Reklama

.

.

čtvrtek 18. ledna 2018

Přispějte na nebohé...

Jiří Baťa
18. 1. 2018

Zazvonil mi telefon, v něm se korektně představil mladý muž (jmenovat netřeba) s dotazem zda vím, co jsou chráněné dílny. Odpověděl jsem že vím, načež na mě spustil vodopád slov, kterými se mi snažil učinit mi nabídku na zakázku zhotovení kvalitního přívěšku z emblémem zvěrokruhu s monogramem v hodnotě 349,- Kč s tím , že tím také přispěji na hendicapované občany, kteří tyto výrobky zhotovují.Nejsem necita ani „nelida“, ale nabídku jsem slušně odmítl s tím, aby se obrátil na některou z neziskovek, které pomáhají lidem a netahal peníze z kapes důchodců. Řekl jsem mu, že aktivitám jako je tato nevěřím, že nemám jistotu, kam a komu peníze skutečně půjdou a že dílna třeba dostane z 349,-Kč padesátikorunu a zbytek si rozdělí „vyčůraní“ organizátoři. Mladý muž se mi slušně omluvil, že neví s kým byl spojen, protože telefonní číslo mu prý vygeneroval nějaký automat, popřál pěkný den a tím náš rozhovor skončil.

Aby toho pro dnešek nebylo málo, krátce na to jsem emailem dostal zajímavou informaci o tom, jak se náš stát a naše politická scéna (zřejmě na pokyn EU) „odpovědně“ věnuje otázce uprchlíků, jak na ně myslí po stránce všeobecného, všeobjímajícího, lidského a multikulturního zajištění a zabezpečení. Informace je doplněna seznamem nevládních sdružení a neziskových organizací které obdržely částku přesahující přes půl miliardy korun, přičemž v Česku de facto téměř žádní uprchlíci nejsou a ti, co tady jsou, o ty už je dávno velmi dobře postaráno! Takže komu nebo pro koho jsou ty peníze určeny?

Zde zmíněný seznam:

Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč
Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč
Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč
InBáze 10 565 144,- Kč
Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč
Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč
Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč
META, o.p.s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- KčCentrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč
Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč
MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč
Charita Česká republika (pozorovatel – nepřehledné, předpoklad v řádech desítek až stovek milionů)
Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno
Slovo 21, z.s. 25 148 073,- KčAMIGA, z.s.(pozorovatel) nedohledáno La Strada CR, o.p.s. 1 169 596,- KčPoradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč
Jak z výše uvedeného vyplývá, je už dnes (a není známo, jak dlouho předtím) ze státního rozpočtu, alias naších daní, vydáváno více jak půl miliardy korun pro event. potřeby zajištění případných příchodších uprchlíků, alias imigrantů do České republiky. Zajímá se vůbec někdo z vlády, z politiků, NKÚ a jiných orgánů, jak „odpovědně“ je s těmito (našimi) penězi nakládáno, kam jsou investovány a jaké jsou příjmy těch, kteří v těchto organizacích těžce (nepochybně až vysílením padající) pracují?

To na jedné straně. Na druhé straně se i nadále nedostávají peníze na léky, léčebné procedury, zdravotní pomůcky, organizují se sbírky peněz (viz např. Tří královská a celá řada dalších akcí), sběr víček od PET lahví, charitativní akce a nevím co ještě na těžce nemocné, nevyléčitelné děti, zdravotně postižené a celou řadu jiných sociálně postižených spoluobčanů. Mezi takové akce lze zařadit i můj telefonní rozhovor na podporu postižených občanů v chráněných dílnách. Na tyto všechny se musí vybírat mezi občany, zatímco sta miliony korun jde pro někoho, kdo tu ještě ani není, resp. pro ty kteří se na tom jako pijavice bezostyšně (na ministerské úrovni) přiživují. To už nezmiňuji naše „poněkud více než je zdrávo bohaté spoluobčany-miliardáře“, kteří by rovněž mohli na tyto účely nějakým tím miliónkem přispět. Mohli, ale bohužel nepřispějí. Tedy až na jednu vzácnou výjimku. Tou je současný prezident Miloš Zeman, který i když není miliardář, celý svůj plat dává Klokánku!

