Reklama

.

.

úterý 16. ledna 2018

Poslední tanec bude patřit Zemanovi (názor)

Poslední tanec bude patřit Zemanovi. Názor

© AP Photo/ Petr David Josek
Jana Petrova
16.1.2018  Sputnik

Dokáže Miloš Zeman zvítězit nad zákony matematiky? Vždyť soupeř úřadující hlavy státu má, jak by se mohlo zdát, zajištěné vítězství… díky prostému posčítání hlasů. Podobně smýšlející kandidáti, kteří se nedostali do druhého kola, vyzvali své voliče hlasovat ve druhém kole za Jiřího Drahoše. Mohou kandidáti učinit nějaké neočekávané kroky?

„Nečekané kroky neočekávám," vysvětluje svůj názor v rozhovoru pro Sputnik bývalý senátor a poslanec, náměstek ministra spravedlnosti ČR v letech 2005-2006 Jiří Vyvadil.

Vyvadil: Já myslím, že se nyní vše rozhodne v těch debatách, které bude Miloš Zeman s panem Drahošem mít. Vzpomínám si před pěti lety, kdy v těchto debatách velmi brilantně porazil Karla Schwarzenberga a stal se díky tomu prezidentem. Když o tom tedy uvažuji, tak si za sebe nedokáži představit, že by byl poražen.

Nicméně prosté aritmetické sčítání hlasů dává vítězství Jiřímu Drahošovi.

To já vím. Já vím, že ta čísla vypadají jakoby zle. Nemyslím si ale, že v tom druhém kole každý, jehož kandidát tam neprošel, půjde automaticky hlasovat za Drahoše. Zadruhé, Miloš Zeman se vlastně nezúčastnil ani jediné debaty, přičemž on je v debatách nepřekonatelný, zatímco pan Drahoš je šedivá nula bez jakékoli myšlenky, bez jakékoli vize. Díky tomu jsem přesvědčen, že Miloš Zeman nakonec vyhraje. Já o tom vážně přemýšlím ne proto, že bych byl jeho stoupenec, nýbrž proto, že přemýšlím o tom, zdali může český národ pana Drahoše zvolit a věřím tomu, že ne.

Jaké argumenty by měl Miloš Zeman použít během této debaty, aby získal většinu hlasů? Co byste mu poradil?

Já nevím, jestli potřebuje rady ode mě… Tam evidentně budou palčivá témata, která u nás rezonují. Je to migrace. V tomto ohledu je Miloš Zeman snad nejostřeji vystupující politik v celé Evropské unii, naopak pan Drahoš chce migranty a uprchlíky v České republice vítat. To je věc, která je u nás velmi nepopulární, jsme ostře proti tomu. V současné fázi nás chce žalovat Evropská komise, takže toto je jednoznačně v jeho prospěch. Další věc je to, že Miloš Zeman není proti Evropské unii, ale zároveň je kritický proti jejím chybám. To je rozumné, taková by sebevědomá Česká republika měla být a lidi ho budou brát jako zastánce suverénní a svébytné země, zatímco pan Drahoš chce udělat jediné — jít do Bruselu a tam hlavou kývat na všechno a všechno oslavovat. To si myslím, že se Čechům nebude líbit.

Jaká další témata být mohla byt projednávaná?

Samozřejmě následně přijde pravděpodobně otázka o ekonomice a sociální otázka. Miloš Zeman podporuje premiéra Babiše, a nehledě na to, že ten ještě není jaksi ustanoven, tak v každém případě má velkou podporu v tom, že chce velmi rychle zlepšit řešení těch ekonomických a sociálních problémů, aby Česko bylo na čele Evropy. To je rozhodně dobrá věc. Pan Drahoš ale dnes prohlásil, že by premiérem pana Babiše nejmenoval. Čili oni se prakticky nedohodnou o ničem, a to je v pořádku. Bude se rozhodovat o tom, kdo má pravdu. Pan Drahoš neustále hovoří o tom, že musíme na Západ. Já nevím, co tím má na mysli, zdali chce multikulturalismus, nebo řešení feminismu, či svatby homosexuálů, nevím. To je úplně jiný pohled, a ten bude přísně rozdělený a to nakonec rozhodne. Čili celá plejáda všech otázek je u obou naprosto odlišná.

