na výsluní, jako kdyby vyhrál volby. To je mnohem zarážející případ.

   Vymazat
  3. No jasně. A jako první se bude kontrolovat hospodaření této podivné a milióny rozhazující neziskovky:

   "Občanské sdružení s názvem „Přátelé Miloše Zemana“ (dále v těchto stanovách jen „sdružení“) je právnickou osobou charakteru neziskové zájmové organizace, jejíž cíle a poslání jsou vymezeny v části II. těchto Stanov."

   Vymazat
  4. Pro 19.32. A vy zdatný investigativče máte jistě v rukávu důkaz o rozhazování v tomto "sdružení"? Sem s ním ,ať se pobavíme krasavče inteligetní.

   Vymazat
  5. Rád doplním tvůj znalostní deficit. Pokud se tedy chceš inteligentně bavit, tak se na to zeptej Veleby. Ten je členem této neziskové zájmové organizace. A budeš se skutečně bavit.

   "Nevím, odpovídá Jan Veleba na otázku, odkud pocházejí peníze, které na kampaň vynaložil spolek Přátelé Miloše Zemana, jehož je sám členem. A stejně reaguje i na dotaz, zda na kampaň přispěla Strana práv občanů, které předsedá. Sám jsem nic nepodepisoval, netuším, říká Veleba. Z údajů o nepeněžitém bezúplatném plnění, které musí kandidáti zveřejnit před volbami, přitom vyplývá, že Strana práv občanů vydala více než milion korun na výrobu a instalaci reklamních bannerů pro Zemanovu kampaň."

   Vymazat
  6. Tykání bez souhlasu druhé osobě, je ve slušné společnosti nehorázná drzost.

   Vymazat
  7. Tak to je skutečně na zamyšlení. (Já beru možnost 2, kde to nehorázná drzost není!)

   Vymazat
 3. Nová republiko! proč se už konečně nezačneme zabývat tím nejpodstatnějším pero naše bezpečí . absencí demokracie. To je jediné téma, které nam může být prospěšné! MY - zabývejme se námi - naší společností!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Co to šíříte za bludy. Že prý občan, který nemá právního vzdělání, se jen těžko mohl v námitkách uvedených řečníků orientovat.

  Aha, tak to je zajímavé. Na jakém podkladu jste se bez toho právního vzdělání orientoval Vy? A neříkejte, že to byl zdravý rozum či životní zkušenost. To mohu totiž velmi rychle rozporovat, protože ty člověku říkají, že průkazný lhář je schopen všeho. Když někdo tak lže a bez jakéhokoliv důkazu paušálně osočuje druhé, jak to dělá pan Babiš, pak to mluví samo za sebe.


  Pokud ve svém textu konstatujete:

  "Představa existence právního státu má svoje trhliny. S ANO, říká opozice, nebudeme jednat ani když Babiš s Faltýnkem odejdou z politiky, ledaže nebudou mít ve vládě vnitro, finance a spravedlnost. Tím dávají najevo, že kdo má tato ministerstva má možnost ovlivňovat právnost státu podle svých představ."

  Pak se Vás musím velmi důrazně zeptat, kdo že to v době onoho udání měl tato ministerství? A pomohu Vám: finance a spravedlnost mělo a má ANO Andreje Babiše. A pokud opozice klade výše zmíněné podmínky, pak proto, aby nebyla dána možnost právní stát diskreditovat. Šlo by totiž o konflikt zájmů. Tak tomu je v každé normální civilizované zemi.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Jírovče, škoda, že jste nakandidoval na prezidenta ČR, Váš případný duel s P.Zemanem,by
  mohl být zajímavý. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 6. Poslouchala jsem kolem poledne přenos z PS - paní poslankyni za hnuti ANO z mandatniho a imunitniho klubu , co se dělo kolem návštěvy na policii , aby mohla nahlédnout do spisu B + F . Musím říct , že mě az mrazilo co rikala !! Ta sprosta mafie , ten zlocineckej odpad a politicke zrůdy na scéně v PS , ve stranách - KDU ČSL , ODS , STAN , TOP O9, ODS , CSSD a milionáři co ukradli podvodne majetek republice a obcanum, budou dělat všechno proto , aby Babise a Zemana , odstranili, jsou to zrůdy na zvraceni a na všechny už se vari voda v kotli ! Doufam a verim , ze budou trpět !!
  Je neskutecne, v jake spine musí slusni obcane teto republiky žit a prezivat , hnus , hnus , hnus !!!

