Reklama

středa 10. ledna 2018

Před volbou prezidenta


Jozef Banáš
10.1.2018 PL

Jozef Banáš - bývalý diplomat a politik bere prezidentovu neúčast v předvolebních diskusích jako velkorysost vůči protikandidátům, kteří tak s ním nebudou při jeho zřejmé převaze konfrontováni. Podporu Miloše Zemana mezi občany si vysvětluje tím, že lidé v Česku si navzdory masivnímu vymývání mozků zachovali schopnost přemýšlet.

….

Zemanovy názory na věci politické a veřejné jsou natolik jasné a známé, že nevím, co by měl ještě dalšího povídat. Navíc jeho převaha je tak zřejmá, že pro jeho konkurenty je vlastně štěstím, že s ním nejsou veřejně konfrontovaní, což je od Zemana velkorysé gesto. Na to se hodí české přísloví: orel much nelapá.
….

Gándhí říkal, že každá kultura, která si hraje na elitářskou, je odsouzena k zániku. To platí i pro takzvané české elity. Jejich intelektuálská pýcha je založena na pocitu, který jim dávají média hlavního pr(ou)du, která vytrubují do světa výhradně jejich názory, a tak tito nešťastníci podlehli své vlastní falešné optice, o níž se utvrzují ve svých „kavárnách“, zatímco svět běží kolem nich. Nikdy bych si nedovolil označit miliony Čechů za „lůzu“ jen proto, že mají na Zemana jiný názor než bublinová kavárna. Je to pýcha, která se jim vrátí jako bumerang. Měli by si vzít příklad z moudrosti Tomáše Garrigua Masaryka, který měl v úctě každého člověka. Zemanovi voliči jsou všichni ti, kteří si zachovali zdravý rozum a nenechali si vymýt mozky hlavním prdem, promiňte proudem.
. . .

Zemanův vztah k Rusku nebo k Číně je naprosto normální a vyvážený a odpovídá velikosti jeho státnické erudice. Pozice, které Evropa ztratila na ruském trhu v důsledku sankcí, obsadili ve velké míře právě Američané, kteří Brusel k těmto sankcím donutili. Protiruské sankce jsou nesmyslné a unijní tajtrlíci – druhá kategorie politiků, kterých se chtěli v jejich vlasti zbavit, a tak je poslali do Bruselu – je slepě uskutečňují na základě vyfabrikovaných protiruských argumentů. Evropskou unii bych nazval Německou unií a právě to byl důvod Brexitu.

….

Zemana považuji za příznivce Evropské unie právě proto, že ji neustále kritizuje, a má tedy snahu ji zlepšit. Naopak za protiunijní politiky považuji ty, kteří bezvýhradně a bez přemýšlení přijímají jakoukoli hloupost bruselských byrokratů.
– – – 

Vlastimil Tlustý - exministr financí a politický analytik
PL

Není vyloučeno, že Miloš Zeman může být zvolen v prvním kole. Myslím si, že taková pravděpodobnost slábne v důsledku toho, že všechno vsadil na jednu kartu, na vytvoření osy Zeman – Babiš. A tato sázka na jednu kartu ho oslabuje. Nicméně vyloučeno není, že by mohl být zvolen v prvním kole. Bylo-li to před půl rokem mnohem více pravděpodobné, dnes je to méně pravděpodobné, ale vyloučit se to nedá. Proto předpokládám, že se uskuteční druhé kolo a v něm to bude mít Miloš Zeman velmi obtížné, protože dvoukolové volby do senátu ukazují, že proti takto vyprofilovaným kandidátům, jako je on, se sčítají hlasy jeho protikandidátů. Z toho usuzuji, že výsledek druhého kola může být nepředvídatelný.
 - - -

6 komentářů :

 1. Diskuze presidentských kandidátů a podporovatelů je žumpa. Michael Rozsypal z ČRO PLUS je svazák z 50. let. Kněz a učitel etiky na LF Orko Vácha je nenávistný klér. Poslouchejte stojí to za to http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3969143

  OdpovědětSmazat
 2. Osa Zeman - Babiš ukazuje na dobrý a pevný charakter obou. Protibabišovské tažení je v podstatě tažení proti státním a národním zájmům, je plně v zájmu kapitálu, o kterém víme, že byl, je a bude vždy všehoschopný, jen když mu to hodí prachy. Schopný válčit, zabíjet doma i v zahraničí, okrádat slabší a chudší, rozvracet státy, decimovat národy. Ti, kteří dnes fandili v parlamentu diktatuře kapitálu, různí ti Kalousci, Farští i ten mladý nedomrlý blbeček (asi - aspoň mentálně - syn posledního Dienstbiera - pivovarského sluhy) za soc. dem., co jsou agenti i konfidenti dnešního Stb a Bruselu, udavači našeho státu na mezinárodním fóru, denuncianti nejodpornějšího kalibru, tato spodina národa by chtěla občanům diktovat. Kdo vyhrál volby - o 3 koňské délky - ANO, a kdo zašlapává české voliče do svého bahna - TOP 09, ODS, STAN, LIDOVCI, "Pyráti". A tento septik vylévala ČÉTÉ na posluchače po celé odpoledne. Kdy konečně nebudeme muset plnit nenažranost souboru českých zrádců v mediích každý měsíc 180 Kč za něco, co po nich nežádáme. Proč si ČÉTÉ NECHCE POCTIVĚ VYDĚLÁVAT JAKO JINÍ? PROČ MUSÍ ŽÍT Z NAKRADENÉHO?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:51 Přesně tak doufám že Zeman vyhraje v prvním kole.

   Smazat
 3. Buďme vděčni Zemanovi, že Rusko a Čína alespoň vědí, že je ještě nějaké Česko. My pro oba státy nejsme opravdu ale opravdu nějaká priorita, jak si někteří stále myslí. Ani ne tak Putin, ale zejména ruští opoziční politici se vyjadčují o naší zemi s despektem, pro které nejsme rovnocenným partnerem jak v oblasti politické tak hospodářské.Proč jednat s kováříčkem, když můžu za kovářem(vedení EU, nebo přímo za naší skoromámou Merklovovou). Jen naše sankce proti Rusku nás poškozují daleko více než je. Třeba někdo jednou vyčíslí o kolik naše podniky a firmy, náš obchod přišlel.

  OdpovědětSmazat
 4. ...sázka na jednu kartu neoslabuje jen zemana
  ale celou zemi...když čtu všechny ty důvody proč ho potřebujeme.
  Znamená to tedy že zdravotní stav jednoho člověka dokáže ovlivnit chod národních dějin ?
  Není tohle samo o sobě již prohrou ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:16 Bohužel znamená, ale to je normální. Dějiny velmi často ovlivňuje jediný člověk. Ať pozitivně nebo negativně.
   Je to prohra národa. Dal dobrovolně moc "elitě", která je zdrojem lží a nenávisti.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.