Reklama

.

.

neděle 14. ledna 2018

Pokud poslechnou voliči poražené kandidáty, může Drahoš vyhrát

redakce ČNL
14.1.2018  ČeskéNárodníListy
Miloš Zeman vyhrál první kolo prezidentských voleb se ziskem 1,98 miliónu hlasů. Druhému Jiřímu Drahošovi odevzdalo hlas 1,36 miliónu voličů. Poražení kandidáti Michal Horáček, Mirek Topolánek a Pavel Fischer, kterým dohromady odevzdalo hlas 1,2 miliónu lidí, vyzvali své voliče, aby ve druhém kole podpořili Drahoše. Pokud je voliči poslechnou, má Drahoš šanci porazit současnou hlavu státu." Novinky.cz


Tento způsob uvažování je vlastní všem, kteří si nepřejí, aby prezident Zeman byl zvolen i na druhé volební období. Činila se v tomto duchu i snad všechna média hlavního proudu. Kolika protizemanovských akcí jsme byli svědky? To snad nelze ani spočítat.

Proto my, voliči prezidenta Zemana, můžeme říci: Když všechna média se budou chovat ke kandidátům v druhém kole neutrálně, pak jistojistě zvítězí Zeman a stane se prezidentem republiky i v druhém volebním období.

Ale víme, že toto naše přání média nesplní. Mají nyní jednoho preferovaného kandidáta, bez ohledu na přání většiny našeho lidu, a tím je pan J. Drahoš. Spíše se bojíme, že média budou ještě s větším nasazením bojovat za vítězství "akademika".

Kolik nás čeká falešných zpráv, dezinformací, upravování skutečností, nechceme říci rovnou podvodů, do posledního dne volebního boje? Bude to hotový vodopád, který nás zaplaví. Musíme být na to připraveni.

Tak jako média budou dále bojovat "svůj" boj proti M. Zemanovi, ač si přejeme jejich nestrannost, tak zřejmě nelze počítat ani s tím, že by třeba jen většina voličů kandidátů, kteří se nedostali do druhého kola, poslechne jejich hlas. Naopak věříme, že část těchto voličů nakonec dá svůj hlas M. Zemanovi. Patří totiž k dolním deseti milionům občanů, pro které je M. Zeman jako prezident republiky nejen nejlepším řešením, ale také i jediným možným.

Jsme přesvědčeni, že M. Zeman, přes všechny těžkosti, které ho nyní čekají, přes překážky, jež mu nastaví do cesty, přes mnohá protivenství, přes urážky a ponižování, nakonec zvítězí a stane se opět prezidentem. Budeme se o to snažit, jak nejlépe dokážeme. Vyhrňme si již nyní rukávy a dejme se do díla!

Redakce ČNL

13 komentářů :

 1. Docela zajímavé zjištění.
  Jak je to s nevraživostí v naší společnosti.
  Sociolog Hampl vysvětlil, proč pražské elity, nenávidí
  prezidenta.
  Často se mluví o „rozdělené společnosti“ v souvislosti
  se zvolením prezidenta Miloše Zemana a vyhraněnými
  postoji jeho příznivců a odpůrců.
  Jak se na to dívá sociolog?
  Otázka: Jak moc zásadní je, podle Vás, tento spor?
  Odpověď: Václav Bělohradský nedávno napsal, že
  přímá volba prezidenta rozdělila národ. To není přesné.
  Přímá volba ukázala rozdělení společnosti, které už
  existovalo.
  Na jedné straně elita národa, vzdělaní, bohatí, herci,
  umělci, inteligentní a kultivovaní lidé, žijící z dotací a
  státních či korporativních rozpočtů.
  Na straně druhé, řemeslníci, chlapi z fabrik,
  podnikatelé, servírky, kadeřnice, zdravotní sestry a
  masa dalších obyčejných lidí, kteří těm vznešeným,
  svojí prací, svými daněmi, platí jejich pohodlný
  život. Pokud se někde příznivci Zemana ozvou, jsou
  označováni za "nácky" A tito obyčejní lidé najednou
  zjistili, že mohou elity přehlasovat ! ! !
  To je skutečný důvod, proč Miloš Zeman, ač si jako
  prezident počíná velmi dobře, vyvolává takovou
  nenávist v části společnosti.
  To je naprosto revoluční zjištění...
  Za tři roky ve funkci prokázal, že bude-li na druhé
  funkční období kandidovat, český národ jej opět zvolí.
  A to by byla pro všechny "havloidy a sluníčkáře" přímo
  katastrofa....
  Pro vládnoucí elitu je Miloš Zeman živou připomínkou,
  že i ona může být, v demokratickém systému poražena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, prosím udělejte si čas a zhlédněte
   tento, bravůrně provedený a výstižný film
   o migrantech ve Francii. O pokrytectví vítačů
   a skutečné realitě, kteří na migrantech finančně velmi profitují až? Do doby, kdy se
   TO! Osobně dotkne, přímo JICH! Výborný scénář.
   To zřejmě ČT neodvysílá, popřela by ty žvásty,
   kterými nás neustále krmí...