Kdo myslíte, že nakonec vyhraje?


Já o tom přemýšlím od včerejška. Zdánlivě to teď vypadá, že by měl vyhrát pan Drahoš. Stejná atmosféra byla ale i před pěti lety, a ještě daleko děsivější. Já jsem naopak byl teď mile překvapen, že kromě Prahy porazil Miloš Zeman pana Drahoše ve všech krajích i ve velkých městech, takže jeho podpora v těch pravicovějších oblastech vzrostla. Já jsem přesvědčen, že Miloš Zeman zvítězí.

Prezident není v Česku tak důležitá postava. V případě, že vyhraje pan Drahoš, máme očekávat nějaké změny v české politice?

Zaprvé, nevěřím, že by mohl vyhrát. Ale když by vyhrál, tak začne hovořit o nebezpečí Ruska, začne neustále opakovat „euroatlantické vazby" a tak dále. V takovém případě, musím říci, ho většina Čechů přestane vnímat a bude ho ignorovat.


- - -

32 komentářů :

 1. Prezident Zeman jasně vyhraje, protože ta šedá nula Drahoš si před ním ani nevrzne. Tituly nic neznamenají. Zde hraje úlohu přirozená lidská inteligence a tu nahrávky na gramofonu nemají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znám jak lidí, kteří jasně říkají, že proti Zemanovi budou volit kohokoliv, tak i lidi, kteří teď už Zemana budou volit, přestože v prvním ho nevolili. A další jsou nerozhodnuti.

   Takže jestli protizemanovci počítají se spoustou automatických hlasů navíc, nedělají dobře, holoubci.

   Tož uvidíme, teď se odhadnout nedá nic, uvidíme jak dopadnou debaty. A asi to nakonec bude těsné.

   Vymazat
  2. Není to vůbec jistné, Vyvadil se už tolikrát pletl, že to považuju dokonce za polibek smrti.

   Vymazat
 2. Drahoš je slušní prezident,říkal nam to farář v Nedeli na mši.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. do pochyb že katolická církev je vždy, jako v celé historii, proti českému lidu. Katolická církev žehnala zbraním fašistického Německa, pomáhala utéct německým válečným zločincům před spravedlností. Není divu i že tentokrát bude katolická cirkem aby zvítězil kandidát na prezidenta Drahoš, který bude vždy a za všech okolností proti nám Čechům a bude zastávat názory a taky je prosazovat, které budou proti České republiky.

   Vymazat
  2. 12:20 - proti tomu abychom se trhli z Rakouska Uherska v 1918 byla jen církev a šlechta - takže nic nového - pořád stejní zrádci
   Vaska

   Vymazat
  3. Nám to říkal taky.

   Vymazat
  4. Je fakt , že katolická církev a proradní Lidovci jedno a totéž jsou . Co na to vypasený Zemanův přítel Duka ?

   Vymazat
  5. Lidovci s Kalouskem seděli v každý vládě . Jak za ODS tak i ČSSD . Dnes jsou to 10% strany a ta Kalouskova dokonce už jen 5% . Kolik lidí chodí do kostela ? Jsme neznabozi , nebo komunisté nebo husitské ? Poláci jsou pobožní ale v kostele . V práci a životě se chovaji jako my .

   Vymazat
 3. Mám v práci kolegy, kteří v prvním kole hlasovali pro kandidáta na prezidenta, Hylšera ale jednoznačně řekli, že v druhém kole Drahoše nikdy volit nebudou a budou volit Zemana. Všem musí být jasné, že volit Drahoše je to samé jako vlit na hrad za prezidenta Kalouska. Drahoš je jednoznačně kandidát TOP 09 a je jednoznačným podporovatelem přijetí co největšího počtu muslimských migrantů v naší vlasti. Jinými slovy, Drahoš chce zajistit, aby teroristické útoky islamistů byly i u nás. Proto ani já Drahoše nikdy volit nebudu i když jsem v prvním kole Zemana nevolil. Teď ho volit budu, protože to je jediný prezident, který dokáže říct pravdu představitelům Evropské unie.