  OdpovědětVymazat
 7. Tyto strany někdo u vádí jako strany tradiční!Směšné!Jsou to strany tvořené zločinci a jsou svým vznikem spjaty až s HADRÁKEM STB.A OPAKUJI,ŽE TO JSOU VESMĚS ZLOČINECKÁ USKUPENÍ,ZLOČINECKÉ TLUPY!

  Beran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto lze aplikovat na úplně všechny strany.

   Vymazat
 8. V podstatě i odbornice na trestní právo - Dr. Válková - potvrdila, že nežijeme v právním státě, když jsou možná trestní oznámení na objednávku. Mohu potvrdit z vlastní praxe - jsem soudní znalec. PK2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to může ministr spravedlnosti, stranický kolega paní profesorky Válkové dopustit? Tohoto člověka platíme z našich daní?

   Vymazat
  2. Zatím asi všem větším stranám u moci toto vyhovovalo, protože mohly manipulovat s odpůrci, jak se jim zachtělo. Současný (i minulý) ministr spravedlnosti s tím asi v minulém volebním období nemohl moc dělat, když by výsledky jeho snažení byly v neprospěch ČSSD, ODS, TOP09, KDU-ČSL a dalších klientelistických stran. Asi tak. Teď by se ale měl snažit, jinak ANO skončí stejně, jako Věci veřejné, ČSSD nebo ODS. PK2

   Vymazat
  3. Tak jasně, před volbama se to slibuje. A pak se tu a tam něco nehodí, tak se to okecá, rozumím.

   Vymazat
 9. Politici (zloději) na všech úrovních, jsou rozděleni na přichycené a nepřichycené.
  Většinou ti přichyceni jsou ale menší zloději jako ti nepřichyceni. Příklad, Babiš - Kalousek. Nepřichyceni pak po jisté době neodhaleni pak začnou hrát roli jediných spravedlivých. Kalousek. Takový přichycený Rath je úplný břídil s těmi pár mio v krabici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politik = zloděj? A to politik na všech úrovních? Od člena obecního zastupitelstva výše? Tak to bylo myšleno?

   Vymazat
 10. Pane Jírovče. Jaromír Faltýnek?
  Nejste schopen si ani zjistit správné jméno pana poslance?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:10
   Co je po jméně? Co Faltýnkem zvou i zváno jinak, vonělo by stejně.

   Vymazat
  2. 21:10 - Kde's proboha vzal toho Jaromíra?

   Vymazat
  3. :-) Tak jste to konečně opravil, ale že vám to trvalo.

   Vymazat
 11. Jiří Jírovec19. ledna 2018 22:02

  18:57
  Můj článek má dvě části. První konstatuje, že se člověk bez právnického vzdělání může jen těžko orientovat v argumentech poslanců Babiše a Faltýnka. Ve Sněmovně zmínili jen malou část toho, co obsahuje obžaloba.

  Zpráva OLAF zatím neexistuje v oficiálním českém překladu, a ani anglický text nebyl zveřejněn. Ani právník se tedy nemá k čemu vyjádřit.

  Občan si může udělat obrázek jen z vedlejších okolností a z chování politiků. Je zcela nepochybné, že akce proti Babišovi začaly nejméně v roce 2015.

  Druhá část mého krátkého článku se zabývá očividnou prasárnou, totiž tím, že udání na policii i na OLAF bylo anonymní.

  Pokud sledujete ČT, mohl jste po jednání Mandátního a imunitního výběru zaregistrovat , co řekl Pirát Michálek: Všechno bylo standardní, jakási fyzická osoba měla podezření, že s Čapím hnízdem nebylo všechno v pořádku, obrátila se na policii a ta začala konat. (konec jeho výroku)

  Dokud nevíme, kdo je ta osoba a kdo rozhodl, aby se její udání začalo vyšetřovat, nemůžeme na nezávislost policie příliš věřit.

  Klíčovou postavou vůbec není ministr spravedlnosti. Dokonce můžeme pominout i to, že ministr vnitra, který má policii pod palcem, je ze strany, kterou preference ANO hrozivě drtilo.

  Důležitý je onen anonym, který šel na českou policii a stejná nebo jiná fyzická osoba, která upozornila OLAF, že Češi kradou už i z kapsy EU.