   Název filmu:

   Srdečně vás vítáme

   Francie À bras ouverts
   Anglický With Open Arms
   Slovensko Srdečne vás vítame
   Komedie: Francie/Belgie 2017

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.
   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu.(CinemArt)

   Vymazat
  2. Napsal jste to dobře až na jedno. Vesměs kromě Zemana všichni další jsou představiteli té elity na kterou pracují lidé činu - jak jste to načrtl. Tento Váš názor o rozdělení společnosti se mi líbí a s ním souhlasím. Proč ale potom voliči ne-Zemana získávájí přes 50 procent hlasů. Elita a další přiživnici representují mým odhadem 10 procent národa. Proč potom těch výše 50 procent na ne-Zemana? Proto se obávám, že hlasy řikající, že v druhém kole vyhraje ne-Zeman, čili konkretně Drahoš, jsou pravdivé. V tomto případě u nás bude voličstvo stejně hloupé, jako nepříklad ve Francii v případě zvolení Makarona.

   Vymazat
 2. Vzpomeňme si jak po zvolení prezidenta Zemana před pěti lety někteří vychytralci v Praze demonstrovali. Nebyli schopní akceptovat demokratické volby. Počítejte s tím i tentokrát po druhém kole.

  OdpovědětVymazat
 3. Nepřipojuje se k návodům Horáčka ani Topolánka " všichni proti Zemanovi ". Budu volit Zemana, protože není patolízal Bruselu. Stačí kde tuto zem dovedly porevoluční vlády. Drahoš by z tèto země udělal rohožku o kterou by si Brusel otíral boty. Potřebujeme prezidenta s vlasteneckými sklony a to Drahoš není.

  OdpovědětVymazat
 4. Přesně popsáno. Je potřeba výrazně zesílit agitaci všech známých do druhého kola voleb. Je potřeba jasně říci že Drahoš se jasně staví za migraci a poukázat co se děje v Německu, Francii a na jednání Orbána a Poláků. K nim se teď přidává i Rakousko. Moc záleží na podpoře od Babiše, Okamury a Filipa. Zajímavý je postoj Klause ale nevím jaký má v ODS vliv ale asi žádný. Nesmíme teď povolit!

  OdpovědětVymazat
 5. Vzpomeňme, jak po minulých volbách vyváděl vyvolený Potáta Dientsbier... když vypadl v prvním kole. Podpořil "kňýžete" - jeho voliči jej ale většinou poslali do synagogy. Já určitě, protože jsem volil presidenta pro sebe a ne pro emigranty a pro cizáky.

  Mladý Dientsbier se pak stal kontaktem ČSSD na Kalousky, a spolehlivě se podílel na propadu ČSSD u vlastenců v následných volbách.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc bych přál Zemanovi aby ve druhém kole zvítězil ,bohužel normální občan kromě agitace v rodině a mezi sousedy nemá žádnou jinou možnost. Zemanovi chybí dobrý tým v pozadí a veškerá tíha předvolebního boje je jen na něm.

  OdpovědětVymazat
 7. Prezident musí být český, a ne pražský !!!

  OdpovědětVymazat
 8. Když nezvítězí Zeman, následně prohraje i Babiš. Pokud v jeho osobě existovala i malá šance na to, že by skončilo třicetileté rozkrádání naší vlasti nebo že by byli potrestáni alespoň největší zloději minulosti, pak pádem Zemana i Babiše se vrátíme o deset let zpátky a sílící kritické hlasy ve společnosti ( vůči Západu a EU ) budou na dlouhou dobu umlčeny. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 9. Kampaň druhého kola začala před vyhlášením výsledků prvního kola ve všech maisrlžimediích a je vedena fašistou moravcem a jeho přicmrndávači (borkem, takáčem). Zeman udělal strategickou chybu, že přislíbil druhou debatu, kterou hned drahoš přemístil na korporátněfašistickou ČT, kde Zemana uřvou, vystřihají v časových smyčkách a zdehonestují skákáním do řeči. Všechno k dehonestaci Zemana je dovoleno a již dávno připraveno, ikdyby to mělo být totálně kontraproduktivní. Nejde totiž o přesvědčování nerozhodnutých voličů, ale spíš o zastrašování těch rozhodnutých podpořit Zemana. Zeman jako vyzvaný si měl okamžitě určit media a čas konání (už kvůli věku, zdraví a státnickým povinnostem) a drahoš měl buď souhlasit nebo vycouvat.
  (J)elita židokorporátních přisluhovačů USA a EU, která posílá na Zemana rudé gardy studentíků pražských VŠ (polpotovců) dostala velikou šanci Zemana uřvat k infarktu. Ti, kteří zažili jaro 68 ví o čem mluvím.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
 10. polemika není nasnadě. Je čas jednat

  OdpovědětVymazat
 11. Největší průser je že 40% lidí nejde k volbám.

  OdpovědětVymazat