  OdpovědětVymazat
 4. A ješte nám říkal že hulvátsvi na hrad nepatří a Nemecko bi mnělo bít našim vzorem pokud se jedná o humanizmus k běžencúm.Kdiž budeme volit Drahoše získame odpustky u svatího otče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To říkal na mši farář žr jedine Drahoše Drahoše Drahoše svatí kázeň prezident Halíkerllová Bergoglio Františel Merllová Clintonová Obama svatí Havel a Kocáb Socák Kiska Obama Soros Rdchilde institute Washingtone
   D.C.Clinton Olbrightova.

   Vymazat
  2. Katolická církev nemá ráda samostatně myslící a samostatně se rozhodující lidi, kteří mají vlastní názor. Proto katolická církev bude proti Zemanovi a bude jí vyhovovat Drahoš, který jasně deklaroval, že bude dobrým kývačem hlavou pro co největší počet muslimů do naší země. Proto budu volit Zemana.

   Vymazat
 5. Přátelé, čím dál tím víc jsem si jist, že český národ nemůže nikoho jiného než Zemana zvolit.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem římskokatolík, věřím v boha, znám historii bojů křížáků o svaté město s muslimy, znám historii bojů u Vídně a zastavení osmanské říše v expanzi do Evropy. A proto nechápu jak mohou naši církevní hodnostáři schvalovat v čele s papežem tu invazi militantních muslimů do křesťanské Evropy. I proto jsem přestal chodit do kostela a pomodlit se k pánubohu doma v soukromí, K tomu m i stačí zlatý křížek na zlatém řetízku,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpověď: Slovanský obchod, tel 773 633 337, , kniha BYSTVOR, dále ZÁMĚRNĚ ZAPOMENUTÉ DĚJINY! Velká Tartárie:
   https://www.youtube.com/watch?v=qXX3BWUxVkc

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Úryvek z překladu Fulforda z 1.1.2018:
  V každém případě bude možné během tohoto roku zcela ukončit chazarskou mafiánskou hru, a to nejen v USA, ale i celosvětově, pokud bude provedena ta správná akce. Byl jsem ze strany Pentagonu požádán, abych hned na začátku této bitvy "myslel jako voják" a přišel s konkrétními cíli. Roky výzkumu a rozhovorů se stovkami zdrojů, včetně zdrojů od Rothschildových, Rockefellerových a japonských roajálů („královských“ mocí), mě dovedly k závěru, že problém nakonec spočívá v zednářské lóži P2 a jejím plánu vytvořit jedno světové náboženství a světovou fašistickou říši řízenou potomky Cézarů.

  Nedávno jsem byl například osloven zdrojem z NSA, abych se podíval na minisérii televizního pořadu "Bourne Identity" („Královská identita“) z konce 80. let. Příběh pojednává o honbě za Carlosem Šákalem (Ramírezem Sánchezem), notorickým teroristou, který 30 let působil v druhé polovině minulého století. Co mě zaujalo, a jak ukázky sdělují, že Carlosovi poskytovaly ochranu kláštery a pracoval zpoza kostelů. To vede k závěru, jak uvedl Leo Zagami ze zednářské lóže P2, že to byli oni, kdož historicky řídili běh jak katolicismu, tak komunismu.
  PS: Bohužel, ale katolická církev ani jiné pseudokřesťanské fiat církve nereprezentují Krista. Dostala se mi do rukou kniha BYSTVOR, historie arijskoslovanské rasy, překlad z ruštiny, kde se o skutečném "křesťanství" můžete dočíst. Ale není to bohužel ani pravoslaví. Nakl. Slovanský obchod, tel. 773 633 337, , dále video:
  ZÁMĚRNĚ ZAPOMENUTÉ DĚJINY! Velká Tartárie

  https://www.youtube.com/watch?v=qXX3BWUxVkc


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. FILOSOF 16. ledna 2018 13:14

   Proboha!
   DALŠÍ IDIOT, kterému něco padlo do ruky a teď to bude všude kopírovat.
   To je tak, když chovancům na uzavřených psychiatrických odděleních povolí internet.