Jiří B a ť a , 17. ledna 2018

26 komentářů :

 1. Pokud vím,tak p.Babiš v jednom rozhovoru prohlásil,že financování neziskovek bude prověřovat ministerstvo financí.Pak to zopakoval i v parlamentu.Okamžitě se spustila šílená kanonáda všech "kavárenských".To je jeden z důvodů proč Babiš musí být "odejít"

  OdpovědětVymazat
 2. Co by si pocal takovy "dusevni gigant" Jakub Janda, kdyz nedostudoval ani "bakalare", kde by pracoval?? Bohu diky, ze nam ten "porno - onanista" radi, jak nepodlehat ruske propagande!!! Vzdyt je to: "ANALITIK EVROPSKYCH HODNOT"!!! Co se divit. Jeden pan, na inteligencni urovni JaJa ( Jakuba Jandy), vyuceny krejci, vystudoval v SS "vysokou skolu", stacil "zprivatizovat" BECHEROVKU a hlavne OKD!!

  OdpovědětVymazat
 3. No, ten Babiš byl ministr financí. Neposílal ty peníze těm neziskovkám právě on?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:16 Neziskovky nespadají pod MF, ale pod ministerstvo kultury. Peníze tedy na vládě vymáhal a neziskovám posílal Herman. Stejný Herman, který prosadil odkup vepřína v Letech za 450 miliónů plus 150 miliónů za jeho likvidaci. Jistě je to potřebné víc, než za ty peníze postavit nějakých 200 rodiných domků pro mladá manželství, nebo opravit školy a nemocnice. Stejně tak se "vyplatí investovat" do neziskovek.

   Vymazat
 4. kdysi dávno jsem na magistrátu pracoval na oddělení,které mělo pod sebou právě neziskové organizace (tehdy ještě nepočetné). Vedl to člověk (agent StB, jak jsem časem zjistil), člen již neexistující ministrany, který nejen že neměl žádnou kvalifikaci na tuto činnost, ale neměl ani chuť jakkoliv pracovat, to nechal na mně. Když jsem se jakž takž zorientoval a začal pátrat, co vlastně taková neziskovka (jedna obsahovala vedoucího a tři ženské, které ani nedostaly náplň práce, takže nedělaly nic) dělá a za co utrácí těch 5 mil korun ročně. Zjistil jsem, že to byl takový skrytý kšeft pro lékařky z protialkoholní léčebny,které tam docházely jako poradkyně a za týdenní práci v rozsahu 1,5 hod. brali 6 tisíc Kč. Celkem se tak přiživovaly 3 doktorky. Oznámil jsem to šéfům, bezvýsledně. Oni ani nevěděli, co s tím mají dělat. Šel jsem s tím až za náměstkem primátorky, který se úplně vyděsil z toho, že by snad měl pracovat a dělat něco pro lidi - na magistrátu živil štáb lidí ze své strany (z peněz magistrátu), který se zabýval jenom stranickými věcmi, věci města přesunul na svého zástupce (ten tak dělal faktického náměstka). Výsledkem bylo, že mě jako potížistu promptně vyhodili. Tak to jsou naši politici na městě, jací asi jsou ti nahoře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě jste byl "lustrován" a shledán nezpůsobilým. Bez lustračního zákona by většina polistopadových svinstev neměla tak snadný a "bezproblémový" průběh. To Deepstate ani Deepworld nedopustily a nedopustí, dokud k tomu nebudou donuceny.