  Máme mnoho skvělých investigativních novinářů, ale kupodivu se těmito věcmi nikdo nezabývá.

  Policie v srpnu 2017 odložila (!) trestní oznámení, které Babiš podal v souvislosti s odposlechy, které uvolňoval zdroj Šuman. Jistě, nemůže se zabývat každou prkotinou.

  Před nějakou dobou oznámil novinář Jaroslav Spurný, že v Reflexu vyjde (tenkrát za týden) jeho článek, v němž bude Šumana identifikován. Zůstalo jen ticho po pěšině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A komentáře mizí a mizí a mizí.

   Vymazat
  2. Ta slepota a jednostrannost je jak průkazná, tak i pokrytecká.

   Průkazné lži pana Babiše viditelně přehlížíte - ba dokonce je označujete za věcnou argumentaci. Lhář zůstane lhářem!

   Vymazat
  3. Tak jsem zvědavý, jak dlouho to bude trvat, než se bude mazat.

   Vymazat
 12. Pane Jírovec je dobré co píšete ale je to málo. Tím že jste odešel za možností nakupovat v tuzexu denodeně aniž jste pochopil že to je na úkor miliard lidí na světě jste přispěl k tomu lidé si začaly myslet že je to normální a že mají na to právo. Je proto potřeba aby jste vystupoval na veřejnosti a využíval všech zákonných možností proti zvrhlým parazitům kterým jste pomáhal v genocidě lidstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připadá Vám, že mentalita pana Jírovce je mentalita konzumního spotřebitele? Mně tedy ne. Naopak velmi obdivuji jeho schopnost nadhledu i po letech emigrace, kdy zřetelně rozeznáme, jaké jsou jeho životní hodnoty. Zdena Radičová

   Vymazat
  2. Ano, ta poznámka v 11:40 se mi zdá, mírně řečeno, hloupá.
   Díky panu Jírovcovi za články. Čtu je rád. Václav

   Vymazat
 13. Já je také rád čtu. Co je v mém příspěvku hloupé. Poč odešel do Kanady a co jej přivedlo zpět. Nebo chcete říct že se tady nedalo existovat. Cinkat jsem nešel protože jsem věděl co nás čeká. Nebo si myslíte že to bylo dobře. Nebo jsme všichni měly odejít z republiky. Cinkači máte co jste chtěly. Co teď? Já také chtěl změnu ale ne v duchu protekčních komoušů a jejich dětí pane Václav.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buď:
   Cinkači, máte co jste chtěli.
   Nebo:
   Cinkačky, máte co jste chtěly.
   !!!

   Vymazat
  2. Buď:
   Cinkači, máte co jste chtěli.
   Nebo:
   Cinkačky, máte co jste chtěly.
   !!!

   Vymazat
  3. 19:26
   Já jsem sice necinkal, ale tvým názorům nerozumím. Mýlit se může každý, a po takové masaži a po r. 1968 se nedivím, že se našlo takové velké uskupení lidí kteří se nechali zblbnout. Přitom se jenom stačilo dívat otevřenýma očima jaký ksindl se na harovou revoluci nabalil.
   Václav

   Vymazat
 14. Pane Václav byl jsem vychován v duchu "Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a hlupák nemá nikdy dost". Zblbnout se nechá jen ten kdo chce blbnout a myslí si že on má na víc než má. Za komoušů jsem pro otcovi názory měl problémy ale nebyl jsem v nebezpečí že se dostanu pod most. Nakonec jsem i vystudoval na stipendium a to co člověk od společnosti dostal má i vracet. To je jako když mladý sedlák nastoupí po otci a spálí hospodářství protože to otec dělal špatně. Těch vůdců zblblých nebylo tolik a jak je možné že mají do dnes takovou moc. V 68 roce se toho moc kromě Prahy nedělo a i to bylo vyprovokované zase těmi samými lidmi co v 89. Jména všech těch rodin se táhnou od 50 let dodnes. To co dělaly ty vyspělé demokracie po celém světě př.Vietnam bylo známé a kdo vyprovokoval světové války také tak mi řekněte jestli jde takovým státům důvěřovat. Stačí přestat myslet jako parazit. Chceš li vědět kdo jsi stačí se podívat za sebe. Nebo biblické po ovoci poznáte je. Křesťné co neznají že snáze velbloud uchem jehly projde než se bohatec dostane do království nebezkého. Jsem věřící ale ne v bludy.

  OdpovědětVymazat