   Vymazat
  2. PRO "IDIOTA": NENADÁVEJ, KDYŽ NEVÍŠ, O CO JDE A NECHÁPEŠ SOUVISLOSTI. NIC Z TOHO JSI NEČETL. SLUŠNĚ ODPOVÍDÁM KATOLÍKOVI A NE TOBĚ. FILOSOF

   Vymazat
  3. Mě zase oslovují vědecké práce Feuerbacha, Darwina, Marxe a Engelse. Náboženské bludy odmítám a lze jen litovat těch, co se jimi řídí. T

   Vymazat
 9. Můj soused mě v sobotu šokoval, řekl že je znechucen hulvátem Zemanem, že by takového sprosťáka nikdy nevolil. Můj soused má dvě nedospělé dcery, je mu čtyřicet let ( do důchodu daleko ), má všech devět tříd a je vyučen zahradníkem. Nyní opravuje výtahy, je sprostý jako dlaždič, ale půjde volit Drahoše. Ten je prý na úrovni. Tak nevím, zřejmě budu blbý já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:27
   Pokud vyhraje Drahoš tak jsme blbí snad už všichni .

   Vymazat
  2. 13:38
   Proč? Co to je za logiku?

   Vymazat
 10. Nemá smysl planě diskutovat. Pokud chcete skutečně podpořit pana Zemana v druhém kole, zaměřme se každý na někoho z těch cca 40% nevoličů v prvním kole. Většina z nich rozhodně pro pana Drahoše horovat nebude. Já s manželkou jsme už "své" dva hlasy navíc pro další kolo získali. A co Vy? Pro úplnost dodávám, že pan Zeman pro nás rozhodně není ideální volbou, v porovnání s panem Drahošem je ale volbou naprosto jasnou! A pro šťourali: Oba jsme absolventi VŠ (ČVUT a UK), středního věku, bez koruny dluhu, samostatně myslící a finančně dobře zajištění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:52 Přesně jak píšete.

   Vymazat
  2. Šťouraly!!! Ale jinak dobrý. Souhlasim.

   Vymazat
  3. 13.52.-souhlasím s Vámi.Ijá tak působím na své okolí,i když to není jednoduché.Ale mám tři další hlasy pro p.Zemana.Prosím,zapojte se také.

   Vymazat
 11. Za Havířovem je uprchlický tábor . Jeho osazenstvo chodí pres den do nedalekého tesca . Je vydě po měsících nové uprchlíky . Neví kde se ti dele nasáčkování strácejí . Každý den jezdíme z práce po druhé hodíně a cydíme jak vetšina svítí . Proč jim nedaji denní práci , aby chudáci mohly v noci spát ? Pokud je rádobi brejlarito pro čmoudy , tak si je.berte do Prahy .

  OdpovědětVymazat
 12. Dobrá přátelé, věříte na vítězství ing. M. Zemana.
  Co by ale mělo být pro nás velmi důležité je otázka Co bude dál za dalších 5 let? Kdo bude zemi řídit pak? ing. M. Zeman, to již po třetí být nemůže. Jsme na to připraveni? Neměli bychom o tom již dnes jednat? Co bude dál za dalších 5 let??????

  OdpovědětVymazat
 13. Podívejte se na tohle:
  https://aeronet.cz/news/odhaleni-natvrdo-kdo-voli-jiriho-drahose-voli-ve-skutecnosti-miroslava-kalouska-budoucim-premierem-voli-karla-schwarzenberga-jako-mentalniho-guru-voli-celou-top09-vcetne-kromerizske-vyzvy/

  OdpovědětVymazat
 14. Voliči SPD a ANO by měly všichni volit Zemana nebo je tandem drahoš kraďousek zlikviduje.

  OdpovědětVymazat