   Vymazat
  2. Vůbec nebyl "lustrován" - to je žvást. Tak, jak to popisuje Mikeš, tak to funguje všude. Já zase znám velmi podrobně práci společnosti "Člověk v tísni" v Plzni. Pronajaté čtyři kanceláře v jednom baráku plus příslušenství - kdysi to byl byt obývaný nájemníky, kteří museli ve zlatých devadesátých odprejsknout, právě kvůli podobným zhovadilostem. V každé místnosti pár psacích stolů, a za nimi blbečci tak kolem dvaceti let, všechno - jeden jako druhej - protekční smradi, určitě ne z pracáku, kteří si tam "do kanceláře" přišli dřepnout asi tak kolem deváté, přijeli většinou na kole, které odvlíkli sebou nahoru, takže v předsíni byla tři - čtyři kola, někteří sebou měli psa, takže pod stolama dřepěli psi, a byly tam misky na žrádlo, všude byl bordel, a ti smradi si sebou nosili svoje notebooky, a do toho čuměli. Co dělali, to je mi dodnes záhadou. Ale - někdo platil nájem za ty kanceláře, někdo platil těm trubcům mzdy, a co asi tak mohli dělat pro lidi v tísni? Lautr hovno. Prostě dělali lautr hovno. Tlupy parazitů, samej protekční parchant, ti nikdy nic dělat nebudou, a to s nimi poroste. Nic se nenaučili, nic neumí. A to prosím je naše příští generace. Cos námi bude s tímhle materiálem, který se za peníze státu ( nás všech) válí všude možně po různých vymyšlených peleších?Ať už bude prezidentem kdokoliv - kdo bude pracovat, až dnešní padesátníci nastoupí penzi, a to už bude za patnáct let - co bude potom? Po nich potopa? Po těch kurvách, které tady v ČR zkurvily všechno, co se dalo?

   Vymazat
 5. Mate z republiky dojnou KRAVU ! Dobre vam tak , kdyz si to nechate libit !

  Privesek si kup Bato, ale ne za tu cenu ! Dale - prostuduj si pravidla Astrologie , Tarotu a jinych Occultisticky pomucek ! T.j. moc pekna hra a rekne ti vse co te zajima.
  Vis napr. , ktera je stastna karta presidenta Zemana ? Co mu ochranuje jeho zdravi, a co ho ohrozuje - krome zavodniho osla z Jablunkova ?
  NEVIS ? Ja to vim a reknu to jeho pani, az sem napise clanek , protoze Zemanovi fandim !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0,56
   Ty papundeklovej imbecile,starej se o přísun krabic a jinak drž tu smradlavou latrínu,kterou máš místo držky!!!!!!!

   Vymazat
 6. Proč Havel zrušil tu obrovskou síť těch Výrobních invalidních družstev ????,velice rád jsem jim kdysi zadával zákazky,dělávali levněj a hlavně spolehlivě!,dnes dělají zdraví pro nemocné a výsledek je,že to je z 95% skoro k h.vnu,takže mýme plno zdravotních pomůcek a ještě víc nesmyslů,to máte ty mladé novátory,co pož.ali ty největší moudrosti světa.....no,samozřejmě za hrůzu peněz,kterých se těmto lidem nedostává,..ti Gavólovi Drahoši,ti to určitě napraví,zatímco Babiše/mn.č./likvidujete ....vol.vé....

  OdpovědětVymazat
 7. To je kšeftík ,že pane Pánek !Za to si mohou nakoupit v Čečne i Kosovu v UČK i osmikoly transportery o kulometech nemluve.

  OdpovědětVymazat
 8. Zákon o státním rozpočtu schvaluje vláda, navrhuje MF a konečné slovo má president. Tak ty peníze poslal neziskovkám Babiš se Zemanem, ani jeden neprotestoval, oba souhlasili a Zeman je nejvíce vinen, protože zákon nevetoval

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, kdyby sis , debile, nekopl do Zemana, jako bys nebyl.

   Vymazat
  2. 6:29 co kdyz predrecnika napadas krive
   I kdyz pochopitelne Drahos je horsi

   Vymazat
  3. Nechci se ani jednoho zastávat, ale část neziskovek (dle mého odhadu směšná menšina), se skutečně zabývá pomocí potřebným. Třeba takový Klokánek se skutečně stará o děti v nouzi. On, ale i ty ostatní, které skutečně pracují, by byly plošným škrtem postiženi víc, než většina ostatních, protože zejména ty, zabývající se migranty, mají vícezdrojové financování. Ztráta českých peněz by je jistě bolela, ale určitě zcela nezlikvidovala. Zato ony by se v případě takového kroku stoprocentně snažily zlikvidovat každého, kdo jim na ty prachy sáhne. A klacek by se vždycky nějaký našel. Jedno, zda skutečný, nebo vymyšlený.

   Vymazat
 9. Cizaky vypraskat a ne vitat a podporovat
  Jedinou podporu nim dat bicem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych to udělal jinak. Zrušil bych, krom podpory v nezaměstnanosti, která je časově omezená a vyplácí se jenom za poměrně přísných podmínek, všechny sociální dávky. Místo toho bych zavedl umělou zaměstnanost. Když to trochu přeženu, nechal bych nezaměstnané, migranty nevyjímaje, přehazovat lopatou hromadu hlíny z bodu A na bod B. Osm hodin denně za minimální mzdu. A tečka. Nedostavíš se do práce, postih dle zákoníku práce.
   Kolik by se k nám asi hlásilo válečných běženců v případě, že by jim okamžitě po příchodu vrazili do rukou lopatu?

   Vymazat
  2. Jsi fantasta, hricaku.

   V nedávné minulosti jeden hejtman navrhoval,
   v rámci řešení nezaměstnanosti,
   aby tito uklízeli les.
   Na pohled dobré řešení, stejně, jako tvé lopaty.
   Ale k té činnosti je třeba ještě mnoho dalšího, např. ochranné pracovní pomůcky,jako oblečení,boty,rukavice , zajištění teplého místa pro pracovní přestávky, zajištění oběda.
   A poslední slovo má také doktor.
   Když jsem tyto mé námitky tomu hejtmanovi napsal, představ si, že mi dokonce odpověděl,
   něco v tom smyslu,že je tento jeho návrh ve fázi rozpracovanosti.
   Že z toho bylo nakonec hovno, si můžeš domyslet.
   Tak zklidni hormony.

   Vymazat
  3. 9,04
   Nač potřebujou slimáci pracovní pomůcky sice nevím,ale každopádně je už dávno mají....mají dvě pazoury,tak ať budujou prasečáky a žerou šunku....ksindl jeden!

   Vymazat
 10. kdo dnes vzpomene na prohlašeni soudruha koblihy že až bude vladnout uděla revizi statnich zaměstnancu a neziskovek pry jestli mezi svačinou a obědem vytvořili něco pro stat zatim neudělal a ani neuděla vubec nic protože šlapnout do toho komunistickeho hnizda plneho bolševickych pelechu by provedl jedině blazen ktery by chtěl vyvolat krvavou revoluci kdo z vas by nechtěl jakoby pracovat jen v uředni dny a v patek kteremu řikaji mala sobota jen do desiti a to ještě jen někteři o ostatnich prebendach bokem netřeba komentaře co horšiho v době digitalizace nas čeka je zakonzervovat tento stav do podoby zakona o statni službě bez předchoziho auditu počtu a potřebnosti těchto netahel

  OdpovědětVymazat
 11. To je pěkně placená zašívárna pro propagátory liberálních nesmyslů.

  OdpovědětVymazat
 12. Pána bych se zeptal zda je západ a neskonale miluje kapitalismus. V případě že ano, tak ať si pomůže i s těmi co pomoc chtějí. Ve zlém socíku na "východě" takové věci nebylo potřeba.

  OdpovědětVymazat
 13. 7:34 "cesky" lidizroute Mugabe !
  Takovou radu mi uz davas 5 roku a porad NEFUNGUJE !
  To je proto, ze nemas spravny PRIVESEK !
  Spravnym priveskem (amuletem) vzbudis pozornost vice, nez prazdnymi vetami !
  Doporucuji povesit na krk sacek s vykalem a ja te budu brat vaznej.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Panečku, to je ale parazitů! A to ještě chybí výčet různých "podnikatelů", dealerů, lobbistů, dozorčích správních rad, herců a umělců, politiků, politikářů, lokajů a novinářů.... kristepane kdo a kolik lidí v té naší rozkradené republice vůbec něco vyrábí? T

  OdpovědětVymazat
 15. Když koukám na ty milionový částky pro integrační-uprchlické-pomocmigrantům-atd. To je DARDA!!!
  Na to, že tady máme údajně 12 migrantů, tak se přihlásím jako třináctý, snad z těch peněz taky budu něco mít!

  OdpovědětVymazat
 16. I like this article, it is very meaningful and detailed, I hope you will have many good articles like this to share.

  OdpovědětVymazat